Náušničky. Kdy je vhodná doba je píchnout?

petka90
31. pro 2010

Chtěla bych se zeptat, kdy si myslíte, že je nejlepší píchnout náušnice ? Dříve to píchali hned, já osobně už jsem je měla píchnuté ve 14-ti dnech, dnes někteří tvrdí, že po 6-ti nedělí, jiní zase až ve 3m ?

zuzau2
31. pro 2010

Ahoj, našim holkám je nastřelovali až v šesti měsících. Nechali jsme jim je nastřelit z důvodů hnisání apod. Bylo vše OK. Vím, že někde už dávají náušničky v porodnici. Kdy je nejvhodnější doba nevím, ale myslím si, že čím je to dítko starší, tím to víc vnímá.

petka90
autor
31. pro 2010

To si právě taky myslim, Natálce jsou dva měsíce, a už bych chtěla, aby náušničky měla, rozhodně chci , aby byly nastřelený, přijde mi to i jako rychlejší způsob, počkám tedy s tim asi po očkování ve 3m 🙂

petja
31. pro 2010

Tak já nechám rozhodnutí o náušničkách na své dceři.Že jí to teď jako mimi míň bolí jsou kecy,akorát za holčičku prostě rozhodnou a hotovo.Náušničky mají určitě svá pozitiva ale i negativa,kterým ale lze předejít,proto je třeba zvážit mnoho faktorů

vendulal
31. pro 2010

Zdravím, doktor nám doporučoval dobu mezi šestinedělím a 3 měsícem (po 3. měsíci dítě už má méně protilátek z dělohy od matky a ještě nemá dost vlastních).

sebestka
31. pro 2010

Nám dr. říkala, že to dělá až po druhém očkování.Takže jsme na nastřelení byly 10. července, malá se narodila 12.2.Nastřelení jí jenom štíplo, ani neplakala,jenom trochu" zamrčela". Normální propíchnutí bych já asi nezvládla. Naušničky jsme už po 14 dnech měnily za naše. Asi by bylo nejlepší se domluvit s dr., která to bude nastřelovat. Já když jsem sháněla, kdo by nám to nastřelil, tak jiná dr. chtěla abych přišla, až bude malá sedět, což se mně zdálo pozdě, takže jsem to zklusila u jiné.

petka90
autor
31. pro 2010

ach joo, proč každej doktor říká něco jiného 😒 naše paní doktorka zastává názor, že není kam spěchat , co doktor, to něco jiného ..

sebestka
31. pro 2010

jj, já hlavně chtěla, aby jí ty naušnice nastřelili, aby jí je nepíchali, kdy to bude, už mně bylo tak trochu jedno. Pokud se ti nechce čekat, zkus sehnat jiného dr. Ale já vím, oni se to radí, já taky byla nedočkavá...

petka90
autor
31. pro 2010

Tak to já se poptám u jiný doktorky .. Po 14 dnech měnit náušničky, to je krásný, to jste byly šikulky 🙂

ivarei
31. pro 2010

Nám píchali náušničky teď (včera), čekalo se, až bude mít za sebou alespoň jedno očkování (odkládalo se kvůli reakci na TBC). Anička to snášela dobře, moc neplakala, teď měžeme framykoinem.

sebestka
31. pro 2010

Ona mně sice radila tak po měsíci, ale jak malá sebou šila, tak se jí ta naušnička pořád rozepínala( je to dělané z chir. oceli a je to jen na to zastrkávání). Tak jsem se po 14 dnech naštvala a místo toho, abych jí pořád nasazovala tu jejich, tak jsem jí tam dala už ty naše a vpohodě. Mmalinkatý stroupek tam ještě byl. Ale po nasazení těch našich se jí to do pár dnů zahojilo úplně.

petka90
autor
31. pro 2010

To mě taky štve, nám TBC ještě nikdo ani nekontroloval, děcká se na to jen koukla, ani se nevyjádřila jestli je to v pořádku, nikam mě s malou neposlala .. Mojí sestře to pak přišlo z porodnice kdy a kde mají být, tak počkám do další kontroly 20.1.2010 , kdejí mají opět naočkovat ..

petka90
autor
31. pro 2010

@sebestka To se nedivím, to bych asi taky nevydržela 🙂

sebestka
31. pro 2010

No malá se narodila v roce 2008, ale mělo by to být stejné. Naše dr. malou taky kontrolovala v poradně, říkala, že to vypadá dobře, ale že s očkováním radši počká na verdikt z plicního, to přišla potom pozvánka. Kristýnka se narodila 12. 2. a na plicním jsme byly (šla jsem se podívat do průkazky) 23. 5. Takže, jestli jsem se dívala dobře, máte na plicní s malou ještě čas. No a potom, až jsme to měly potvrzené z toho plicního, tak další poradnu jí teprve očkovali, a další pak podruhé. A to jsme ještě byly na tom dobře, že jí očkovala hned jam mohla. Od sestřenice malá je o 3 dny mladší než naše a ta byla očkovaná daleko později, tudíš se jí protáhly i ty naušnice. Ale ta neměla dobrý to TBC. Snad je to ještě stejné.

petka90
autor
31. pro 2010

Děkuju, tak jestli je to stejné, tak mají ještě měsíc čas, tak uvidíme 🙂 my jsme měly ten pupínek jak Brno,ale začlo se nám to pomalu vstřebávat, takže ted už to není zdaleka takový jaký to bylo

sebestka
31. pro 2010

Já si myslím, že na tom plicním čekají, až je těch miminek víc a určí si na to třeba i den, aspoň u nás to tak bylo, chodili tam jenom s miminkama, což je dobře, kvůli nějaké nakažlivé nemoci

petka90
autor
31. pro 2010

Kvůli tomu jsem nešla v těhotenství na tu povinnou kontrolu na plicní, bála jsem se, abych si ještě něco neodnesla ... Takže jestli to dělají takhle,tak jedině dobře 🙂

illy
4. únor 2011

Ahoj, řešíme teď to samé. Někde nastřelují od 2.m, někde po 1 hexe, naše dr říkala, ře je to naše rozhodnutí, ale že oni nastřelují od 6. m, protože až od 6. m je lalůček plně vyvinutý. Tak radši počkám do těch 7. měsíců. A jednoznačně nastřelit.

zany
4. únor 2011

Naše dr. říkala, že 14 dní po první hexe už můžeme nechat náušnice nastřelit nebo nechat píchnout uši 😉 Takže v té době byla Eli na píchání... 🙂 Naše dr, to nedělá, tak jsem byly u dr. na ušním. Nastřelení někde v salonu jsem se obávala... 😒 Bylo trochu pláče, ale za chvíli nevěděla nic 😵

beruska24.9.
4. únor 2011

Mně řekla Dr. po druhé hexe. Naušničky jsem nechávala píchnout na plastické chyrurgii a když jsem malou objednávala, tak se ptali, zda už má za sebou dvě hexy bez reakce. Naušničky ji píchli přesně v půl roce věku.

beruska24.9.
4. únor 2011

chirurgii - omlouvám se za překlep 😕

crca
4. únor 2011

My jsme byli ve 4,5 měsících,propichovali je,ale musím říct,že v pohodě,čekala jsem větší drama 😅 Nic nám to nedělalo,nehnisalo a za pár dní jsme byli 100%holčička 😀

iveta107
5. kvě 2012

chtěla bych se zeptat jestli u nastřelování byl s vámi i manžel, on totiž na dobu kdy jsme objednaný nemá čas tak jestli malou zvládnu udržet sama, je jí jedenáct měsíců. 😉

jarkalada
5. kvě 2012

@iveta107 určitě. posadíš si ji na klín, jen jí trošku přidržíš hlavičku, aby necukla. Dr. jen přiloží pistolku a za 2 vteřinky je ouško hotovo. My plakali jen kraťounce, spíš se lekla, ale jinak úplně v pohodě 😉