Naušničky. Dáváte je holčičkám?

feitka
4. črc 2007

Jaký máte názor na naušničky. Dáváte je slečnám ?
Mám v okolí pár případů, kterým se trefili do akupunkturních bodů a holčičky jsou často nemocné.
Necháváte je píchat nebo nastřelovat ?
Uvažuji o tom, že budeme bez naušniček.

kristi
4. črc 2007

Feitka, ja to furt a furt odkladam a zatim je asi fakt davat nebudeme....at se rozhodne sama pozdeji, zda je chce nebo ne.. 😉

akcul
4. črc 2007

Ahoj holky,
my máme naušničky od pondělka a jsem ráda. Řev to byl teda šílenej, ale aspoň to má malá za sebou. Slyšela jsem, že čím dřív, tím líp, pak si za to tahají a víc to prý hnisá. Nastřelovala nám je přímo naše pediatrička při návštěvě poradny. Myslím, že malou to ani nebolí. Plakala jen v ordinaci, ale jak jsme vyšli ven, tak to bylo v pohodě. 🙂

pepibubu
4. črc 2007

u nás to bylo tak, že mě máma nechtěla "trápit," tak jsem si jednou, když mi bylo pět, na kontrole u paní doktorky sama dohodla píchnutí 😀

jazzina
4. črc 2007

Ahoj, já jsem Kristince nechala dát náušničky ve 3 měsících, bylo to peklo, ale jsem ráda, že je má (nechala jsem si je píchnout s ní a já to snad nesla hůř než ona 😀 )
Myslím, že je dobré buď co nejdřív, nebo to nechat až na "pubertu". Dcera mé kamarádky se sama rozhodla ve 3 letech a když jí píchli jedno ucho, začala utíkat po nemocnici a honil snad všechen personál nemocnice.

sage
4. črc 2007

ja som nedala prepichnúť ušká. to nechávam na malú, keď vyrastie - bude chcieť, dá si, nebude chcieť, nedá si. to jej neutečie 🙂 . kamarát akupunkturista nám doporučil, aby potom v budúcnosti išla k niekomu, kto pozná tie body na uchu a nepichli jej to len tak hocikde. no to beriem trochu s rezervou - ja som mala prepichnuté ušká od miminka a ešte v puberte som si nechala na jednu stranu nastreliť ďalšie dve náušnice a nespozorovala som žiadne zdravotné problémy.

majka07
4. črc 2007

Nám naušničky bude dělat naše pediatrička ve 3 měsíci po očkování, také su slyšela čím dřív tím líp tak nevím 😉

mikca
4. črc 2007

ahoj já davala holce píchnout uši hned po prvním očkování, taky jsem se toho strašně bála jak jí budou trápit, tak jsem se domluvila že jí namažou ouška mastičkou na znecitlivění. museli jsme sice čekat hodinu než to zabere,doktorka si vzala malou a za pět minut byly naušniočky píchlé, řavala sice jak tur, ale né od bolesti ale od toho jak jí držely
myslim si že je lepší že se píchnou hned, u mě samotné taky čekaly až varostu a rozhodnu se sama a dodnes je nemám protože nemám odvahu 😀

kristi
4. črc 2007

tak ja si nechala pichnout jeste 2 dirky,kdyz mi bylo 15 a opravdu to nebolelo...

jita2
4. črc 2007

feitka,
to slyším snad poprvé, že se trefili do těch bodů, dr. říkala, že jedna dírka rozhodně nemá na body vliv....to spíš dělají problémy další dírky v jednom uchu......rozhodně bych svou holčičku nenechala bez náušniček, my jsme nastřelovali, je to daleko šetrnější, nehrozí infekce atd. Pět minut pláče a víc o tom nevěděla 🙂 A jsou pak krásné 😅

sage
4. črc 2007

ja som sa rozhodla neprepichnúť malej ušká čiastočne aj preto, že keď som chodila do škôlky, mali sme tam úraz - jednému dievčatku natrhli ucho s náušničkou. vlastne neviem, čo sa tam stalo, asi nič vážne - len si pamätám to zakrvavené ucho a veľký plač. takže aj keby som malej dala ušká prepichnúť, asi by som jej potom tie náušničky nedávala, keď už bude chodiť medzi deti.
a mňa to nastrelovanie náušníc v 15-tich tiež vôbec nebolelo 🙂 .

kristi
4. črc 2007

sage 🙂

dendisa
4. črc 2007

řešila jsem s manželem, jestli necháme malé nastřelit naušnice hned v kojeneckém věku nebo počkáme, až jestli je sama bude chtít. A on se mě zeptal: "a která ženská nenosí naušnice"?
Jenže on prosazuje rovnici: hezká ženská = dlouhé vlasy. Naušnice k tomu tak nějak automaticky pasujou, že jo. Samozřejmě je spousta bab, které naušnice nosit nechtějí.
Sama nosím od narození, nikdo se mě neptal a já bych teď bez naušnic ani nevyšla mezi lidi, něco by mi chybělo.
Drobné naušničky se mi líbí i na miminkách, ale aby mě jednou neproklela 😀 .
Tak teď sama nevím, ani jak by měly vypadat (jestli jenom pecičky, nebo ty klasické, co byly za nás).
No, pořád to ještě může být kluk 😉

jita2
4. črc 2007

dendisa,
v obchodě ti poradí, pro mimča jsou různé náušničky, jsou většinou tak do 6 let, plus mínus, protože jsou menší než normální, takové krásné drobné, buď pecičky, ale i všelijaké jiné ozdobné 😉

ivana98
4. črc 2007

mne raz prepichovali usi ako babatku, raz ako 5-rocnej a raz mi nastrelovali v 14.tich a vzdy mi to priserne hnisalo a nakoniec zarastlo. takze nemam ziadne a nechybaju mi 🙂 mojej dcerke by som prepichnut nedala 😅

s.arik
4. črc 2007

já propíchnuté uši mám, od miminka, nosila jsem náušnice do asi 10 let (mamka chtěla) a od té doby neeeechci žádné nesmysly v uchu 🙂

ale dírky mi nezarostly a jsem i ráda, že je mám. Jednou dvakrát do roka si na nějakou mimořádnou příležitost náušnice vezmu, ale každý den bych je mít nechtěla 😝

případné dceři dám možnost volby, jestli propich chce nebo ne, žádné znásilňování miminka. I když, možná je to zbytečné gesto - která holka mezi 5 a 20 lety nezatouží po náušnicích 😕

kristi
4. črc 2007

me nekdy stve, ze je nenosim, ja prakticky nenosim nic krome snubaku, stve me to, pac nedostavam zadny zlato jako darek..ani za malou jsem nic nedostala 😅

s.arik
4. črc 2007

kristi, když nic nenosíš, proč bys to chtěla dostávat 😀
bludný kruh 😀
ale já taky nic nenosím a cítím se pohodlně 😉

kristi
4. črc 2007

prave proto rikam,ze me stve,ze to nenosim... 🙂

dendisa
4. črc 2007

právě, že mám tetku, která nemá propíchlé uši, hrozně se toho bojí, a všude vykládá, jak ji to mrzí, že si může dát tak maximálně klipsy z bižu 🙂. Ale propíchnout si je nedá, nevěří, že to nebolí, a taky už je prej stará. No, ale vykládá to od 20 let.
A za sviště mám vybrané právě další naušnice, takže už pomalu naznačuju 😉 😉 😉 .

drago
4. črc 2007

my to řešili už když jsem byla těhotná. Manžel nechtěl, aby malá měla naušnice a já bych chtěla. Nakonec jsme se domluvili,že je mít bude. Kristi já zas toho zlata mám a nic nenosím. Byla jsem zvyklá z práce to nenosit a teď, když si něco vemu tak mi to zavazí. To musíš nenápadně naznačovat co bys chtěla- u nás to zabíralo.Já ještě dodávala koment., že než abych byla z dárku zbytečně sklamaná tak si ho radši vyberu sama.

slonik
4. črc 2007

my jsme byli na naušničkách včera, je fakt, že mi bylo jedno, jestli je bude mít nebo nebude, ale protože má jedny hezký po mně a tchýnka chtěla taky koupit naušničky, tak má co nosit, tak jsme se rozhodli je dát. Zvládala to docela dobře, já s manželem asi hůř 😉 zatím je to dobrý, snad to nezačne hnisat 😕 jo, a propíchavali jí je, pan doktor byl strašně milej a hodnej, je to odborník 😉

chechta
4. črc 2007

Holky já to začala řešit hned jak jsem zjistila že jsem těhotná - jeslti když to bude holka jeslti naušničky jo nebo ne. A nakonec jsem ráda, že se to rozhodlo samo - čekáme kluka 😀 😀, ale rozhodně fakt nevím jeslti bych nechala nastřelit či ne. 😒

lenchita
4. črc 2007

My jsme byli na nastřelení minulý týden - máme takové pěkné poměnečky, dědičné, takže jsem chtěla, aby je mohla nosit. Hodně jsme to s manželem řešili, protože on byl zásadně proti, chtěl to nechat na ní, až bude schopná si o tom rozhodnout sama, hlavně ji nechtěl zbytečně trápit bolestí. A když nám doktorka řekla, že i nastřeluje, tak bylo rozhodnuto, vím z vlastní zkušenosti, že nastřelení nebolí🙂 Po něm krátce plakala, ale spíš kvůli tomu, že jsme ji drželi, do minuty bylo po pláči 😉 a teď je to velká fešanda, zatím má teda ty nastřelené. A co se týče akupunkturních bodů - když se mě doktorka ptala, kam to chci nechat nastřelit, tak jsem jí odpověděla, že nevím, že se v akupunktuře nevyznám a ona mi odvětila, že se právě snaží vybírat místo, které by nemělo být nebezpečné i z tohohle hlediska - je to celkem mladá doktorka, takže se o to pravděpodobně zajímala 😉 a snad se trefila 😀

gedren
4. črc 2007

My nedali, az pokud bude nekdy sama chtit, tak ji asi nechame nastrelit.

Ja nausnice nosila, ale ted uz nenosim, jen jako sarik obcas na mimoradnou prilezitost 🙂 A nekdy si rikam, ze by mohlo bejt fajn mit usi bez direk 🙂 (ale to bych si zas asi rikala, ze chci usi s dirkama 🙂)

dashak
4. črc 2007

My jsme dali píchnout v 8 měsících. Byla to teda zývačka 😅 , pač díky cvičení jsem byla zvyklá na pořádný řev a tohle bylo jen takové povrnkání 🙂 . Ani mě u toho nechtěli, takže jsem čekala u sestřičky a malou mi přinesli už s naušničkama a čepičkou a byla v pohodě.
Jsem ráda, že náušničky má, pač nám pořád říkali, že máme krásného chlapečka 😀

dendisa
5. črc 2007

holky, neznáte nějaké odkazy na dětské naušnice na netu? Co se vám kde líbilo a tak.
Ať si udělám představu, co se dá dneska koupit. Klidně i firmy, které dodávají jenom do zlatnictví, nejen e-shopy. Díky moc.

lenycka
8. říj 2007

Holky, prosim Vás, nechala některá z vás malé náušničky nastřelit? My jsme byli dneska, ale sestřička nám řekla, že nemáme mazat ani Framykoinem ani lihem, prý to máme nechat být, jen při koupání prý máme smazat ty tečky od fixy, co si tam udělala před nastřelením a že jí s tím máme jednou za den pootočit.
Mám to nechat bez lihu a Framykoinu? Co jste na to používaly Vy??? Díky za rady

lebedka
8. říj 2007

Tak já jsem naší Terezce nechala dát naušničky, když jí bylo přesně 6 neděl a 1 den. Čím dříve tím lépe, vůbec jí to nehnisalo, skvěle se to zahojilo a už si neumím naší Terku představit bez nich. 😉 Nám přišla propíchnout ouška sestra až k nám domů 🙂

majka07
12. říj 2007

Tak naušničky nám normálně píchli v těch 3 měsících a žádné problémy Maju neměla. celý týden jsem jí to poctivě mazala a bylo to ok, ani moc nebrečela jen u prvního ouška, u druhého byla v pohodě, horší to bylo semnou 😅

andinecka
15. pro 2011

@akcul
dobrý den, může se zeptat, kde jste nechávali nastřelovat náušničky? děkuji Anda