Nechce byt v kočárku. Mám ji nutit?

alterna
27. kvě 2009

Máte někdo zkušenost, máme 15 měsíčního prcka, hodně nosíme v šátku.V kočárku šilešně řve, ne teda vžy ale vetsinou. Ale když vozí bybičky a dědové tak jí kočárek neva. Mma ji tedy nutit?mate nekdo zkušenost?

moniska24
27. kvě 2009

Ahojky ,protože už chodíme od 11 měsíců,tak je to taky někdy nad lidské síly ho udržet v kočárku.Holt ho vyndám a ťape,ale pokuď pospíchám,tak ho dám do kočárku a mám připravenou nějakou mlsku 🙂
Chvilku se vzteká a za chvíli ho to přejde 😉 nic jiného mu nezbývá a už to myslím ví 🙂

alterna
autor
27. kvě 2009

omlouvam se za překlepy...
nám to tak vyhovovalo ten šátek
ale babička hned, že jí musím nechat brečet a přestane, ale ja jsme měkota🙂

power700
27. kvě 2009

Tak my také chodíme už od roka, takže se malé v kočárku také nelíbí. Ale když pospíchám nebo nakupuju, musí tam být. Ale jak píše moniska, mám připravenou mlsku a to se na chvíli zaměstná... 😀

hancas
27. kvě 2009

mi nechtěli být v kočárku už od 12 měsíců.ale to jsme ještě nechodili,prostě se jim tam nelíbilo tak jsme koupili ty kola s tou tyčí a byl klid v tom by chtěli být pořád,ale pokud jsem jela do města tak vždy po obědě když spali aby jim to neblo dlouhý a když se vzbudili vždy jsem měla sušenky,piškoty,pití....a oni to vždycky nějak vydrží.Tchýně když je slyší v kočárku jak řvou jak paviáni tak říká,to si ale musí zvykat...a takový ty staromodní názory,protstě je nebudu nutit d něčeho v čem se jim nelíbí.Já jsem matka

alterna
autor
27. kvě 2009

hancas to máš pravdu
přece je nebudu nutit a pak budou mít ještě větší odpor

peppapig
27. kvě 2009

No ja myslim, ze tady nejde o zadne nuceni, pokud kocar pouzivame jako trasport a dite v nem neni zaksirovane cely den.

alterna vase ditko na kocar neni proste zvykle, kdyz si psala, ze vy nosite. Nevim, zda chcete prejit na kocar, ale pokud ano, zkus malou trosku zabavit (dej ji jeji oblibeny snack nebo hracku, pastelky a papir, knizky, casopis, samolepky atd atd), pokud je v kocaru hodne se zastavujte a ukazuj ji ptacky a letadla, pejsky a kytky atd. Dobre je mit kocar, kdy dite sedi celem k tobe.

Nase M kocar miluje, naopak nosit se uz nechtela v 10ti mesicich, ale to mi vubec nevadilo. Samozrejme jsou chvile, kdy do kocaru nechtela/nechce, hlavne po vydovadeni se na hristi, ale to jsem ji vetsinou zabavila a byla spokojena ja i ona. Od mimca se ji nelibi v obchodech, to ji zustalo dodnes, ani se ji nedivim, musi to byt pekna otrava, sedet v kocaru a koukat na vsechny ty vecicky, ktere jsou na dosah, ale nemuze je chytit. Ikdyz jeci a dela sceny, musi sedet v kocaru. Proste jsou chvile, kdy rozhoduje rodic, at se to diteti libi ci ne, ale 'nuceni' je spatne slovo.

iloha
27. kvě 2009

jestli od mala nosíte v šátku, tak se děcku nedivím, že nechce do kočárku, taky bych se raději nosila, asi to má za chování 😉
rada: jak říkají ostatní zkusit nějak zabavit, jinak za chvíli už ho neunesete, chudáci záda

alterna
autor
27. kvě 2009

ahoj
no mě ten šátek nevadí z důvodu když jdeme např, tramvají a nebo někam do města kam se nedostanem, to je na to šatek super
ale když chcem jen nekam kousek kočárkem tak to je problém
spíš chci vedet jak to chodí jinde🙂
díky

riniki
27. kvě 2009

ahoj,tak malá mi nechtěla být v kočárku ani jako mimi,pořád bečela a ted-máme 15 měsíců,tam taky nechce být.chce jen chodit chodit chodit.takže při spěchu taky-mlska,hračka.ale někdy nic nepomůže,tak prostě řve dokud nepochopí,že jí to prostě nepomůže 😉

milik75
27. kvě 2009

Ahoj, my take od 15ti mes nechceme byt v kocarku a to jsme v satku vubec nenosili. Jsou proste deti, ktere kocarek maji rady i po 3 letech, ale vetsina po roce a pul, dvou uz kocarek odmita. Navic satek je jasna pricina, ale asi bych to moc neresila. Hold at si mala tape a treba ji to casem unavi a kocarek snese.

shaula
27. kvě 2009

Šátek bych neoznačila za příčinu odmítání kočárku. Příčinou je touha dítěte být nablízku matce, šátek je jen vyslyšení této touhy.

hakanka
28. kvě 2009

Ahoj, zažila jsem také. Jako mimi kočár miloval, cca kolem 7 měsíců mu přišel málo akční. Kolem roku už se naučil vysoukat se ze zapnutých pásků. Mám spoustu vzpomínek jak jak jdu vláčím kočár, vzpouzející dítě, pětikilový nákup, jsem rozcuchaná, upocená, našvaná a míjím samé úhledné maminky s se spokojenými dětmi, které v kočárku sedí i bez připásání. Uf, přešlo ho to kolem 18 měsíců, od té doby občas sedí v kočárku i dobrovolně. Ale celkově je spíš takový ten typ "věčně v pohybu", takže ho posedávání moc nebere. Hodně sil.

milwa
28. kvě 2009

Ja jsem kocarek donedavna bojkotovala a nosila nejdriv v satku a pak v ergu. Kocarek mi pripadal desne neprakticky na cestovani mhd... Ted mi roste bricho a mala uz ma pres 12kg, tak jsme poridili golfky a spokojenost je na obou stranach. Verunka bere vozeni jako novou zabavu. Ale taky tam nevydrzi dlouho - treba vic nez hodinu zridkakdy, pokud neusne. Noseni uz se asi nabazila, tak ho nevyzaduje, ale stejne kdyz jedu do centra do obchodu, tak beru ergo, nemusim resit, ze se s kocarkem nekde nevejdu a tak 🙂
Kazdopadne si myslim, ze je to hodne o povaze ditete. kdyz mi z kocarku vstupuje, tak se snazim ji zabavit a rychle dostat nekam, kde vystoupit muze. Drzet ji tam nasilim je mi proti srsti 🤐

kacka79
1. čer 2009

Tak jak už jsem psala v jiných diskusích, my jsme od narození kočárku moc neholdovali 😝 Fíla chtěl být jen na ruce, klokanky ani nic podobného nepřipadalo v úvahu... Ale od chvíle kdy začal chodit jsme nastolili režim: doma chováme kdykoliv je to jen možné, ale venku buď ťape nebo je na kočárku, může si vybrat.. 3 dny pokňourával ale cca od těch 15 měs kočárek miluje, ví, že pokud nepojede tak bude muset jít pěšky. A od ostatních holek taky vím, že to nošení v šátku taky nepřidá, no já bych se taky radši válela po mámě než jela v kočárku 😀

kackaaaa
27. dub 2010

Ahoj - obnovuji toto téma. Malá má 3 měsíce, a poslední týden dělá příšerné scény v kočárku. Musím ji vždy půl hodiny nasazovat dudlíka a drncat než usne, ale do té doby je to peklo. Lidé se otáčí, co tomu nebohému dítěti provádím, ale je najedená, přebalená, než ji do kočárku položím, usmívá se na celé kolo, jen co ji do kočáru položím, jako když ji na nože berou začne řvát. Do této doby byl kočárek jako anestetikum, ale teď už nevím. Měli jste někdo taky takový problém. Šátek nepoužívám.

hancazivocich
28. dub 2010

kackaaaa -
naše měla období, kdy kočár byl se řevem, povinný vycházky uplně za trest, jen co se vyndala z kočárku, tak zlatý dítě. Spaní v kočárku nic moc, jen sebou plácla do postýlky, tak chrněla jak ,,nemluvně" 😀 Bylo to někdy kolem 3., 4. měsíce a trvalo do doby, než si v kočáře sedla. Prostě je nebaví ležet a čučet do střechy. Teda aspoň u té naší potvůrky to tak bylo. A viděla jsem maminu, co jezdila s malou na bříšku, měla sundanou boudičku a čučela přes síťku - jak zůstane po odmontování - taková ta větrací

kackaaaa
28. dub 2010

To jsi mě moc nepotěšila. Opět jsme šli ven s řevem, a když už na chvíli usne, tak trnu, kdy se zase probudí a spustí vyrvál. Přitom je utahaná a chce se jí spát, jen né a né zabrat. Nejhorší je, že doma mi přes den usne jen na chvilenku a hned se budí. Do této doby mi spala přes den jenom v kočárku. Co budeme dělat teď - nevím.

hancazivocich
28. dub 2010

zkus projet kočár, jestli ji tam něco netlačí.. Nebo dávej nějakýho žmouláčka - cokoliv. My máme tu šílenou žábu z Ikey - a bez tý už nemůžem nikam 😅
U nás to byl fakt očistec - já první měsíce taky pořád kočárkovala - to byly tůry, pak mě rafly záda a mazec - to se naučila naštěstí spát v postýlce, jen ke konci zas měla období, že jen v kočárku - u nás se to střídalo, ale já pak prostě nepolevila - i když byla protivka, tak jsem ji v postýlce uspala.... A ten kočár - vyjely jsme, kamarádkám děti chrněly, jen já si připadala jak magor - pořád jsem na ní mluvila - říkanky, blbosti, aby nespustila sirénu. A když konečně usnula, tak jsem se modlila, aby alespoň chvíli vydržela - to spala tak 20min... Ale už je to dávnoooo 😅

heryna
28. dub 2010

Kacko, ona asi chce koukat a nevidí, jak jí položíš, tak nemá rozhled a je zle, si myslím

kackaaaa
29. dub 2010

Díky za rady, Včera jsme si udělali výlet k babi a nebrala jsem korbu ke kočáru,jen jsem nasadila autosedačku na podvozek, takže ven koukat mohla, ale stejně kňourala. Takže jsme opět půl hodiny nasazovali dudlíka, dala jsem ji do ruky plínu, aby měla co žmoulat. Nakonec na půl hodinky zabrala. Připadá mi to, že je unavená, ale nemůže zabrat. V zimě měla na hlavě čepici a ještě kapucu, a te´d má holou hlavičku, nebo jen takovou slabounkou čepičku, a asi ji vadí ty venkovní ruchy... No, musím vytrvat, páč já v takhle krásným počasí doma sedět nebudu!! 😀