Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

sisstin
30. čer 2009

andy: no já doufám, že z toho vyroste..já z toho vyrostla více než uspokojivě 😀 ale jako dítě jsem byla to samé, samotářská, nejlíp mi bylo doma s knížkou 😎

petja
30. čer 2009

určitě dítěti nic nenutit!Ono ví,proč to či ono nechce dělat!!!

sisstin
30. čer 2009

petja: no já furt poslouchala rady, jak to bude ještě horší, když nikam chodit nebudeme..a naopak to bylo horší, když jsme chodili...do toho roka to ještě šlo, to jakž takž společenskej byl...ale od roka děs běs, vystačí si bohatě sám a nejradši je doma..mně je to taky docela líto, ale nanadělám nic 😝

miona
30. čer 2009

Holky jen bych chtěla říct, že špatná matka má úplně jíný indicie než to co tu popisujete 😉 tohle je každého věc a ani jedna varianta není špatná nebo dobrá 😎
Špatná máma se pozná tak, že má uslzené nešťastné dítě ať už se šrámy na duši nebo na těle..a bohužel takových matek je mezi námi taky dost ☹ ☹

milda
30. čer 2009

Ahoj, já tady přidám do diskuse můj názor... Předně chci říct, že se diskusí moc nezúčastňuji, spíše pročítám rady a postřehy ostatních maminek, ale tahle diskuse mě doslova nadzvedla ze židle 🙄 Já s mojí dcerou chodím akorát na plavání a to se jí moc líbí. Občas zajdeme do MC aby si zvykala na společnost jiných lidí a dětí. Řešit jesli tam náhodou něco nechytne je blbost, to bych nemohla vyjít z domu. a mimochodem, nikdy jsem v MC nemocné dítě nepotkala.
Mě akorát vyloženě nas..lo jak tady některé hodnotíte maminky, které chodí do MC, jako bezduché slepice. Je vidět,že jste asi nikdy v MC nebyly. A to, že tady jedna maminka seniory hodnotí jako špinavé báby a dědky už radši ani nekomentuju ☹
Ať si každý dělá co chce a co se mu líbí, někdo prostě chodí do MC a někdo ne. Beru oba názory a nikomu je neberu ani nenutím. Ani nechci polemizovat, zda různé aktivityi pro děti jsou správné nebo ne. Jen mě prostě vadí, jak tady někdo hodnotí někoho, aniž by ho znal. tak a to je můj názor 😀 snad mě neukamenujete 😀 😀 😀

milda
30. čer 2009

plně souhlasím s Miona!!! a jediný kdo pořád píše, že je asi divný, když nikam nechodí jste vy....

lenka138
30. čer 2009

myslím, že nie je na škodu, keď sa s dieťatkom niekam vybehne, ale keď sa s ním nechodí niekam, kde chodia všetci, zato, že je to IN, tak to tiež nevadí.
Ak to matke vyhovuje, tak môže byť s dieťatkom len doma a tie, čo chodia do MC a inde, tak to podľa mňa skôr robia kvôli sebe, lebo niekedy žena na materskej môže mať pocit, že scvokne ak niekam nevybehne

jaduska
30. čer 2009

my tiež takéto aktivity neabsolvujeme - bývame v malom meste a okrem hodinovej škôlky tu nič iné nie je...aj som chcela chodiť s deťmi na plávanie, ale to by sme museli 30 km cestovať busom, takže nehrozí.... ale ako vás tak čítam, tak asi nemám čo ľutovať (s tým plávaním)...

silvia123
30. čer 2009

Ja nechodím s malým plávať, pretože sama neviem plávať, ja síce viem že je to len v malom bazéne, ale viete ako... pošmykne sa mi noha, zľaknem sa a mám z toho aj fóbiu, keďže som sa raz sama chvíľu topila... a tiež mi vadí, že človek nikdy nevie čo môže dieťa v takom bazéne nachytať, aj keď určite mnohé budú oponovať, že sú dezinfikované a podobne. MC -to by som musela chodiť do mesta a nie som typ, ktorý sa dokáže rýchlo s hocikým zoznámiť, ja mám radšej keď je malý pod mojím dohľadom vonku -má tu pieskovisko, šmýkalku a kopec iných hračiek, občas dobehne nejaká návšteva s malými deťmi a hneď je veselo.

silvia123
30. čer 2009

Inak Miona to fakt vystihla, súhlasím s ňou, tiež som niekedy premýšľala, že svoje dieťa ochudobňujem, keď s ním nechodím na plávanie ako iné matky, alebo do MC, ale keď ten môj strach z vody a o malého je silnejší..., ale na základe toho sa neposudzuje dobrá a zlá matka.

sisstin
30. čer 2009

milda: tak já jsem se asi vyjádřila špatně 😉 mně na tom MC hlavně vadí, že jsem levá na ruce a fakt aktivity typu batikování, malování, šití atd.nevyhledávám, neumím je a nebaví mě..a takovýhle věci se aspon u nás v MC dělají 😉 já se moc netoužím seznamovat s matkama, radši pokecám se svobodnými a netěhotnými kámoškami, které mají jiné starosti než já...a tudíž mě to trošku oddálí od běžných denních starostí 😉

meleri
30. čer 2009

sakra co je MC?

monkula
30. čer 2009

meleri, Materské centrum 😀

meleri
30. čer 2009

jo tak... 😅 mě napadlo jenom maison culturelle 🤐

gabinaf
30. čer 2009

Ahoj holky,
tak já sice patřím do druhé - aktivní skupiny, ale chápu, odkud vycházíte 😉 😅
my bydlíme na malé vsi nedaleko většího města, nejsou tady vlastně žádné děti v prckovo věku, malý je a zůstane jedináčkem. Od jeho necelých tří měsíců jsem s ním začala jezdit na "cvičení". Důvodem bylo to, že nemám kamarádky s dětmi (neměla dokud nepřišla na mk), nepamatovala jsem si žádné říkanky, písničky, prostě nic. Cvičení prcka bavilo natolik, že chodíme pořád (samo, že do skupiny stejně starých dětí). Malý je dost společenský, miluje lidi a děti, není agresivní, hraje si s kýmkoli. Plavání jsme začali v jeho 6ti měsících hlavně proto, že já plavala závodně a vodu miluju, prcek taky. Chodíme dodnes. Další věc jsou hřiště, ne MC (tam jsem nikdy nebyla a vlastně ani nevím, co si pod tím představit). Na hřiště chodíme hodně, buď pod střechou nebo venku, Davídek je hodně živý a potřebuje unavit.
Nemyslím si, že je špatně ani jedno ani druhý. Náš malý je teď už tak naučený, že doma (i když jsme se zahradou) vydrží max 1 den a pak musí někam jinam. I se s ním dost snažíme na výlety a různé aktivity, protože se mu to líbí, rychle se učí a já mám radost, když vidím, jak si to užívá 🙂 😉
před narozením malého jsem tohle všechno odmítala, nechtěla jsem mezi slepice (ano, i já si to tak myslela), dneska to beru tak, že si snad najde kamarády 😅 Dobrá máma je máma, která své dítě miluje a udělá pro něj to nejlepší, co může, ať je to někde ve společenosti nebo doma. To je podstatný.
A vlastně mně ani nikdy nenapadlo, že by mohlo být IN být furt někde 😀

gabinaf
30. čer 2009

Jenom bych ještě chtěla dodat, že nákupní centra nezvládáme. Malej neposedí, i základní nutný nákup je dost v běhu, protože mi vystupuje z vozíku, nakupuje, co nepotřebujeme, případně ve frontě šahá do cizích košíků a ohryzává, co není nebo nemělo být naše 😀 😅 Je to podle mně i proto, že celý první rok jsme strávili v kočáře na procházkách, není naučený na krámy. A za to jsem ráda 😉

shaula
1. črc 2009

Holky, jak jsem tady pochopila, je tady asi základní problém v tom, co si která z nás představuje pod pojmem MC. S těmi, které pod tím vidí batikování a podobné aktivity, vcelku souhlasím, tam opravdu matky asi chodí kvůli sobě a ne kvůli dětem. Ale já pod pojmem MC rozumím budovu, ve které funguje jak herna pro děti (dopoledne), tak i aktivity typu batikování, kreslení, pečení perníčků (některé dny odpoledne). Do herny s dětmi chodím pravidelně, stejně tak na cvičení, a ne proto, že by to bylo "in" (podle toho to nehodnotím, ani mě to nikdy nenapadlo 😕 ), ale proto, že si myslím, že si tam krásně vyhrají - proč by si měly hrát doma pořád se stejnými hračkami? Do těch ostatních aktivit (batikování atd.) byste mě taky nedostali, to prostě není moje krevní skupina.
A v herně se taky nebavíme jen o prdíkování, kakání atd., ale když je chvilička času (což moc není, protože musíte hlídat děti) probíráme všechno, co nás zajímá, např. i tu knížku nebo film. Aĺe nicméně jsem matka, a téměř veškerý čas věnuji dětem, takže téma děti je pro mě momentálně nejaktuálnější🙂
Těm z vás, které píší, že do heren atd. nechodí, protože si děti hrají na zahradě, mohu jen závidět. Asi nevíte, jak to chodí na panelákových sídlištích - tady nemůžete nechodící dítě vypustit na trávník, protože na každém druhém kroku je psí ho--o (nic proti psům, taky jsem jednoho měla, ale proti majitelům,kteří na to kašlou). Na pískovišti nevíte, jestli nenajdete použitou stříkačku, kolik psů a koček se tam vykálelo a vyčůralo, atd. 😝 Tam mě to tedy s dětmi opravdu neláká, to radši půjdu do herny a po trávě je nechám lézt na chatě.

Jo a poslední poznámka - jestli s dítětem někam chodíme, to podle mě opravdu není měřítko toho, jestli jsme dobré nebo špatné matky...
Ale něco odsoudit jen proto, že někdo napsal, že to dítě stresuje, je nesmysl... Je třeba si udělat vlastní názor (tj. vyzkoušet a uvidím), ne slepě věřit všemu, co někdo napíše... Občas to bývají i nesmysly 😉
Končím, mějte se krásně.

titkovamiriam
1. črc 2009

moje nervy !!! to je zasa diskusia ja som s detmi tiez nechodila plavat ako s miminkami a materske centra tiez nemusim !!necitila som potrebu ze by som mala .no ak je niekto osamely alebo sa osamely na materskej citi je to super postretat takto aktivne maminy.mala som oklo seba vzdy kamosky co mali deti ked ja tak sme chodili na prechadzky a neskor na klasika kupaliska.

sisstin
1. črc 2009

shaula: tak u nás jsou i herny, které nejsou MC 😉 ale Tygra tam nikdo nedostane ani heverem 😅 😅 😅

milda
1. črc 2009

V MC kam já občas chodím také maminky nic nevyrábí 😀 já jsem na to taky úplně levá a abych pravdu řela, ani mě to moc nebaví. Ale je tam odpoledne pro děti, které chtějí něco vyrábět a tvořit, samozřejmě je to pro starší děti.

ivis
1. črc 2009

tak my též chodíme do MC a je to bájo. Máme to 2x týdně a Lucinka je tam převelice šťastná 😉 Hrajeme si tam, povídáme říkanky, cvčíme na balónu, zdrbneme se ženskýma(děti,chlapi,dovolená,oblečení, práce) a jdem domů. Kde na nás čekají jiné hračky než v centru, teplý oběd a voňavoučká postýlka, kam unavený a nabitý zážitkama vždy tak na dvě hoďky zalehneme.
Na organizované plavání jsme též chodili, ale Lucce to moc nesedlo(to bylo v půl roce), Teď si pronajímáme se známýma bazén jen pro sebe a blbneme tam, jezdíme po skluzavce, skáčeme do vody atd.
A podle té vaší rovnice myslíte že jsem dobrá máma, že tohle absolvuji. Ne v žádném případě. Každá máma je dobrá, která své dítě netýrá, nebije atd.
a ještě proč tam chodíme? protože máme obě rády společnost a doma bychom se totálně zbláznili(nojo holka je asi po mně 😉

sisstin
1. črc 2009

tak my chodíme ven pouze v kočárku, nebo k jedné kamarádce domů, co má stejně starou holčičku..jiné aktivity mi syn odmítá 😉

já chodím do společnosti celkem často, taky nevydržím doma, ale bez něj- mám výhodu v hílídání babičky a dědečka 🙂

ivis
1. črc 2009

Sisstin: též ráda večer vypadnu sama, v klidu,s čistou hlavou- to je teprve pohodička 😉

sisstin
1. črc 2009

ivis: tak večer málokdy 😝 nejak jsem zlenivěla 😅 ale tak od 16-19:00 mívám volno, a hodně o víkendech..je to velká pomoc od rodičů, protože zbylý čas na mně malej visí v podstatě pořád, chodit se s ním nikam moc nedá, takže kdybych na něj byla sama...tak teda nevim nevim 😝

ivis
1. črc 2009

Sisstin- a vo tom to je. Teď jsi na to kápla. Prostě malýho to neba tak ho přeci nebudeš nutit. a u nás naopak. Mám ji držet násilím doma, když ji to doma neba a potřebuje neustále změnu.

ivis
1. črc 2009

sis: já též chodím kolem té 18h(většinou na plavčo- to je čistírna hlavičky) a kdybych měla víc hlídání pro Luci vůbec bych se nezlobila. Už te´d počítám dny do mého prodlouženého víkendu bez Luci.

sisstin
1. črc 2009

ivis: jj, kdyby chodit chtěl, tak já bych s ním chodila na cvíčo, i do heren..to MC mi fakt nesedí, ale možná bych to i překousla 😝 u nás bude úspěch, když se naučí chodit aspon vedle kočárku, a třeba na hřiště, sjet si klouzačku a tak, to u nás zatim vůbec nepřichází v úvahu 😔 já ho ani nemůžu vyndat z kočárku a postavit na zem, okamžitě udělá z pusy krabici 😅 natáhne ruce a řev, že chce ke mně..docela síla 😔

ivis
1. črc 2009

sis: koukám, že peťko je úplně z jiného těsta a tak to má být. To Lucka už sama leze na skluzavku, nejraději otravuje na pískoviště o dvě hlavy starší holky a krade jim kočárky a oni ji nadávají a Luci je úplně v poho.

sisstin
1. črc 2009

ivis: no mně už to přijde jako extrém 😒 doma je v pohodě, to je úplně jiný dítě...běhá, hraje si( i když teda pomazlit se chodí hodně často, neusne sám atd.), ale je aktivní a veselej...ale jak jsme venku, tak je jak zaraženej prd 😝 rád se vozí v kočárku, miluje chodit po městě a koukat na MHD a auta 😅 , baví ho i obchodáky 😅 😅 😅 😅, prostě kde se něco děje..ale musí být v bezpečí svého kočárku 😝

mezi děti vůbec, a prostředí, který nezná, taky nic 😖 doufám, že z toho vyroste, jinak to teda bude mít hodně těžký 😒 mně vadí, že se vůbec neučí ty komunikativní vazby, že je třeba půjčovat hračky, že nemůže mít všechno, co chce... 😉 není zvyklej na to, že by mu nějaké dítě vzalo hračku a tak 😖

ivis
1. črc 2009

sis: určitě z toho vyroste 😉
hele za 3 roky už tě určitě tolik potřebovat nebude, prostě přijde a řekne jdu s Honzou, Mirkem, Vlastou ven. A pak za dalších deset let ti řekne jdu s janou, Mirkou, Vlastičkou ven. A za dalších deset let - stěhuji se do prahy Bye Bye 😉