Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

macaeliska
26. pro 2008

no ja si to neviem predstaviť, že by som ešte Elišku chovala v náručí pred spaním, pretože už teraz má 8,5 kg. A okrem toho, od kedy sme začali spávať podľa knihy, tak už mi nechce ani na cici zaspať a už duplom nie na rukách. Ona sa mi proste asi musí vybiť z energie. Len prečo večer? Cez deň je to celkom o.k.Skúšala som jej aj nechať rozsvietené, ale mala som pocit, že to bolo ešte horšie a tak som nakoniec zhasla. Takže ja už neviem.
epik, moc si ma nepotešila, bola si pre mňa veľkou inšpiráciou a silou v tom pokračovať. No nevadí, veď to nejako vydržíme.

pavlina05
27. pro 2008

Ahoj holky!!!
Eppi, takže se to zase zhoršilo???
U nás stejné, Ájisek se budí co 2 hodiny, ale nekojím, jen uklidním. Kojím až za 4-5 hodin. No je to možná odbourání kojení, ale ne odbourání vstávání 😅
Všichni moji chytří příbuzní mi neustále udělují rady...mám toho akorát dost!!!
prý ať jej dám k nám do postele, ať jej nechám vyřvat....no švagrová mi říkala ať vydržím ještě třeba 2 měsíce a pak radikálně odbourám noční koj. no uvidíme. Ájisek je přeci jen ještě miminko, že?

eppik.m
27. pro 2008

macaeliska: 🙂 co nás nezabije to nás posílí ............. jak jsem psala zkusím se juknout na náš denní režim jestli třeba nemá hlad, jsme opět o kosek starší ............. a třeba to kojení už v noci nestačí, nevím každé dítě je jiný jedlík, zkusím mu dát sytější UM na dobrou noc po prvním probuzení a uvidíme ............. jinak si myslím že je pěkně mazaný a chce si vydobít prostě své, nevím proč třeba pořád řve při večerním usínáním, když je čistý, napapaný, v pokojíku má vyvětráno, oblíbená noční lampička je zaplá a pokládám ho vždy po chvílí mazlení a ve stejnou dobu, někdy je tak utahaný že mi zaspí při kaši, no co ho uložím je schopný se vzbudit a řvát jak tur! 😠 čím více se mu oči klíží tím více řve a dělá vše proto aby náhodou neusnul .... tak si pročtu jěště jednou tu knihu .... no a proč se vzbudí už po dvou hodinách a pak každou chvíli v noci když jeho poslední odpočinek byl před 5ti hodinami nechápu? Četla jsem že dítěti může zůstat zajetý režím po posledním vývojovém spurtu a s tím se prý nic nenadělá a je třeba jedině vydržet 😝 😝 😝

macaeliska
27. pro 2008

eppik.m a kedy mávajú deti ten posledný spurt? Ja mám pocit, že my ho prežívame stále 😀

sisstin
27. pro 2008

u nás opět celou noc buzení, výkřiky ze spaní...a kopání rukama nohama..vše při starém 😅

macaeliska
27. pro 2008

kočky, nie je nejaký zakliatý mesiac na "učenie detí" spávať? Mám pocit, že všetky, čo s tým začali v tomto období, tak majú rovnaké problémy. Aj u nás dnes úplna katastrofa. Zobudila sa už o 23.30 a potomo 1.00 o 3.00 a potom 4.30, potom opat o 7 a ešte potiahla do 8.20. Hlavne, že sa ona zobudila vyrehotaná a je deň voľna. Manžel si ju pekne obliekol, šupol do fusáku a išiel s ňou von, kým ja som ešte spala. Zlatý to chlop.

sisstin
27. pro 2008

macaeliska: tak takovouhle noc bych považovala za úúúúžasnou 😅 Tygr byl vzhůru tak 5xdo hodiny 😅

pavlina05
27. pro 2008

siss, ach jo! Kdy se to konečně zlepší?? Vždyť to je u Vás nekonečné!!!!! 😖

sisstin
27. pro 2008

pavlina: počítám, že až bude mít všechny zuby..takže na dva roky mám ještě vystaráno 😅 😅 😅 😅

eppik.m
27. pro 2008

macaeliska: spurt jsme měli kolem čtvrtého měsíce a pak v půl roce a teď ho máme snad pořád 😀 😀
sisstin: taky tak ..............

sisstin
27. pro 2008

holky..ale vaši prckové se budí hlavně na jídlo asi ne? Páč je máte ještě m alý...ale Tygr nejí v noci asi od 3-4m, on se budí bud na zlý sny, nebo na dudlík..a podobně 😠

stvura
27. pro 2008

Je fakt zly mesiac na zacinanie, mi bojujeme uz asi tyzden, no nie a nie sa dopracovat k vysledku.
Hlavne zavadame denne spanie, to nocne nie je take zle {keby tak spal sam a nei s mamou by bolo este uzasnejsie}. Nas sa budi hlavne na to, ze sa citi sam, chce sa hrat. Nemusi ani papat, akonahle ho supneme pod hrazdicku sa vyhra tak pol hodinku a je spokojnejsi. Tiez ma zle sny, lebo place obcas zo sna - a to i cez den v kociku...

sisstin
27. pro 2008

tak my to měli do 6m v pohodě..to spal pořád, usínal sám...spal celou noc...ale jak přešlo těch 6m a začal víc vnímat, že je sám..a tak..tak děsný...a vždycky, když se naučí něco novýho..lízt, stát..atd, tak pak v noci vůbec nespí a jančí...stojí ze spaní a podobně 😅

eppik.m
28. pro 2008

Ahoj holky, tak včera Míša zabral doma (bojoval ale neustoupila jsem) kolem 12cté na půl hodky a pak venku spinkal do čtvrté hodinku. Pak večer jsem ho hladila v postílce a usnul snád do pěti minut a vzbudil se až kolem půlnoci, to jsem ho nakojila a vložila do postílky, to procitl a řval jako tur, tak jsem ho šoupla k nám až do rána a kojila jsem ho pak ještě třikrát. (někdy to bylo spíše jenom od žízně) Zvýšila jsem mu dávku kaše na noc a přidala jsem mu odpoledne navíc ovoce. Tak uvidíme co dneska. Jinak jsem si vytiskla tabulku kde si zapisuji přesné hodiny kdy spí, bdí, pláče a papá tak uvidíme jestli nám to k něčemu bude 😉

eppik.m
28. pro 2008

sisstin: přesně jak píšeš 😵

pavlina05
28. pro 2008

eppi, u nás je usínání v naprosté pohodě. Usne do 5 minut jako pařez. Jen to noční buzení!!!!!
Teda včera bezva! Usnul v 20:00 a probudil se v 0:00, tak jsem jej utišila a nakojila až ve 2 hod. PAk se probudil ve 4 hod, strašný křik do 4:30 a pak spal až do 6 😅 PAk koj a klid do 8. Ale celkem ok. Holky, já ještě vydržím do toho 10 m. pAk to budu radikálně řešit...jako přestěhuji postýlky (nevím teda kam?????), bez nočního kojení....no pokud nás teda nezačnou trápit zoubky..... 😅 😅
takže pak by to bylo jako u Sissin 😅 do 3 let 😅

martinka79
28. pro 2008

ahojky u nás teď noci děsivé,ale to kvůli zubům,,měli jsme skoro 40st. takže časté buzení a řev. uvidím jak to půjde teď jelikož si rychle zase zvykl na to své mazlíkování.

martinka79
28. pro 2008

musím říci, že nám vylezly 4zuby a pokud to půjde dobře jako u dcery tak máme do 1roku a asi 2měs všechny venku. 😀

macaeliska
28. pro 2008

martinka 79 neprovokuj. Nám sa prvé zuby prerezávajú už od 30.11. Jeden deň sa nám nalejú ďasienka a na druhý opäť nič. Aj preto mi nespávala, ale teraz je to zase o.k., no myslím, to s tými zúbkami, pretože El a spánok, to je iná kapitola.
Zistila som, že ju budeme musieť presťahovať do svojej izbičky. Naša krpaňa sa mi posledné dni budila, keď som prišla do izby. V momente bola hore a plač. Tak som si včera išla ľahnúť do inej izby a malá spala. Potom som okolo 1.00 precitla a išla si ľahnúť do spálne. Ani som sa nestihla prikryť paplónom a už bola hore. Tak som povedala, že dnes v tej izbe budem spať celú noc a uvidíme, ako sa bude krpatá budiť. Prídem na kojenie, naje sa a odchádzam. Manželovi sa to samozrejme moc nepáči, že radšej by spal so mnou ako s malou 😀

pavlina05
28. pro 2008

.... u nás po zoubkách ani vidu...

mery.luu
28. pro 2008

Ahoj holky,

můžu se přidat do klubu nespáčů??? Mě se malý začal budit v noci po 1-2 hodinách, vždy ho nakojím a spí se dál, už začínám být K.O., trvá to už několik dní (teda spíš nocí)....Mám pocit, že si Tobík přehodil jídelní rytmus, páč přes den jí málo, tak to dohání v noci......Jsem zvědavá, jak dlouho to potrvá....

macaeliska
29. pro 2008

No takých je nás tu viac, čo dúfajú, že to o chvíľu všetko prejde 😀

Dnes sme zažili konečne "pekné" zaspávanie. Ale nerozumiem tomu. Tak cez deň mi v postieľke zaspí krajšie ako vonku v kočíku a ešte mi spí aj dlhšie. V kočíku sa dokáže jedovať aj 1/2 hodinu a potom spí cca 25-30 minút. Doma sa mi síce jeduje tiež, ale prespí aj hodinu. A čo sa týka večera, tak tomu stále nerozumiem. Jačí ako otrhnutá z reťaze a jeduje sa a jeduje. Aj som jej skúšala začať lampičku, keď cez deň tak pekne zaspí, ale to ju ešte väčšmi rozzúri a trvá jej zaspať omnoho dlhšie. Tak to máme tak, že sa doslova vyčerpá a zaspí. Mrzí ma to, ale ona mi už ani inak nevie zaspať. Ona sa asi naozaj musí vybiť z tej energie.

macaeliska
29. pro 2008

no tak, nakoniec mi v tej postieľke spala len 40 minút a bolo. Teraz večer mi zaspala po 20 min. plaču. Už som bola zúfala. Zajtra bude 2 týždeň, čo ju "učíme" spať a tak neviem, či sa na to nemám vykašľať. Viem, že niekto písal, že to môže trvať aj dlhšie, ale ja už naozaj neviem. Len najhoršie je, že vôbec netuším, ako ju mám teda uspať, keď už nezaberajú ani ruky a ani cici.

eppik.m
29. pro 2008

Naše dnešní noc: v osum už chrupkal a usnul ihned, jelikož byl utahaný z návštěvy ale on se stějně vzbudil asi po hodině to jsem k němu nešla jelikož si dal sám dudlika a znovu usnul, neplakal, neřval pouze minutku pomrnkával .......... vzbudil se 23:30 a řval asi 30 min. než opět usnul (pouze jsem ho chodila uklidnovat, na to on reaguje jěště vědším vztekem tak rychle jdu pryč od něj, ale pokaždé k němu jdu ve stejných intervalech, aby měl jistotu že máma je nablízku) další probuzení bylo kolem 3:00 ranní to jsem ho nakojila a dala zpět do postýlky řval asi 45 min., kolem 5:30 byl znovu vzhůru a to jsem ho taky pouze uklidnovala přibližne jsem k němu chodila po 5ti minutách ............) a vstával kolem 8:00 jako každý den 😵 Je to běh na dlouhou trať, (vůbec jsem se nevyspala ale to neni novinka) ale úspěch spočívá v tom že už mi neřval 2 hodiny jako poprvé a vždy co mně odradilo a raději jsem ho šoupla k nám do postele 😀 a to byla chyba ........... usne už sám aniž bych ho chovala, spívala mu, hladila nebo dala pít čaj, dudlík nebo prso .......... a poprvé od jeho narození jsem ho v noci kojila pouze JEDNOU!!! Musela jsem si pořádně tu knižku prostudovat a jsem odhodlaná neustoupit a jít za cílem "aby se naučil sám usínat ve své postílce a prospal celou noc" 😵 😵 😵

eppik.m
29. pro 2008

macaeliska: nijak, musí se to naučit sama 😨 ty ji poze můžeš dát jistotu že jsi nablízku ale naučit se to musí sama jinak se to nikdy nenaučí když ji budeš dávat různé prostředky nebo pomůcky k tomu, taky jsem to pochopila až teď po dvou měsíčním boji a bezradnosti jak toho dosáhnout ................. pomohla mi knižka jinak bych to sama nedokázala 😉

maghale
29. pro 2008

U nás sa v noci spinká - náš drobec (4 mesiace) to pochopil veľmi rýchlo - ono to teda zrejme bolo i tým, že ani jeden z rodičov nebol schopný sa mu v noci venovať a baviť sa s ním. Len nutné minimum na prežitie 😉 Papanie - aj to v posteli s mamou a tatom (väčšinou som pri tom kojení zaspala skôr než náš drobček) a so zalepenými očami prebalenie, ak bolo treba... 😲 Inak žiadna komunikácia - ja totiž asi do 7-mej ráno s vonkajším svetom nekomunikujem, mám noc 🙂 Myslím, že je dôležité veľmi sa s mimíškom v noci nebaviť a všetku starostlivosť obmedziť na minimum, aby chápal a vnímal, že v noci je noc. Plus teda zavinujeme ručičky do plienočky, aby sa nimi nerušil, u nás to funguje.
A neviem, či tu niekto spomínal i knihu "Když dítě nechce spát" - výborná 😵

eppik.m
30. pro 2008

Ahojky, musím vám to rychle napsat 😀 že dnes v noci se Miška vzbudil pouze jednou a to kolem té půlnoci, utišila jsem ho a on usnul asi za 15minut (už se ani tak moc nevztekal ale jěště řval a chodila jsem k němu opět ve stejných intervalech asi po 5 min. a pouze jsem ho tíšila hlasem a hladila po vláskách) na třetí tišení se uklidnil úplně a usnul sám a pak spinkal až do rána bez kojení !!!! Už se nám to krásně lepší a jsem ráda že se to konečně naučil. Maminy nevzdávejte to i když příjde období vyčerpání tak to vydržte opravdu se to vyplatí, alespoň u nás to tak je ........ 😉

eppik.m
30. pro 2008

maghale: taky jedna z možností a pokuď je nato zvyklý od mala tak pak neni co řešit ................. 😉

macaeliska
30. pro 2008

teda eppik.m., ticho závidím. Tak ja to s tou mojou krásnou princeznou ešte nejaký ten týždeň vydržím. Teda myslím to učenie. Veď čo mi aj iné ostáva?! 😉

pavlina05
30. pro 2008

Ahoj!!!
Eppi no teda 😀 😀 😀 moc vám to přeju! Teda to je bezva!!
No já to stále propaguji jako ty, ale dnes vnoci nic moc! usínání u nás ok, ale pak se probudil na kojení v 23:30, pak za 2 hod a děsně křičel, no tak jsem to po 45 min vzdala a nakojila, pak až za 4 hod a pak už bylo ráno 😎
Nevzdávám se. Zdá se mi, že je to určitě lepší než kojit co 2 hod jak nedávno. Uvidíme, musíme doufat!!!! 😀