Necháváte dítě vyplakat nebo ho hned vezmete k sobě?

mn.
7. čer 2009

Dobrý den! Zajímal by mě Váš názor a Vaše zkušenosti. Pokud miminko pláče, je nakrmené, přebalené, očividně pouze vyžaduje pozornost rodičů. Zda dítko necháváte vyplakat, nebo ho při prvním vzlyknutí hned vyndáte z postýlky atd. Nebo máte jiné fígle? Děkuji 🙂

kaca007
7. čer 2009

tak já to dělám stejně jako hup. naše eminka je zlatíčko, večer usíná sama bez problémů a ráno mě vítá s úsměvem na tváři...
nenechávám vyplakat, to je strašný. to bych nedokázala. ale nerozmazluju, myslím že už to máme nastavené tak, že emi prostě ví že tam jsem, takže přehnanou pozornost nevyžaduje, ví že jsem blízko i když mě třeba nevidí.. dokáže si sama broukat i půlhodky, ale jakmile se začne nudit a zapláče, jsem u ní, zpívám jí, hrajeme si apod.

oplácí mi to vrchovatě 😉 .

hupcza
7. čer 2009

mis: jako já myslím, že se to dá zlomit ..jen to bude dýl trvat než když se na ten režim najede od začátku ..ona si bude testovat, jestli to tak už bude opravdu a nebo to je jen náhoda ....

missy: tak to já si s ním vesele rozprávím - říkám mu, že teď mu ale vážně nerozumím, že jko chápu, že je něco blbě, ale že fakt nemám senzor na to, abych zjistila, co to je, když je napapaný a přebalený a vyspunkaný 😀 😀 ....se mi uleví 😀

berenika39
7. čer 2009

miskastehlikova, jj, to chce hned od začátku vychytat, ale uznávám, že to není snadný...prostě ne každý zakňourání leťet a chovat, ale nenechat řvát tak, aby si z toho vzal poučení, že jedině dlouhý řvaní je k něčemu. je pravda, že se to snadno říká, ale hůř dělá. je to zčarovanej kruh jak píše hupcza, kdž jí budeš nechávat brečet, o to víc bude závislá, bude mít strach, že tě zase ztratí a bude muset dlouho brečet.....
zkusím ti popsat, kdy nechám malýho hejkat a nadávat 😀 😀 😀 . On ted má období, kdy zkouší, jak budem reagovat na porušování jednou daných pravidel. Máme velký byt, prostoru má spoustu, i svůj pokojík - hernu, může si lézt opravdu všude. Jen v obývákumáme tkovou zakázanou zónu 😀 😀 , prostě kolem telky,pc,video,kino atd..... Co se rozlezl a postavil, vždycky ho upozorníme, že tam NE. Pochopil a reagoval super, lezl, zastavil a koukal na mě, co dál. Řekla jsem nene, otočil a mastil za mnou. Najednou přišla doba, že tam leze pořád,ořád, jak magnet, stokrát denně. Zkouší nás. Docela důrazně ho napomínáme a odnášíme. A on si vymyslel fakt tragikomedii, která mu málem vyšla. Když ho napomenem, položí se jak placka na bříško, položí si hlavu na ruku a děěěsn usedavě pláče. Já si poprvé myslela že se mu něco stalo, že se praštil, že ho něco mooooc bolí. POchovala jsem ho a on se na mě usmaál. To se opakovalo pak několikrát. Až jsem se ujistila, že je to fakt dobrá hra z jeho strany. Ted když zalehne a nasadí to divadýlko, oslovím ho, aby věděl, že ho vidím a to je vše. Za chvíli už je na nohách a blbne 😀 😀
TAkže tady to je přesně situace, kdy není třeba hned letět a chovat.....ale vyřvat ho smutnýho nenechávám....

hupcza
7. čer 2009

bere: jj...ale to u mého prcka zatím nehrozí ...takové zkoušení ve dvou měsících zatím není na pořadu dne ..no ale taky už se těšíme na tohle testování hranic ...hlavně jestli bude po mě
no a jelikož je beránek, asi bude 😀

miskastehlikova
7. čer 2009

hupcza:moc díky za rady!Skusím to a budu doufat,že budeme mít lepší vztah😀
bere:oni si nás umí zkoušet a trénovat co?!...Bohužel Vivi vůbec nená hranice,ale na to je ještě asi malá...Ale teda je pěkně zákeřná☹

berenika39
7. čer 2009

... 😀 😀 😀 tak se připrav....mě by ani ve snu nenapadlo, že takový prtě bude "hééérečka"....ale musela bys ho vidět 😀 😀 😀 . my se tváříme děsně vážně, ale vyprsknem pak smíchy, jen co zajde za roh 😀 😀 😀

miskastehlikova
7. čer 2009

bere:to věřím😀..To Viv jen zkouší,kdfyž je v lehátku tak začne pištět(,ale z toho fakt bolí uši)a sleduje co bude.Když k ní nejdu ta piští dál a když přijdu tak se začne smát,natahuje ruce na pochování.Ale když jí vyndám a pochovám tak mě kousne nebo praští a hrozně se tomu směje...

berenika39
7. čer 2009

😀 😀 😀 u nás se láska tátovi projevuje okusováním celé hlavy, otevře doširoka pusu a tátu ožužláva a okusuje....
...ale hlavně že jsou zdravý, ne?

miskastehlikova
7. čer 2009

bere:tohle dělá mě s tím okusováním😀,ale přesně lavně že jsu zdraví a čiperní🙂

hupcza
7. čer 2009

miska: nz 😉 držím palec

jako taky mám zážitek, kdy ho manža neuměl utěšit, tak mi volal, ať přijedu, že má asi hrooozný hlad, no tak jsem přijela, ondra si symbolicky asi třikrát potáhnul ....tak mu říkám: du bist ein tschechische simulante (podle švejka) ..a ten mrňouse se začal řehnit ..pusu od ucha k uchu ....
ale jak říká berenika - hlavně, že jsou zdraví 😀

berenika39
7. čer 2009

hupcza, šikovnej, tak to řekni, že ho učíš tajně po nocích němčině a ironii 😀 😀

marusch.mat
8. čer 2009

mousunek já měla na mysli děti tak do toho půl roku 😉

hupcza
8. čer 2009

bere: no já bych řekla, že to je spíš přirozený talent 😀 😀 😀

mousunek
8. čer 2009

marusch.mat - ja vim neboj jen jsem si to predstavila jak by to dopadlo a ono ani drive nez mel zuby by to u nas neslovsechno daval na hlavua 2zuby ma od neceleho 4 mesice ☹

berenika39
8. čer 2009

hupcza, po kom to dítě asi je? 😀 😀 😀

kaleilah
8. čer 2009

ahojky, Danito nechávám vyvztekat až ted, když bylmimčo tak byl vyložeě-a k mý opravdový radosti chovací 🙂 taková panenka na hraní 🙂 aůe o tom že děti jsou herečky a simulanti? to teda sto proooo 😀 Dan když nás chcemít u sebe tak začne pokašlávat, jako si odkašlem ale dělá to opravdu záměrně, a když řekneme: Danýsek ma kašlík tak je to jak kouzelná formulka 😀 začne pokašlávat a hrozně se tomu směje. Když rostli zoubky, tak jsme byli pořád u něj a hladili, masírovali...ted kdy chce mámu a máma nemůže, dá palec do pusy a začne auauauauauuu a pak se hrozně směje když vyděšeně naběhnu. 😀 😀 prostě šííííídlo

hupcza
8. čer 2009

beren: no to netuším ...ale po mě ne ...to jsem zjistila totiž dnes ráno, že musí být po někom jiném, když si začal ochmatávat a natahovat pindíka ---v 10 týdnech ....tohle po mě fakt nemá 😀 😀

jinak já myslím, že máme dobře pozná, kdy hraje habaďůru a kdy se fakt trápí a potřebuje pochovat....
a novorozenečci potřebují chovat vždy - myslím, že tu smyčku naschválu neumí vykonstruovat
myslím, že ani starší děti to nedělají vyloženě jako neschvál ale spíš jen testují, jestli je máma konzistentní

berenika39
8. čer 2009

jj,přesně, je vede ten instinkt, být mámě co nejblíž, takže pro to dělají, co můžou...nejdřív podvědomě, pak už plánovaně, ale pořád se stejným cílem.....
Péta opět vymyslel další pro něj legraci, a zase je to o tom, aby mě zaujal a získal....jídlo v puse poválí a celý osah jazkem vyndá ven, počká, až to spadne a otevře pusu na další. Smích největší. No a podotýkám, že jí už dlouho, od 6.m, všechno, rád a hodně. Tohle je jen hra....zatím to dva dny dělám tak, že to přehlížím a vůbec na to nereaguju, ale je vytrvalej.....je fakt, že hlad ho pak přemůže a nadlábne se.