Nechci, aby malý jezdil autem s prarodiči. Paranoidní?

maminkazelvinka
27. říj 2012

Ahojte ,chci se zeptat na Váš názor,my jsme momentálně nepojízdní (manžel přišel o řidičák a já ho nemám a nechci),když nekam jedeme s někým ,tak malého většinou nechám na hlídání .,když jedeme na výlet -vlakem. Jde o to ,že má matka s přítelem ,si pořídili auto a chtějí koupit autosedačku ,aby mohli vozit malého sebou na výlety apod. Na jaře kdy bude manžel už mít řidičák zpět se chystáme koupit auto i kvalitní autosedačku,do té doby ale nechci ,aby s nimi někde jezdil.Jsem paranoidní?Matka už jednou měla vážnou autonehodu a já mám prostě strach i když neřídí ona-navíc jak ji znám ona by určitě pořídila autosedačka nekvalitní -levnou a mě se nechce kupovat pro ně kvalitní autosedačku ,kterou mám vyhlídlou(cybex pallass),protože sebou permanentně vozí 2 psi a já bych byla nerada ,kdyby se autosedačka za ty peníze ke mě dostala na jaře špinavá, plná chlupu a smradu. Jak to máte vy? Nevháváte děti jezdit často s někým a s kým?

xsenova
27. říj 2012

je uplne jedno kto si co mysli a ako sa na to pozera. Niesi paranoidna. Ty si matka, su to tvoje deti a tvoje pocity. Ak sa nieco stane tak ty s tym budes zit do konca zivota. Neboj sa povedat, ze sa ti moznost ze bude jazdit autom s prarodicmi nepaci a chces najst nahradne riesenie.

Moj osobny nazor je radsej konflikt vyriesit vopred s rodinou 10x ako si potom milion krat vycitat ze som bola ticho ak sa fakt nieco stane.

kikimaruska
27. říj 2012

Malej jezdí s našima i druhou babičkou a dědou takřka od miminka. Vajíčko jsme jim samozřejmě pujčovali a pak větší autosedačku 9-18 kg zprvu také, pak si naši koupili svojí. Ovšem mamka přinesla historickou sedačku, do které bych neposadila ani nepřítele, takže jsme si promluvily, ona jí vrátila a poté jsem koupila tu samou, co máme my, ale již ježděnou a naši ji zaplatili a mají jí nastálo v autě. Také bych nechtěla, aby jezdil v nekvalitní autosedačce, což naši pochopili. Je to o domluvě. Pokud plánují Vaši jezdit s malým častěji a chtějí sedačku koupit, domluvte se 😉 . Zprvu sem řešila podobný problém s ex....vozil psa, plno chlupů, malého sem mu pujčovat musela (a i s autosedačkou, protože on by ho posadil klidně na podsedák 😖 ). Za čas koupil také alespon trochu bezpečnější model a máme autosedačky 3. Já svoji v autě, naši svojí a ex.také...Jinak babička a děda vozili malého takřka denně do školky, ze školky (když jsem pracovala od rána do večera), malej s nima jezdí rád nakupovat a letos s nimi byl poprvé až v Itálii na dovolence 😉

kikimaruska
27. říj 2012

A ještě k chlupům a smradu...naši psa nevozili, ale autosedačka se pravidelně prala dle potřeby a od ex.jsem ji teda musela prát já a skoro pokaždé, když jí vrátil (špinavou, třeba pozvracenou... 😒 😖 ☹ 😠 ...),takže sem sice supěla, ale bezpečnost pro mě byla přednější, než truc mu ji prostě nepujčit. 😔

kristi
27. říj 2012

Stat se muze cokoliv jak vam, tak jim. Vzdycky je to risk. Kdyz je dvera u babicky, nechavame nasi sedacku, oni ale jedou max pro rohliky, jinak moc ne. Deda ridi dobre, strach mam, ale ne o nic vetsi nez kdyz vyjedem z garaze v Praze.

jancip
27. říj 2012

Na jednu stranu jsi matka Ty, takže Ty s otcem máte právo o všem rozhodovat, na stranu druhou vážnou autonehodu může mít úplně každý. Pokud se tedy nejedná o nějakého hazardního řidiče, já bych s tím problém neměla, ale nastavila bych nějaký pravidla. Např. nutnost kvalitní sedačky apod.

diviska
27. říj 2012

@maminkazelvinka To není o tom jestli jsi paranoidní! Prostě si to nepřeješ a je jedno jaký k tomu máš důvod! Ty jsi maminka! Já sama jsem řidička, jezdíme autem často, ale já bych malou taky nikomu do auta nedala...

maminkazelvinka
autor
27. říj 2012

@xsenova @kikimaruska @kristi @jancip@diviska Děkuju za Vaše názory ,vážím si jich a dnes při debatě s matkou jí oznámím ,že s pořizováním autosedačky počkáme na jaro a pak tu jejich koupíme napůl- kvalitní. Ježdění v zimě je stejně nejvíc nebezpečné ,do zoo, dinoparku atd se stejně vyrazit nedá a aspon uvidím jak jim to jezdí .Navíc podstatný aspekt je to ,že jsme z malého města -od nás k ní 20minut procházkou ,v budoucnu školka od nás 3 min.od nich 15min.,nádraží 5minut od nás,takže žádný problem. Obchody dostupné na každém rohu ,bazén na léto máme doma dost velký ,na kriták ho vezmu autobusem 🙂 Jak jsem sito tu pěkně rozepsala a početla si vaše názory ,vidím to hned jasněji🙂Ještě jednou díky za názory 🙂

maminkazelvinka
autor
27. říj 2012

@diviska také děkuji ,jen jsem zapoměla označit🙂)

detina
27. říj 2012

naše babi s dědou mají taky zákaz...jseš úplně normální.... 🙂

hanacek
27. říj 2012

jseš normální 🙂 ...taky bych svoje zlatíčko jen tak nikomu nesvěřila,akort když večně slyším v televizi co se dějě na silnicích!!!

alisek
27. říj 2012

náš syn jezdí běžně s mojí mamkou, je vyježďená a moc se nebojim,sem tam jede s mým bratrem a tomu říkám,že chci svého syna živého, tak at podle toho jezdí.jediné komu bych z rodiny ho nesvěřila do auta je tchán,jezdí sice ale jen v okolí s vého domu a pak na chalupu ale hlavně jemu přes 70 a těmto lidem už moc nevěřím. Pokud je tvá matka "vyježděná" a nehazarduje na silnicích tak proč ne. Ale pořád seš matka ty a máš poslední slovo, stejně tak tvůj muž.