Nechce spát v postýlce. Máte radu?

eliskak94
2. pro 2021

Ahoj mám 18.měsíční holčičku a nechce spát ve své postýlce. Uspím jí v naší posteli a pak jí do postýlky přenášíme. Takto jsem to dělala už od narození jelikož jsem do roka kojila tak to bylo pohodlnější. Pak jsme přešli na lahvičku. Zkoušeli jsme lahvičku dávat přímo v postýlce aby tam i usnula ale nikdy po mlíčku neusnula vždy si sedla či stoupla a blbka tam takže jsme jí uspávání buť v ruce nebo u nás v posteli a pak zase přenesli. Celou dobu to fungovalo krásně spala celou noc a nikdy se neprobudila jen párkrát ale stačilo pochovat a spala. Poslední dva týdny ale katastrofa, dám jí mlíčko v naší posteli tam usne, pak dám do postýlky a za chvíli je vzhůru buď hrozně křičí a nebo sama vyleze (vyndali jsme jí totiž dvě šprincle z postýlky) a usne jen v naší posteli. Pokud jí znova přenesu do postýlky vše se opakuje. Bohužél v naší posteli se ve třech spát dlouhodobě nedá máme 140 cm. A upřímně nechci aby s námi spala v posteli.
Ještě dodám že bydlíme v garsonce a aby jsme jí od sebe trochu oddělili a udělali jí takový svůj prostor je v půlce bytu daná velká skříň jako stěna. Nemá vlastní pokojíček ale aspoň takto. Když jsme to takto upravili úplně první noc byla v pohodě. Pokus o dání mlíčko v posteli nevišel. Prosím o radu jak uspávat v postýlce a ne u nás v posteli ? Jelikož naše postel je tak trochu i gauč v jednom gauč totiž nemáme tak si myslím že tu chce být snámi. A další problém je že odpolední spánek probíhá také v naší posteli to už jí ale nepřenáším a spí tam celou dobu. Co děláme špatně a je nějaké řešení jak jí naučit spinkat v postýlce ? Děkuji moc za rady.

uzivatelkapetra
2. pro 2021

@eliskak94 řešení je čas. Nechce být sama a ještě oddělená skříní. Když spinkají máma s tátou a ona je jediná separovaná, co si o tom má myslet?
Pár měsíců to prostě vydržte, pak ji kupte třeba vrlkou dospěláckou postel a můžete tam uspávat jak jste zvyklí

lidija1234
2. pro 2021

Za mě si myslím že je zvyklá usínat v posteli tím pádem prostě nechce být v postýlce. Přestala bych ji dávat spát k vám do postele úplně a zkusila bych ji uspávat jen v postýlce. Musíte ale už počítat s tím že prvních pár dní bude boj. Kamaráda si takhle naučila dceru aby usínala sama v pokojíčku v postýlce ale tím že ji předtím taky uspávala na rukách a byla sní tak prostě prvních pár nocí řev a pak to přestalo. Záleží asi na vás jestli zvládnete ji nechat brečet nebo jak psala maminka víš. Nechat ji u toho co jste ji naučili a za chvilku pořídit ji postel a třeba v ní bude spinkat a nebude brečet.

lenulacek
2. pro 2021

@eliskak94 čas. Je to jen období.

drakenn
2. pro 2021

No, dcerka holt nechce být od vás oddělená!
Já bych to nelamala, však ona na postýlku či vlastní postel jednou dozraje.

janinasm
2. pro 2021

@eliskak94 podle mě špatně nic neděláte. Chápu, že chcete spát sami v posteli, ale dítě tam potřebuje očividně spát také. Tak to ještě vydržte a nechte ji tam u sebe, separace dětí na noc podle mě není dobrá. Aspoň ne v roce a půl...... Vydržte to. Teď vás prostě potřebuje i v době spánku. Nepotřebuje svůj vlastní prostor, ale váš! 😁

laloogrey
5. pro 2021

Užívejte si tohle období, to je jediné, co vám mohu poradit 🙂 Ani se nenadějete a přijde období, kdy vás nebude už potřebovat... Jinak u nás to tak je také, jako u vás. Naše Kačenka krásně spinkávala sama v postýlce, dokonce se naučila i sama usínat. Pak přišlo období kolem roku a čtvrt, kdy nechtěla usínat sama, tak jsem ji dala do postýlky, lehla si vedle ní k nám do postele (máme postýlku hned vedle naší postele) a podala jí ručičku. Takto to trvalo asi čtvrt roku (v noci se však minimálně jednou vzbudila). Odpolední spánek však už býval v naší posteli. No a pak přišlo období kolem roku a půl, kdy v té postýlce nechtěla spávat vůbec. A to období trvá doteď (v lednu bude mít dva roky). Odpoledne spí v naší posteli a v noci už také. Ze začátku jsem ji zkoušela přenášet, ale to se během pár vteřin vzbudila, jak poznala, že je zase v postýlce, a chtěla k nám do postele. Teď už takto spává s nama, zvykli jsme všichni tři, a ona spinká klidně celou noc. Ze začátku jsem taky byla proti, ale teď si říkám, že je to holt takový období zase a že na to jednou budu vzpomínat, jak už bude velká a samostatná ❤

martiniquest
5. pro 2021

Chce spat s vami. Je to neprekonatelny problem? S nami spi obe nase deti. Mame vedle sebe 3 postele a je nam tak fajn. Vcera se ke mne po dlouhe dobe tulil petiletak a bylo to moc fajn. Neuznavam nasilnou separaci, mam rada kontakt, proto ho dopravam i svym detem. V takove podobe, která je nam vsem prijemna.

petrasipkova1
5. pro 2021

@martiniquest přesně jako u nás. Skrin bych dala ke zdi a místo skříně přidala postel. Postýlku zrušila a hotovo.

zizibou
5. pro 2021

Synovi je 18 měsíců a ač spinka už dlouho ve svém pokojíčku, já tam musím být s ním. Usne mezi 19-20, potom si mě zavolá třeba za dvě hodiny a já tam spím s ním až do rána. Když od něj někdy odejdu, vzbudí se a volá mě. Úplně mu rozumím, vždyť je strašně maličký a sám tam prostě být nechce. No, pro mě to moc kvalitní spaní není, ale dopřeju mu to ❤️

eliskak94
autor
9. pro 2021

@petrasipkova1 Postýlku rušit zatím nechceme ale už přemýšlíme o nové přestavbě bytu aby byla blíže nám. Děkuji za radu

eliskak94
autor
9. pro 2021

Děkuju moc všem za rady. Snažím se to nebrat jako problém ale jako výhodu být dceři blíže. Všechny víme jak ten čas hrozně letí, zvlášť s tím miminkem. A jak většina píšete ještě na to budu ráda vzpomínat. 😊

jako_mala_holka
9. pro 2021

Dceři je taky 18 měsíců a prakticky od narození spí s námi (ze začátku šla k nám do postele až brzy ráno nebo v noci, pozdeji už se tam rovnou uspala a zůstala tam celou noc), zatím na tom nebudeme nic měnit, uvidíme příští rok, jak to bude... Taky nemáme moc velkou postel (160cm), tak se někdy navzájem budime... Ale chápu, že by nebyla zvykla spat sama, i přes den s ní často ležím, uspavam ji, případně s ní i usnu... Říkám si, že mi to jednou bude fakt chybět

pribylovapetra
9. pro 2021

Našim dětem byla v 18 měsících postýlka malá, synovi možná i o něco dřív. Teoreticky se rám vejdou, ale prakticky nemají pohodlí když vidím jakým stylem spi ve velké posteli. Ale i tak v noci couraji do ložnice,takže tam bude i další aspekt. 🙂 Jo a v té ložnici nás pak nepotřebují, takže s manželem často chodíme spát do pokojíčku.

mdch91
10. pro 2021

Sice pises, ze ji v posteli nechces, ale pak z reakci mi prijde, ze se k tomu zas tak negativne nestavis. Chapu, ze to nekdo fakt nesnese - problemy se spankem, chytre rady okoli apod., jestli to ale neni tvuj pripad, venujte tu energii misto toho, jak ji naucit spat jinde, jak to udelat, abyste meli pohodlne spani pro vsechny dohromady. Mne prijde, ze to nasilne oddelovani vsem jen pridelava starosti. Spolecne spani mi prijde skvele, i kdyz po letech si nekdy uz rada na cast noci nekam zalezu sama 🙂