Nechat dítě v pokakané plínce x vzbudit, i když už neusne

tyf
10. kvě 2014

Asi dost trapná otázka, ale zajímá mě váš názor. Když se spící dítě (14M) těšně před usnutím pokaká a nejde ho přebalit ve spánku, aniž by se vzbudil, je podle Vás lepší nechat ho (asi hodinu) ve špinavé plínce, nebo raději vzbudit, ale za tu cenu, že už neusne? U nás je spánek vzácnost, takže ho nechci budit, ale mám strach z různých bakterií, když v tom zůstane. Kamarádky chlapeček dostal zánět ledvin kvůli nějaké bakterii ze stolice, přitom ona ho opravdu poctivě přebaluje hned jak se pokaká. Většinou mi každý řekne, opatrně přebal a nevzbudí se, ale to u nás neexistuje, stejně jako stříhání nehtů a cokoli jiného.

lv
10. kvě 2014

Pokadenou plinu menim hned, aby v tom nebyla, i za cenu probuzeni a uspavani nanovo

fiollette
10. kvě 2014

Otázka je, zda by se Vám za tu hodinu taky neprobudil. Tak to bych si to pak raději odbyla hned. Nebo nějak vychytat to, aby se pokakal ještě než začne usínat. Ale jak, to mě nenapadá. Zkusit třeba nočník, pokud ještě nechodí. Těžko říct, znáte ho líp jak já 🙂
S těmi bakteriemi. Někomu můžou způsobit problémy ač se hned přebalí a někomu nebudou vadit i kdyby v tom byl hodinu. Malá (10m) se mi taky kolikrát pokaká, nic nedá vědět, nesmrdí a já to zjistím až když ji zkusmo kontroluju plínu. Do té doby si tu leze a pohoda. Taky mám strach, aby neměla třeba zánět moč. cest. Holky jsou na to náchylnější než kluci, ale zatím ťuk, ťuk nic 🙂 Za chvíli už ji budu učit na nočník, tak se tomu snad vyhneme.

laurital
10. kvě 2014

Ja bych prebalila hned, obe holky dost trpely na opruzeniny, takze bych ve spinave plene nenechala i za cenu znovuuspavani.

mafeska
10. kvě 2014

vyměnila bych hned i kdybych musela znovu uspávat. U nás je to teda tak že by jí to vzbudilo a neusnula by dokud bych nedala čistou. Měním kvůli zápachu, opruzeninám a pročůrání se až na oblečení hned.

lorreine
10. kvě 2014

Prebalila by som hned bez ohladu na spanok. Dcera sice na opruzeniny netrpela, ale je mi nejak proti srsti nechat dieta v pokadenej plienke.

marecekavendulka
10. kvě 2014

já bych zkusila mu aspon rychle vyndat plinečku,otřít zadeček a nechat nahatýho..pod sebou at má jen nějakou podložku,at nepromočí matraci..třeba ho tato "rychloakce" nevzbudí..a vubec.lepší znova uspávat,at neni v pokakaným

pisisvori
10. kvě 2014

v pokakaném bych 14m nikdy nenechala. I když u nás spánek byl opravdu vzícnostní🙂

moninkam
16. kvě 2014

rčitě bych ho nenechala pokakaného a přebabila bych ho hned. Náš maličký netrpěl na opruzeniny ale jednou se poakakl když jsme byli ve městě a zjistili jsme to až po hodině doma a opruzeniny ž byli na světě. Měl zadeček tak oprzený že se ho to drželo ještě týden. Ani se pak nechtěl moc kopat jak ho to pálilo a žže koupání miluje.

martula02
19. kvě 2014

taky bych přebalila hned. Mám sice jen 4m chlapečka, ale už jen ten pocit jak to má rozpatlané po zadečku a vy o tom víte 🙂