Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

sisstin
29. čer 2009

zuzi: tak já bych zas docela byla ráda, kdyby se malej naučil těmhle dětským komunikacím, že je třeba něco půjčovat, nebo že mu jiné děti něco můžou vzít, protože na to vůbec není zvyklej..ale u nás to prostě nejde chodit mezi děti, tak nějak tajně doufám, že třeba za rok, dva to už bude jiné 😕

motol
29. čer 2009

Ahoj Holky,podle mě má dítě učení cizích jazyků v genech,já i kdybych se učila o nevidim do nevidim,tak nic neumim😝 a mojí sestře jdou sami od sebe,ted byla kamarádka na tý hodině anj pro děti a taky na to koukala jak tele,no ale prý to zkusí,ale ty prachy za to 😝

zuzana76
29. čer 2009

siss, urcite to bude ine, my mavame doma navstevy deticiek mojich kamaratok, maly nie je lakomy, inym detom celkom pozicia, ale tiez to chvilu trvalo

ale uznaj, zabavas sa s niecim- si uprostred vzrusujucej hry a niekto ti to chce vziat 😀 , alebo mam rozpozerany film a MM mi to prepne, tiez sa mi to nepaci

inak do 3 rokov ma cas naucit sa poziciavat, aj kamoska ma velmi hambliveho chlapceka, ani nepozdravi, schova sa za nu, ale to je povaha, uz ma 5 rokov a stale je taky, uz sice menej, uz neuteka za suknu sa schovat, ale nerad sa rozprava s ludmi

sisstin
29. čer 2009

zuzi: ten náš, když na něj někdo promluví, tak se v lepším případě otočí jinak, v horším začne řvát 😝

motol
29. čer 2009

jinak my chodily do cvičení ,ale moc se nám to nelíbilo,pak i na plavčo to bylo sice fajn,ale v zimě sme byly pořád nemocný,tak už nechodíme,a MC no u nás je to tak ,že se ti nikdo nevěnuje matky se baví jen ty co se znají,tak už tam taky nechodíme a radči jdem ven nebo na sraz z holkama doo kaváren tam se děti aspon pořádně vyblbnou,nemyslim si,že by někdo někam musel chodit vždyt venku je táááááááák krásně 😉

jindri
29. čer 2009

jak si tak čtu vaše názory a zkušenosti, tak začínám vážně pochybovat, zda se vůbec do cvičení od září hlásit. Slibovala jsem si od toho, že si malá zvykne na kolektiv, ale teď si říkám, proč vlastně a že je brzy. Asi bude stačit, jako doposavaď, styk s rodinou a občas s přáteli. Na procházce se taky každou chvíli nad ní někdo naklání, aby kouknul.

zuzana76
29. čer 2009

siss, su aj take deticky, treba na neho ist velmi pomaly a hlavne by si mal zvyknut najskor napr na vzdialenejsiu rodinu, deti tvojich kamaratok, ked bude uz pri nich istejsi, potom zacat chodit do kolektivu, na nezname miesta, napr dat ho hrat sa do "guliciek" v nakupnych centrach s neznamymi detmi. Ale podla mna z toho vyrastie.

sisstin
29. čer 2009

zuzi: tak to je přesný, bojí se i vzdálenější rodiny, prostě každého, koho vidí málo..je zvyklej jen na mě, moje rodiče..ani na přítele moc zvyklej není, jelikož nepracuje v CR a vidíme se málo 😉 snáší akorát jednu kamarádku se stejně starou holčičkou, to je v pohodě..ale abych ho vrzla někam, jak píšeš, do kuliček v nákupním centru, tak to by asi umřel hrůzou 😝 jako otrkává se, ale jde to děěěsně pomalu 😕

zuzana76
29. čer 2009

jindri, ale ty si musis urobit podla seba, ak si msylis,ze to bude pre nu osozne, tak chodievajte na cvicenie.

Ja som absolutne nesportovy typ, telesnu som nemala rada, ja radsej tie cudzie jazyky 😀 😝 a maly je uplne po mne, on ani na preliezku nevylezie, boji sa a proste ani nechce, takze u nas sport nehrozi, to by sme sa trapili obaja

motol
29. čer 2009

jindry děti začínají mít pocit začlenění až kolem 3roku jinak si vystačí sami,ale zkus to třeba se ti to bude líbit nám se bihužel nelíbilo 😒

susik77
29. čer 2009

jindri: pre tak malinke mimi to este skutocne nema vyznam-ale myslim, ze ak vam to obom nebude vadit, tak preco nie 😉
ale deti potrebuju ine deti skutocne az po 2.roku 😉

sisstin
29. čer 2009

motol: jsem ráda, že v tom nejsme sami, mám i pár IP od jiných maminek, které mají podobné děti..jinak bych si myslela, že to moje je asi nějaké nenormální 😝

susik77
29. čer 2009

ja som pocula, ze pre deti do 2-3 rokov su najlepsia hracka ich rodicia 😉

zuzana76
29. čer 2009

susik, veru tak, rodicia - hracka

motol
29. čer 2009

siss bud ráda,že si vystačí sám,já mám doma neposedu,takže musíme být pořád někde mezi lidma,podle mě je dobře když si dítě umí samo vyhrát,já myslim,že až pujde do školky,tam si užije společenskej věcí 🙂

sisstin
29. čer 2009

motol: no, ono to není o tom, že si vystačí sám, ale že se fakt bojí všeho neznámého...je to dost velká přísavka..musim ho chovat, hladit, spíme spolu v posteli, strašně špatně spí...takže tak no 😝

motol
29. čer 2009

to se spraví,Maty byl taky takovej a ted,ale podle mě je to taky,že je hodně stebou,je na tebe fixovanej,si prostě jen jeho 😉

sisstin
29. čer 2009

motol: akorát, že Tygr je starší 😝

motol
29. čer 2009

no každej máme svůj čas ne 🙂 ?

jindri
29. čer 2009

Zuzi: to kdybych věděla, zda to pro ní bude dobré za ty dva měsíce. Teď je z každé novoty celá na větvi. Ale nebudu špekulírovat, co by, kdyby. Zkusím se domluvit na ukázkové hodině a tam to rozsekneme 😀

mamutka
29. čer 2009

tak my sme zacali chodit na plavanie, tak som sa tesila, lebo inak sa nikam moc nedostaneme, na prechadzkach sme sami, maly ma rad vodicku, no a on je tam taky oplaseny, zlaticko moje, prstek v pusicke aj celu hodinu a kuka...je to sice v case kedy spinkava najradsej 😒 ale neviem ci inokedy by mu to vyhovovalo viac. a to spanie sa nedari upravit, tolko som sa to snazila pekne posunut ale smola ze zrovna tie dni to aj tak zapasuje tak ze je ochrapany viac ci menej ☹ ja najradsej prechadzky, nachodim kilometre, maly ma blazeny vyraz ze soferuje, vyklana sa dobre ze nevypadne z kocika, robi brm brm a vselico okolo toho, parada. potom pospi a ideme domkov.

zuzana76
29. čer 2009

jindri, ukazkova hodina je super, ja som tak bola na tej AJ, lebo moze byt,ze zistis,ze mala ti tam nebude chciet byt a ty by si uz zaplatila dopredu

inak ja rozmyslam, nad tanecnou, my nie sme sice sportovci, ale radi sa hybeme,co sa tanca tyka, ked mu pustim CD s hudbou, tak sa bud toci dookola, alebo pohupava v bokoch, tak to ho mozno bavilo- tanec, ale tiez to necham az po tych 3 rokoch

mikulka
29. čer 2009

Psala jsem o tom v jiném tématu. Ale jsem ráda, že je to toto téma.

Dítě do 2 let věku NEPOTŘEBUJE KOLEKTIV JINÝCH DĚTÍ. Potřebuje mámu a tátu, svůj streotyp, řád, bezpečí a jistotu.
Osobně so myslím, že do roka, roka a půl jsou MC zbytečná a někdy dokonce škodlivá.
Pracovala jsem v jeslích a litovala jsem dítka, která tam musela chodit už v půl roce, v 9 měs. atd. Děti byly věčně nemocné, unavené. Pravda, možná samostatnější a naučily se tam. Ale to by jim neuteklo.

MC jsou podle mne výstřelek moderní doby, do roka věku dítěte jsou převážně pro maminy, které si potřebují poklábosit s jinýma maminama a nemůžou vydržet doma s dítětem.

Dítěti nějaké tanečky, cvičení a blbnutí v tak malém, kojeneckém věku, nic nedají. Nebo by se bez toho každopádně obešly.
Návštěva MC znamená naručení režimu dítěte - musí se budit, musí si hrát v určenou dobu, často jí venku, kde není na jídlo klid, usíná pak mamině v náruči, což má do zdravého spánku daleko - takový spánek je vyčerpání.
Navíc dítě, které je na světě pár měsíců vnímá ruch v MC jako změŤ zvuků, které nepůsobí dobře na centrální nervovou soustavu, nehledě na to, že to značně unavuje... Jako i dospělého přece unaví koletiv křičících dětí.

MC často vedou maminy na mateřské bez zdravitního a pedagogického vzdělání, což je taky průser. (ne všechny mc samozřejmě, ale hodně)

Zkrátka dokud nemá dítě jen jeden spánek denně a aspoň 12 měsíců, nechodit do MC. Můj názor.

Jinak já si taky často připadám divná, že nechodíme, ale mám prostě svoje důvody, výše popsané. Radila jsem se o tom i se svým kamarádem dětským psychologem, též mi do roka (dokonce do dvou, myslím) MC nedoporučil.

A pak ty nemoce! takhle malé děti se při nemocech trápí a je to přitom tak zbytečné.

Mně se kamarádka zeptala, když mýmu malýmu bylo půl roku, na jaké chodíme kroužky. Ona chodila na výtvarný, hudební a pohybový a uvažovala o angličtině. No, šla jsem do kolen.

Samozřejmě ale nemyslím, že by každá mamina, která nechodí do MC měla být jen doma v izolaci. Když je možnost hlídání, je dobré vyjít si sama s kamarády, nebo s děckem udělat návštěvy apod.

motol
29. čer 2009

zuzi sou i taneční kurzy pro malé děti hraní na nástroje,to by ho mohlo bavit,Maty taky jak slyší hudbu,tak jede 🙂

motol
29. čer 2009

mikulka já myslim,že kdo chce at to zkusí a pak at se rozhodne sám zda to pro ně je či ne,my zkusily a nelíbilo,tak ted chodíme na ty kafíčka a na pískoviště 😉

mikulka
29. čer 2009

motol, ano, určitě. Navíc od roka, roka a půl už klidně, jak jsem psala. 😉

cuchre
29. čer 2009

my sme chodii na plavanie, pacilo sa nam, ale potom, ako ostal starsi ho to prestalo bavit a nechcel sa hrat s inymi detmi, len sam, tak uz sme potom ani nesli. na ine deti anm staci ihrisko a ma par starsich kamosov v parku 🙂
s MC mam problem ja, som vyslovene nekomunitny typ a velmi si s mamickami nerozumiem 🙂
na hudbu- mame doma gitaru, na tej si brnka, pusti si cd, ked ma chut...
kazda mamina vie, co je pre babo dobre a co ho bavi a riadi sa podla seba🙂 kazda sme ina, ked si spokojna ty a tvoje dieta, tak sa netreba pozerat na ine maminy 🙂

tereziep
29. čer 2009

Ahoj, tak my taky nikam nechodíme. Myslím, že dítě má mít nějaký režim. Chodili jsem na rehabilitaci. No a to mám vždy nabouralo plán. Nemyslím si, že cvičení v kolektivu je dobré. Z rehabilitace vím, že tahle malé děti cvičit nevydží dlouho. Já s malou cvičila několikrát denně tak max. 5-10 min. Myslím, že to bylo až dost.
Nejsme pořád doma, ale občas zajdem s kamarádkou na procházku nebo si malá hraje ze sestřenicí. Myslím, že jí to stačí.
Nechápu mamá, které mají každý den nějaký kroužek. Myslím, že chtějí něco extra pro své děti. Pořád někde píšou, které celebrita kam s dětma chodí a tak nechtějí být pozadu, ale myslím, že jen tím zatěžují děti.

shaula
29. čer 2009

Ahoj, holky, přečetla jsem si celou diskuzi a chci Vám říct, že Vás nijak neodsuzuju ani si nemyslím, že jste divné, když nechodíte do MC nebo cvičení nebo plavání. Jen mi vadí, že tyto aktivity spousta z Vás označí jako zbytečné a škodlivé, a přitom vůbec nevíte, o čem mluvíte, protože jste na ničem podobném nikdy nebyly. MC není zašívárna pro líné drbny, jak si spousta z vás myslí - moc hezky to napsala Stvura, mohu jen souhlasit, mám to doma naprosto stejně.
Je sice pravda, že dítě do cca 2 - 3 let si neumí hrát S jinými dětmi a hrají si víceméně VEDLE SEBE, ale to neznamená, že ostatní děti NEVNÍMÁ! Kontaktem se tak učí sociálním dovednostem a později se lépe a snadněji začlení do kolektivu ve školce apod.
A je nesmysl, když někdo prohlásí, že do MC nechodí proto, že NĚKDE ČETL, že to děti stresuje. Ale takhle se to přece nedá paušalizovat! Můžu zodpovědně říct, že v našem MC jsem žádné stresované dítě neviděla. Ano, asi jsou i děti, kterým to nevyhovuje, ale to přece nezjistíte, dokud to nezkusíte. Není přece nutné sedět jen doma, případně tak max. vyrazit s kočárem (opět sama nebo možná občas jen s podobně smýšlející kamarádkou).
Jo a cvičení je prima věc, nejsou to jen blbinky, ale cviky jsou zaměřené na rozvoj motoriky, i když vše probíhá formou hry, takže dětem se to líbí, máte vidět, jak se šťastně smějí!
Mějte se hezky a nebojte se s dětmi někam chodit a užít si to! 😉

jana.sun
29. čer 2009

taky nikam nechodíme - plavat nemůžu já - jsem atopyk a dlouhé máchání ve vodě mi moc dobře nedělá a mm nemá pevnou prac.dobu, tak to nejde. a cvičíme taky několikrát denně Vojtovku a to mi bohatě stačí - při slově cvičení mi vstávají chlupy hrůzou!!! 😀 vím, že se tu myslí jiné cvičení - ale i tak - nemyslím si, že by Maty potřeboval nějaké kolektivní cvičení.
a MC - zatím jsem o nich neuvažovala, myslím, že je na to Maty ještě malý, scházíme se s pár kámoškama, co mají podobně staré děti a Maty se kolektivu dětí bojí - jak je víc jak jedno "cizí" dítě, tak brečí. Takže násilím ho nikam nutit nebudu.
jednou si ve školce užije kolektivu až až. 😅