Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

berynka
29. čer 2009

Ahoj, taky nejsem přívrženec těch hromadných akcí matky s dětmi 😉 , ale chápu, že to někoho baví a chce mít pocit, že i na mateřské žije akčně 🙂 .
Osobně mám pár kamarádek z minulých let, které náhodou mají zhruba stejně děti jako já, tak se prostě vídáme a dost společně trávíme volný čas.
Od podzimu chodíme do heren v MC (malé bylo 1 a 1/2 roku), venku hnusně a doma to známe, tak to chtělo změnu. Je ale fakt, že do té doby jsme nevěděly, co je nemoc. Tak si řikám, aspoň se potrénuje imunita dřív než ve školce 😅.
Jednou bych malou určitě chtěla dát do nějakého kroužku a pěstovat u ní nějaký koníček, ale teď mám pocit, že na to není správná chvíle.
Co se týká učení cizích jazyků, tak to jsem pro... u maminek!!! 😀 U mimin je to blbost a tahadlo na peníze.

eliotka
29. čer 2009

My taky nechodíme a často se za to až stydím.
Ale já mám špatnou imunitu a v koletivu dětí často něco chytím. Kluk by to pak mohl mít taky.
Chci začít tak ve dvou letech, ale uvidím.

Já bych teda i MC zkusila, ale za to, abych pak měla nemocné dítě, nebo bych odpadla já, mi to fakt nestojí.
A do roka mi to připadá jako nesmysl! Dokonce jsem koukala, že chodí do MC i tříměsíční děti! Ty ještě nemaj ani hotové očkování, tak to je fakt velké riziko.

jana,sun, to cvičení v MC je trochu jiné, je to formou zábavy, hry, žádný tělák ze základky 😉 🙂

evikuu
29. čer 2009

i já se přidávám,bydlíme na vesnici a tak si vždyćky vystačíme nějak sami-musíme.Zahrada-sousedi a někdy jedeme ke kamarádkám.Koupání jsem strašně chtěla ale pak týden před nástupem skoro všechny děti dostaly šestou nemoc a řekla jsem si radši nebudu dráždit...........
Do marketů chodím raději sama a jen na skok-malou jsem tam vzala všeho všudy 2x a byla v šoku 😝
Starší jsem taky nikam nebrala-a myslím že je společenská až dost /dramaťák,hudba atd./

monkula
29. čer 2009

pridávam sa do klubu....
V MC som bola raz, aj to len preto, lebo som tam mala stretko s maminou, ktorá nhľadala opatrovateľku pre svoje dieťa...a le dobrovoľne by som tam nešla....

Nachodila som cvičiť, ani plávať, ani na prednášky, ani na neviem čo ešte...
A tiež nemám rada stretávky, stretneme sa 5 maminiek s kočíkmi, rotziahneme sa po celom chodníku a pôjdeme ako slimáci... a budeme rozprávaž, koľko toho spapáME, vykakáME, samoztrejem, deti géniovia, už v pol roku sedia, nočníkujú... nie, ďakujem, nemusím....ja trpím aj na pieskovisku.... 😝 😅 😅
a čo vaše vie? a ako často spí?

ja milujem svoje deti,a le nemám potrebu a ni chuť kecať len o nich.... ja som aj, nech som matka, alebo nie, som aj žena.... 😉

holly1
29. čer 2009

taky nikam nechodíme, i když v budoucnu to asi zkusím, aby měla malá kontakt s ostatními dětmi. Netuším, jak to dopadne, taky moc nejsem na tyhle hromadné akce. Jsem ráda za tuhle diskuzi, kdy vidím, že nejsme samy 🙂

jindri
29. čer 2009

stranka 4 a zakladatelka krome uvodniho prispevku nenapsala ani carku 😀 pardon, ze odbocuji, ale tohle spis vypada na nejakou pruzkumnici navstevnosti zarizeni pro deti 😀

mikulka
29. čer 2009

jindri: hm, zajímavé, možné to je. A o sobě taky nic nemá v profilu. 😕

monkula
29. čer 2009

ale, nebudte zase paranoidné.... 😉 keď nie ona, tak mi ostatné sme sa našli... som rada, že nie som sama taký vyvrhel 😝

holly1
29. čer 2009

monkula 😀

k.a.t.k.a.
29. čer 2009

monkula akoby som o sebe citala 😀

elinka27
29. čer 2009

tak sa pridávam aj ja, plávať sme chodili asi 3 mesiace a potom sme aj skončili, pretože tie stresy okolo toho ďakujem, spotená som bola vždy až na chrbte, utrafiť čas kedy ho dať spať aby nebol vo vode mrzutý, pretože keď nemal svoj deň tak jednoducho vo vode zaspával a nebavilo ho to alebo spustil rev, takže z celej hodiny plávania sme nemali nič a peniaze do luftu.Ďakujem neprosím, v lete sme boli pár krát na kúpalisku a to si užil viac ako hodiny plávania.Čo sa týka MC tam som bola 2x a nejak po tom netúžim, mamičky ktoré sa dlhšie poznajú vytvorili skupinku kecali a popíjali kávičku a detičky si robili čo chceli, a väčšie deti mu brali hračky a ja som tam musela robiť policajta.Čo sa týka cvičenia, malý tak do 9 mesiacov grckával a dosť akýkoľvek pohyb navyše a už to išlo von, a ešte sme aj pár mesiacov cvičili Vojtovku, takže cvičenie aj keď len formou hry zásadne odmieta.Môj syn je spoločenský rád chodí na piesok, behá a hrá sa s deťmi, vtedy je vo svojej koži,takže ideme sem tam na ihrisko,ale nejak zvlášť to nevyhľadávam.

elinka27
29. čer 2009

a keď je vonku hnusne tak väščinou ideme ku kamoškám čo majú rovnako staré deti nech sa pohrajú spolu,alebo oni prídu k nám,pripadá mi to lepšie ako MC

jindri
29. čer 2009

monkula: jasný, je to buřt, i já jsem ráda za toto téma. To bylo jen takový OT 😉

monkula
29. čer 2009

k.a.t.k.a., blahoželám k druhému tehu,a ni som nevedela.....
TP máš na narodeniny mojej svokry a tri dni po mojej Chiarke....
holly, čo sa smeješ? ja si ozaj niekedy pripadám ako krkavčia mať, že nechodím nikam, ale v tomto "meste" sa ani na poriadnepieskovisko nedá ísť.... 😝 jedno je plné puberťákov, a pri ceste, a druhé je v strede bytoviek, a celý deň tam praží slnko.... 😝

milliigoret
29. čer 2009

monkula stotožňujem sa s tvojím príspevkom o 21:22 😀 😀 😀 až na to ,že v MC som nebola ani raz 😀 😀 😀

holly1
29. čer 2009

monkula, vtipnej mi připadal tvůj příspěvek z 21.22 😎

holly1
29. čer 2009

milliigoret asi taky 😉

ducky
29. čer 2009

Holky tak jsem dočetla a zaujala mě ta angličtina. To jako fakt od 3. měsíce je někdo schopný chodit s dítětem na angličtinu? 😀 A ještě jde k českému lektorovi, ne?
Cizí jazyky jsou dneska samo důležité a ty malé děti to nasávají jak houba, ale myslím, že začít klidně až ve školce nebo chvíli před školou. Navíc, na dítě by měl mluvit rodilý mluvčí, ptž jinak se dítě učí špatný přízvuk. 😅

A pokud se sem koukne nějaké příznivkyně plavání, tak mě třeba ukamenuje, ale podle amerických studiích plavání dítěti nic nepřináší, naopak pokud se chodí plavat s hodně malým miminkem, tak se ve vývoji vrací zpět, ptž plavání ve vodě mu připomíná dobu, kdy plaval v plodové vodě a nic nedělal 😉

monkula
29. čer 2009

holly, aha, no, to som ja.... outsider spoločnosti mamičiek.... ako mne lezie na nervy, keĎ sa predo mnou vlečú s kočíkmi a ešte sa nesú ako h..á na lopate... 😝
už som raz takým mpdelkám vynadala, išli tri vedľa seba, cez prechod a než preliezli, tak bola červená a ešte sa zastavili na kraji, tak že ja som ostala stáť na križovatky a porovnávali si mäkkosť deky.. tak som im povedala, nech uhnú, lebo kým oni vyhlásia víťazku najmäkšej deky, mňa aj s deťmi zrazí auto...

milliigoret
29. čer 2009

monkula 😎 😀

ducky
29. čer 2009

Monkulo tak teď jsi mě fakt rozesmála 😀
Já teda naštěstí mám kámošku, která zavile odmítá plavání, MC a podobné aktivity, takže se stýkáme spolu a je nám fajn. 😉
A já teda pražím zatím jen důchodce, kteří se mi motají kolem kočárku, jen upadnout 😝 😠

draga
29. čer 2009

tak já jsem se snažila být akční matka a od 3 měsíců jsem začla chodit s prckem na plavání ...a naprostý souhlas s elinka 27 😉 stresy, malýho bavilo jen něco, nechtěl dělat povinně to co ostatní...tak jsme po pár lekcích zkončili...nevzdala jsem se a začla chodit na cvičení pro matky a děti...opět to samé...Dála chtěl dělat úplně jiné věci, než co dělat měl...když jsem ho celá upocená rvala z trmapolínky a honila po tělocvičně, zatímco ostatní dětičky vzorně i se svýma maminkama tančily na Dádu, ukončila jsem i tuto aktivitu...MC toho se bojím a radši ho obcházím...chodíme na písek, do herny, ke kamarádkám a rozhodně si nemyslím, že bych něco zanedbávala 😉

shaula
29. čer 2009

Draga - trochu nechápu, do MC nechodíš, do herny ano... A jaký je tedy u tebe rozdíl mezi MC a hernou? 😕

draga
29. čer 2009

MC je aktivita matek dohromady, sedí batikují, lepí obrázky malují...herna je prostor,kde si děti dělají co chtějí, jezdí autama, skáčou do balonků, žádná nařízená činnost 😉 hlavně, když je venku hnusně a nedá se jít na písek 😉

shaula
29. čer 2009

Jo tááák, tak už možná chápu odpor většiny z Vás k MC a proč tvrdíte, že je to kvokárna pro líné slepice - asi jste si vybraly špatné MC nebo špatnou dobu... V našem MC funguje oboje - dopoledne herna, odpoledne různé aktivity typu pečení perníčků apod. Tam samo nechodím, chodím jen do herny, tam si dětičky pěkně vyhrají.

lalupa
29. čer 2009

som vasa 🙂 , my sme si radsej miesto kadejakych aktivit vypestovali fajny rezim so spinkanim este 2x denne, plavanie si vynahradzame na kupkach teraz, pieskovisko mame doma, nie som na materskej z povinnosti a nemam ulohu nejako zabit den, chcem sa im venovat naplno, ved potom budu mat spustu casu na vselico a mama bude v praci 😉
aj tak mam pocit,ze sme tie normalnejsie 😉

shaula
29. čer 2009

A já slovy MC označuji tu budovu🙂 Ne tu slezinu...

anielik
29. čer 2009

ahojte,
tak ja sa sem velmi nehodim, lbo mi plavame od 3 mesiacov, ale to ostatne pomooooooooc do MC ma nedostanete, pieskovisko ... tesim sa ze staviame domcek a skludom vypadnem tam a nemusim pocuvat ako ktora mamicka co....
Kazdy ma svoj vlastny rozum a lasku a da svojmu dietatu co potrebuje.

Ja milujem vodu a moj syn tak isto...som stastna ze si to tam uzivame a je mi zle z mamiciek, ktore tam deti nutia, resp. sa im nepaci ze ich par mesacne dieta ich neposlucha a chce sa hrat na schodoch..je pravda ze su to vyhodene peniaze, ale zase oni z toho vyrastu. Takze pokial niekomu nechybaju tieto peniaze, vrelo odporucam 😉

draga
29. čer 2009

shaula to víš Ostrava a Kladno jsou sice ocelářská města ale na výběr toho máte asi víc 😉

shaula
29. čer 2009

Lalupa, to snad nemyslíš vážně, jak "normálnější"? To jsme my, které trávíme s dětmi čas aktivněji, nějak prašivé, nebo co? To bych si tedy netroufla říct, že chození nebo nechození na nějaké aktivity je normální. Normální je to, co tobě a tvému dítěti vyhovuje, takže pro mě je to cvičení a herna v MC, pro tebe něco jiného... Ale abych nebyla zase špatně pochopena, samozřejmě chodíme každý den ven na procházky (pokud tedy neprší).