Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

ducky
29. čer 2009

Shaulo to určitě nebylo myšlený takhle, ale spíš jde o tom, že většinou ty, co nechodí plavat, do MC apod. jsou divné. Psaly tady o tom holky, že se jejich kamarádky na ně divně dívají.
Tak si myslím, že Lalupa bude podobný případ a proto je ráda, že tady jsou holky, co jsou na tom stejně 😉

snezenkajarni
autor
29. čer 2009

Ahoj holky,
ani mě nenapadlo, že se diskuse tahle rozjede. Dřív jsem se k PC nedostala. Byla jsem venku. Jsem docela ráda, že nejsem sama. Už jsem si připadala jako z jiné planety. Pořád se mě někdo ptal, kam chodím.
S tou angličtinou jsem to netušila. Někde jsem četla, že se dá vyučovat i znakovka pro prcky. To je taky zajímaví. Jinak jsme ráda za vaše reakce.

lalupa
29. čer 2009

shaula, nebudeme sa chytat za slovicka, pokial necitime ich vyznam 😉
normalnejsie v tom slova zmysle, ze nerobime veci preto, lebo ich robia ostatni, ale tak ,ako to citime my, to znamena, ze ked nepojdeme, o nic neprideme 😉
mam dvojicky, takze kopec srandy samo o sebe, kopec rovesnikov,aj starsich deti, aj si partie radi cestujeme, vymyslame program, ja im vkuse spievam,az tak, ze ked som aj sama, pokracujem v tom 😀 , tancujeme, salime sa, nenudime sa, nevedela by som byt v nejakom centre a nechat deti vyblaznit a pritom kecat s inymi maminami, to chce klud a pohodu
na kecanie mam tuto kona 😀 , neznasam chvaly a porovnavania mamiciek (len sa prosim nepustajte zase do mna, je to moj nazor), len to zbytocne depta, pricom je to aj casto prehnane
mam par mesiacov, aby som si decka uzila a potom hajde do prace

lalupa
29. čer 2009

apropo, nie sme ustrachane, zboznujeme ludi, najviac deti, rychlo sa ucime, zacali sme kecat, takze je vsetko oki 😉

mywiel
29. čer 2009

Snezenka urob to co citis ze je pre tvoje babo dobré, ty si jeho mama a ty vies najlepsie co je prenho dobré, nenechaj si nahovorit, ze nie si dobra mama. Ja som tiez mala stresy, ze do porodnice sa dovalili hned na druhy den navstevy, vem malé babo nema este imunitu, ale tu v zahranici je to tak, uz som si zvykla. Teraz chodim s malou na plavajuce babatké ale to len pretoze som si vsimla ze sa strasne rada kupe, inac by som nesla. Nakoniec chodime spolu aj s mm a mala ma z toho velku radost. Ved este maju cas, cely zivot pred sebou, este s nimi budeme chodit kade tade, na vselijaké kruzky a sporty, urob tak ako to citis ty a nenechaj sa stresovat okolim. 😉 Ja malu do nicoho tlacit nebudem, ked pride ten spravny cas a budem vidiet, ze sa o nieco velmi zaujima a bavi ju to tak jej ponuknem nejaky ten kurz, ale inac nie. Naco hned deti zatazovat od mala, maju casu dost, aj na anglictinu, ved su to babatka nech sa hraju, oni sa hlavne tak ucia v tomto veku, na tym, ze vsetko napodobnuju co vidia. 😀 😵

mywiel
29. čer 2009

Najoblubenejsia jej hra momentalne, je napodobnovat mamu ako telefonuje halooo halooo a to so vsetkym co najde s kalkulackou, s ovladacom na telku atd. 😀 😀

vanja
29. čer 2009

ani ja som s deťmi nikam nechodila a sme tu, sme šťastní a myslím si, že som dobrá matka

wensdy
29. čer 2009

snezenkajarni když si vystačíš s prckem sama tak nemusíš nikam chodit 😉 já chodím do školičky prtože si ráda pokecám,plavat jsem začla s malou proto abych neměla doma druhý řvoucí dítě při mytí hlavy 🙂

soanpe
29. čer 2009

lalupa
a tohle je přesně důvod, proč nechodím na hromadný akce maminek...začali jsme chodit, kakáme do nočníku, spinkáme odpoledne... 😝
pokud se jedná o mě, tak já chodím, dítě mi ještě ani nesedí
já používám wc ,moje dítě pleny
já odpoledne uklízím,dítě spí a mohla bych pokračovat dál

petruna
29. čer 2009

ja taky nikam nechodim a nikdy jsem se kvuli tomu necitila blbe...
nechodim ale z jinych duvodu...
myslim, ze dite nejde uplne izolovat, aby nic nechytlo...kdyz to nechytne na plavani nebo v MC, tak to chytne jinde...a nejak si tu imunitu musi vytvorit....

ja na plavani nechodim, protoze mam trauma z plavek (vim, sobecky duvod) a protoze je to hodne drahy...cvicit taky nechodim, k tomu nemam duvod, proste se mi nechce a do MC nemusim chodit, protoze mam spoustu kamaradek matek se kterymi je mi dobre a kdyz chci aby byl Tonda mezi detma, muzu s nima kdykoliv dat nejaky sraz.

Ale moc se neztotoznuju s vetou, ze to mimco nepotrebuje...nerada bych to stavela jako zbytecnost...
maminky, ktere plavat a cvicit chodi delaji pro sve deti to , co povazuji za nejlepsi nebo prinosne...
proc by tam jako jinak chodily, ne ?

me plavani pripada pro deti super a kdyz je tam to dite spokojene, tak proc ne...taky si myslim, ze se bez nej muj syn obejde, ale fakt bych nerikala, ze ti, co tam chodi, delaji neco zbytecneho...

kazda matka at si dela co chce...do toho nikomu nic neni...
my zase znakujeme...a taky casto slysim, jak je to zbytecny ne-li brzdici v rozvoji reci...(hold jsou lidi liny si o tom neco precist)
Deti se bez toho samozrejme obejdou, ale kdo znakuje, urcite dite nezatezuje atd..proste kazda dela to, co ji vyhovuje a co vyhovuje jejimu diteti.
me znakovani usnadnuje komunikaci s mym synem, protoze umi rict jen par slov a jeho to bavi a je nadsenej, kdyz mu rozumim, ale nikdy bych nerekla, ze kdo neznakuje, dite ochuzuje...nebo neni IN...
to je proste kravina.

me to tady obcas zasmradne kritikou maminek, co s detmi podnikaji spoustu aktivit...ale snad se pletu a neni to tak mysleno 😉

petruna
29. čer 2009

Soa : 😀 😀

laculik
29. čer 2009

ja tiez nemusim tieto zabavky. bavit sa o prdoch, grgoch a atd dokola ma nebavi a tiez ma nebavi na ihriskach riesit, ze koho je ktora lopatka. Ak, tak uprednostujem kamaratky s detmi s rovnakym nazorom (eteze pri nasom druhom dietati uz aj kamosky maju deti, bo pri prvom som sa isla zblaznit, ze som ina, ked ma tieto aktivity nebavia) a ich byty a zahrady 😀 .

mamutka
29. čer 2009

petruna, mimo temu, mas nejake info ako so znakovanim zacat? mohla by to byt sranda, lebo moj prcek sa na mna casto pozera sposobom, akoze ta mater sa zase nechyta a ja to tolko vysvetlujem.......... 😀 videla som jedno video, to dietatko si to krasne uzivalo

nsoci
29. čer 2009

Podla mna chodenie/nechodenie kamkolvek zavisi od povahy maminky a moznosti jej a deti. Niekto proste musi obehnut trikrat mesto a stretnut 50 ludi, aby mal dobry pocit zo zivota, niekto je radsej doma, na zahrade s prckom a ma pohodu. Ti, co ma poznaju vedia kam patrim... zaklad je, ze otazka ci je jedna zla matka a druha dobra je podla mna divna, kazda robime, co pokladame za najlepsie pre krpcov a pre seba, samozrejme. 😉

Bru noc...

petruna
29. čer 2009

mamutka : napisu ti IP, at to tady nezahlcuju... 😉

nsoci : presne, strucne, jasne !!!
sem rada, ze to tu nekdo takhle hezky napsal !

blandik
30. čer 2009

Taky nechodíme ani to do MC ani na aquatrénink - malý je atopik, takže plavčo je úplně out a mateřská centra - ok pro děti možná od dvou let, to se ještě uvidí. Te'd určitě ne. Řídím se tím, co najdu v knížkách a když mi tam píšou, že je to pro dítě stres a zbytečné, tak do MC prostě nepůjdu. Nehledě na to, že jestli to tam funguje tak, že hračky jsou všech a erárání - tak určitě netoužím po tom, aby mé dítě ocumlávalo ocumlané hračky.

stvura
30. čer 2009

Nsoci...pekny nazor.
Blandik, co dieta ocuca a co nie, tomu nezabranis, hracky su sice erarne, ale je na kazdej mame aby na svoje dieta striehla a davala pozor. Momentalne, aspon u nas MC funguje na krizovom rezime a ludi co tam boli predtym v ramci verejnoprospesnych prac zrusili, takze kazda matka si dohliada na svoje deti. Moj maly ma 10.5 mesiaca a MC priam zboznuje, ked moze behat za vacsimi detmi, vrieskat vo velkej miestnosti, chodit pekne za choditkom bez toho, ze by narazal na prahy...ktora matka chce vidiet dieta ako si to uziva v MC, nech sa pride pozriet na moje. Je to dokonale stastny tvorcek...

petja
30. čer 2009

No určitě souhlasim s tim,že podle množství aktivitkteré mamča s dítětem podniká nebo ne se její láska k němu a obětavost,zodpovědnost měřit nedá!!! Jinak já taky nevyužívám nikoho na hlídání.Jedna baba k nám skoro nejezdí,ale to je hlavně její chyba se takhle o vnoučka ochuzovat a z rukou na dýl ho určitě ještě nedám.S malým jsem většinu času sama,max.je s tatínkem.A jsem mmoc ráda,teď ho chci mít pro sebe,volnosti si ještě oba užijeme až až.

petja
30. čer 2009

Jo naše MC je taky úžasný,navíc,i,když se tam dělá něco o rganizovaně,tak prostě,když Fíla nechce,tak to neděláme a basta.Taky velice oceňuji,že se nic dopředu neplatí,jakože se nedochází pravidelně,ale jen když nám to vyhovuje a máme čas tak zajdem a platíme jen tu danou návštěvu.Doba dopoledne mi taky sedí,malej pak schrupne a pak frčíme domů.Jak tu holky zmiňovaly,že nemají auto,tak to pro mě teda nehraje žádnou roli,jezdíme vlakem.A moc rádi! 😉

petja
30. čer 2009

ale je zajímavý,jak jsou tady holky z MC vyděšený.Věty typu,tam mě nedostanete a to obcházím obloukem? 😕

sisstin
30. čer 2009

petja:já prostě nesnášim slepičení typu, kolik papáte a bla bla..natož nějaké činnosti společné s jinými matkami, to by mi hráblo..pokud by si malej chtěl hrát, tak nemusím chodit do MC, ale stačí dětská herna, kde se do mě nikdo nebude cpát 😝

sisstin
30. čer 2009

aspon tady je to tak..

MC= společenství, kam chodí matky s dětmi trávit svůj volný čas společně, tudíž jsou tam různé aktivity(batikování, malování, modelování) atd, které dělají všichni, jsou tam různé prezentace a programy..

herna= místnost s hračkama a prolejzkama, kam může každej a dělá si tam, co chce 😉

první odmítám ze zásady, druhé bych neodmítala, pokud by tam malej chodit chtěl, jakože nechce 😝

andyalukasek2008
30. čer 2009

Mamky, probůh, nejste divné ani náhodou. My chodíme plavat, neb to malá opravdu potřebuje! Ale to by musely bát divné všechny naše mámy, za nás nic takového nebylo 🙂... Nenechejte se zviklat a dělejte co uznáte za vhodné Vy a na co máte finance. Též se nepromenáduju zbytečně po nákupních centrech s kočárem, abych se ukázala jen proto, že je to módní, páč to nepokládám za přínosné pro mne ani pro malého 🙂...

sisstin
30. čer 2009

tak o prachy mi nejde, nákazy se nebojím, nakupovat chodíme od narození a žádnej problémy...u nás je jediná překážka to, že malej prostě z toho nic dělat nechce, já odmítám jen MC..jinak bych klidně provozovala vše zde uvedené 😎

andyalukasek2008
30. čer 2009

No a jste v pohodě ne? Nakupovat též chodíme, ale myslela jsem tím kámošky, které v šopáku tráví celé dny 🙂... Pokud malý nechce, tak nechce. Copak musím chtít co ostatní? Ber to tak, je osobnost, není jako většina dětí a to je dobře, ne? My aspoň silnou osobnost malou doma mít chceme .-)...

sisstin
30. čer 2009

andy: no, to právě není moc o silné osobnosti, ale o poserovi s kytkou 😅 nejdřív jsem dávala na rady, že právě ho mám co nejvíce začlenovat, aby si zvyknul..což dle mýho byl teda pořádnej krok vedle, páč od tý doby je to ještě horší..možná, že kdybych ho předtím tak nenutila..tak bysme ted na tom byli líp 😔

andyalukasek2008
30. čer 2009

Aha.. Tak to neporadím Sis... Neb malý je právě opačný, děti a hodně lidí má celkem rád, i když též toho nesmí být přehršle a dlouho... Asi bych malého respektovala, třeba to časem přejde...

kacka.va
30. čer 2009

už jsem v jiné diskuzi psala, že jsem se s negativním postojem maminek, protože nikam nechodíme, setkala dost často a být slabší povaha, tak možná bych se fakt cítila divně. Každého věc, jestli chodí nebo nechodí, ale odsuzovat ty co mají opačný názor mi přijde hrozný. Mě je taky příjemnější setkat se s kamarádkama, než jít někam do MC.
Na plavání jak jsem psala nechodíme kvůli mě a i se mi to zdá dost předražené, za půl hoďky dát okolo 300 Kč. Úsměvné mi přijde, když tu některé maminky řešily, že by chtěly nechat dítě zaočkovat a nemají na to, ale jinde psaly, kam všude s dětma chodí a kolik za to dají tisíc. Tohle mi přijde trochu na zamyšlení.
petruna: ony ty kritiky jsou oboustranné, většinou to vyznívá ve stylu "kdo chodí, snaží se zaplácnout čas, protože dítě sám nezabaví" a nebo "kdo nechodí, nechce dopřát dítěti, co by se mu líbilo a sedí doma na prdeli", jenže tohle jsou dva extémy myšlení. K tomu jen dodávám, že ani s jedním se neztotožňuju. A nechodit do MC kvůli nemocem, to se mi taky nezdá, dítě to stejně jednou chytí, takže z tohohle pohledu bych to spíš brala jako posilování imunity, což je lepší, než dítě izolovat.

petronelie
30. čer 2009

Ahojky,tak já se také přidám.Do MC jsem nechodila,nechodím a chodit nebudu.Na plavání asi ano,ale jen kvůli tomu,aby se pak Davča nebál, já se od mala hrozně bála vody.Přestože je to tvor velmi společenský, vystačíme si s kamarádkamaa kamarádama,neustále někde poletujeme, nakupujeme, kafíčkujeme,návštěvujeme a návštěvy přijímáme.Potřebuje neustálou aktivitu.Na veřejné pískoviště bych nešla,neb netušíme kdo a co tam kálí.

scharfinka
30. čer 2009

jejda, asi bych byla divná taky🙂 Plavat nechodíme, páč to máme od mudry zatrhlé, cvičit je malý líný, nebaví ho to, žádný jiný "kroužek" taky neprovozuje, poněvadž ho nebaví dělat co mu kdo řekne.....na hřiště nechodím, vzhledem k tomu, že veskrze co se tam probírá jsou děti a plínky a ten už umí to a ono a mně by z toho už fakt časem vyhrávalo....Já potřebuju normální konverzaci o všem možném, dobrá knížka, nový film, hadry, kosmetika......Ze stejného důvodu nenavštěvuju i MC i když od září bych si ráda zašla na kurzy cizích jazyků a v nabídce u nás mají i zajímavé přednášky a cvičení pro mamky......Preferuju proto návštěvy a procházky s kamarádkami, kdy si děti pohrají spolu a mamky zdrbnou o životě.....