Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

sisstin
1. črc 2009

ivis: dobrý 😅 😅 😅 😅 já se děsim školky, sice tam půjde až ve 4letech, ale já si tam teda vytrpěla svoje 😖 docela mě ostatní děcka šikanovaly, taky jsem byla taková malá, hubená, zakřiklá 😕 ve škole to už pak bylo dobrý 😝

ivis
1. črc 2009

sis: já zas byla velká, tlustá a držkatá a stejně mě ve škole šikanovaly, tak ono si nevybereš.
tak to já plánuji školku již od příštího září, tzn. 2roky a 5 měsíců, a jestli to zvládne- nezvládne : neřeším. prostě no stress 😉

sirinka
1. črc 2009

ahojte...tak ja si myslim, ze ked sa niekto nezucastnuje tychto "organizovanych" aktivit, aj tak sa svojmu dietatku venuje a vymysla pre neho rozne aktivity a pod...
ja patrim sice do druhej skupiny, do MC som zacala chodit, lebo sme pristahovalci a nikoho som tu nepoznala...a klarke sa tam zapacilo, najme ked nebolo vonku pekne, alebo v zime je to super. a aj ked mame vlastnu zahradu, dieta potrebuje aj spolocnost inych deti... a na plavanie sme chodili, pretoze klarke sa moc nehcelo hybat a vo vodicke sa predsa len trosku rozhybala a vodu navyse miluje...

takze pokial to co robime nasim detom vyhovuje a su pri tom stastne....tak co treba riesit?

shaula
1. črc 2009

ivis - jsem na tom stejně, kluky to taky baví i jinde, doma to znají. Takže podle některých neumíme své děti zabavit🙂 Hlídání nemám vůbec žádné, jsem s klukama takřka pořád, tak prostě hledáme aktivity, které můžeme dělat spolu - a herna a cvičení jsou ideální...

goga03
1. črc 2009

ahojte,
podla mna zalezi aj na povahe dietata aj matky
my zo spominanych aktivit chodime "len" na plavanie, kedze obaja vodu milujeme. maly si to neskutocne uziva a ja s nim.raz sa nam stalo, ze sme boli v bazene bez ostatnych deti. to sa chvilu bavil a potom ho to uz nebavilo.
on je sice maly nato aby sa s ostanymi detmi hral, ale ich spolocnost vnima a paci sa mu v nej. je taky odmalicka.proste on spolocnost potrebuje a ja tiez.
myslim ze na zaciatku tejto diskusie to bolo aj o hygiene a moznosti nakazenia. neskor sa to "zvrhlo" uz len nato, ci matky co chodia do MC su slepice alebo nie :(
my chodime do bazena uz 3 mesiace a ani raz nebol chory. do obchodu s nim chodim tiez, vsak jest sa musi 🙂

garfie
1. črc 2009

Holky mě prostě tohle téma strašně irituje 😀 ale nakonec jsem se přece jen rozhodla přispět-chození/nechození do plavání, cvičení, MC...a další aktivity neukazují vůbec nic o kvalitách matky....podle mě.

addaa
1. črc 2009

garfie súhlas 😵 😵 😵

berenika39
1. črc 2009

no samozřejmě. podle toho se dobrá máma nepozná. maminky aktivní i ty míň aktivní přece všechny dělají to, co si myslí, že je pro jejich dítě to nejlepší. sissitin dopřává svýmu Tygrovi 😀 😀 přesně to, co on potřebuje, jistotu,zázemí, svojí náruč, shaula zas dopřává dvojčátkům společnost a prostor (holky, to byl jen náhodný výběr - snad se nezlobíte), stejně to nejde posoudit, vyhodnotit - který přístup je "lepší". často se tu vedou diskuse, které nikam nevedou, a to je dobře. cestování s miminkem,plavání, striktní kojení, nekojení....to tak prostě je správně, že někdo to dělá tak a někdo jinak.

Výsledek toho našeho snažení je vidět až za hoooodně dlouho, a já mám to strašný štěstí, že už ho mám, můj skoro 20ti letý syn je slušnej,hodnej, nechlastá, nekouří,nefetuje. MIluje brášku. To stačí. A to, jestli jsem s ním plavala nebo ne na to fakt nemělo ten sebemenší vliv.

Ještě se v životě naplavou - v prvních láskách, průšvihách, zklamáních.....

shaula
1. črc 2009

Garfie - jasně, aspoň na tomhle jsme se tu shodly všechny🙂

Berenika - krásně napsáno... Naprosto souhlasím. Důležité je, že všechny děláme přesně to, co si myslíme, že je pro naše děti nejlepší. A právě to je měřítkem, jestli jsme dobré nebo špatné matky, ne to, jestli někam chodíme nebo nechodíme...

goga03
1. črc 2009

baby presne ste to vystihli 🙂