Nechce ležet, vzteká se. Pořád ji musim chovat

lenulab
10. dub 2011

Ahojky, nevím jestli už tu není podobné téma... Protože naše malá ještě sama nesedí (bude jí půl roku), tak se hrozně vzteká kdykoliv jí položíme. Ale to se jí vůbec nelíbí. Do pasivního sedu ji dávat nechci-není to dobrý na záda. Problém ale je, že se vzteká i když je najezená a jsem v místnosti s ní a věnuju se jí. Prostě nechce ležet-chce se jen chovat. A to taky jaksi nechci, jenže u nás už je asi pozdě... Pořád se jen chová. Dál máme takový lehátko-sedátko, ale tam se jí taky nelíbí, protože je v takové krkolomné pozici (nebyla to šťastná koupě). Beru jí téměř všude s sebou-do kuchyně, ložnice, ale někam to prostě nejde 🙂 a hned mě volá a křičí ☹ Nepomáhá ani obložení hračkama, prostě nic.. Jestli máte někdo stejnou zkušenost-podělíte se o to jak jste to vyřešily?

ladybugie
10. dub 2011

asi to bude znít hrozně, ale já nechala malou vyřvat. Ne úplně 🙂 Nechala jsem jí plakat a po chvilkách jsem k ní chodila. Postupně jsem ten interval prodlužovala a ona pak pochopila, že jí holt nic jiného nezbyde, tak sáhla po hračkách a je klid. A trvalo to jen jedno odpoledne. Ona ale nekřičela dlouho, takže se to dalo 🙂 Když by řvala déle, asi bych takovou výdrž neměla 🙂 Přeji pevné nervy

jana_x
10. dub 2011

Ahojda, my to meli to same. Pomohlo lehatko Fischer price - mam malou u sebe u pocitace a chvili vydrzi a pak hraci deka s hrazdickou. Ale jinak taky nase nechce lezet, spis se furt toci na brisko a rada by sedela, ale jeste nemuze. Jo a kruh Galt http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=... 🙂

lenulab
autor
10. dub 2011

@jana_x nám se taky točí na bříško a vypadá to, že si fakt chce sednout, ale prostě jí to ještě delší dobu nepůjde.

@ladybugie No právě to taky už delší dobu zkouším nechat ji vykřičet, ale ona řve docela dlouho, ikdyž na ni mluvím a ukazuju hračky... ☹ hrazdička se jí taky nelíbí ☹ Prostě to ale nevydržím...

hamma
11. dub 2011

Náš kluk to taky dělá...tak si ho vezmu na klín, do náruče nebo do nosítka a je po křiku...přijde mi to lepší, než ho nechat cíleně vyřvávat. Samozřejmě, když musím udělat něco, dojít si na záchod...tak si chvíli pobrečí, ale to se nedá nic dělat.

apollo11
11. dub 2011

@lenulab To je jen období. A na bříšku se jí zatím nelíbí? To je pro ni nejlepší, dávej ji na bříško co nejvíc, zvykne si, záda se zpevní a za chvilku zjistí, že tak má větší rozhled i prostor pro hraní.. V žádném případě neposazuj, vyžadovala by sezení čím dál víc - navíc pasivní sed výrazně brzdí vývoj a škodí páteři. Když je nejhůř, tak třeba ergonomické nosítko.. ale prostě nejvíc času by měla být na bříšku, nebo se snažit překulovat 😉

lenulab
autor
11. dub 2011

@apollo11 Ahojky, do sedu ji v žádným případě nedávám-vím, že se to nemá kvůli těm zádům. Na bříšku se jí líbí i překulování, to jí jde nádherně, ale po chvilce když je na zemi a nechám ji samotnou tak se taky začne vztekat ☹ A taky jí moc nechci samotnou nechávat při tom překulování na zemi, když to zatím dělá jen chvilku. Pevně doufám, že toto období bude co nejkratší...

lenulab
autor
11. dub 2011

@hamma máme stejně starý prcky 🙂 Nechat vyřvat to by asi nešlo, protože chudinka moje malá úplně zrudne a kope nožičkama a ručičkama. Takže se prostě stěhujeme, to se trochu uklidní.. Chvilku si lehnem na zem na bříško a válíme sudy 😀 , chvilku na postel, chvilku na klín a pak si teda chvilku lehne a hraje si a za pár minut je to na novo... 😝 Prostě to holt musíme vydržet...

apollo11
11. dub 2011

@lenulab Já jsem ji třeba v tomto období dávala na postel (letiště), a samozřejmě hlídala, aby nespadla a dala jsem na zem preventivně deky a polštáře. Líbilo se jí tam víc než na zemi, kde byla taková ztracená 😅 Anebo jsem ji na chvilku brávala do Erga, to ji taky rozptýlilo. Hodně jsem na ni mluvila, aby věděla, že není sama.. Takhle maličká se prostě ještě sama moc nezabaví 😉 Ono to období brzo pomine, taky mi malá na zemi řvala a pak najednou nechtěla být nikde jinde, když zjistila, že se může posunout a dosáhnout na věci, postupně lézt a sedat si.. takže určitě to přejde, jen vydržet.

lenulab
autor
11. dub 2011

@apollo11 jako já ji nenechávám na zemi samotnou, ale občas prostě potřebuju jít na pár minut vedle do místnosti a jak mile se jí ztratím z dohledu tak začne řvát. To jako ne, že by byla pořád sama, to fakt ne 😀 to by ani nešlo. Když jdu na záchod nebo tak 😉 Mluvím na ni hodně. Na letišti se jí taky líbí, ale to nejde pořád.

hamma
11. dub 2011

@lenulab Jo, tak to je úplně stejný jako u nás 🙂. Mluvím skoro celý den a pořád měníme činnost...už začal trošku lézt, ale to ho taky nebaví moc dlouho...