Nechat počůrávat nebo připomínat? Jak to děláte vy?

anicka164
26. dub 2012

Pořád bojujeme s plínkama.
Když M. řeknu, aby šel čůrat, tak jde, ale sám od sebe jde málokdy, většinou, když nemá ani slipy ani plínku.
Jak jste to dělaly vy? Nechávaly jste dítě se počůrávat, aby se to naučilo samo nebo jste dovedly k záchodu, svlíkly a nechaly vyčůrat?
Díky

anina32
26. dub 2012

@anicka164 já jsem hodně připomínala, počítala hodiny a tak. Ale třeba v létě na zahradě jsem ho nechala aby si to sám uvědomil. Chce to čas, ale zvládnete to, neboj😉

amii
26. dub 2012

@anicka164 Já rozhodně připomínám 😉

anicka164
autor
26. dub 2012

Mě to připomínání připadá jako hrozná otrava. Navíc mám pocit, že to je něco, co už prostě umí - když ho posadím na záchod, tak se vyčůrá.
Ale chci, aby se naučil běhat sám. Nahatej to docela zvládá...
Ale možná jsem na něj moc náročná? Navíc babičky mu to říkají, tak v tom má chaos.
Ptám se proto, jestli mám teda babičkám říkat, ať ho nechají nebo naopak mu to mám začít i já připomínat. On už docela uměl chodit sám (měl třeba ve slipech jenom kapičku), ale jak je víc s babičkama, tak na to kašle. Je to trochu lenoch, tak je asi rád, že to nemusí řešit 🙂

amii
26. dub 2012

@anicka164 Myslím, že časem se to naučí. Moje kamarádka z dětství se bála chodit na záchod skoro do šesti let. Ale to je něco jiného.........Podlě me se ti časem třeba ozve sám 🙂 a takhle se to bude vyvíjet až do doby, kdy se prostě nebude ani ptat. Asi jsem ti moc neporadila, protože jsem prvorodička 🙂 😀 ale alspoň jsem to zkusila 😀 😀

palomitacheca
26. dub 2012

@anicka164 Nepřipomínám. V únoru mi kamarádka poradila, ať sundám plenu a nechám ho, ať se počůrá do kalhot. Že stačí párkrát a začne si říkat. Zkusila jsem to, poprvé se počůral, podruhé si sám stáhl kalhoty, sedl na nočník a vyčůral se. Pak se přišel s nočníkem pochlubit. Do té doby se do nočníku vyčůral snad 3x a to ještě spíš náhodou... Od té doby ho to začalo bavit, takže jsme na záchod chodili co chvíli. Většinou zbytečně. To zase nebavilo mě, protože bylo čím dál náročnější neustále ho zvedat nahoru a zase dávat dolů, tou dobou jsem byla asi ve 3. měsíci těhotenství. Pak začal zase chodit na nočník, protože na něj nepotřeboval pomoc. Teď po 2 měsících čůrá zásadně vestoje do kelímku... S kakáním to bylo ze začátku horší. To nedokázal odhadnout, takže se pokadil do kalhot. Ale bylo vidět, že ho to mrzí. Párkrát jsme to odchytli včas, tak z toho měl radost. Asi po 2 týdnech začal pěkně kakat do nočníku a od té doby měl nehodu asi jen jednou, když měl průjem. Přes den už pleny nepotřebuje, na noc ji ještě dáváme. Někdy je ráno suchá, jindy počůraná, ale snad to taky brzy zvládne 🙂

blahova_andrea
26. dub 2012

taky jsem pro připomínání. po určité době se ptát, zda nechce čůrat. taky vždy před a po spinkání a když vypije více vody naráz...chce to čas...

anicka164
autor
26. dub 2012

Já jsem taky pro nechávání počůrat se, takže každý den peru - tak čtvery tepláky 🙂
Ale nějak to nefunguje, tak se snažím přijít na to, čím to je...
díky všem za rady

amii
26. dub 2012

@anicka164 ale jak jsem si všimla taky jsi na profilu skromná a vypadáto, že si chráníš své soukromý fotky 😀 😀 Tím myslím, že jsi zde nedala žádnou fotku. To já ano, ale bojím se o to že mi někdo fotky opět stáhne a bude se vydávat za cizí osobu s mími fotkami dětí 😖

palomitacheca
26. dub 2012

@anicka164 Však on na to jednou přijde a pak tě překvapí 🙂 Já byla taky překvapená, nečekala jsem to takhle rychle, ale asi už k tomu prostě dozrál 🙂

editah222
26. dub 2012

Já jsem nechávala dceru at se počurává. Netvralo dlouho a sama si začala říkat a potom i sama chodit na záchod. Dokud jsem se ji ptala tak byla naštvaná a posazování na záchod je podle mého k ničemu, vyčurá se na povel, ale ne když se ji opravdu chce.
Ale její občasné počurávání trvalo dlouho a i ted se tak 1x za dva týdny počůrá, prostě se zapomene. Nic neřeším a jdeme spolu vyprat kalhotky 🙂

blahova_andrea
26. dub 2012

@amii to se vážně děje? 😲

anicka164
autor
26. dub 2012

@amii máme naše rodinný webový stránky, kde jsou fotky, ale tady to beru spíš jako chození si pro radu, tak nějak nemám čas plnit profil 🙂

blahova_andrea
26. dub 2012

násilím bych na záchod vážně neposazovala, my nenutili ani ten nočník...prostě jsme se ptali. ale když byly sofince 2roky, tak jsme jeli k moři a prostě jsme jí oznámili, že nebude ani kočárek ani plínečky. vzala jsem jich pár do vlaku pro jistotu, protože přeci jen čůrat do díry, kde dole vidíš koleje pod vlakem není pro dítě moc pocit jistoty, ale po prvním bojím už to podruhé zvládla. kočárek jí myslím chyběl mnohem víc než plíny. ono při počůrání se to děti asi fakt učí rychle, prostě jim to vadí, že to "smudí" 😀 a studí 😀 švagrová nám sofinku obdivovala, protože její malej kakal ještě ve 3letech jedině do plínky. jsem zvědavá, jak to zvládneme s míšánkem 😎

anicka164
autor
26. dub 2012

Tak zatím většina nechává se počůrat.
Ok, budu v tom směru instruovat babičky, snad pochopí. 😀 I když pro ně je to fakt těžký, je pro ně větší úspěch, když mi ho vrátí s čistým oblečením, než když se dvakrát počůrá a jednou to stihne...

blahova_andrea
26. dub 2012

@anicka164 z toho si nic nedělej, za nich byla jiná doba a jiné výchovné metody, určitě to pochopí a budou respektovat, jak to chceš ty...aspoň u nás to tak tedy je

palomitacheca
26. dub 2012

@anicka164 U nás to babičky taky respektovaly, i když poprvé jsme u nich byli v době, když už to trošku zvládal, takže počůranej nebyl, ale chtěl pořád chodit na záchod 😀

katka82
26. dub 2012

@anicka164 ahoj 🙂 tak já sundala malýmu plínku na den v roce a půl 😉 a každou chvilku jsem se ptala a posazovala na nočník a do dvou let to v poho zvládnul 🙂 na nočník chodil od 10 měsíce a fakt rychle pochopil na co slouží 😉
spíš bych mu to asi připomínala než nechala počurávat-některým dětem neva ani ty počurané tepláčky 😉
je s tím trocha práce naučit prcka chodit sám čůrat,ale bylo to to první o co jsem se začala snažit když jsem zjistila že jsem těhu kluci jsou od sebe 2 roky a 2 měsíce) a opravdu se to vyplatilo 😉 od prosince je bez plen i na noc 🙂
jinak my používali látkovky tak si myslím že i to tomu trochu pomohlo 😉

amii
26. dub 2012

@blahova_andrea Myslíš to s tou krádeží 😒 ? Ano.. děje. Od té doby mám ráda své soukromý, ale za to nevěřím žádné stránce. 😖

amii
26. dub 2012

@anicka164 Tak to pak jo 🙂

schnek
26. dub 2012

Já se většinou ptala "Nechceš čůrat?" aby si sám uvědomil, jestli chce nebo ne a respektovala odpověď (pokud nebylo jistý, že by se fakt na ten nočník posadit měl - to jsme ho ukecávali, ale násilím nenutili). Teď se ptáme, když třeba odcházíme ze školky a pokračujeme dál ven, před odchodem z domova atp., jinak je to něm 😉

timbouctou
26. dub 2012

já jsem připomínala, Alex se často zapomněl při hře a pak kvílel, tak jsem to řešila tím, že jsem ho upozorňovala, že by se měl vyčurat. A v pohodě, od roka a půl je bez plen přes den a od dvou a čtvrt i v noci. Jen za první rok se asi tak pětkrát počural v noci, a pak dvakrát jak začal chodit do školky. Jinak bez problémů. Myslím si, že ne každé dítě je schopné si to hlídat samo.

blahova_andrea
26. dub 2012

@amii teda to je hrůza, že už se kradou i fotky dětí...lidi už neví co by...já teda dávám pozor, aby tam nebyl přesně náš dům nebo nahatý děti pro úchyly, ale jinak jsem to vůbec neřešila

saminka
26. dub 2012

tak z me zkusenosti vim, ze se dite kolikrat tak zazere do hry ze se opravdu pocura protoze se soustredi na neco jineho takze u nas vede hlavne to pripominani, ze zacatku jsme posazovali ale to uz nedelame. pekne tedka vzdorujeme takze na vse skoro odpovida ne,ne takze kdybychom to nechavali jen na ni tak se na ten zachod asi nedostane 😒 miva nehody ve skolce ale to uplne chapu, je tam v zapalu hry a nesoustredi se.

amii
27. dub 2012

@blahova_andrea já se prostě bojím ☹ 😒

kocicinka
29. dub 2012

@anicka164 Oboje dvoje 🙂 Připomněla jsem, kdykoliv delší dobu nečůral, nebo před cestou ven-" jdeme ve, je potřeba se vyčůrat, maminka se taky vyčůrá, atd.". Myslím, že připomínat je to určitě potřeba, protože dítě se zabere do hry a zapomene na to. Ale nikdy jsem ho nenutila, nebo neposazovala násilím. Když se počůral do gatí, tak jsem mu řekla, že by se to nestalo, kdyby se šel před tím vyčůrat. Ale každé dítě k tomu dospěje jindy a jinak. U nás asi hodně pomohly látkovky- dítě je v mokru, tak si to spíše uvědomí. Jinak je bez plen cca od roka a půl.

kocicinka
29. dub 2012

Jinak záměrně jsem ho počůrávat do kalhot určitě nenechávala, to zase ne. Vždy tomu předcházelo upozornění. Když jsem zjistila, že jeví zájem o vyměšování mimo plínu, tak jsem mu jí přes den doma přestala dávat.

beruska24.9.
29. dub 2012

@kocicinka - někomu ani to mokro v látkovkách nevadí (to zkoušela ségra a synovci to bylo fuk, zda je mokrý nebo ne)

anicka164
autor
2. kvě 2012

Tak aktuální info - jak přišlo teplo, tak to zas jde líp. Už několik dní nebyla úplná potopa.
Asi potřeboval i venku být bez plíny nebo nevím. Chodí sám, připomínám jenom když vidím, že má mokrý flek na kalhotách.
Snad to vychytáme, každopádně jsem optimističtější než minulý týden 🙂

marecek4
2. kvě 2012

já vloni využila léta a plíny jsem zrušila,byla jen na noc a malý běhal nahulatý,stejně byl věčně na dvoře a na zahradě tak nebylo co řešit,naučil se že vlastně něco dělá,a že to někam patří,s prvním kakáním běžel nakonec byla nehoda těsně vedle na koberci,ale příště už v pohodě,hoší bylo ho pak jak se ochladilo naučit,že musí mít slipky a tepláky,a s připomínáním je to všelijaké,spíš sledovat jak moc je zabraný do činnosti,jestli je schopný se uhlídat,spíš když se mi zdá,že dlouho nebyl tak připomínám

usounek25
2. kvě 2012

ahoj, do dnes připomínám. Někdy jde sám, ale většinou je to tak, že je zabraný do určité činnosti a letí na poslední chvíli a občas už se i stalo, že to prostě nedoběhl. Takže když vím, že už dlouho nebyl tak mu řeknu ať jde čůrat a utíká 🙂 .