Nechce pást koníčky. Kdy se to zlomí?

evelina75
29. bře 2011

Ahoj holky, mám 4,5 měsíčního chlapečka Od 3,5 měsíců chodíme cvičit kvůli hypertonii končetin. nemáme klasickou Vojtovku, spíš prvky Bobatha. Co mě ale trápí, že nechce pást koníčky. Umí to, ale vydrží maximálně 5-10 minut a pak leží a brečí a místo pasení se pokouší neustále nacpat kolínka pod zadeček. Trénujeme každý den, několikrát. Už jsem docílila toho, že částečně povolí pěstičky, ale opravdu tuhle polohu nesnáší. Měla jste to některá taky tak a kdy se to zlomilo. Díky ev.

latvia
29. bře 2011

@evelina75 myslim ze 5 minut je uz u tak maleho babatka vcelku krasny vykon, moj maly nikdy nepasol dlhsie nez minutu 😉 tato poloha vadi aj mne osobne, takze si myslim ze nejaky problem s pasenim nemate. mozes sa pozriet aj do tejto temy
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/poloha-na-...

markyska
29. bře 2011

Můj syn bude mít rok a na bříšku se mu nelíbilo nikdy. Když byl hodně malinký, tak mi tam hned vřískal, a když povyrostl a uměl se přetáčet, okamžitě se otočil na záda. On teda vůbec nerad ležel. Některý děti zřejmě tuto polohu nemají rády.

tercina
29. bře 2011

Mě malý ležel na zádech do 7,5 měsíce. Na břiše se mu taky nelíbilo. Od té doby, co se naučil se sám přetáčet a tím i sám korigovat, jak bude ležet, tak je na břiše furt. Na 4,5 měs chlapečka je těch 5-10 minut dobrejch. Nějak bych se tím nestresovala.

venika86
1. dub 2011

@markyska Normálně, jakoby jsi popisovala našeho Adámka. Být na bříšku je pro něj vyloženě za trest. Už se umí krásně přetočit na bříško třeba za hračkou, ale jakmile si to uvědomí, tak se zase překulí na záda. Cvičíme Vojtovku kvůli ochablým svalům na krku. Taky si myslím, že 5 minut je krásnej výkon.

sukubka
22. kvě 2011

ahoj holky,Mám chlapečka 5měsíců a týden a koníky mi pase tak 2minuty,na bříšku to absolutně nesnáší!po těch 2minutách zaboří hlavičku a už prostě odmítá pást.řešili by jste to s pediatrem?a už se vám opírají o dlaně?jako mají při pasení napnuté ručičky?to mi vůbec!!!

fiallinka
22. kvě 2011

@evelina75 no mně se zdá pět minut teda dobrých, syn to taky neměl rád a dcera je v tom teda o hodně lepší, ale ani ona nevydrží na bříšku věčně...

evelina75
autor
24. kvě 2011

Tak holky, máme 6 měsíců a týden, syn se přetáčí na bříško přes obě strany a pase koníčky na natažených rukách. Chtělo to asi fakt jen čas a taky ho hodně motivovat a dávat na bříško. Cvičit teda budeme dále, ale na bříšku tráví skoro třetinu bdělého času.