Nechce se nechat ostříhat. Nějaký nápad, jak ho udržet?

burysek
2. led 2013

Ahoj potřebovala bych poradit?mám dva a půl starého chlapečka..má dost husté vlásky po tatínkovi,stříháme ho už od roku a půl a nikdy to nebyl problém.Vždycky to probíhala nůžkami a stříhá ho moje kadeřnička,ale přes léto se nám sekl a né a né se nechat hned hysterický záchvaty 😠 už nevim jak na něj promlouvám mu do duše,vysvětluji mu že o nic nejde a že to nebolí,ale bohužel a už to má opravdu strašný tu svoji hlavičku 😒 nemáte někdo zkušenost?nějaký nápad jak ho udržet? 🙂

hojda
2. led 2013

Co to zkusit sama strojkem, taky to neumím, ale strojkem to nějak dám, nebo třeba někdo z rodiny, u nás stříhá babička, nebo teta, aby nemusel ke kadeřnici, nebo jedna kadeřnici stříhá děti v mateřské centrum, aby se nebály, tak tam přijde na jedno dopoledne a v herně je stříhá. Sousedka jezdí s kloučkem ke kadeřnici, když spí🙂. Nebo ostříhat třeba prvně tatínka, aby to malý viděl.

nadja73
2. led 2013

Ja beru Andrejce ke kadernici televizi do auta s nahranyma videema a pohadkama. To se pak necha ostrihat, jinak by to neslo. Uvidime, jestli to bude fungovat i pri pristim strihani 🙂

zuzik24
2. led 2013

Ahojky, u nás byl ten samý problém a nepomohlo nic. Jakmile viděla nůžky, chytala hysteráky, válela se po zemi, vřískala, kopala - masakr ☹ Naštěstí švagrová je kadeřnice, takže mi nebylo tak trapně jako by mi bylo u cizí kadeřnice. Viděla, že já i tatínek jsme se stříhali před ní, dávali jsme jí do ruky hračky, ale bez úspěchu. Když to měla opravdu už děsný, tak jsem pozvala kamarádku s holčičkou, sedly jsme si na pískoviště, moje kamarádka za dcerku a vždycky jí kousek odstříhla, aby to nevěděla. Byla to bojovka, ale nic nezpozorovala 😀 A pak ji tyhle amoky ohledně stříhání přešly a teď se stříhá ráda, trvalo to cca od roka a půl do dvou let 🙂 Držím palce, aby něco zabralo 🙂

imzadi
2. led 2013

U nas pomohly medvidky haribo😀

jaru30
2. led 2013

Ahoj, u nás se to ve 2,5 letech zlomilo samo. Do té doby u kadeřnice řval. Poprvé jsem zkusila, že kadeřnice nejdřív stříhala mě a on na nás koukal...nepomohlo. Podruhé jsem mu během stříhání ucpala pusu jeho laskominou, které prostě nikdy neodolá. To i chvíli vydržel...při třetí návštěvě jsme ho požádaly, aby pěkně sbíral všechny spadané vlásky, co měl na sobě a házel je na zem...to ho zabavilo na dlooooouho. No a při čtvrté návštěvě, teď nedávno, už držel sám 🙂

Tak ať to tvého chlapečka brzy přejde 🙂

romantika
2. led 2013

tak tak, take takove veci provadime jen pri pohadkach, to vypne a necha si libit kde co.

samko1
3. led 2013

presne takto to bolo aj u nás... najprv v pohode strihanie nožničkami a potom keď uvidel kaderníčku - mimochodom z rodiny - s nožničkami tak bol cirkus... tak odvtedy ho striháme strojkom a na to sa už aj teší... prvý krát síce trocha plakal ale keď zistil, že to nebolí a hlavne je to rýchlejšie a pohodlnejšie ako nožničkami tak už nemáme najmenší problém... stačí povedať, že už má dlhé vlásky a bude mu horúco a už vie, že sa bude večer strihať... skúste teda vymeniť nožičky za strojček a možno to zaberie aj u Vás... 🙂

missymici
3. led 2013

ja jsem kluka stříhala doma od 9 mes. strojkem na vlasy,..bez vetších problemu vždycky.
NEchala jsem ho vždy sedet v jidelni židli (omyvatelna), na stolek jsem mu dala autíčka,pustila hudbu....kecala jsem mu u toho,rozveselovala ho a snazilase strihat rychle...vždy se to obešlo bez breku.
Ted ho uz striham na normalní židli,...třeba u pohádky,...aby vydržel....a držel 🙂

veruska007
3. led 2013

U nas striha oba kluky tatinek, od malicka, strojkem na vlasy. Bez jakychkoli problemu. Kluci se na to vzdycky hrozne tesi. Po jednom zalezou s manzelem do sprchace, sedi nebo drepi, kdyz se moc vrti, tak jim tam hodim par letaku a oni si prohlizeji obrazky... a je to za par minut. Zadny rev u nas nikdy nebyl 😉