Nechat dítě samotné a odběhnout si? Mohu?

30. zář 2021

Ahoj maminky, chci se jen zeptat na názor, zda to tak někdo udělal/ dělá. Mám roční holčičku, kterou když nechám, tak se zabaví sama, je to sluníčko, nic nevyvede a je hodná, ale bydlíme v paneláku ve 4. patře s výtahem. Když jdu s košem, vždy ji vezmu s sebou do nosítka, nebo to proste vynesu až kdyz jdeme ven. Jenomže teď mi mají dovést věci do práce (mám brigádu při RP) a venku teda pěkně fouká a není moc teplo, ty věci potřebuji vynést, jsou docela těžké, myslíte si, že když dám malou do postýlky a k ní hračky, že to tu chvilku vydrží?
Mamka třeba má barák a říkala, že nás taky nechala samotné v patře nahoře a ona delala něco v kuchyni. Že to zvládne, ale já přeci jenom si říkám, že je toto panelák a ne dům. Tak se chci zeptat, zda mohu nebo raději ne.
Děkuji

adula000
30. zář 2021

tak pokud ji dáš do postýlky, např. zajistíš okna, ať si neotevře, tak těch pár minut se opravdu nic nestane, když jen seběhneš dolů.

alkena
30. zář 2021

To víš, že to zvládne, jen si pořádně, krom třeba těch oken apod. zkontroluj klíče .... ať si nezabouchneš malou uvnitř a sebe venku.

autor
30. zář 2021

@adula000
@alkena
Jste zlaté, moc děkuji holky 😍

j.a.n.i
30. zář 2021

Nejela bych vytahem, jako na potvoru se muze zaseknout.

michaela_2
30. zář 2021

Dala bych ji do té postýlky, odkud se nedostane a pro jistotu bych někomu dala vědět (kdyby se náhodou stalo tobě něco venku), že tam je 🙂
Poslat smsku třeba manželovi nebo nějaké kamarádce, a až se vrátíš do bytu, tak dát vědět, že jsi zpět.
V tom rodinném domě je to přeci jen něco trošku jiného. Nic se nestane, ale pojistila bych si to raději takhle.

rnika
30. zář 2021

Jakože ti dolů do vchodu přivezou věci a ty je vyvezeš nahoru? Tu chvilku to asi vydrží... jen bych se taky bála aby se jak na potvoru nesekl výtah.

alokina
30. zář 2021

A nemůžou ti to vyvézt nahoru, když je poprosíš, že máš doma miminko?

jako_mala_holka
30. zář 2021

Jasně, že to vydrží... Bacha na klíče, ať si nezabouchnes, a vzala bych si do kapsy telefon... Malou do postýlky s hrackama a úplně v pohodě...

me_druhe_ja
30. zář 2021

Postýlka/ohrádka, zkontrolovat klíče a nic se nestane. 🙂

areh
30. zář 2021

Nechávám běžně. Beru chůvičku a vím, jestli prcek brečí nebo si hraje 🙂

janina228
30. zář 2021

Vše bylo řečeno. Zabezpečila bych dítě a vzala si s sebou ke klíčům mobil.. tak.. pro jistotu..

autor
30. zář 2021

Děkuji maminky🥰 po schodech do 4. patra to fakt nevynesu😁 tak snad to bude oki.
Klíče, mobil beru💪🏻😍😁

izzylka
30. zář 2021

Měli jsme ohrádku. Vždy jsem tam syna šoupla i s hračkama a šla jsem 3 patra dolu když přijel pošťák, nebo klidně i do večerky, co máme hned u baráku...

uzivatelkapetra
30. zář 2021

Chodívala jsem poklidit hospodárku, malého jsem dala do postýlky a pro svůj klid zapla chůvičku ať ho slyším kdyby něco a do minuty bych byla u něj.

autor
30. zář 2021

@izzylka
@uzivatelkapetra
Teda respekt holky, vidíte jak jsem po💩 když mám jít jen na 2 min dolů a vy takhle, jste šikuly! 😍

izzylka
30. zář 2021

Já byla ze začátku taky nervní 😂 ale vždy když jsem se vrátila, tak ten prcek ani nevěděl, že jsem někde byla 😂 co bych dala za ohrádku teď 🙈🤣 je mu skoro 5 a všude musí semnou...🙈😂

misaa56
30. zář 2021

Já malýmu vždycky zapnu ještě Štístko a Poupěnku a ani se nehne 😀

autor
30. zář 2021

@izzylka Tak to mě určitě taky čeká, protože když jdu jen na wc, tak za mnou zdrhá😢😂 ale když ji řeknu, ať čeká, tak počká 💪🏻😂

lachipie
30. zář 2021

Koupili jsme kameru, ta mi posílá informace na mobil, vidím i obraz a takto fungujeme už několik let, když potřebuju odběhnout dolů pro poštu, s košem apod. Okna vždycky kontroluju že jsou zavřené a zamčené, pro jistotu zamykám i kuchyň, aby si nevzal nůž apod a pustím televizi nebo mu půjčím na tu chvilku tablet a vydrží.

lachipie
30. zář 2021

@izzylka se mnou chodí na záchod i sedmileťák... Stále čekám kdy ho to pustí a nějak nee...

izzylka
30. zář 2021

@lachipie tak až takhle u nás ne...to jsem zarazila včas a když jdu na wc nebo do sprchy, tak jdu prostě sama 😂 ale když přijede pošťák nebo tak, tak semnou prostš musí a sám doma ty 2 minuty nevydrží 😂

krisstina93
30. zář 2021

Když nepojedeš výtahem a pohlídáš si klíče, tak v pohodě :D

madamas
1. říj 2021

Pokud si nejsi jistá, nemáte v domě nějakou sousedku která by u malé pár minut počkala? Jako ono i tak se nic nejspíš nestane, spíš pro ten klid.