Náušnice, nastřelit nebo propíchnout ouška?

janicka006
2. črc 2010

Hezké odpoledne,

obracím se na maminky holčiček....Co doporučujete raději náušničky nastřelit nebo propíchnout ouška klasicky????Slyšela jsem na obojí pozitiva,ale i negativa....A právě nás to čeká,tak stále nevím,jak se rozhodnout...

jitulisek
14. črc 2010

zítra jsme měly jít s malou na píchnutí uší,ale jak tak čtu, tak jí to nechám nastřelit. Při očkování hodně plakala,takže se mi to nechce absolvovat znovu u naušniček, když těch očkování bude ještě dost. Malé jsou tři měsíce,ale jak jsem pochopila,tak pro nastřelení je lepší počkat až bude starší. Jsem ráda,že jsem na tuhle diskuzi narazila a doufám, že tak ušetřím Sofince pár slziček. 🙂

kefin
14. črc 2010

rozhodně nastřelit, žádná bolest, krev, nic, je to strašně rychlý, vteřina a je po všem a nic nám nehnisalo. 🙂

beruskaveruska
22. črc 2010

tak my jsme nechali píchat a nechala bych zase - nastřelování nedoporučovala ani dr. , ale co doktor to názor. 🙂 Bylo trochu řevu, ale ne od píchání, ale nandavání neb jí drželi ruce což nemá ráda a je to v pohodě 🙂 . nechala jsem píchnou v měsíci a máme klid. Jen kdo nechá píchat ouška kupte náušničky co mají zapínání vzadu já jsem malé dala pámáteční náušničky zlaté, ale zapínání vpředu a jak to nemohla dr. nandat tak malá plakala, ale pak mi jí dala do ruky a byl klid 🙂

simicak
22. črc 2010

U prvni jsme pichali,tekla krev,nemohla se koupat chvili a u druhe nastrelovali,vterina......nausnice tam,bez krve,hned se mohla koupat.......upne supr. Jsem pro nastreleni. Ale teda mela jsem problem ty nastrelena pak sundat,drzeli nam fakt na pevno!!!!
Nam zase doporucovali nastreleni,protoze to je rchle,bezbolestne a min to poskodi ucho,proto netece zadna krevv a je to hned zahojene. Pichnuta - jehla vic ucho poskodi,vetsi ranka a delsi hojivost. Tak mi to bylo vysvetleno a dava to i smysl.
Co se tyce bolesti...........oni stejne za 20min. u nicem nevi 😉

barushka0404
23. črc 2010

Ahoj, zrovna včera jsem nechala dcerce naušničky nastřelit a spokojenost má 5 1/2 měsíce. U nás je možnost že doktorka se sestrou přijedou až do domu. Takže jsem nikam nemusela jezdit a stresovat se, u odběrů a očkování mi bývá špatně.
Doktorka si dírku nejprve naznačila to trvalo nejdéle, pak si jen vybrat z velkého množství naušniček 🙂 a nastřelení proběhlo rychle. Máme naušničky z chirurgické oceli, byla jsem poučena, že nejlépe nechat 2 až 3 měsíce a pak vyměnit. Ale záleží na každém. Chtěli jsem co nejdříve naušničky aby si brzo nic nepamatovala, než ji trápit později.

lendoza1
3. kvě 2011

U první jsem nechávala normálně propíchnout,ale už nikdy více byla celá oteklá od pláče,od krve ☹ druhé prdelce ted bude pul roku a budeme jí je dávat nastřelit je to rychlejsí a mimčo o tom za chvíli ani neví ze mu nekdo propíchl ouška 🙂

mila01
3. kvě 2011

U obou holek jsme nechali píchat - žádné problémy,žádné omezení,oblékání,koupání,vše bez problémů.I při další bych nechala rozhodně píchat.

romana29
3. kvě 2011

taky jsem nechala píchnout, nevím, nějak se mi to zdá normálnější než nastřelení, ale samo proti gustu 😀

ivarei
3. kvě 2011

My máme ouška píchnutá a naprosto bez problémů, bez krve, téměř bez pláče, Aničce to vadilo méně než očkování.

petruskaaa
3. kvě 2011

my máme též propíchnutá,ale na ORL!!! 😉

andy80
3. kvě 2011

Jsem pro nastřelení, malé jsme nechávali nastřelit v dermatologické ordinaci jedné moc hodné paní doktorky. Malá se jen lekla, jak jí to nastřelila, plakala si minutu u každého ouška, žádná krev netekla, nehnisalo to, prostě paráda. Jinak nastřelování či píchání oušek se doporučuje až po hexe, takže my jsme nechávali nastřelit v cca šesti měsících. Naše pediatrička nedoporučovala dřív.

aemmi
3. kvě 2011

Nechám nastřelit, i já mám nastřelený, to píchnutí si vůbec neumím představit, ale jasně, že nastřelit jedině u doktora.

martaska78
3. kvě 2011

Ahojky, my nechali propíchnout, ale máme fakt super doktorku v kterou máme důvěru 😀 , byl to chvilku boj, ale jinak super. Nevím, spíš záleží na tom kdo to udělá, než jak 😉

hojda
3. kvě 2011

ted je o tom článek v Máma a já, hodně zkušenosti maminek, Dr tam radí spíše nastřelit, sám to své dcerce nechal taky nastřelit

terkaz
3. kvě 2011

Ahojky, my jsme byli minuly tyden u nasi detske doktorky na nastreleni. Bylo to rychle, uplne bez krve, ouska nehnisaji...Proste nic. Fakt super. Takze ja doporucuji nasteleni 😉

akdar1
10. črc 2011

Ahoj. Potrebovala bych poradit... Pred 3mi tydny jsme nechali pulrocni dcerce nastrelit nausnice... Vse vypadalo dobre, asi kolem 14ti dnu jsem si vsimla zaschnuteho hnisu za ouskem, tak jsem to otrela lihem, zase chvili klid a posledni dva dny si mala casto mne jednou to, podruhe druhe ousko . Tak jsem to otrela vatovou tycinkou namocenou v lihu a dnes ji dokonce praskl hnis a z dirky vyteklo trochu krve!?! Zkusila jsem ji nasadit me zlate nausnice (detske zatim nemame ) a uvidim... Mate nekdo zkusenost, ze se hnisani zacalo projevovat az po delsi dobe?!?! Dekuji.

domiz
10. črc 2011

taky jsem se nemohla rozhodnout a chtěla jsem malé náušničky spíš nastřelit.nakonec mě přemluvila naše paní doktorka,že je Gábince píchne.to jsem neměla dělat☹paní doktorka byla sice moc šikovná a bylo to docela rychlý,ale myslela jsem,že se zblázním jak malá plakala a sestřička ji držela.v životě jsem ji neviděla tak moc plakat a už bych neváhala a dala rozhodně náušničky nastřelit,protože je to rychlejší a myslím si,že by určitě malá tak neplakala..ouška nehnisali a malá se naštěstí za chvíli usmívala a už o tom nevědělamale já na to teda nezapomenu..nastřelit!!!

gabka32
11. črc 2011

ahoj, naše paní doktorka náušničky nenastřelovala, tak bylo jasno... obě holky je mají píchnuté klasicky, jen na to má dr. nějakou speciální jehlu, na kterou se nasune náušnička a jedním píchnutím se zároven i protáhne ouškem. holky si poplakaly jen chviličku, kdyř jsme vycházely ze střediska, už to byla zas sluníčka vysmáté.
oběma se asi tak 14dní objevila sem tam kapička hnisu, ale mazala jsem framykoinem a pak už v pohodě.
a ted nosí starší náušničky ještě po mě a mojí mamce 🙂)

hathor86
26. črc 2011

Jsem rozhodne pro nastreleni, uz jen proto, ze dirka je kolmo k boltci... kdyz me pred 20 lety propichovali dirky jehlou, udelali mi je sejdrem a dodnes mam s nausnicema problem, uz zvazuju ze je encham zarust a pak pujdu k dr. nastrelit nove! ☹ 😒 😒 😖

mitote
26. črc 2011

ja jsem si nechavala nausnice nastrelit asi v 9ti letech, leve ucho me spatne nastrelili takze jsem nedala kruhovou nausnici a navic me napichli nejaky nerv a mela jsem tik na obe oci (porad jsem mrkala), takze me to leve ucho stejne pak musela doktorka propichnout znovu. Nastrelit uz niky

denousek
26. črc 2011

určitě nastřelit!!!nebol to a nemusí se to čistit tak jako píchlé náušnice.

gammaray
26. črc 2011

jedině nastřelit,holčička o tom nebude ani vědět,jak je to rychle provedeno....

kopretinka26
26. črc 2011

Já zase nastřelení neuznávám!!! Mám dvě holky a obě mají píchlé uši u dr.Nehnisali, není problém...Brečeli to jo, ale hnedka to zapoměli 🙂 Tedka to i umrtvují, takže já jsem pro tenhle názor 🙂

monulla
26. črc 2011

Jedině nastřelení,mám tři holky a ani jedna neměla problémy. Měnění naušniček taky bez problému a určitě to nebolí,protože dírka už je zahojená 🙂

schnek
26. črc 2011

jsem za píchnutí. Pozvala jsem k nám PA, která náušničky píchá. Dcera sice plakala, ale evidentně jí vadilo, že ji držíme hlavu, samotné píchnutí snad ani nezaznamenala. Jinak nevím, jak vypadá nastřelení, ale PA si ouško pečlivě připravovala, malovala si puntík, koukaly jsme, jestli je to rovně, a všechno ok. Nic nehnisalo, jen jsem pár dní otírala lihem. Podle mě je stran bolestivosti úplně jedno, jestli se do ucha píchne jehlou nebo se prostřelí, ale představa prostřelení mi přijde pro to křehoučký ouško drsná 😖

marecek4
26. črc 2011

je to asi i na tom,na koho narazíš v ordinaci,kamarádce dr řekla,že jí to v žádném případě neudělá,tak musela nastřelovat,a problémy jsou asi porůznu,my máme všecky holky uši píchané a já jsem absolutně bez problémů-měla jsem to dělané jakýmisy kleštičkami a holky jen normálně píchlé jehlou a oběma po týdnu musíme víceméně dírky obnovovat,když si náušnice sundají

petraaa81
19. zář 2012

Jedině nastřelit. Je to bez krve. První dceři jsme nechali propíchnout a je to trápení dětí. U druhé dcery jsem se rozhodli okamžitě pro nástřel a pokud ještě někdy budeme tuto službu potřebovat, tak jedině zase nástřel. .-) Nástřel je rychlovka a malá skoro neplakala. Asi bych nešla do kosmetického salonu ale rozhodně ke zdravotníkům - porodní asistentka.

werunqa
19. zář 2012

Mame pichnute..nase nausnice nastrelit nejdou..

vlckulka
19. zář 2012

já jsem tedy určitě pro nastřelení (ale jedině u doktora, žádné kosmetické salony), holkám jsem je nechávala nastřelit, bylo to velmi rychlé, holky neplakaly, žádná krev a vůbec žádný stres, nosily nastřelené náušničky z chir. oceli asi dva měsíce a pak jsem je vyměnila za připravené zlaté náušničky. není pravda že by je výměna náušniček bolela, to je blbost, dírka již byla zahojená,je to stejné, jako když si já měním náušnice za jiné 🙂 Kdybych to vzala za sebe, tak já bych si rozhodně nechala náušnice nastřelit, protože mi to přijde méně bolestivé a stresující, při klasickém píchání do dítěte píchají jehlou a pak tou čerstvou ránou ještě protahují náušnici. No brrr 😠 Podle mého zbytečný stres a bolest, když to jde provést jinak. Ale toť můj názor 🙂

mafeska
19. zář 2012

Já bych byla taky pro nastřelení, nechala jsem malé ouška propíchnout, plakala, krev tekla pouze v ordinaci ale po měsíci od propíchnutí se objevil hnis, i přes to že jsem se o to starala tak jak mi MUDr. řekla. Takže opět zahajuju léčbu framykoinem ☹ Taky je na ouška háklivá, ale to zase nevim jestli je to tím propíchnutím nebo prostě nemá ráda když jí sahám na ouška.