Nechce do kočárku, ani ťapkat po svých, jen se nosit

ina.b
4. led 2009

Ahojte. Hledala jsem mezi batolátky toto téma, ale nenašla.
Potřebovala bych poradit, pokud máte někdo podobný problém. Naše malá odmítá (ať jdeme kamkoliv) ježdění kočárkem. Chodit umí, tak jí nasadím botky a jdeme po svých. Jenže pak ujde jen pár metrů a už se po mně sápe. Tak jí vemu na ruku a nesu jí pomalu celou cestu. Když jí chci dát opět na zem, tak začně vřískat 🙄

suki
4. led 2009

blbý, malá to taky měla tendence trošku dělat, ale já jsem ji prostě dala do kočárku, když nechtěla ťapat a sice byl řev, ale za dva tři dny pochopila, že jí řev nepomůže a byl klid 🙂

ina.b
autor
4. led 2009

no včera jsem se jí snažila "lámat" do kočárku. Byla úplně prohnutá do luku a řvala, že se to rozlejhalo po celym baráku, tak jsem jí čapla a šli jsme radši pěšky. (tedá já šla pěšky, malá se nesla) 😒

sarinkam
4. led 2009

Nepomohla by ta třikolka s vodící tyčí? Malá bude mít pocit že je samostatnější,zkus se poptat, jestli by ti jí někdo nepůjčil na pár hodin,abyste to mohli vyzkoušet.

hanelka
4. led 2009

důvěrně znám 😀 v kočáru řev (v podstatě v něm řve od dvou měsíců 😒 ), jak ji dám na zem, tak se buď vydá opačným směrem, nebo se po pár krocích chce nosit...a občas to teď v zimě ještě vylepší tím, že se nechce ani vozit, ani chodit a ani nosit, prostě mrčí furt 🤐 🤐 asi jí toto období není sympatické 😝
v kočáru vydrží tak půl hodiny maximálně za těchto podmínek - 1. musím ji mít čelem k sobě
2. musím jí neustále zpívat nebo říkat básničky
jinak řev, vzpínání a nudle až na bradě 😝

tříkolka je dobrý tip, zkusíme 😉

ina.b
autor
4. led 2009

hanelka - přesně tak to je i u nás. Taky se vydá jiným směrem a když tam nechci jít, tak si začne klekat, sedat, vztekat... Pak jí čapnu do náruče a jdeme. V tomhle období to neni příjemný ani mě, protože má botky od bláta a já pak bundu i kalhoty umazané od jejích botiček.

Za tříkolka je dobrý nápad, ale nechám to spíš na jaro. Přes noc nám konečně nachumelilo, tak vyzkoušíme sáňky 🙂 Jinak nejhorší jsou takové ty cesty na nákup. To toho nákupu moc nepoberu, jen do batohu pár věcí. Na velký nákup 2x měsíčně jezdíme autem, ale jinak chodíme s malou do samošky, protože ve městě nemáme obchodáky.

sarinkam
5. led 2009

Jěště jsem si vzpoměla- s tím sápáním se po člověku- řešila jsem to tak, že jsem si k děcku sedla na bobek, objala, i na nohu posadila, pochovala, konejšila, ale nestoupla jsem si a neudělala ani krok. A právě o tohle těm dětem jde, udělat z nás jakesi dopravní prostředky 😀 no a ono to ty děticky po par minutach přestane bavit a zjistí že jsme asi upne nechapavi a přestanou

ina.b
autor
5. led 2009

Tak to je taky dobrý tip. To zkusím. Se s ní pomazlím a nic víc 😀 😀 😀

listicka20
5. led 2009

No já se taky vždycky zapotim, než to uřvaný vzpouzející se stvoření přikurtuju do sporťáku... 😀
Nosit ji ale už nemůžu, princezna má skoro 13 kg...
Docela nám zabírá dětská sušenka do ruky, tou se nechá uplatit. Nebo nějaká hračka (ale to fakt musí být terno hračka, třeba klíče od domu nebo můj mobil).

evitek
5. led 2009

Já se připojuji k sarinkam. Když začal malý chodit, otěhotněla jsem a přestala jsem ho nosit. Sice se často na mě sápal, ale vždycky jsem si k němu dřepla a objala a řekla mu, že ho nosit fakt nemůžu. Párkrát to zabralo a když už to nepomohlo, tak frčel s šíleným křikem do kočárku a hurá domů. Teď už to na mě skoro nezkouší. Sice dneska to zkoušel několikrát, ale jen jsem řekla, že ho šupnu do kočárku, tak vyrazil dál sám - samozřejmě na opačnou stranu než jsem chtěla 🙂 Když jde ale na procházku tatínek, tak se brzo malý k němu otočí a chce se nosit a tak táta nosí. Jemu to ale moc nevadí, když jdeme na krátkou procházku. Asi to chce chvíli vytrvat.