Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nechodí na nočník, nemluví. Může to znamenat sníženou inteligenci?

30. črc 2021

Už začínám mít obavy. Mám 28mes dítě, nemluví skoro vůbec. Neříká ham, máma, táta, nic. Občas, tak jednou za dva týdny, řekne párkrát bába. To i v roce toho namluvila víc. Občas teda něco blekota a vypadá, že mluvit chce, ale prostě jí to nejde. Nemůžu ji odplenkovat. Pořád nechápe že se necura na koberec ale do nočníku. Vůbec si neřekne a to ani na malou ani na velkou. Začínám se bát, že jsme nějak zaostalÍ. ☹️ Myslíte, že to, že někdo začíná mluvit až dlouho a s nocnikem to samý, tak že to může znamenat sníženou inteligenci?

nikjean
30. črc 2021

To je těžko takto říct, vyhodnotit. Každé dítě má své tempo a vyvíjí se jinak. Pokud máš nějaké pochyby, zmiň se u tvého pediatra.

uzivatelkapetra
30. črc 2021

A počůrá se i když je na holo? Jinak dva roky není ještě moc, vše může během chvilky přijít. Malý mi chodil na nočník až několik měsíců po druhých narozeninách a vše šlo hopem

autor
30. črc 2021

@uzivatelkapetra jj, teď tu chodí celý den bez plen, jen ráno je měla, než udělala bobek, pak jsem ji teda sundala plenu. Pořád říkám že až se jí bude chtít ať si sedne na nočník nebo dá nějak vědět a nic ☹️ koberce tu už začínají smrdet☹️

mishka87
30. črc 2021

Evidentně na nočník není ještě zralá. Mám kluka inteligentnějšího, ale ještě ve 2 a čtvrt roku jen blekotal a o půl roku později už mluvil a počítal do deseti. Na nočník taky nechodil a až měsíc před třetími narozeninami to pochopil a byl hned odplenkovaný. Jen s kakáním byl problém, protože kakal vždy ve stoje a v sedě mu to prostě nešlo. Ale stačili 3 měsíce a bylo to. Teď pusu nezavře a jako první ve školce mu naskočilo samo písmenko Ř. Bez logopedie. Dej jí ještě čas. Však spousta dětí se rozmluví až ve školce a nejsou opožděný. Hlavně svoje dítě nesmíš srovnávat s jinými. Copak musí být každé dítě bez plen úderem druhých narozenin? Čím víc jsem chtěla, aby se odplenkoval, tím víc mi to bojkotoval. Zkus to třeba zase za měsíc nebo 2

zuzkasim
30. črc 2021

Inteligence se nepozná jen dle mluvení a už vůbec ne dle chození na nočník. Reaguje jinak normálně? Umí ukázat, co chce, ví, co to znamená, když jí něco řekneš, jste schopni spolu "komunikovat" jinak? Záleží, jak si hraje s hračkama, jak reaguje v každodenních situacích, jak je na tom jinak pohybově.

margriet
30. črc 2021

Každé dítě potřebuje na zvládnutí různých milníků ve svém vývoji jiný čas. Syn se například odplenkoval až ve 2,5 letech, ale zvládl to zase rovnou na den i na noc. Taky už jsem poslouchala, že má pořád plínku, ale prostě na to nebyl připravený a měl jiné zájmy než zrovna nočník.

martt
30. črc 2021

Mam dva syny. Ten starší se kompletně odplenkoval až na 3,5 letech je pravda, ze tam byl menší blok. Mladší ten se odplenkoval cca 2,5 letech z ničeho nic sám od sebe i na noc, ale mluvit pořádně začal až s nástupem do školky kolem 3,5 let. Do té doby mluvil jen když on sám chtěl ta jo jeste jen máma,baba,dede a táta. Kdyz jsem chtělaaby po mně opakoval,tak vůbec nechtěl a dělal blbiny. Ted mu je 5 je to normální dítě a pusu nezavře. Třeba mala ještě není pořádně připravena. Každé dítě dospívá jinak.

markii30
30. črc 2021

Mám 2 dcery , starší byla bez plen přes den od roku a půl , mluvila nádherně ve 2,5 letech . Mladší byla bez plen přes den kolem 3 roku přes noc ve 3,5 rocích , absolutně nemluvila skoro do 3 let , pak začla úplné základy pořádně se rozmluvila ve 4 letech a až teď když je jí skoro 5 už si hezký pokecáme o všem . Každé dítko je úplně jiné .... Vůbec nikdo to neřešil prostě měla své tempo , důležité je že ona rozuměla tomu co po ní chceme 🙂 .Já bych si s tím rozhodně ještě teďka hlavu nelámala 🙂

strasidelko
31. črc 2021

Kdy bylo očkováni na mmr? Pokud před druhým rokem, tak se stává, ze mmr opozdi vývoj. Bude mu trvat dyl než se rozmluvi.

autor
6. srp 2021

@strasidelko jo bylo

autor
6. srp 2021

@zuzkasim reaguje naprosto normálně, dorozumivame se bez problémů, s hračkami si hraje, ale teda moc dlouho u nich nevydrží ☹️ knížky je bavily kolem 1,5 roku, teď vůbec, pohybové je na tom snad ok. Neni teda extra rychlík, spíš opatrná

strasidelko
6. srp 2021

No tak muže to být tím, ale taky nemusí. Každý dítě má jiný vývoj. Co kus to originál. Nikdy neplatí manuál na všechny děti stejně. Ani tak nejsou tabulky jak se mají vyvíjet úplně přesný.

Jen z osobních zkušenosti vím, ze tohle mmr děla. Jenze to vám žádný lékař neřekne. Ale nebojte se. Rozmluvi se. Jen to potrvá o něco dele.

marimanta
6. srp 2021

Mno, taky máme takové dítě, má dva roky a měsíc, od roka a půl je v péči psychologa, neurologa, rané péče... Na pevnou diagnózu je brzy, ale významné opoždění tam je. Co bude dál, se uvidí.
Pokud tě to trápí, jako že asi jo, tak jdi ke specialistům, my ti tu neporadíme nic víc. To, že Pepík se rozmluvil až ve třech letech a Janička měla plíny do čtyř, o tvém dítěti nic nevypovídá 😉