Nechce spát v noci. Co mám dělat?

kleris26
8. lis 2008

Dobrý den, zdravím všechny mamči, prosila bych o radu... náš pětiměsíční prcek (má sedm kilo, nebo spíš přes sedm) v noci podle mě hrozně špatně spí. Usíná kolem deváté, probouzí se kolem půlnoci a od té doby po hodině až do rána se budí na kojení. Někdy to ani hodina není, třeba i 40 minut nebo dokonce méně... Už jsem z toho celkem zoufalá, protože máme ještě čtyřletou holku a té se potřebuju věnovat přes den, takže je to docela namáhavý.... Poradíte mi, co zkusit, aby se intervaly mezi kojením prodloužily? Přibývá krásně, je plně kojený, ale tohle trvá už několik měsíců a jsem z toho už dost vyčerpaná, přes den není možnost spánek dohnat. Všem děkuju předem za každou radu. K.

lucy..
3. led 2009

jo holky, ja to taky jeste zkusim chvili vydrzet - me totiz prijde, ze on pije opravdu hladove 😖
many: my uz mame dole zoubky dva a chystaji se horni

many
3. led 2009

jéééé,no nám už by taky mohly rašit,ale zase mě aspoň zatím nekouše 😀

many
3. led 2009

teda doufám,že ani kousat nebude 😀

many
3. led 2009

jinak nateklý ty dásně má už hodně dlouho a furt nic 🙂 to jednu dobu furt slintal,pak přestal,pak zase začal a teďka zase nic

many
3. led 2009

možná to je i tím hladem,já taky dávala kašičky postupně furt po 30 ml a pomalu zvyšovala,bála jsem se aby se mi nezblil jak není zvyklí a teď už mu dávám jak kdy,podle toho co mám nastříkaný buďto 100 nebo 110 no dnes mám 120ml a tak to nechám stejně v 8 dostane zase prso 😀

many
3. led 2009

tak že by ho ta kaše víc zasytila 😒 a nebo se upravilo spaní,no to je hold těžký,my to moc nepoznáme a oni nám neřeknou co je trápí,že ☹

many
3. led 2009

teda já jsem ukecáná 😀 😀 😀

lucy..
3. led 2009

jo tak ja davam zatim te kase tak 60-80ml a pak dostane prso. Ale jako stejne se treba za 2h vzbudi a chce treba jen trochu pochovat. No me covece nekouse, protoze on dole dava jazycek..horsi to bude s hornima zoubkama, to uz asi nikam neschova, jinak jsou ale pekne ostry 😅

many
3. led 2009

no to je fakt,to jsem si neuvědomila,že dole dávají toho plazana 😀 ale oni to prý stejně pochopí,když jim to dáš nějak najevo,že nemají kousat,ale to kolikrát bolelo jen,když zatl dásně,au au 🙂
a dáváš nemléčnou se svým mlíčkem nebo mléčnou už

many
3. led 2009

nevím kdy začnu s mléčnou,ale pokud mám mlíko svoje tak můžu asi pořád nemléčnou,že 😉 musím někde proštudovat 😀 😀

lucy..
3. led 2009

ja uz si prijdu v noci jak namesicna, ani si nepamatuju kolikrat jsem presne vstavala 😕 on ma tak kolem 4h hodne zravou a treba nechce spinkat az do 5:30h, pak ale zase spi az do 8h...

many
3. led 2009

a už to trvá dlouho

many
3. led 2009

už si to nepamatuju,vím,že jsme se tu o tom bavily,ale to bych musela vyhledat 😒 si to nepamatuju

many
3. led 2009

tak tady na tomto tématu ne tak asi na příkrmech 😉 jsem to tu hledala a nenašla 😀

many
3. led 2009

tak už to trvá u vás delší dobu asi,že ☹ no našla jsem si to,jak jsme si psaly na těch příkrmech 🙂

lucy..
3. led 2009

jo,jo u nas ty horsi noci jsou asi uz od 5m, ale ted asi 3tydny je to buzeni koelm 4h ☹

many
3. led 2009

jako po 4 hodinách 😉

many
3. led 2009

nebo 4x do hodiny ☹ to snad ne ☹

lucy..
3. led 2009

ne,ne zhruba po 2-3h, ale ted ma takove obdobi, ze se vzbudi ve 4h a treba je 1,5h vzhuru - proste vykulocko a ukecanej 😀

lucy..
3. led 2009

jo, jak jsi psala s tim, ze prostrkava nozicky, nemate koupeny mantinel? U nas to docela pomaha 😉

many
3. led 2009

tak snad se to bude lepšit a lepšit 😉 já válím k bedně,nachystat véču a Ladíčkovi kašičku,tatinek ho teď okoupal,tak bude vegáč 😀 tak jestli se tu už neukážu,tak dobrou noc a sladké sny 🙂

many
3. led 2009

no já ten mantinel tenkrát nechtěla abych na něho viděla a teď jsme dnes ráno na něj mysleli,ale aby nestrakal nohy na něj a stejně je neprostrčíl 😒

many
3. led 2009

ale zase ty nožky nejsou tak dlouhý,že 😀 a dáváš mu spací pytel 😉 no musíme to nějak prozkoumat

lucy..
3. led 2009

zatim nozky pres mantinel nestrka 🙂 pytel nedavame, ma normalne perinku. Tak brouuuu

pavlina05
3. led 2009

lucy.. my máme to stejné. Ájisek má skoro 7 m a budí se co 2 hodiny. 😒
Tedy po zavedení mojí metody, kdy mu po těch 2 hod nedám prso, ale jen utěšuji a hladím, tak se už nebudí tak často a nekojím tak často. 😉
A nevytahuji z postýlky! 😉 Sice se mu to nelíbí, ale úspěch se postupně dostavuje. JAk píše Eppi. nejde o nějaké trýznění, my pomáháme dětem a i sobě k lepšímu spánku. 😉
No ale stane se, že se probudí třeba ve 3 ráno a 1,5 hod se směje, hraje si a povídá si...což mi dost vadí! Ale zase nechám jej a´t si dělá co chce, jen nevytahuji z postýlky!!

pavlina05
4. led 2009

Ahoj!!!
u nás bezva noc!
Eppi, lepší me se!
Alešek usnul v pohodě v 19:30, pak se probudil v 23:00, jsem jej uklidnila. Pak kojení v 1.20, pak kojení ráno 5:20. A pak vstávání v 9 hodin. no paráda, ne? 🙂

maminaqq
4. led 2009

ako tu citam kazdy je viac menej pre ako proti tej knizkovej metode. ja som k nej tiez bola viac menej nutena mama, svokra, teta, dedo... vsetci mi hovorili ako dobre spia susedove a ze to mam skusit, tak som si knihu precitala a riadila sa podla nej, (maly mal 2mesiace) kedze sa tam pise vydrzat, drzala som sa 2 mesiace nic... sla som s nim k dr. ze mu musi nieco byt a ona ze je len placlive dieta a kukala sa na mna ako na blazna 🙄
vydrzali sme dalsi mesiac a opat sme sli k dr. vyziadala som si kompletne vysetrenie, ona so mna spravila vola, ale kedze som na tom trvala poslala nas na sono, neurologiu... podstatne je ze po niekolkych vysetreniach sa prislo na to ze maly ma plesen na zaludku a ma ju od narodenia a ja si fakt nikdy neodpustim ze som podlahla davovej psychoze a nie instinku matky... (samozrejme skoncili sme v nemocnici a nie na kratko!!!)
takze ja som urcite toho nazoru ze DETI NEPLACU LEN TAK aspon nie take male

eppik.m
4. led 2009

pavlina05: těším se s vámi a chválííím, jste šikulky 😵 😵 😵 U nás jdou zoubky, takže Miška pláče jak ho to bolí ale neni to tak hrozné, v noci kolem třetí se nenechal nijak utišit a když plakal už hodinu tak jsem mu dala napít z prsa, pak usnul a ráno se mi vzbudil kolem páté taky jsem mu dala napít, ale vždy pak usnul sám v postílce 😉 Přední dolní máme už venku celé, teď mu jdou horní, už se prořezali a myslím že mu jdou další takže musíme vydržet.

eppik.m
4. led 2009

maminaqq: je důležité si pozorně tu knižku pročíst ........ a používat selský rozum ............ já jsem se dočetla že děti kolem 5 - 6ti měsíců by měli prospat už celou noc, já vám fakt nerozumím, novorozenata předsi žádny režim nemají, nejsou vyzrálé a pokud vím tak se to kolem toho půlroku upravuje, samozřejmě každé dítě je vo vývoji trošku jiné ........ opět píšu že s Míšou jsem začala v 9ti m. jelikož jsem usoudila že je dost starý nato aby jsem ho už nekojila v noci po dvou hodinách a od 10ti m. krásně spinká bez nočného kojení .........

many
4. led 2009

ahoj holky,tak dneska spal Ladík v postýlce,no vzbudil se 3x za noc ani jsem nesledovala čas,vytáhla jsem ho,dala mu prso a pak zase šup do postýlky 🙂 jinak i větší děti se budí klidně 2x za noc co slyším od maminek 😉 přece i my dospělí se budíme žízní ne 😉 já teda jo 😉 a myslím,že nejsem jediná 🙂 není pravidlo,že všechny děti musí spát v kuse 10 -12 hodin si teda myslím 🙂
maminaqq - tady tu nemoc neznám a doufám,že jde vyléčit ☹ i já a to už jsem to tu psala,bych dítě nenechala brečet,protože ono nám neřekne proč brečí a jestli od bolesti nebo nemůže usnout nebo má žízeň 😒 u nás se prostě budil často a upravilo se to,ale když se probudil a plakal a nevěděli jsme proč,tak jsme si ho nachvíli vzali a snažili se ho uklidnit a zjistit co mu tak může být nebo chybět ☹