Nechce capáčky ani bačkůrky. Jak ji na ně naučit?

jasminy
4. říj 2011

Dcera si stoupá, zkouší krůčky, ale nechce capáčky. Jakmile je má na nožičkách, začne fňukat, snaží se je sundat a zůstane sedět. Jak jste naučili své děti chodit v botičkách, taky je odmítaly? Díky za tipy.

berenika39
4. říj 2011

@jasminy tak jí je nedávej, opravdu. není důvod. zbytečné trápení pro ní - nechce je, pro tebe - ty chceš aby je měla. když ještě nechodí, netráví absolutní většinu času chůzí, nepotřebuje je. zkus koupit takové ty ponožky s protiskluzovou úpravou nebo mají i fajn ponožky, které mají celou silikonovou jakoby podrážku. navíc se všechno pořád mění, ted už to není ani tak, že dítě potřebuje na první kroky pevný kotník, pevnou botu. počkej, až se rozběhá, bude mít víc rozumu, a třeba si pak boty vezme sama a ráda. ted je to, myslím, zbytečná starost, vydrž, botiček si ještě užijete.
kuk
http://www.punpo.cz/katalog.php?typ=2545&akce=2
http://www.uberusky.com/katalog.php?kategorie=9...
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=583610

Petr v nich "odchodil" doma pár měsíců, jsou fajn, není zima, neklouže to, je to pohodlné.

hamma
5. říj 2011

@jasminy Souhlasím s Berenikou. Dneska dokonce ortopedi a fyzioterapeuti (ti hlavně) nedoporučují obouvat děti hned, jak se postaví, ale počkat, až začnou opravdu samostatně chodit. V botičce se totiž nemůže tak dobře rozvíjet klenba a navíc to ovlivňuje rovnováhu - možná proto v nich tvoje dcera nechce ťapat, protože se cití nesvá, když necítí tak dobře podlahu.
Náš Jojo si botičky obvykle sundává - má z toho děsnou srandu. Doma má tlustý ponožky s protiskluzovýma ťuplíkama a na ven normálně ponožky a když se tváří, že chce chodit kolem kočárku, tak si ty capáčky někdy nechá a někdy má holt špinavý ponožky.

ivasad.
5. říj 2011

Mně taky bylo řečeno, že dítě má dostat bačkorky nejdříve tehdy, kdy už vyloženě chodí. Zpevněný kotník nutí při lezení nožku vytočit špičku do strany a to není dobré.

verbalinka
5. říj 2011

Přesně, jak píšou holky. Boty až ve chvíli, kdy dítě opravdu jen chodí (převážnou většinu dne), jinak mu boty překážejí v lezení a chůze je v nich náročnější. My koupili protiskluzové ponožky a malej byl spokojenej 🙂 A je v nich doteď. Bačkůrky se nějak neosvědčily 😀

sussanah
5. říj 2011

u nas taky dostal prvni boty az kdyz zacal chodit. Do te doby jsme meli protiskluzove ponozky nebo byl naboso, aby mu to neklouzalo. Stavel se od 7m a chodit zacal tesne pred rokem. Bylo to u nas jako u @hamma, venku jsem mela 2 hrubsi ponozky, ktere byly nekdy holt spinave. Jakmile zacal chodit tak uz nemel problem si nechat obout botky. Spis je potom nechtel sundavat 🙂

esterka610
5. říj 2011

Souhlasím s holkama 😉 Kuba nesnášel boty, sundaval je i ségře, takže na doma měli ponožky s protiskluzem a dodnes nesnáší domácí obuv, přijdeme z venku,boty,ponožky letí do kouta a běhá bos, celá maminka 😀 Kájina si ponožky zatím nechává. 😉

ivarei
5. říj 2011

My to měli taky - dětský doktor nás uklidnil, že dítě bačkůrky mít rozhodně nemusí, dokud netráví na nožičkách převážnou část dne 😉. Když už chodili stabilni, botičky jim přestaly vadit (ne že by je teda občas nesundavali 😀, ale to dělají spíš pro zábavu).

ja.na81
5. říj 2011

Asi se budu opakovat 🙂 proste ji ty capacky a backurky nedavej 🙂 zatim. Ono se to u tech prcku muze rychle zmenit a pristi tyden uz treba protestovat nebude 😉 Jinak, memu synovi je 13 mesicu a boticky (jako opravdicke pevne boticky) nema - nepotrebuje je - venku sam jeste nechodi. Doma taky teda sam nechodi, jen obcas pred sebou tlaci aktivni choditko, ten vozicek nebo tak kolem stolu a gauce se posunuje... Ma jeden par kozenych capacku a ty mu tedy davam do kocarku, aby ho nezably nohy (nebo kdyz leze na pisku, at si ty nozky neodre) 🙂 Doma je bud v protiskuzovych ponozkach nebo bos (kdyz si ty ponozky sunda)

jasminy
autor
6. říj 2011

Díky za názory, ponožky máme, i když si je taky pořád sundavá...Ale vidím, že máme času dost 🙂. A kromě ponožek si začala sudavat i čepičku, tak nevím, co dřív nasazovat 😀 .

jmisa
6. říj 2011

Syn nenosí bačkory dodnes, prostě je doma nechce, takže chodí v létě bosky nebo normální ponožce a teď ve froté s protiskluzem.

mifinka
6. říj 2011

Ahoj, u nás taky doma papuče nebo něco v tomhle stylu ne, strašně se mu potí nohy a doma je prostě nechce.. Ale venku si boty nechal kdy začínal chodit, jakože když seděl v kočáru tak taky většinou letěly dolů, ale na chůzi si je nechal. Nemáme ted nejmenší problém..

jasminy
autor
8. říj 2011

A co dáváte na nožičky do kočárku, když je taková zima jako dneska?

hamma
8. říj 2011

@jasminy Tak Jojo měl dneska punčocháče a na nich tlustý ponožky a schovanej byl pod nánožníkem od kočárku. Když jsem ho vyndala, byl teploučkej, tak to asi stačilo 🙂.

peggy722
13. říj 2011

My máme capáčky nolen, ty nemají pevnou podrážku. je to lepší než ty ponožky, ty Ela sundavala. dávám jí je i do kočárku, aby jí nezábly nohy. Punčošky ještě nedávám, ale máme podzimní fusak Emitex, takže tam má tepla až až.

kamila297
13. říj 2011

Naše fyzioterapeutka (zabývá se Vojtovkou) prosazuje, že nejlíp je dítěti bosému - žádné upnuté kotníky apod. Kotník je od toho, aby se hýbal.

lenulab
16. říj 2011

Zrovna toto řešíme.. Malá se pokouší o první krůčky. Bačkůrky máme, když jí je nasadím tak si je nechá, ale vydrží jen tak tak hodinu a pak je nechce. Je fakt, že se mi zdá, když je má a leze, že má nožičku nějak divně vyvrácenou. Do kočárku jsem jí je dávala chvilku, ted už nedávám. Lepší určitě zahřejí dvoje ponožky nebo teplý capáčky. Myslím, že každý dítě se k botičkám jednou dopracuje, až bude opravdu chodit a trávit na nožkách většinu dne.

jasminy
autor
17. říj 2011

@lenulab Já nasadím capáčky, vlastně než ten první zapnu na suchý zip, tak už ho sundavá a řve.. Takže zatím
vydržela asi 2 min. s jedním nasazeným capáčkem na nožičce, ale s fňukáním. Když se mi povede nasadit oba, tak nechce dát nožičky dolu, zůstane sedět, i když jí zvednu. Vypadá to legračně.

brendamonique
26. bře 2015

... nějaký tip ? Na botky, které většinou snáší děti dobře ? S prvním synem jsme neměly problém ... náš druhý už od 7. měsíců leze a staví se, teď je mu 8. měsíců, obchází nábytek a tak jsem mu chtěla zkusit první botky, zděděné ještě po starším bráškovi, aby si zvykal, že se mu na nožky "cosi nasadí" ... jenže ouha, při pokusu a nazutí první botky, ječel, řval, křičel, protestoval ještě jakou dobu po té, co jsme mu je sundaly, nechtěl si na ně ani stoupnout a narovnat nohu ... prostě mu to "cosi" na nožce hrozně vadilo ... tak teď nevím, jestli ještě počkat ... navzdory tomu, že už obchází, ale zase je mu 8. měsíců, třeba do toho roka, že by pochytil víc odvahy a rozumu si botku nechat nebo vyzkoušet nějaké botky, které by lehce nazul a nebyly by tak "těžkopádné" ? Poraďte děkuji za názory...

radus_2011
14. dub 2015

@brendamonique Já jsem botky začala řešit až teď, když převážnou část dne chodí. Chci doma zvyknout, ať můžem ven. Ale zatím mi v nich sedá a ťapat mu moc nejde. Jak je sundáme, už zas pádí po dvou 🙂 Zatím neřeším, dám mu ještě čas. Pokud obchází, tak bych žádnou obuv neřešila, překáží to pak v lezení.

andya1122
23. čer 2015

My máme capáčky minifeet a naše malá je nechce spíše sundat... Hroch se jí náramně líbí.. Pro našeho velkého kluka, který již chodí máme tyto capáčky taky, ale používáme je spíše jako domácí obuv, však už mu jsou skoro 3 roky 🙂.. Jinak moje známá si už minifeety objednávala v čechách a prej do 3 dnů už je malý měl a je to to jediné co prý na nožičce snese 😕