Nechce na odrážadlo. Poraďte

mititka
9. kvě 2011

Ahojte, baby, môj dvojročný syn nechce na odrážadlo.posielam link.Dostal ho už na Vianoce, keď mal rok a pol, stále sa ho bojí, pár krát na ňom sedel, ale pár krokov a chce dole.Moc ma to mrzí, lebo všetky deti v jeho veku frčia na motorke.Nemal nikdy nejaký úraz, aby sa ho bál,keď ho dostal, tak som si vravela, že je malý, že to chce čas, ale ani po pol roku sa to nezmenilo.
http://www.tiktaktoo.com/coloma-running-bike-mo...
Synovec mal také isté a v jeho veku už fičal ostošesť.Len náš, jednoducho nechce.
☹ Prosííííííííííííím, poraďte mi.

kutcher
9. kvě 2011

@mititka Malej by na to předtím asi taky nevlezl, koupili jsme mu chicco ducati monster, má přídavná kolečka, tudíž je stabilní a pak, když si byl jistý, jsme mu je odmontovali a naučil se drandit fakt rychle, pak už jsme přesedlali na first bike a jel jak profík;)

mititka
autor
9. kvě 2011

Ďakujem za radu, ale u nás to nie je o motorke, aj ako malinký nechcel ani na také tie 4 kolesové plastové.
Toto odrážado je práve veľmi stabilné, široké kolesá, dá sa nastaviť výška sedadla.Ale proste náš je taký bojko.Inak je utrhnutý ako z reťaze, bude bežať dole kopcom ako divý,ale na motorku ani náhodou.
Neviem ako ho motivovať, na začiatku celkom platilo, aby išiel ako tatinko, tak to trošičku, ale nesadol si, len chodil s motorkou medzi nohami, ale teraz už ani to, už keď ho dvíham,že ho tam posadím, tak piští ☹

berenika39
9. kvě 2011

@mititka ahoj. nech ho žít. vždyť je to úplně jedno, jestli chce jezdit na odrážedle nebo ne, ne? proč to musí dělat? je to jeho volba, tak ji zkus respektovat. každé dítě je jiné, tvůj malý určitě umí zase jiné věci, má jiné hračky, odrážedlo je jedna z možností, co děti baví...at si běhá venku, zkuste vodu, plavání, bude léto. až mu budou třeba tři, půjčí si odrážedlo od někoho, zalíbí se mu to a bude jezdit. tím, že ho se budeš snažit ho na to odrážedlo dostat dosáhneš opaku, znelíbí se mu. až sám na to dojde, zkusí si to. srovnávat s jinými dětmi vůbec nemá opodstatnění, tvůj malý má svůj názor, a to je dobře. šikulka.

mititka
autor
9. kvě 2011

berenika39 Ďakujem za názor,Samka netlačíme,len keď sa s motorkou hrá,tak skúšame, rád ju parkuje a púšťa.
Tak uvidíme,skúsime v lete v záhrade,možno...

berenika39
9. kvě 2011

@mititka petr si dlouho hrál s motorkou jen tak...opravoval ji, venku umýval, pořád tankoval benzín, platil u pokladny...sranda, všechno možné jen ne jezdit. vrstevníci už taky lítali. nechala jsem ho s tím, jak ho to bavilo. a přišel na to sám. neboj, i bez toho, že bude jezdit bude v pohodě🙂))

amallie
9. kvě 2011

@mititka sorry, nechápu tvůj dotaz? s čím chceš pomoct? odrážedlo prodej a pokoj, ne? to, že jezdí jiné děti neznamená, že musí jezdit i on, když ho to neba, tak bude dělat něco jinýho, ne?

mititka
autor
9. kvě 2011

berenika39 ďakujem,skúsime,máme celé leto pred sebou, tak hádam to klapne

mititka
autor
9. kvě 2011

@amallie
síce neviem čomu nerozumieš,ale ok, ostatné baby asi pochopili.
Ide mi o to, že odrážadlo je najlepšia príprava pred bicyklom,veď keď sa ti nedarí s nočníkom, tiež ho nepredáš🙂

musko
9. kvě 2011

@mititinka
Každé dieťa je iné - aj moj prvý syn - dostal odrážadlo, kolobežko-odrážadlo - a nič, ani na trojkolke nechcel byť . zato behal, skákal, vešal sa na všetko, kopal do lopty až keď mal necelé 4 roky strašne túžil po kolobke - dostal ju a lietal na nej cellé leto. Ved je toľko vecí, čo sa dá robiť :o) ...... Druhý syn má 1,5 roka a lieta na odrážadle ako čertík..... Každý je iný. Takže, to že iné deti na ňom lietajú - nech Ťa netrápi, nechaj ho ís´t svojou cestou...... Každý sme na niečo iné - niekto je nadaný pohybovo, iný výtvarne, ďalšá hudobne... On si nájde svije a možno časom dospeje. Osobne mám skúsenosť, že čím viac tlačím na pílu, tým je to horšie - vyvolá to opačnú reakciu - čiže vačší odpor......

amallie
9. kvě 2011

@mititka no jo, akorat kdyz se nedari s nocnikem tak dite nenutim a pockam, az bude samo chtit a srovnat se to stejne neda, zachod a jizda na kole, ze

Co jsem chtela rict, ze bych pockala a nenutila ho, ani bych to nechapala jako problem, ze to dite neumi, my jsme taky na odrazedlech nejezdili a na kole se naucili a kdo vi, treba se to za dva mesice zmeni, ne?

romana29
9. kvě 2011

Určitě tomu příjde na chuť 🙂
Syn ho dostal v roce a půl a taky na něj dlouho jen tak hleděl a nevěděl, co s tím. No a jezdil by na mě snad ještě doteď - no on teda někdy jezdí 😀

kutcher
9. kvě 2011

@mititka Njn, chce to nenutit no, ale chápu tě, já už si bez odrážedla nedovedu představit nákupy, návštěvy ani výlety - je prostě rychlejší, tak se tak necouráme a aspoň nebude jak pašík:D

maly_prcek
9. kvě 2011

My máme Enduro motorku a taky nechce - teda o chce, baví ho to, ale nejede, jen se kochá 🙂 Já doufám, že se to ještě poddá... Zatím jezdí chvilku a když néé, tak co, stejně to nepředělám...
Na D. docela platí příklad nějakých jiných dětí, když je vidí, chce taky... Nebo nějaké příběhy, příklady v knížkách, jak někdo jezdí... Někdo třeba poradí jiné fígle...

mititka
autor
10. kvě 2011

@kutcher
No práve tie presuny, v kočíku o ničom, lebo chcem, aby sa prešiel, ale všade ubieha, nikam sa nedostaneme, myslela som, že na motorke by to bolo o inom.no, neviem ako na neho,proste to u nás asi neklapne☹

mititka
autor
10. kvě 2011

@maly_prcek
Ďakujem za radu, už sme skúšali so synovcom, lebo toho náš Samko zbožňuje, aj ho synovec ťahal na motorke, ale nič nič nič, keď ju dám v záhrade nabok, že možno si ju neskôr všimne, tak o ňu ani nezakopne, ako keby ani neexistovala🙂

petka80
10. kvě 2011

Podle mě je na odrážedlo tohohle typu ještě malej. Dcera začala na odrážedle (kole bez šlapek) až na dvou a čtvrt. Jestli nemá klasickou motorku (např. Enduro), tak mu kupte zatím tu a bude šťastnej.

mat_ka
14. kvě 2011

Na jazdenie na 2 kolesach nie je podla mna nikdy priskoro.
Americkehy vyrobca odrazadla STRIDER ma pekny slogan - ak vie vase dieta chodit moze jazdit Strider.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=19425197...

Mozno vase odrazadlo je proste iba tazke, takze to maleho odradza. Urcite to chce vela trpezlivosti a hlavne nenechat ho trapit sa s tym sameho. urcite pomoc z riadenim, drzat ho za rucky, pomoct mu udrzat rovnovahu a povozit ho. pokial ma aj synovec - tak nie je nic lepsie ako ich dat spolu a tvoj maly urcite od neho odpozoruje techniku. urcite nenutit lebo ti na to nebude chciet ist naschval.

mamkamarketa
14. kvě 2011

@mititka ja bych ho taky nenutila. spis jak mu to clovek nuti,tak bych se bala,ze se mu to zosklivi. Tak je original a nehce s davem 😀 nas kluk ty plastovy motorky silene odmital. (podle me delaj desnej randal a on se asi bal) potom dostal 1st bike a zazrak se nekonal 🙄 nenutili sme ho,kolo mel v garazi a cekalo na svuj cas,ktery prisel. sam si rekl,ze chce na kolo sedl si a jel (zadna pruprava,nic) a uz z neho nesesedl 😀 takze treba to prijde a kdyz ne,tak co? hlavne ze je zdravej!!!