Nechce chodit kakat na nočník. Poraďte

lelca
5. srp 2008

ahojky nevím jestli tu už je nějaké takové téma,ale nic sem nenašla mám problém náš malý bude mít za tyden už tři roky od září půjde na čtyři hodiny do školky,ale stále nechce chodit kakat na nočník ani na záchod prostě do plínky,když ho tam posadím tak si sedne ale nevydrží vůbec sedět aby chvili počkal na tu chvíli až to "půjde ven" a pak tedy skáče na místě jak kdyby vypil hopsinkovou štávu a řve že chce plínku a když mu jí tam tak tak skáče až do té doby než se vykaká....jinak si řekne že chce kakat i si jde sám na záchod to už dávno ale na to kakaní to je hrůza .....máte někdo podobný problém?? ja doufám,že to nějak rychle vyřešíme a případně že ho ve školce za to nebudou chtít a když tak kaka většinou až po obědě nebo k večeru a to už tam nebude a nebo zase doufám,že při domluvě s učitelkou by mu přinejhorším tu plínečku dala a nebo třeba se mu zalíbí malé záchody a bude chodit tam a sám nevím no.... ☹

katerina140
24. zář 2008

ahojky.moje dcera natalka mi taky nechtěla kakat na hrníček.když jsem ji posadila na wc tak mi říkala,že se bojí kakat na záchod.blížily se nám tři roky které měla mít v červnu a taky nástup do školky v záží.pořád jsem ji říkalaže do školky nesmí jít s plenkou.pak jsem se jednoho dne rozhodla,že jí řeknu,že byl u nás jeden pán a všechny plenky ji sebral.samozřejmě to dvacet minut oplakala.a pak je i hledala.jenže ji došlo,že už je doma nemáme a daly jsme kalhotky.samozřejmě se to neobešlo bez počurání ale pak už to bylo bez problémů.možná to bylo příliš drsné ale jinak to sní nešlo.

barborabarbora
18. čer 2010

Ahoj, problém pro výše uvedené pisatelky už zřejmě není aktuální. Mám syna 2,5 roku, čůrá bez problémů do hrníčku i do záchodu ovšem kakání jedině do plíny ! Dokonce zadržuje hovínko i několik dnů, pokud nemá možnost kakat do plínky. Jsem z toho už úplně zoufalá.

drago
19. čer 2010

barborabarbora já to tu někde už dřív psala, my s tím měli strašné problémy, hrozně dlouho, malá se ze začátku i počůrávala, když cítila už ten druhej, třetí den, že to na ni jde. Nic nepomáhalo až pak na jaře myslím, že vloni jsme prostě začali s vílou co papá hovínka- někde jsem to vyčetla na internetu a prostě plíny schovali. První týden to byl fakt mazec a nebýt manžela tak bych to nezvládla. ☹ Jsem řvala na záchodě s malou jak malý děcko. Úplně se třepala, brečela, hororové stavy a lítali jsme na wc co půl hodiny a až už to muselo ven tak byl horor. Ale zvládli jsme to a můžu říct, že kdybych to měla řešit znova tak to udělám zas takhle. Vykakala se zamávali víle at spapá hovínko a po týdnu už to bylo celkem o.k. Sama pochopila, že nemá výběr, my ji to vysvětlovali pořád dokola, že se nic neděje. Pak byla sama na sebe hrdá, jak to zvládla. 🙂

liberta
21. čer 2010

Ahoj holky mi to máme uplně stejně malá taky zadržuje kakaní i 3 dny pak ju šíleně bolí bříško bud se vykadí do plíny klidně i v 1hodinu v noci a nebo se prostě pokadí do kalhotek a řekne mami mám bobek na nočník ani na záchod to ještě nikdy neudělala, v září pujde do školky tak to snad do té doby nacvičíme

natalie77
18. črc 2010

AHoj, moc a moc Vás chápu a proto Vám chci pomoct, poradi, říct, jak to bylo u nás...
Můj syn, si na velkou neříkal, poznala jsem to, že se kroutí, na záchod ale nechtěl, jedině do pleny...pak si začal říkat, že che dělat bobek, ale jakmile měl jít na záchod, tak to zadržel....trvalo to několik týdnů...zadržel to, ale pak měl zácpu, takže začarovaný kruh, on trpěl, v obchodě, když to na něj přišlo, tak to vypadalo, jako když má křeče v tělo, lidi na mě divně koukali...prostě v polosedě stál a snažil se to zadržet a u toho kňučel, skučel..hrozný, několikrát jsem se i rozbrečela, jaký to byl hrozný pohled.....
Pomohl nám přípravek Fructolax, prostě několikrát se pokakal...ale tím, že měl psychický blok a hrůzu z kakání přišel na to, že to nebolí, že to zvládne bez velkého úsilí...Fructolax jsem mu dávala asi týden na dovolené, kde to bylo takové trápení, že jsem zašla do lékárny, kde mi to poradili...No a světě div se...přestal se bát, měl to fakt psychické...hodně pomohlo, že byl na záchodě sám, dala jsem mu časopis, knížku, netlačila na něj, aby kadil...řekla sjem mu, ať to zkusí....když to nepůjde, zkusíme to později....no a jednou se to podařilo do záchodu, takový mini bobek...já byla šťastná, dostal pochvalu, odměnu sladkou (protože při zácpách jsem mu vše sladké zakázala), taky samolepku, kterou si lepil na skříňku, no a volali jsme tatínkovi....od té doby si řekne, jen ho na záchod posadím a jdu pryč, pak zavolá, my zamáváme, spláchneme....no a je to....chce to hodně trpělivosti, někdy mi tekly nervy, protože jsem to nechápala, ale psychika je horší než fyzická bolest, oni se prostě bojí vykadit....mooooc Vám držím pěsti, ať to brzo zvládnete.....

garfieldmail1
18. črc 2010

ahojte, ať se neopakuju, tohle tému už tu je a my to právě dnes zvládli 😎 Jak se nám to podařilo, je tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/ako-nauc...

franckaz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz