Necháváte si výbavu pro dalšího potomka?

lucy222
22. dub 2011

Zdravím,
zajímalo by mne, zda si necháváte výbavu/ či její část pro dalšího potomka.
My druhé dítko určitě chceme-zatím neřešíme kdy (za 2-3 roky?). Momentálně máme spoustu krásných nových věcí, které naše malá nemá šanci zničit-kolotoč, hrací deka, sedačka... Vše to jsou značkové, myslím velmi kvalitní věci. Otázkou je co s nimi - uschovat pro případ, že je 'někdy' budeme potřebovat a nebo 'poslat dál' s tím,že za ně dostaneme mnohem méně než jsme do toho dali a budeme to muset pořídit znovu... Jak to řešíte? Oblečky už mám vyřešené-jsou to drobnosti a také je rádi budeme vybírat znovu 😅

weri1
22. dub 2011

kdybych plánovala druhé, určitě bych schovala...kromě oblečení, to bych koupila nové

jeudi
22. dub 2011

přesně jak píšeš takové věci jako je postýlka přebalovák hrací deky atd bych si schovala kdybych plánovala miminko ,a oblečení bych taky ráda vybírala znova 😵

jeudi
22. dub 2011

take zalezi na financni situaci ne kazdy si muze dovolit kupovat vsechno znova a nove .

laska.nezna.hranic
22. dub 2011

já jsem pro nechat si to. jaký je smysl prodat za polovic a to samé znovu koupit za plnou cenu? a i kdybych to nevyužila pro své děti, v rodině se vždycky najde někdo, kdo je bude dřív nebo později mít... to chleba nejí.

lucy222
autor
23. dub 2011

Jj, obleceni urcite budeme porizovat nove...ale u toho zbytku vaham jestli ma cenu si to davat stranou na 'nekdy'..druhe ditko muze byt za 2 roky,ale take za 5-6 let (zatim to fakt neresime, nazor je,ze 2.dite pravdepodobne ano). Z rodiny ted nikdo ditko neplanuje. Je mi to fakt lito to davat dal-mame treb kolotoc od Lamaze (zrovna ten jsme sice dostali), ale ten co vim stoji urcite pres 1500 a bude jen cca 3-4 mesice 'koukany'...

kjajule
23. dub 2011

@lucy222 My zatím nevím jestli a kdy druhé dítko, takže já si nechávám veci ale jen takové ty top...Z kočárků si nenechám ani jeden je to hrozně veliký zabere to všude moc místa a za 5 a více let určitě budu chtít jiný...Oblečení jsem nechala jen takový uplně výběr vecí ktrých sem se nechtěla vzdát ale nejspíš je stejne ještě přeberu a podaruji kamarádky...jinak nechávám postýlku(i kdybych ji měla pak dát na chalupu), lehátko , kolotoč, hrací deku, sedátko do vany, některé hračky....
Jinak nic moc...prostě takový ty věci se kterýma jsem byla moc spokojená a využívala jsem je ....např. šátek jsem poslala dál jelikož neseděl mě ani synovi... 😒

betelgeuzz
23. dub 2011

My jsme druhé dítko plánovali, takže jsem si nechávala všechno. Taky nevidím smysl v tom to prodat za polovinu a pak kupovat znovu. Jedině pokud by to člověk neměl kde schovávat. I oblečení si všechno nechávám. Vždyť to je jako nový, tak proč to kupovat znovu.

rozarka65
23. dub 2011

Také si nechávám všechno a dokonce dokupuji některé věcičky, které jsem měla půjčené...krom toho jsem se rozhodla látkovat kvůli ušetření (to co se ušetří,tak se dá za školku), takže pořizujeme plínky atd. A oblečení jsem buď dostala nebo kupovala po sekáčích nebo po bazárkách....také si nechávám a sem tam něco koupím...🙂 Prodala jsem jen věci,které jsem nevyužívala jako ohřívačku lahví, vak apod. A nevím,jestli to není divné,ale ráda bych něco z těch drahých věcí schovala i pro vnoučata, tedy pokud to bude, kde skladovat....teď je spoustu krásných věcí,ale všechno je tak drahé...☹

kacka.l
23. dub 2011

No za mě schovat jen hračky a tak, kočárek vůbec nemá smysl, postýlku podle možností uskladnění, já mám po prvním a malý v ní stejně nechce spát. 🙂oblečky nemá smysl, taky jsem si všechno schovala, ale druhé mimi přišlo až později a navíc i když jsou od sebe jen o 3 měsíce, velikostně to vůbec nesedí. Letní věcičky vyšly na podzim a tak dále. Teď jsem je prodala úplně za nic,než když bych je prodala hned jak děti odrostou. Navíc mám holku a kluka a i když jsem se snažila kupovat neutrální, zjistila jsem, že ty holčičí mají prostě jiné střihy. takže na zahradu dobrý, ale na lepší stejně kupujeme nové. ve výprodejích se dají sehnat krásné značkové věci za pár korun.

k.jolanka
23. dub 2011

No my plánujeme miminko po létě, takže já si nechávám úplně všechno- oblečení, hračky, kočár, postýlku, lehátko..atd...z důvodu finančních - ale to je na každém, já prostě nechci prodávat kočár za půlku a pak znovu kupovat drahou trojkombinaci, či dvojkombinaci a dál také proto, že mi nákupy a shánění výbavy zabralo spoustu času a nějak moc si neumím představit, že bych měla znovu sedět u netu a nebo běhat po krámech když mám malého špunta, ušetřím si tím radši čas, oblečení nové kupovat také nehodlám, malý ani všechno nevyužil a hlavně to měl na sobě párkrát a bylo mu to malé. máme to všechno v pytlích v posteli a jestli věci budou po druhém miminku ještě použitelné, tak daruju buď někomu v rodině a nebo dám inzerát...ale někoho to třeba bude bavit znovu nakupovat, já bohužel nejsem ten typ 🙂

kopretina82
23. dub 2011

Já si taky všechno schovala. Já jsem teda věděla, že druhý chci na 100%, sice až za 2-3 roky, ale uteklo to jako voda a jak se mi to teď všechno hodí 😉 😀

klarka1
23. dub 2011

já rozhodně schovávám, oblečením výbavička, hračky... rozhodně se budou hodit 😉 a pár nových věcí dokoupit pro radost, určitě taky 😀

kristi
23. dub 2011

z tech malinkej oblecku nemam nic, nemam uz ani kocar, prebalovak, vlastne prakticky nic. My dalsi planujeme eventuelne pristi rok, takze by to stejne po 5-6 letech bylo zastaraly a hnusny. Ja se tesim na to nove nakupovani

lenajsek
23. dub 2011

Taky skoro vše schováváme, jen zlomek oblečků jsem pustila do světa, jinak máme úplně vše, časem budeme někdy chtít i druhé, pokud se zadaří a když to nedopadne, tak určitě v rodině někdo další využije, myslím jak oblečky (některé jsou fakt jako nové), ale hlavně postýlku, hrací deku, přebalovák, kyblík na koupání, Ergo nosítko, kočárek... věci, co jsou fakt drahé pořizovat nové.
Ale záleží na každém, já kdybych vše prodala za zlomek ceny a pak vše kupovala znova, tak bych na to fakt neměla.
Jasně, některý oblečení nevyjde u druhýho dítka na roční dobu jak u toho prvního, ale myslím že dost věcí se dá použít znova a nějaké nové oblečky dokoupit...

lucy222
autor
23. dub 2011

U nas to bude asi jako u @kjajule - proste nechame ty TOP vecicky,protoze hraci deka, kolotoc apod.budou fakt nove... Za 'polovic' byl jen odhad-proste vim,ze za to zdaleka nedostaneme tolik co to stalo. Postylka zustava 100% - mame v detskem pokojiku celou sadu nabytku.
Tak diky za nazory - ty drazsi veci proste zabalime a za par let rozbalime - snad to bude stale v cajku a funkcni 😅

lucy222
autor
23. dub 2011

Jo a kocarek pujde pryc urcite-ten fakt nema cenu nechavat tech x-let...

majdula
23. dub 2011

Cau holky, my vedeli, ze druhe dite stoprocentne chceme a tak jsme nechavali vsechno s tim, ze i kdyby to trvalo treba pet let, tak na nasi velke pude se to nezkazi 😝 Neuvazovala jsem o prodeji niceho, to az v pripade, ze by se druhe ditko nepodarilo. Uprimne, mne uz by se to nechtelo vsechno nakupovat znovu. Na prvni dite to bylo jiny, to mel clovek devet mesicu cas a nadseni shanet... Ted se starsim prckem za zady na to fakt nebylo ani pomysleni.
Nakonec jsem otehotnela, kdyz mel starsi 11 mesicu, takze vlastne vsechno plynule preslo na mladsiho...

Ono hodne zalezi taky na tom, jestli mate kde ty veci skladovat... kdyz je jen byt, tak to je horsi... my nemeli problem nechat si tri kocarky a hromadu krabic s obleckama.