Nechce spát v postýlce. Proč?

dlinduska
16. pro 2007

Holky, asi od středy moje Luci zase zavedla novinku. Z ničeho nic nechce přes den spát v postýlce. Před tím jsem ji například dopo nakojila, pomalu mi u prsu usínala, pak jsem ji přenesla do postýlky, buď byla tuhá hned nebo malinko zaprotestovala a usla za chvíli. Ve středu nastal z ničeho nic zlom, usne mi u prsa je vidět, že je unavená. Jakmile ji ale pomalu odnáším do pokoje, začne větřit a jak ji dám do postýlky, začne zoufalej pláč. Nemáte někdo stejný zkušenosti, co to mohlo zapříčinit? Nepomůže ani nechat ji vyřvat. Pak je přetažená a ubrečená ještě víc 😀

lendy1
16. pro 2007

jo, tak takto to u nás vypadá pokaždé, když se s malým po obědě přiblížím k postýlce-u jídla usínal, ale jakmile jsme ho položila do postýlky spustil šílený řev, že jsem ho musela hned vyndat a v tu ránu bylo po řevu. Vyřvat nepomáhalo, spíš se řev stupňoval a po pár minutách jsem ho raději vytáhla. Takže praktikujeme 2 věci: buď jdeme spolu do ložnice a usíná tam se mnou a pak ho v polospánku přenesu do postýlky nebo ho nechám si hrát mimo postýlku a když už vidím, že je hodně moc unavený tak ho šoupnu do postýlky a je hned tuhej.

aponchie
16. pro 2007

dlinduska:a nechces si s ni jit lehnout?treba bi ti spanek taky prospel a spolecne se usina lip nez zvlast pokud vim 😀 ani se ji nedivim ze nechce bejt sama sotva si zacina uvedomovat co je sama zac atd a chce byt s tebou..normalka..vydrzet a jak rikam ja radsi udeleje to co je pro tebe nejvyhodnejsi nez se stresovat radama "zkusenych" 😀 takze pokud ti usne a tobe to nebude vadit s tebou ve velke postel -udelej to a kasli na nejake rady jako ze uz ti nikdy nebude v postylce spat atd to je nesmysl 😎 good luck

niega
16. pro 2007

A jéje, to známe. Náš Edík opustil postýlku kolem 3. týdne, kdy se definitivně "probral" ze žloutenky. Od tý doby vůbec odmítal spinkat přes den, to byly horory! Od cca 3 měsíců spinká přes den jedině v kočárku, doma absolutně ne. A tak jsem nucena věnovat mu 2x 2 hodiny kočárkování venku, teď to stáhnul na 2 hodinky dopoledne a 1 hodinku odpoledne. Nicméně postýlku používáme na noční spinkání, v tom jsem nepolevila (bála jsem se, že bych ho u sebe v noci zalehla).

aponchie
16. pro 2007

nam se spalo skvele 😀 dohromady tulili sme se a vrneli blahem jak mimina vseci tri skoda ze to tak rychle skoncilo 😎

kocicakovi
16. pro 2007

No tak my máme to samý ale i večer 😒 Spolehlivě tak do půl minuty co jí uložím do postýlky tak spustí a vydrží i hodinu v kuse než se unaví a usne z toho, ale i tak ze spánku pokňourává. Přes den jí do postýlky nedávám vůbec, usne párkrát za den v lehátku tak na 20min a nebo venku v kočárku.

katako
16. pro 2007

Dlindusko, O. usíná u kojení na gauči nebo ve velké posteli. Je to v pohodě, když zaspí, klidně můžu odejít. Akorát příbuzní mají občas na to řeči, ale oni s ním nežijou 🙂, jinak zaspí už jenom v šátku 😉

aponchie
16. pro 2007

a jak to zvladas nechat ji hodinu rvat kvuli spanku?to jako nic nedelas? 😎

katako
16. pro 2007

Kocicakovi, uspávám ve velké posteli i večer, pak buď spí s náma, nebo během dvou hodinek po usnutí spícího přenesem do postýlky, zaspí tak rychle a bez pláče.

dlinduska
autor
16. pro 2007

holky diky nastesti vecer problem neni to padne jako tuha a nic nerika. jinak mne se moc s ni jit spat nevyplati protoze ona stejne vzdycky usla tak na pul hodky 🙂 ale byla jsem rada i za ni 🙂 nejak to zvladnem 🙂 vzdy je nejaka novina a tohle jeste neni asi to nejhorsi

aponchie
16. pro 2007

me mala v roce spala uz jen jednou a to jen s presvedcenim nejdriv sem ji chovala pak nechala rvat pak drzela za ruku pak do postylky atd atdt az sem se na to vyflakla a proste sem ji uspala tak aby to bylo nejpohodlnejsi pro nas obe tzn vyhovela sem ji a byl klid a nemam pocit ze sem ji rozmazlovala timt 😀 ale uznavam ze je to ze zacatku velmi tezke ale za rok uz se tomu budete smat jako ja ted ten muj skret kdyby nemusel nespi vubec ale striktne davam do postele v 7.30 v 8chrape a celou noc nonstop maximalne se vzbudi a zavola ze chce curat a bucne a haja dal a jinak do 7do rana a to mi vseci vykladali jak uz nikdy neusne sama kdyz bude chrupat s nama jako mimi ha ha ha 😀 akorat je klidnejsi mazlivejsi vyrovnanejsi nebojacna a velmi hodna na svuj vek mi rika maminko miluju te jsi ma laska a tatinkova milenka a kdyz nahodou v noci prijde tak ji manzel hned odnese zpet a usne pohoda

suki
16. pro 2007

Tak já to vždy musím udělat tak, že s malou ležím, než usne u nás na posteli a až pak ji můžu přenést do postýlky, v postýlce mi prostě neusne 😒

aponchie
16. pro 2007

no vidis bud rada ze aspon spi me mala pri pokusech o preneseni se okamzite vzbudila!tak sem to radsi neresila a nechala ji v posteli a dala postylku z jedne strany ze druhe treba kreslo a byl klid.nebo venku spala jen kdyz sem jela kdyz sem zastavila musela sem malilinkato aspon drncat ale me to nevadilo aspon sem shodila vsecky kila provetrala se a posilnila svaly 😉 predstav si ze nektere maminky mi tvrdi ze tim ze dite houpu v kocarku ho rozmazluju a ze to nemam delat 😀 boze muj kam az to chce vsechno zajit ..takova naprosto prirozena vec pro miminko jako je houpani to je to prvni co citi z briska no ne?pak koukam na maminky s trojkolkama a na jejich kymaceni ze strany n a stranu to mi prijde komicke hlavne nici konstrukci a taky vypadaji smesne pardon teda ne vsechny 😉

ema.no
16. pro 2007

MAM STEJNY PROBLÉM S JAKOUBKEM BYL DLOUHO V INKUBÁTORU A ASI SI TAM ZVYK A TED KDYŽ JDE DO POSTÝLKY ŘVE JAKŠTAKŠ SPÍ V KOŠÁKU PROTOŽE JE TO UZAVŘENÝ A S NEBESY..MÁME TO TED TAK ŽE USNE V KOŠÁKU NEBO V NÁRUČÍ A PAK SE STĚHUJE DO POSTÝKLY ALE NEVIM JAK DLOUHO TO JĚŠTĚ VYDRŽÍME

aponchie
16. pro 2007

zkuste vydrzet jsou to ruzne zlomy v zivote ditete pak to bude uz jen lepsi a lepsi ver mi 😉

ivce
16. pro 2007

Mě maličká spinkala jen rukách a s náma v posteli asi tak do 3 měsíců, jinak obrovský pláč. Ve své postýlce ani náhodou. Pak se to nějak zlomilo a večer usíná v postýlce pěkně, jen někdy třeba ještě pár minut fňuká, ale žádnej řev, a pak usne. Ale já se vždycky těším na první kojení, protože pak už si ji nechám v posteli a miluju to tulení a držení za ručičku 🙂 no a přes den spí jen v kočárku, doma by dala tak 20 - 30 minut, takže dopoledne jezdíme na 2 hodiny ven odpoledne na 1 - 2 hodiny. Trochu toho pohybu mi neuškodí 😀 Takže jak naučit spát dítě v postýlce neporadím 😉 😀

petra.vavra
16. pro 2007

Jééé to jsem ráda, že to řeší taky někdo jiný. Mi si přinesli zlatičko z porodnice, kde spala celou noc ve svém košíku a byla hodná jako andílek. Doma od druhého dne jen řev a v postýlce max přes den, abych se aspoň trošku vyspala celou noc u mě.Teď jsme se přestěhovali do baráku a je to ještě horší, přes den spí v obýváku na sedačce klidně 3 hodiny, ale nesmím na ní sáhnout a už vůbec se přiblížit ke dveřím od ložnice s ním v náručí...popisovat to dál snad ani nemusím. Spí s námi denně a ja zoufake čekám, kdy se to zlomí a bude spinkat v tý svý krásný voňavý postýlce a já se pořádně natáhnu a nebudu celou noc zkroucená jak paragraf 🙂

lucianka
16. pro 2007

Holky, tak jsme na tom úplně stejně! 🙂
Lukášek spinkal úplně ukázkově - nakojila jsem, dala do postýlky a v tu chvíli spinkal. Ale jen do té doby, než jsme šli na první procházku v kočárku.... Od té doby byl doma brekot, řev a prostě spát ne. ☹
Nakonec jsem ho naučila, že v noci spí v postýlce (já spala vždy do dalšího kojení bez hnutí, pak mě bolelo celé tělo), ale přes den jen v kočárku.
Zkoušela jsem všechno možné - uspat ho na ruce, ležet s ním ve velké posteli, houpat na míči... přes den prostě nezabírá nic. A když už je hodně unavený, tak usne po dlouhém pláči, ale jen na 30 min. ☹
Dopoledne ho dávám na balkon, kolem poledne chodíme ven, ale nejhorší je to kolem 16. hod. To by spal znovu, ale už nepomáhá ani balkon a když je takhle brzy tma, nechci s ním chodit ven. ☹ Takže do 18,00 kdy většinou koupeme je to fakt náročný ☹

makelka
16. pro 2007

ahoj, též jsme měli ten problém, a jelikož nám nic nepomohlo, tak uspáváme po jídle v kočárku na verandě u pootevřenýho okna 😉

lucianka
17. pro 2007

No tak dneska u nás nezabírá ani kočárek na balkoně ☹ Takže teď čekám na další kojení a pak razíme ven.
Máme to s tím spinkáním horší a horší ☹

kaceenka81
17. pro 2007

naše terzka přes den spí v postýlce jen když ji tam přenesu.večer máme rituál,okoupat nakrmit ajde se do postýlky,pustím ji kolotoč a ona usne.ale musím říct že mě to stálo týden řevu než se to naučila.trápilo mě to ale ted jsem za to ráda.

shmudlinka73
17. pro 2007

Tak jsem ráda,že nejsem sema kdo má mimčo v posteli.Naštěstí to není celou noc,ale asi od půlnoci do pěti.Do půlnoci spinká v chicco sedačce zavěšené na futru (zkonstruoval tatínek 🙂 ) a od těch pěti v postýlce,to už mu nevadí.Přes den spinká tam kde mi zrovna usne při kojení,tzn. v obýváku a na jakékoli jiné sedačce když je pohodlná 🙂,postýlku nechce ani vidět 😠 .

kejka
17. pro 2007

Tak já se přidávám. 😖 😖 😖 Koupili jsme naší ratolesti novou krásnou postýlku a k prdu.Jestli tam spal párkrát 😖 😖 😖
Od mala spal se mnou,MM se odstěhoval do svý nory.Okupoval nám ložnici,kde je do dneška-nechce se mi ještě vyhazovat postele,chodím si k němu lehnout.
Do roka a půl nespal-v noci kojo po dvou hodinách a nejmíň 10x vzhůru i když jsme tam byli s ním.
Pak už jsme chodící mrtvoli nasadili metodu vyřvání-nic jinýho nezabralo a po 4dnech spal jako špalek a sám. 😉 Vím,že se to někomu líbit nebude,ale fakt už jsme nevěděli,co s ním no a je klid.
Apo-koukám,že máme skoro stejně staré děti. 🙂 🙂 🙂 🙂
Takže z ložnice je pokojíček a my jsme rozházený po bytě.Moji starší kluci spali jako dřeva,ten nejmladší nám to dal sežrat.Holky držte se.Nevyspat se je to nejhorší,fakt nechápu,kde se ve mě brala ta síla to vydržet. 😝 😝 😝

shmudlinka73
17. pro 2007

kejko,jak se dělá to vyřvání? 🙂 Zatim ho nechci mučit,ale čék nikdy neví kdy se mu to bude hodit. Jak si poznala,že nebrečí třeba hlady nebo bolením bříška atd? Nerada bych ho chuderu nějak psyc. poškodila 🙂 .

kacka79
17. pro 2007

Tak u nás je to taky bez postýlky 🙂 Přes den spí u nás v ložnici a večer od cca 19 h do 23h v postýlce a pak do rána v ložnici s náma... no kdybych tušila, nekoupim tak drahou postýlku 😀 😀

kejka
17. pro 2007

Dala jsem ho do postele,chvíli mu povídala,pomazlila a odešla jsem.První den ječel a vztekal se cca hodinu.Chodila jsem tam po 10minutách,zase jen pohladila a odešla.Pak to vzdal a usnul.Spal až do rána.Druhý den už to bylo jen půl hodiny,další jen pár minut a od té doby usíná bez problémů,po pohádce sám.Třeba si chvilku hraje,žbrblá si tam,ale neječí.Chodí pravidelně na půl osmou do postele i když není ospalej.Snažím se dodržovat režim,pokud to jde,každý den.
Někdy mu pustím pohádku v telce-taky vím,že to není zrovna ok,ale starším jsem jí pouštěla taky a jsou to už študáci a neublížilo jim to. 😉 😉 😉
Nebylo to,že by ho něco bolelo,prostě vyžadoval uspávání. 😖 😖 😖 Oni jsou už o malička hrozně vyčůraní a pěkně chytrý mimina. 😕

shmudlinka73
17. pro 2007

Tak to jo,já se bála,že ho budu muset nechat bečet celou noc.Taky nevim jak nám to spaní a uspávání půjde až mu bude malá ta chicco sedačka,zatím to dost zachraňuje.Musim doufat,že se to časem ňák vyřeší 🙂 . Díky