Nechce pít z láhve. Od kdy hrníček s pítkem?

ja12345
17. pro 2011

Moje mimi má 6 měsíců, je kojeno. Z láhve pít nechce. Myslíte, že ho už můžu učit pít čaj z hrníčku s pítkem?

ja.na81
17. pro 2011

Urcite 🙂 Muj maly byl taky 6 mesicu plne kojeny a pak se zavedenim prikrmu jsem mu zacla davat vodu v hrnicku s mekkym pitkem (zn. Nuby, z DMka) a taky tohle je super http://www.doidycup.de/ (to teda az pozdeji, ze jo) 🙂 Z klasicke flasky nepil maly nikdy.

aajda
17. pro 2011

@ja12345 Určitě, malá začínala ve 4m s prvním pítkem od tomme tipee, nebo jak se to píše, teď pije z aventu... ale protože neuměla taky na lahvičku, tak jí ani teď nevyhovují měkká pítka, máme nějaké z DM, to jí vůbec nejde, že je gumové měkké... a na Aventu musí mít hubičku až tu od 12m, protože je tvrdší.

jajulin
17. pro 2011

@ja12345 učit půlroční dítě na láhev, když z ní nikdy předtím nepilo, je zbytečný krok zpět. Takže vzhůru do hrníčku 🙂. Samozřejmě to bude chvíli trvat, nevypije hned najednou 100 ml, ale má ještě několik měsíců čas, než bude potřebovat jiné tekutiny než MM. Zatím stačí příkrmy + MM + učit pomalu pít z hrníčku. Já to tak měla u prvního dítka a u druhého to bude úplně to samé. Láhev doma ani žádnou nemáme 🙂.

timbouctou
17. pro 2011

@ja12345 souhlasím s doidy, je super, ale není třeba se ho bát, jak píše @ja.na81 , je už pro děti od tří měsíců. Máme ho taky, akorát teda to naše dítě nějak nechce vstřebat, že ho na sebe nesmí obrátit jako lahev 😀 ale to se týká učení starších dětí, že? Půlročnímu ho budeš držet.

ja.na81
17. pro 2011

@timbouctou no jo, ja jsem ho hlavne pozde koupila 😉 Ale ne, me vlastne ani nenapadlo, davat v tom malymu vodu uz driv, ja ho vlastne vyuzivam hodne az tak od roku, kdyz uz pekne sedi u stolu a pije jako velky 😉 Ale u druheho (az bude) zkusim driv, je to fakt super hrnecek 🙂

timbouctou
18. pro 2011

@ja.na81 máme stejně staré kluky 😀 no Metík z toho pije nadšeně a rád, jen se vždycky celý zleje, protože to vezme a vychrstne si to do obličeje. Další dávku už ne, ale zas to nakloní a čeká, až mu to nateče do pusy, takže to zas teče okolo. Ale to jaksi není chyba toho hrnku 😀 😀 Ale kamarádka musela přestat kojit ve čtyřech měsících a Lucinka naprosto odmítala lahev a z hrnku normálního jí to nešlo, takže tohle byla možnost a výborně se z toho naučila pít mlíčko 🙂