Nechce ochutnávat jídlo, moc ho nezajímá

horjahorja
25. led 2011

Ahoj holky, mám 16 měs. chlapečka, narodil se s malou váhou a centrální hypotonií. Je opožděný ve vývoji - teď odpovídá 8 měsícům 😒 . Dává si do pusy hračky, plyšáky, ruce, naše prsty atd., ale nemá zájem, tak jako ostatní děti, ochutnávat jídlo. Jí ze lžičky (krmím ho, sám to neumí) a pije z láhve. Když mu však dám nějaké jídlo (rohlík, křupku, sušenku, chleba, jablko, prostě cokoliv) rukou k puse, tak ji našpulí a nechce ji otevřít a ani to neochutná. Když chci, aby si to dal do pusy sám, tak to chvíli drží v ruce, ale pak zahodí. Ze lžičky to sní. Ani nemá tendenci ochutnávat to, co jím já nebo manžel. Prostě jídlo ho moc nezajímá. Zubů má 8. Máte někdo také takové problémy?

kalo
26. led 2011

@horjahorja Naše malá to dělala naprosto stejně. Jídlo je u nás nutnost, nemá potřebu se něčím cpát. Nechce (ani nikdy nechtěla něco ochutnat). Dělá to do teď...a to jí třeba nabídnu jahodu a ona ji nechce vůbec ani zkusit ochutnat, hned zamítá, i když vím, že by jí to chutnalo...Už to neřeším...

kadlecova.misa
26. led 2011

ahoj..nase mala je stejna...neochutnává nové,nezajímá ji to..s jidlem bojujeme věčně..nejí pečivo,piškoty....ale je to mlíkofil :o))

mauska
26. led 2011

Naše teda vždycky byla a je na mlíko. s ochutnáváním čehokoliv nového nebo neověřeného byl a je problém. Pomáhalo nabízet nové věci ze lžičky a nebo jí je chvilku nechat na hraní, ona všechno strká do pusy ještě teď, tak občas i ochutnala tímto způsobem. Jinak má jednou za asi čtvrt roku období kdy projeví zájem o něco nového, tak toho musím honem využít. Jinak ale byla dlooouho na stejném jídle jako když jsme začaly s příkrmama + přenídávka+kaše. Pečivo začala jíst až hodně pozdě, ale namazané mi odmítá do dneška.
Navíc má alergii, takže i hodně věcí nesmí, tím se nám to komplikuje.
Ale mamka mi vždycky říká že je malá celá já, tak asi na tom bude i něco z dědičnosti 😀

horjahorja
autor
26. led 2011

Ahoj holky, netušila jsem, že i jiné děti mají takové problémy s jídlem, jako náš Kubík... všechny děti kolem nás sní vše co vidí. Je pravda, že Kuba má taky moc rád mlíko a případně i kaši. 😉 Jak to tedy děláte? Zkoušíte pořád znovu nabízet jídlo? Mám strach, že čím víc mu to budu nutit, tím víc nebude chtít. ☹

venuss
29. led 2011

ahoj holky.Mému synovi bude v unoru rok a nejí mi kousky a nerad jí obědy. Jediny co jí,tak je polívka (musím tam dát hodně mrkve), rajskou jsme zkouseli a hokaido.JInak mi z obedu nic nesni.bramborovou kasi ji jen s jablkem.Kdyz to zhrnu,tak ji pouze jidla,kde je neco trochu sladkyho.treba spenat,rizoto nebo jina jidla vubec nechce jist.nevim,co s tim.a navic neji ani kousky,tak mu to musim stále mixovat (jeste teda nema zuby).Jinak kdyz jim neco ja,tak prijde ochutnat,ale v zapeti to vyplyvne.pecivo neji vubec,kousne si,chvilku to zvyka,ale vyplyvne.☹

horjahorja
autor
30. led 2011

@venuss ahojky, myslím, že to chce jen čas. Musí si na ty všechny nové chutě zvyknout. Hlavní je, že to chce alespoň ochutnat. 😉 Je třeba to zkoušet pořád dokola - i ty větší kousky. Můj malej taky měl s kousky problémy, ale vytrvala jsem a už je celkem zvládá...

venuss
31. led 2011

@horjahorja Já jsem jen zvědavá,co mi řekne doktorka.Zkouším mu to stále dokola a už mi dochází i nápady na různá vařená jídla... Ale dřív nebo později snad začne jíst normalně.🙂 Tím se uklidňuji.