Náušnice, nastřelit nebo propíchnout ouška?

janicka006
2. črc 2010

Hezké odpoledne,

obracím se na maminky holčiček....Co doporučujete raději náušničky nastřelit nebo propíchnout ouška klasicky????Slyšela jsem na obojí pozitiva,ale i negativa....A právě nás to čeká,tak stále nevím,jak se rozhodnout...

lenkabu
2. črc 2010

Nastřelit jednoznačně,je to bez krve,minimálně bolestivé,nemusíš s náušnicema kroutit a nijak se o to starat.Za 3 týdny vyměníš nastřelené náušnice za klasické nebo je můžeš nechat.

jesterka01
2. črc 2010

my jsme malé nechávali naušničky nastřelit asi před 14 dny a úplně v pohodě. Bez hnisání, bez krve 🙂 osobně si myslím že to je šetrnější způsob, malá jen trošku kníkla spíš od leknutí a byla v pohodě🙂 za měsíc vyměníme nastřelené naušničky za ty naše a bude frajerka🙂

aquila
2. črc 2010

My jsme nechávali klasicky propíchnout, ale podruhé už bych nechala nastřelit. My jsme museli čistit, mazat, chvilku to i hnisalo...Kamarádky, co nastřelovaly, tak všechny bez problémů.

marinka
2. črc 2010

Určitě nastřelit, je to rychlé a bezbolestné 😉 Jen se doporučuje naušničky nastřelit až po půl roce, aby byla dírečka pěkně uprostřed, protože ouško roste a když se nastřelí naušničky cca ve třech měsících, nemusí se to trefit přesně. My jdeme na nastřelení za 14 dní, to bude mít malá 8 měsíců..

nika
2. črc 2010

ahojki jani 🙂 my nastřelovali a jsem jednoznačně pro nastřelení pokud možno plastovémi naušnicemi 🙂
kukni sem je tu téma a hodně informací https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nausnick....

naušnice které měla Beri nastřelené teď nosím já 🙂 ona má už klasické dětské. ale nastřelovací jsem měli cca 3 měsíce moc se nám líbily 😀

kijonkova.k
2. črc 2010

Určitě nastřelit,je to šetrnější.My nechali nestřelit až asi v 7 měsících a malá už po 3 min.nevěděla,že se něco dělo.Naušničky má dodneška,líbí se nám 😉

misicka85
2. črc 2010

Taky jsme nechávali nastřelit,dcerka měla v té době 8m. byla to rychlovka,bez problému,bez hnisání,ošetřovat se to nijak nemuselo. Náušničky jsme zatím neměnily,mi se tyhe líbí takže je nosí zatím pořád 🙂

kackaaaa
2. črc 2010

Taky se přidám do klubu a říkám nastřelit. Malá je měla nastřelené ve 3 měsících a vše bylo bez problémů. Samotné nastřelení byla rychlovka, ani kapka krve, ouška nehnisaly - a naušničky ji moc sluší... 😀

romcovaklarka
2. črc 2010

Omlouvám se, že nemůžu přispět konkrétně ohledně náušnic u miminek, ale sama mám dvě dírky píchlé a dvě nastřelené (už v dospělosti) a píchání bolelo, dírky hnisaly a potřebovaly velkou péči, zatímco nastřelení jsem skoro necítila a zahojilo se to velmi rychle. Takže doporučuji nastřelit.

benjik
2. črc 2010

Souhlasím s nastřelením. Malá byla před týdnem (11 a půl měsíců) a v poho,za chvíli o ničem nevěděla,žádná krev a ani hnisaní. Sama jsem si v 18.letech dala uši nastřelit a je to bezbolestné. Kamarádky co dávaly propíchnout bojovaly s hnisáním a to dost dlouho.

kalo
2. črc 2010

Nastřelit jo, ale jedině od lékaře! (dítěti bych nikdy nenechala nastřelit od nějaké kosmetičky nebo zlatníka 😠 )

terry2
2. črc 2010

Jednoznačně nastřelit 😉 malá ani nezabrečela,ouška nehnisaly,neměli jsme vubec žádné potíže

eloana
2. črc 2010

ahoj doporucuji nastrelit. rychle,temer bezbolestne.male byly 4 mesice ani se nehla. mesic nosila nastrelene nausnicky z chir.oceli a pak jsem ji dala zlate.Hnisalo ji to minimalne. Kamaradka licila propichnuji u lekarky a byl to asi docela horor-male svazali ruce -aby se nehla ta rvala jak tur.....
Ja dceru drzela v pohode na kline pani nastrelila a bylo to bez breku🙂 i s nausnickama nas to prislo na 90Kc

sonica
2. črc 2010

no tak ja nechala propichnout a nechala bych znovu, rychle, bezproblemove, zahojilo se krasne, bez hnisanim stacilo cakat dezinfekci na piersing a uplne bez problemu, framykoin jsem nepouzivala, po nem to ma tendenci hnisat, pichali je v sesti tydnech a dirky jsou krasne rovne, soumerne, zadne problemy nebyly... 😉 a i dnes krasne drzi, kdyz ji nausnicky stridam, mame dvoje ajednou za mesic ji je menim a cistim, krasne drzi ani se u toho nehne, je uplne klidna 😉

evita_ij
2. črc 2010

Ahojky, my jsme taky pro nastřelení u dětské doktorky ( v žádném zlatnictví nebo u někoho jen tak!!!) - velká spokojenost. U případné další holčičky do toho jdu znova, i když jsme museli cestovat mimo město k paní doktorce, která to dělá (naše pouze píchá, ale chystá se koupit si taky pistol k nastřelování). Malá po chvíli nevěděla, že se něco dělo.

minea
3. črc 2010

Určitě nastřelit, u nás to dělá doktorka na ORL, stojí to 200 Kč. Do salonu bych taky nešla, jedině k doktorce.

zdeniii
6. črc 2010

Ahojky, já nechala malé oška propíchnout od dr, dělá i akupunkturu a tak takže odborník, u nastřelení bych se bála že se netrefí... a nebo opravdu až u většího díťátka... Helence se ouška zahojily krásně za 14 dní bez hnisání. Nechavala jsem v 6 týdnech a určitě bych znovu zase nechala propíchnout... Nastřelování moc nevěřím, ale možná je to tím, že nemám zlušenost...

anngie
6. črc 2010

ahojky, jestli můžu svoji zkušenost tak jedině nastřelit a od Mudr. malá měla nastřelené ve 4.měsíci, nosila měsíc umělé pecičky a pak jsme přendali naušničky a všechno v pohodě, jen při nastřelení se trochu lekla. Stálo to pár korun.

weri
6. črc 2010

@anngie A můžu se zeptat kde přesně jste nechávali náušnice nastřelit a kolik to stálo?

johanka33
6. črc 2010

Jednoznačně nám doporučila mudra nastřelit, to co se tady píše je čistá pravda. Jdeme za týden doporučila nám po prvním očkování a počkat 14 dní. Dáme plastové kytičky s bílými kamínky 🙂 cena za nastřelení i s naušničkami nás vyjde na 600,- Kč.

pattie
7. črc 2010

Nám Dr. naušničky nastřelila a stálo to asi 350 Kč, tak nějak, malá si trošku zabrečela, ale za chvilku už byla v pohodě, ouška nahnisala a brzy se zahojila.

radushka
7. črc 2010

Slyšela jsem, že je pak ale boj vyměnit nastřelené za ty "normální" náušničky.Že mimčo hrozně pláče a že si vlastně tu bolest prožije 2x.Co vy na to?

luci_enka
7. črc 2010

Ahoj holky, my jsme taky nechali nastrelit. Stalo to cca 300 i s nausnickama (chir.ocel), 10 vterin place, zadne hnisani, vsechno v pohode, bylo to cca kolem 6.mesice.
Po 3 tydnech jsme vymenili za kyticky z bileho zlata, vymena probehla absolutne bez problemu, mela jsem z toho strach, ale trvalo to asi 3 minuty obe usi - bez revu, naprosto v pohode. Podle me na tom nema co bolet, ty dirky uz jsou zahojene 🙂

zlatka
8. črc 2010

Vy jste mě teda maličko rozhodily, maminy, máme za chvilku jít píchat....U první dcerky jsem nechala píchnout, mudra to umrtvila takovou mastičkou, takže to nemohlo bolet, jen byl problém naušničky zapnout, takže se vztekala a plakala, protože ji omezovali v pohybu, teď si říkám, že půjdu zase, ale když tu všechny píšete, jak je to nastřelování v pohodě....no nevím....No, ta výměna naušniček je asi taky závislá na šikovnosti maminky, my jsme měnili a jako byl to boj asi pro tři lidi🙂🙂

wacinka
12. črc 2010

já jsem jedině pro nastřelení od lékaře a boj s výměnou nebyl žádný, vyměnila jsem náušničky, když malá spinkala a ani to tom nevěděla a to stejné o nastřelení taky nevěděla,ani nepípla. Píchání mi připadá hrozné drastické stačilop mi to vidět jednou. Ouška po nastřelení nám nehnisaly a byly velmi rychle zahojené.

vm72
12. črc 2010

Ahojky!
Já jsem taky pro nastřelení.Sice první dcera má uši píchané klasicky (ale před 11 lety to asi ještě ani jinak nešlo...) a naprosto bez problémů,ale teď,když jsem byla s tou mladší na nastřelování,bylo všechno taky v pohodě.Sice si zakřikla,ale to ta starší u klasického píchání taky a zůstaly nám ještě pěkné náušničky,které jsem jí asi po 2 měs.sundala a nosím teď já 😉

lada82
12. črc 2010

ahojky - my nechali nastrelit u naseho pediatra (ma na to "papir", ze muze nastrelovat)...
ani jedna slzicka, ani jedna kapka krve, nic nehnisalo, vymena nausnicek bez problemu - byla jsem uplne prekvapena, jak moc je to v pohode

ajjik
12. črc 2010

Ahojky, dlouho jsme se rozhodovala zda nechat naušničky nastřelit a nebo píchnout. Od píchnutí mě dost lidí odrazovalo, ale přesto jsme to ve čtvrte absolvovali (jsou nám 3 měsíce). Sice si beruška trošku pobrečela (jak se jí snažila sestřička nehybně držet), ale nebylo to nijak strašné. Jsem naprosto spokojená a ráda, že jsem se nenechala odradit. Krev netekla, ouška nehnisají, nejsou červený a naušničkou se dá krásně hýbat.

misha_
12. črc 2010

Ahoj, nevíte, jestli je nějaký šikovný doktor na nastřelování na Mělníku? Po tom, co jsem slyšela od známých o propichování (řev přes dvoje dveře), jsem radši pro nastřelení - jenom nevím, kam jít.

zanet2009
12. črc 2010

Já jsem taky jednoznačně pro nastřelení 😉