Nechaly jste holčičkám dát naušničky?

luckakaja
15. čer 2014

Maminky,kdy jste nechaly svym holcičkám dát naušničky a jak to snášely?A píchnout nebo nastřelit?Nám byly včera 3 měsíce a ve čtvrtek mame jít k doktorce na propíchnutí..

tamarila
15. čer 2014

Rozhodně nastřelit, píchání doufám už v dnešní době nikdo nedělá :O Jinak nechávala jsem kolem těch tří měsíců taky, a zaplakala po každém nastřelení z úleku, hned se nechala uklidnit. Úplně v pohodě, neboj, za minutku už neví nic. Samotnou mě překvapilo jaká pohoda to je. Nastřelením jí do ucha dají náušnici i s uzávěrem jediným výstřelem (je to spíš jako ta střílecí sponkovačka, ne jako pistole), takže už nic dalšího není potřeba. Za okamžik je hotovo. Píchání je o dost horší, musí se píchnout dírka "ručně", takže žádná rychlost, a pak se tam ještě musí nasoukat náušnice, a ta ještě zavřít.

lumiga
15. čer 2014

My jsme nechali pichnout. Zaplakala jen u druhe dirky - delala ji to sestricka u dr a byla moc sikovna a rychla,takze za me dobry. A ma ty dirky krasne pichnuty. Tyden jsme pak mazali. Nechavali jsme delat ve 3 mesicich.

lv
15. čer 2014

obě mají nastřelené, jedna v 3m, druhá v 6m, obě bez potíží brek asi půl minuty a super

edeltraut
15. čer 2014

My jsme nechávali píchat první asi ve třech měsících a druhou asi v pěti. Moje sestra nechala nastřelit ve třech měsících. Mým holkám se to dost dlouho hojilo a hnisalo. Neteř to měla od prvního dne krásné. Kdybych znovu stála před volbou, tak jedině nastřelit 🙂

tkanicka
15. čer 2014

nechávala jsem píchnout v chirurgické ambulanci, bylo to rychlé a malá brečela asi podobně jako u očkování, po přitulení ke mně bylo po pláči. Podmínkou pro píchnutí bylo absolvování první hexavakcíny. Takže hned po ní jsme šli na píchání. Nic jsme nemazali, ouška se zahojila celkem rychle a bez hnisání. Tehdy se v našem městě miminkům nanastřelovalo, museli bychom jet 35 km a to se mi teda nechtělo, protože malá auto nesnášela. Kdybych měla na výběr v místě, tak bych asi nechala nastřelit

mafeska
15. čer 2014

nechala jsem ouška propíchnout a už bych to neudělala, strašně špatně se to hojilo, několikrát hnisaly. Do toho dcerka měla obodbí kdy si za naušničky pořád tahala a dirky si nějak poškodila takže léčba znova. Pokud budu někdy v budoucnu stát při této volbě znovu, volím nastřelení.

kristy46
15. čer 2014

taky jsem pro nastřelení. Já nechala naší malé nastřelit a bylo to rychlé a ani tak moc neplakala. Očkování je daleko horší. A dr. říkala, že je ráda, že jsme nastřelovaly, že by jí píchat nechtěla, protože se sebou hodně šila.

sonica
15. čer 2014

my jsme po prvni hexe dali pichnout, dirky ma krasne stejny, zadny stres, rychly...
hojeni uplne v pohode, cistili jsme cutasept-em doporucuje se i u piercingu a fakt uplne krasne bez problemu se zahojili... 😉

olusenka
15. čer 2014

dceři bude 10měs. a náušnice nemá, a máme po starostech. A mít je v nejbližší době ani nebude.

hojda
15. čer 2014

Jednoznačně nastřelit, tady je opravdu hodně informací. http://www.nastrelovani-nausnic.cz/nastrelovani.... Já měla náušnice až ve 2 třídě, a píchání si pamatuju.....a je pravda, že mě mrzelo, že jsem náušnice neměla, jako ostatní holky.

mollyweasley
15. čer 2014

Nechala jsem dceru nastřelit nedávno, chvilku před jejími čtvrtými narozeninami, začala o tom mluvit a přála si je, takže nic proti její vůli, byla na to připravená a natěšená. Po nastřelení jednoho ucha začala brečet, po akci se odmítla bavit se sestřičkou, co jí to dělala, jak na ně byla naštvaná, ale jakmile jsme vyšly ven, už o ničem nevěděla a s dmoucí hrudí pak novinku volala babičkám.
Druhou dceru taky nebudu nastřelovat jako miminko, ale počkám si, až po tom bude sama toužit.

Občas se u starší vyrojil dotaz proč jako nemá náušnice a jestli je to vůbec holka, když je nemá. No, moje babička náušnice neměla, mamka si nechala píchnout uši kolem 35 let. Nechyběly jim a každý poznal, že to jsou holčičky 🙂

estrellita86
15. čer 2014

Nechali jsme nastřelit po první Hexe ve 3 měsících...trvalo to pár vteřin, malá plakala taky pár vteřin ( já dýl 😀 těžce tyhle věci s mou holčičkou nesu)...nic jsme nemazali, ouška se jí zahojila sama, po měsíci a půl jsem bez problémů nasadila koupené visací náušničky.

punky
16. čer 2014

ja bych teda asi ani nepichala ani nenastrelovala at se pro nausnice rozhodne sama az bude chtit ja si je nechala nastrelit nekdy ve 14 a vubec mi nevadilo ze jsem je do te doby nemela 🙂 🙂

elielizabeth
16. čer 2014

Moje kamarádka si nechala v dospělosti přidělat dírky do uší. Jednu nastřelením a jednu píchnutím. Po její zkušenosti jsme šli s dcerkou po očkování ouška propíchnout. Namazali jí ouška "umrtvující" mastičkou a pak paní doktorka řekla co a jak a šup a bylo to. Malá neplakala, nic nehnisalo, krásně se jí to zahojilo a hned měla své zlaté náušničky. Ono s tím hnisáním a plakáním je každé miminko jiné. Před náma byla holčička a ta řvala jak tur hned jak tam vlezli a viděla cizí lidi 😀

telu
16. čer 2014

Ja male nechala nastrelit, měla asi 4 měsíce. Pokud chceš naušničky dát, volila bych v dnešní době nastřelení. Já to nechala malé dělat tady: http://m.nastrelovani-nausnic.cz/o-nas/
paní jezdí i po republice, počkala jsem si na ni, až bude v Brně a šla. Je opravdu skvělá, vše vysvělí, má na vás čas. Živí se výhradně tím, takže ne jak u doktorky, malé přeměřovala ušní lalůčky aby to měla tip top 🙂 já byla spokojená. Kdyžtak jen koukni na ten odkaz, paní tam má i dobré info ohledně naušniček.

simonceli
16. čer 2014

My nechali nastrelit a katastrofa! Doktorka ji jednu nausnici nastrelila vys, pak jen rekla, jejda, chcete to predelat, tak jasne ze jsme nechteli, mala strasne plakala, tak jsme ji nechteli trapit. Misto chirurgicke oceli, kterou jsme chteli ji do ousek dala plastove, coz nam rekla a i my jsme si vsimli az je mela v usich. Nechali jsme to delat az v 7.mesici. Tim ze je mela blbe pichnute tak pani doktorka jen podotkla, at to hlidame, ze by mohla mit narusene nejake nervove zakonceni v uchu. No a od te doby nesnese v uchu absolutne nic. Koupili jsme klasicke zlato, chirurgickou ocel, stribro a protialergenni upravoz, bile zlato a vse katastrofa. Ousko ji natikalo, hnisalo, zcervenalo a jen co jsme vzdy vyndali nausnice, tak do vecera ousko normalni. Nemusi to byt tim pichnutim, jen ma treba proste intoleranci na cokoliv v jednom uchu, ale nausnice jsme vytahli, dirky zarostly a mame svaty klid a dcera to nijak neresi, ze nausnice nema. @luckakaja

monizami
16. čer 2014

@luckakaja Doporučuji nechat nastřelit a kolem 3-4 měsíce. My dávali v 8. měsíci a už to bylo pozdě. Malá už to vnímala a také sebou hodně vrtěla, tak jsme ji museli dvě držet a to už se jí vůbec nelíbilo...že jí držím ruce a sestra drží hlavičku, aby jí paní doktorka mohla správně nastřelit naušničku.

denyzuza06
16. čer 2014

já si myslím že zrovna naušničky nejsou věc kterou mé dítě musí nutně od narození mít, takže jsme to nechali na holkach az budou chtít at si je daji. čekali jsme že někdy v pubertě přijdou s nastřeleným kde čím všude možně, překvapily nás obě dvě někdy kolem třetího roku zatoužily po ozdobě v uších,vysětlili jsme jim co je čeká jak to paní doktorka udělá. Nechaly si je pýchnout sami, bez jediné slzy, klasicky jehlou.

denyzuza06
16. čer 2014

já si myslím že zrovna naušničky nejsou věc kterou mé dítě musí nutně od narození mít, takže jsme to nechali na holkach az budou chtít at si je daji. čekali jsme že někdy v pubertě přijdou s nastřeleným kde čím všude možně, překvapily nás obě dvě někdy kolem třetího roku zatoužily po ozdobě v uších,vysětlili jsme jim co je čeká jak to paní doktorka udělá. Nechaly si je píchnout sami, bez jediné slzy, klasicky jehlou

abalajda
16. čer 2014

My byli s malou u našeho ušního doktora,náušnice jsme nechali nastrelit,za pět minut uz jsme byli na cestě domů. Mazali jsme framikoinem a za měsíc jsem ji nastrelovaci náušnice vyměnila za klasické zlate... Všechno proběhlo bez problémů,dírky má krásně uprostřed u ubou uši... Kamarádka nechávala píchnout uši dceři u dětské doktorky a silenost,měsíc hnisani obou uši a nakonec musely náušnice ven,protoze na to nic nepomahalo. Prý to mohli být tím,že ty nausnice,co maji děti po nastreleni jsou naprosto nezávadné,snesou je alergici...

aideen
16. čer 2014

První dcera má propíchnuto ve 3 měsících po první hexe. Minutku si poplakala a pak už o ničem nevěděla. První dva dny jsme mazali framykoinem, pak nebylo potřeba. Zahojeno rychle bez problémů. Za tři týdny půjdu s tou nejmladší ke stejné doktorce. Očividně to umí, naco ji měnit 🙂

luckakaja
autor
19. čer 2014

Tak jsme dneska nausnicky nachali nastrelit..Dekuju vsem za nazory 🙂

ali34
19. čer 2014

Ve třech měsících jsem je nechala píchnout 😉 První dcera ok, druhé se to hojilo škaredě, hnisalo ji to.

ali34
19. čer 2014

@luckakaja ...nastřelení je lepší 😉

coolik
25. čer 2014

zdravím maminky, chci se zeptat, zda někdo nemáte tady tyhle náušničky, moc se mi líbí a chtěla bych je pro malou, ale bojím se, že je to třeba pěkně nafocené a ve skutečnosti nemusejí vypadat tak kouzelně.
http://www.levne-sperky.cz/detske-nausnice-cuti... a nebo jestli nemáte i jiné od této firmy. no tyhle jsou taky krásné http://www.levne-sperky.cz/detske-nausnice-cuti...

benetka
25. čer 2014

Nechali jsme nastřelit u doktorky v 6 měsících bez problému, má je pěkně ve středu .

elielizabeth
25. čer 2014

@coolik Máme náušničky Cutie a jsou nádherné. Ta srdíčka jsme viděli ve skutečnosti a boží, akorát naše dcerka je maličká, tak jsme jí vybrali "čtyřlístky", které byly jediné menší z těch jejich náušnic. Doporučuji obejít zlatnictví (Cutie mají skoro všude) a přiložit dcerce k ouškům, které jí budou slušet více...
My chtěli např. bílé zlato a s ním vypadala hrozně, takže má žluté a tyrkysové kamínky

coolik
25. čer 2014

@elielizabeth téda vy mi dáváte 😀 takže krásné jsou všechny .. ale velké?? spíš velké .. sakriš. malá je taky drobná a obešla jsem už několik zlatnictví a tady nikde to nevedou. odkud jste vy? já jsem byla v olomouci, bruntál, rýmařov ... a nějak dál se mi nechce jet dívat jen na náušničky ... neposlala by jste mi fotečku, těch co máte vy? jako nejde mi o ty náušničky, ale o to jak vypadají na oušku 🙂 třeba IP

ined77
25. čer 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Náušnice https://www.modrykonik.cz/nausnice/ .
Budu moc ráda, když se s ostatními maminkami podělíte o své zkušenosti a postřehy. Kdy jste nechaly holčičkám propíchnout či nastřelit ouška, jaký materiál náušniček se Vám osvědčil?
Vaše tipy, rady a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky, které třeba zrovna teď o pořízení náušniček uvažují a hledají informace a rady.
Předem Vám mockrát děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti 🙂.

Krásný den všem
Denisa

@elielizabeth @benetka @coolik @ali34 @luckakaja @aideen @abalajda @denyzuza06 @monizami
@simonceli @telu @punky @estrellita86 @mollyweasley @hojda @olusenka @sonica @kristy46 @mafeska
@tkanicka @edeltraut @lv @lumiga @tamarila ... a další 🙂 .

elielizabeth
25. čer 2014

@coolik Nádherné jsou opravdu všechny 😀 A ještě když mají kombinace s různě barevnými kamínky...
Některé jsou až moc velké (např. berušky od nich nebo takové kamínkové kroužky, či kosočtverce s kamínkem uvnitř), jiné zase o něco menší a my vybrali ty nejmenší. Prošli jsme zlatnictví ve Frýdku-Místku.
Nevím, jak poslat obrázek ve zprávě, tak to šoupnu tady. Kdyby to tu bylo zobrazené malé, tak mi pisněte do zprávy email a fotku si pak můžete stáhnout a zvětšit 🙂