Nechci pouštět 5ti týdenního syna ke školkovým dětem

kajaa
18. led 2009

Ahojte, pokud nemáte starší sourozence, protože pak není co řešit, ale pokud ne...jak a hlavně od jakého věku řešíte kontakt miminka s dětmi, které chodí do kolektivu? Nám paní doktorka doporučila min.do 1.očkování, což je snad od 13.týdne nechodit k dětem, aby zbytečně něco nechytil...něco i vážnějšího třeba - pneumokok atd. ...já mám samozřejmě taky strach, ale bojuju dost s manželem, který chce navštěvovat malé bratránky a sestřenky, které mají v rodině a pořád na mne tlačí s návštěvama...našemu chlapečkovi je teď 5 týdnů...já mám extrémní starost, protože jedno miminko, sice ještě nenarozené...v 12.t.t., ale bylo to stejně tragické a stále z toho mám v sobě smutek...nám umřelo...

johanda
18. led 2009

kajaa, pokud se ti představa, že s děckem lítáš po návštěvách nelíbí, niikam nechoď. Osobně jsem v šestinedělí na nějaké návštěvy nebyla vůbec zvědavá. Nejde jen o chlapečka, ale i o tebe, šestinedělka bývá vyčerpaná a hormonálně rozházená, nač se zbytečně stresovat. Mimčo stejně s bratránků a sestřenic nebude nic mít, novorozeně potřebuje klid a vyrovnanou matku, pochlubit se manžel může i později 🙂
S návštěvama bych počkala tak do konce 2 měsíců, pak podle situace - v zimě a předjaří pozor na virózy, pokud kojíš, je malý chráněný, ale ne 100%

majaaita
18. led 2009

Kajaa, tohle je na tobě. Váš klučík je fakt pinďa malinkej a školkovým dětem, pokud nemají mladšího sourozence, se kolikrát těžko vysvětluje, že mimčo potřebuje klid a jen výjimečně pohladit. Manžel se jistě chce pochlubit, ale na tohle bude spousta času později.
Já teda dobu do očkování nedodržuju striktně, ale opatrná jsem, protože každej bacil je zátěž.

Jsi v šestinedělí, máte první dítko, dejte tomu čas, prostě to vysvětli takhle, potřebujete se s mimčem nejdřív sžít sami, přijít na to, jestli vůbec má rád ruch a společnost, nebo je spíš útlocitnější a chce svůj klídek, berte to pomaličku, počkat do dvou tří měsíců mi přijde důležitý.

geminis
18. led 2009

Proboha, to tvůj manžel neslyšel nic o šestinedělí?? V té době by neměl nikdo otravovat, Tebe ani dítě. Žádné návštěvy...Takže mu to hezky vysvětli. Hlavně potřebuješ klid, Ty i dítě.