Necháváte dítě vyplakat nebo ho hned vezmete k sobě?

mn.
7. čer 2009

Dobrý den! Zajímal by mě Váš názor a Vaše zkušenosti. Pokud miminko pláče, je nakrmené, přebalené, očividně pouze vyžaduje pozornost rodičů. Zda dítko necháváte vyplakat, nebo ho při prvním vzlyknutí hned vyndáte z postýlky atd. Nebo máte jiné fígle? Děkuji 🙂

miskastehlikova
7. čer 2009

Ahoj mn.,já malou nechám vyplakata,ale jen tak 20 min.,pak mi to rve žíly a začnu se jí věnovat.Ale ne tak že bych jí chovala,konejšila.Prostě si ji třeba vezmu do lehátka a povídám si sní nebo tak.
ale záleží na tobě jak budeš na pláč reagovat🙂

mousunek
7. čer 2009

mn - taky by bylo dobre nejdrive zjistit zda neboli brisko v tech prvnich mecicich je to caste a u myho Vikouska to bylo v podstate hlavni duvod place

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:u nás se už od narození plakalo jen,aby si mě malá vydupala🙂.Nikdy netrpěla prdíky ani ničím jiným...

mn.
autor
7. čer 2009

Zatím jsem teoretik. Naše miminko se zatím ozývá jen z břucha. Ovšem známí na toto téma vedou živé diskuze. Našla jsem tu pár diskuzí o tomto tématu. Je to asi věc názoru, zkušeností a výdrže rodičů a "osobnost" malého človíčka.

mousunek
7. čer 2009

miskastehlikova - chytra holka, sousedka to ma podobne s holkou ta se naucila rikat mama jen proto ze vedela, ze kdyz to rekne tak ji sousedka vezme na ruku 😀
to si zatim vydupava jen tebe, to se úpriprav az ji vezmes neco co ji se libi a ty nechces aby to kousala jak je to u nas, kdyz treba malej najde nekde moji pantofly nebo 😀

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:no ona je už teďka pěkný ďáblíček.Chce jen seět,sotva jí položím tak je zle a podobně🙂.Prostě jsem si ji drbátko víc rozmazlila🙂

mousunek
7. čer 2009

miskastehlikova - to dela i sousedovic holka taky se chce porad bud chovat nebo sedet a to jsou reknu ti sceny kdyz k ni kolikrat prijdu s malym na kafe ten si v klidku hraje nebo si leze a ona tam vresti a to ji je 9mesicu dela to od malicka

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:ona jako někdy umí být sama.to po ránu a odpoledne.Se plazí na dece nebo je v postýlce,ale nejdýl půl hodinky.Potom scéna a chce maminku!A nikoho jinýho nechce!!!Jenom mě! 😖 ...Ale zase musim říct,že když je v lehátku nebo doma v kočárku jako mě za zadkem tak je klid.ale všichni říkají,že bude hůř☹

mousunek
7. čer 2009

muzu jen potvrdit, ano bude hur 😀 ale o tom to je bez te aktivity a zlobeni bychom ani nevedeli ze je mame 🙂

marusch.mat
7. čer 2009

Taky si musíme ale uvědomit, proč je miminku dobře u nás v náručí. Proč? Protože slyší naše srdce, vlastně po dobu co bylo v bříšku ten tlukot slyšelo a najednou je někde venku, a neslyší to nač bylo zvyklé, proto, když jej vememe do náručí, tak se uklidní, neb zas slyší naše srdce. Na nechat dítko vyplatak pozor, dítko si pak snadno udělá pupeční kýlu. Ale jinak lze to dělat tak, že když dítko pláče (pokud opravdu nemá důvod k pláči) pohladíme ho a odejdeme, pak zas přijdeme, pohladíme a odejdeme, a interval prodlužujeme, aby dítko vědělo, že tam jsme, a že když nás bude potřebovat přijdeme. Někdy pomůže dáme-li dítku do postýlky třeba tričko které jsme měli na sobě, dítko cítí známou vůni a je klidnější. Jenže každé dítko je jiné a na každé zabírá něco jiného. 😉

johanda
7. čer 2009

mn - novorozence a malého kojence jsem vyplakávat nenechala. Potřeba fyzického kontaktu je pro mimino stejně důležitá jako krmení a přebalování. Pláč je jeho způsob komunikace, něco jako "mami, já se bojím, pojď ke mně". Odmítla bys svou náruč děcku, které už umí mluvit a tohle na tebe zavolá? Asi ne. Ostatně děcko je primát 🙂a primáti jsou v útlém věku neustále ve fyzickém kontaktu s matkou.
V 8. měsíci navíc přichází separační úzkost, kdy si mimino uvědomí, že mamka není jeho přídavné zařízení a neustále se ujišťuje, že mu nikam nezmizí. Jak jinak, než brekem a věšením se po ní, že 🙂 . Zase se nedoporučuju nevyhovět a učit prcka samostatnosti, není na to psychicky zralé...ostatně do roku se dítě rozmazlit nedá, rozhodně ne chováním. Naopak, chování a nošení dítěti dodá odvahu a jistotu, že ho máma neopustí a snáze se naučí obejít se bez ní.
Samozřejmě záleží na temperamentu děcka a množině blízkých lidí. Pokud je v častém kontaktu s taťkou nebo prarodiči, můžou i oni občas nahradit máminu náruč, tenhle model (hlavně výpomoc babičky a dědy) dneska moc nefunguje, což je teda škoda.
Na fígle, jak děcko udržet v minimálně otravném modu, přijdeš sama. Mi třeba hodně pomohl šátek a nosítko - když malá řvala, nahodila jsem si ji na břicho (později na záda), mohla jsem ledacos udělat a ona se nenudila a většinou usnula. 🙂

mousunek
7. čer 2009

marusch.mat - no ja dat malymu trisko tak si ho hodi v prvni rade na hlavu a v rade druhe ho bude kousat...

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:jj,máš recht😀...
johanda:tak t je pěkný že v 8 měsících je ta sep.úzkost,to se fakt už nikam nehnu!☹.Ta je na mě závislá jako blázen už teďka natož potom

mousunek
7. čer 2009

miskastehlikova - to vis zubu na to ma dost a trha jima vse co mu prijde pod ruku...
a na hlavu si hazi taky vsechno co najde

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:máš doma veselo,co?!🙂.Ale je to teda šikovnej klučina😀

mousunek
7. čer 2009

miskastehlikov - no ted moc ne je rad ze dejcha chytil nekde rymu chuderka malej, uz aby se ji zbavil... pres noc je to nejhorsi, pres den leze po byte a je spokojenej relativne...

holly1
7. čer 2009

já jsem své mimi nikdy vyplakávat nenechala, nevidím žádný důvod

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:tak držím palečky aby měl rýmičku co nejdřív za sebou🙂!!!Ta moje prdelka je taky aktivní až až.Jsem ráda,když chvíli spinká😀..

mousunek
7. čer 2009

diky no snad bude v pohode at muzem zas blbnout a je to bez place. jsem zvedava jak dlouho rymu bude mit

miskastehlikova
7. čer 2009

u nás rýma vždycky byla jen 3-4 dny.Hodně jsem odsávala a brzo bylo po ní.Hodně nám pomohli nosní kapky Libenar!takže ty doporučuju!

mousunek
7. čer 2009

ju libenar jsme davali pri prvni ryme ted davam otrivin 3x za den a pak ma pomerne dlouho klid... Ono se rika ze ryma u tak maleho ditka trva treba 3tydny tak snad to neni pravda

hupcza
7. čer 2009

no já teda taky vyplakávat nenechám
příjde mi to drastické
jako jak si může vyplakávat mámu - jako že neschvál? no jasně, že siji vyplakává, když ji potřebuje
i já jako dospělá se chci třeba jen tak potulit ..no a to miminko to musí mít ještě silnější
jenže neumí říct: mamko, obejmi mě
nevím, jak vaše děti, ale to moje potřebuje i něco víc, než najíst, přebalit ...(já taky potřebuju víc než najíst, přebalovat už nepotřebuju 😀)

rozhodně nevidím, že bych tím ondru nějak rozmazlovala ....naopak
když pláče nosím, nosím i jinak v šátku
a když už se mi nechce, nebo potřebuju vykonat nějakou činnost, kde mi šátek překáží, dám ho pod hrazdičku a on si klidně hraje - i půl hodiny, což je na dvouměsíční miminko fakt slušné ..je v klidu vrká si a brouká, snaží s lapat po hračkách ...je v naprotém klidu, směje se ....protože ví, že když bude plakat hned přiskočím

naprosto se to oplácí
děti, co se nechají vybrečet taky nepláčí, ale ne proto, že jsou v pohodě, ale proto, že ví, že se stejně nedovolají ...a to je ten největší rozdíl

stejně tak mi říkali, že jej nesmím brát do postele
spinkal ale od první noci s námi v pelechu
minulý týden jsem ho začala zkoušet dávat do vlastní postýlky - a on v ní během několika minut bez potíží usíná - protože ví, že když začne plakat,budu tam

mousunek
7. čer 2009

hupcza - moc hezky a vystizne napsane

hupcza
7. čer 2009

mous: díky 😉

miskastehlikova
7. čer 2009

mousunek:my měli rýmu 2krát a fakt nejdýl do týdne byla pryč!takže žádný stres za chvilinku bude za vámi 😎
hupcza:jasně že potřebuje i víc.Já se samozřejmě svojí dceři věnuju jak jen to jde,ale nadruhou stranu jsem taky jen člověk a potřebuju doma něco udělat a mít trochu času pro sebe...tak to máš teda zlatý mimi,že si takhle samo hraje.Viv si hrje sama chvilinku a pak mě potřebuje mít pořád u sebe.Ale jak jsem psala ona je na mě až moc fixovaná

berenika39
7. čer 2009

20 minut vyřvání tedy nepochopím. zkusila bych to sama, tak dlouho nahlas a vytrvale řvát....
čím déle ho necháš brečet, tím jasnější mu bude, že příště musí zas, aby si tě přivolal....bude mít v hlavince pěknej zmatek 😠 😠

hupcza
7. čer 2009

mis: ale on takový nebyl ..on nabyl jistotu 😉 ..a ta je křehoulilinká - takže v tom pokračuju
i za cenu, že ho zaslechnu ze sklepa, když dávám pračku a beru schopy po dvou - zjevně se to oplácí

jako jasně, že je fixovaná - co by taky mělo 5měsíčnímiminko jinak dělat 🙂
ondra se taky na mě směje víc, než na ostatní, když pracuju na zahradě a utěšuje ho manža, trvá mu to dýl, mámě stačí pohlazení ....ale ne proto, že se tak narodil ..ale protože udělal zkušenost

fixovaná je proto, že má obavu, že zasena dlouho (těch 20 min.)zmizíš
ona nevnímá čas - myslí,že to je věčnost
ondra není fixovaný - ví, že tam jsem
tvoje dcerka má strach, že tam zase nebudeš - proto sebojí tě nechat odejít

hupcza
7. čer 2009

napsal jsem to trošku hotentotsky ...ale to proto, že mě to trošku dráží 😅

miskastehlikova
7. čer 2009

hupcza:ale ona se uklidní jen u mě a málo kdy u přítele.Nikoho jiného nesnese!!!Pokud bych jí doma 2 hod.nechala chlapovi tak se Viv zblázní a zboří barák...Někdy je to dost náročné...
Tak jsem koukám asi od mala udělala chybu...

missymici
7. čer 2009

mn. : Mě malej větčinou pláče kvůli hladu, nebo nedostatku spánku. Když obojí vyskouším a nic,tak je v tom jinej problém. Zábava,čerstvý vzduch...Vyskouším své metody a vždy nějaká zabere,už ho celkem poznáma vím proč brečí. Někdy brečí jen ze vzteku,že musí spát večer,tak to ho v jediném případě nechám cca 2 minutky 🙂 vybrečet a skusím to znovu.Když to nezabere,tak zas opakovaně.Pokaždé se na podruhé chytí a pochopí že bych ho nechala i víc krát si pobulet a jen proto že už má svůj čas. Tvářim a mluvím přísnym výrazem,ale nedokázala bych ho nechat bulet dlouho ani víc krát. Manžel mi pořád říka,at ho nechám vybulet,ale nedokážu to,jen když mě vytočí a to je jen jednou za čas.A fakt jen tí 2 minutky 🙂 Nedokážu to poslouchat...kdyby s ním byla alespon domluva a vědel co mu říkam,ale takhle to nemá cenu,podle mě dokud nezačne chápat a víc vnímat tak to k ničemu nevede a navíc si myslím,že to pro tak malé deti neni dobré.Potřebujou vědet,že jsme na blízku a jsme tu pro nich.