Necháváte miminko odříhávat po kojení?

nebetka
15. kvě 2013

Necháváte miminko odříhávat po kojení? ... v jaké pozici? ... za jak dlouho je to hotovo? ...můžu ho pak v klidu nechat na zádíčkách?

zvirka
15. kvě 2013

U nás to fungovalo jen na ramínku, jak si brknul a blinknul, tak už to bylo o.k. Jiná poloha nezabírala. Bohužel jsme to zjistili až za 6 dlouhých prořvaných týdnů... 😔

kikimaruska
15. kvě 2013

U nás také funguje pouze odříhnutí na rameni jako u zvirky. Když se napije hodně, ubrkne si někdy ihned, občas už když si ho na rameno dávám. Pak má období, že za celý den je problém, aby si odříhnul, tak ho po 5 min.položím...pak si řekně většinou sám, že začne hodně brečet, vezmu do náručí a odříhne si hned, přestože to třeba před hodinkou nešlo...

ev.ka
15. kvě 2013

v poloze na tygrika do par minut... poloha přes rameno je pro dětskou páteř moc zatěžující. Ono se to nezdá, ale pokud kojíte 7x denně a říhat necháte např. 10 min, tak je miminko v této poloze víc jak hodinu denně!

qaculqa
15. kvě 2013

Jak kdy..On si stejně kolikrát někdy ani neodříhne 🙂 a v pohodě,neublinkává nic...A to sním kolikrát tak za pul hodky po jídle dělám blbiny 😀

nadja73
15. kvě 2013

davala jsem vzdycky a i pak jsem pokladala na bok. jen v noci, kdyz u kojeni usnula, tak jsem polozila na bok bez rihani.

weri1
15. kvě 2013

nenechávala jsem

salomee
15. kvě 2013

Jo, ale někdy jsem to vzdala po půl hodině a bez problému.

lorreine
15. kvě 2013

Ako kedy. V zasade som vypozorovala, ze ak pila kludne, moc nehltala, tak to ani nepotrebovala. Ale v 90% pripadov potrebovala. Niekedy to trvalo aj 15 minut, ale zase som presvedcena, ze ju potom nebolelo brusko. Poloha cez rameno alebo na tygrika. A jemne som klepala po chrbatiku...to funguje dodnes 🙂. To klepanie samozrejme, v tygriku uz nenosim 🙂.

ssassi
15. kvě 2013

jj. jak jsem ho nesla do koupelny po krmení vyčurat (vykakat), tak jsem si ho hodila na rameno, lehce jsem ho poplácávala.... no a někdy během té manipulace a čurání si odříhnul. když se mu to nepovedlo, nebyla s ním řeč 😎

leikkka
16. kvě 2013

my odříháváme na rameni nebo na tygříkovi, když už je nejhůř- Máme reflux, takže to u nás trvá hodně dlouho - 3m

zvalentova
16. kvě 2013

U mých dvojčat dlouho fungovala jediná pozice - na bříšku. Až tak kolem 3 měs. jsem je nechávala na rameni. Pokud si nebrkly do 10 min., tak už vůbec.

miskadis
16. kvě 2013

Odříháváme jenom na rameni a to jenom někdy.....Když byla menší, tak jsem jí nechávala odříhnout pokaždý, někdy to bylo hned, jindy třeba za 5 minut. Teď už jí nechávám odříhnout jenom přes den (a to čekám jenom chvilku, pak na to prdím 😉 ), a v noci, když se nabaští, tak okamžitě usne, takže jí říhnout nedávám - nechci jí budit 🙂

betysek
16. kvě 2013

Obě dcery odříhávaly nejlépe v poloze na tygříka...

llluckaaa
16. kvě 2013

U nás taky nejlépe fungoval tygřík. Přes rameno jsem děti nedávala, nepřišlo mi to dobré na jejích páteř 😉

maudn
16. kvě 2013

můj syn předčasně narozený odříhnul až ve dvou měsících, do té doby to nešlo. Až se to naučil,tak jsem ho dávala přes rameno, na tygříkovi většinou ublinkl

ange_de_la_morte
16. kvě 2013

Malý si buď říhne hned nebo wůbec. Ze začátku jsme ho necháwala odříhnout, buď na tygříka nebo zádíčkama opřeného o mně a držela jsem ho po kolínkama jakoby w kolíbce, přes rameno mi to přišlo složitější. Čekala jsem wždy 5 minut jestli si neříhne a když si neříhl tak jsem ho dala lehce nabok zafixowaného polohowacíma wálečkama, přes den sem ho pak dala zpátky na zádíčka třeba za 15-20 minut, w noci tak spal klidně celou dobu mezi jednotliwými kojeními. Nyní už ho necháwám říhat jen přes rameno, wýjmečně na tygříka když potřebuju wolnou ruku na něco jiného , říhne se wětšinou do 3 minut, když ne tak ho dáwám na bříško na hrací deku a krásně si říhne ( nepoblije se, ale hodně dětí jak se dají po kojení na bříško tak blinkají, s tak malým bych to asi nedělala) . A někdy mi u kojení usne, tak ho odložím tak jak usne bez odříháwání - někdy na zádíčka někdy na bok ( on se na bok už i točí sám) - ale wždy leží buď na Nany nebo má připnutý Respisence na plíně takže jsem klidná ( omlouwám se za ,w, a že jsem se tak rozepsala 🙂)

edeltraut
16. kvě 2013

Nechávala přes rameno (radili mi palcem přejíždět po páteři směrem nahoru), pak cca kolem tří měsíců "v sedě" - to jsem odkoukala od kamarádky, co má postiženého chlapečka. Je to rychlejší.
Čekala jsem 20 min., pokud si neříhli, tak jsem dávala na bok. V noci jsem taky fixovala na bok.
Když bylo nejstaršímu 13 dní, tak se mi málem zadusil zvratky, takže jsem opravdu opatrná. 😉

jahodarka
16. kvě 2013

moje dítě to třeba nikdy vůbec nevyžadovalo... 😅 ze začátku jsem měla tendenci čekat a čekat dokud si neodříhne, ale on většinou usnul a nic z toho nebylo.. doktorka říkala, že někdo to vůbec nepotřebuje, takže pak jsem se na to vyprdla a jak jsem ho v leže nakojila, tak jsem ho rovnou nechala spát.. 🙂

mafeska
24. kvě 2013

sice jsem krmila jen UM ale dávala jsem na rameno po každém krmení, v noci jsem čekala snad 15 minut než si krkne. bála jsem se.

zmaldik
24. kvě 2013

nám taky malá pořád nebrká, někdy si brkne hned někdy vůbec, poloho na tygříka je nejlepší, ted jsem začala dávat i na srdíčko, položím si jí jakoby na bříško na mé bříško, to si brkne hned pokud potřebuje, když si nebrkne tak ji položím do postýlky a nechám spinkat, kolikrát (skoro pořád) mi stejně usíná u prsu takže pak rovnou dávám spinkat a to na bok aby náhodou večer neblinkla.