Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

ejusaaa
29. čer 2009

Ja sa pridavam k vam,ani my nechodime na taketo aktivity,som rada,ze si vyjdem na prechadzku,posedim v parku,kym haja,lebo ked nehaja,tak v kociku nechce byt a take ako ist do MC,plavat a tak,mi pride ako motanie 🙂 Ked pojdu do skolky,este si uziju take kolektivne veci 🙂 ,ale tieto tri roky patria nam,niet nad prechadzku ja,muz a maly 🙂

stvura
29. čer 2009

No...celkom zaujimave nazory.
S mojim malym sme tak pol na pol. Ked mam chut tak idem do MC - a nie je to o tom, ze mu neviem spravit program alebo ze by som klebetila s ostatnymi mamickami a nevenovala sa svojmu dietatu ked sme tam, to je blbost a mamina co to napisala asi v MC nikdy nebola! S Alexkom travim 5 dni v tyzdni a mozno i viac sama, lebo nemam nikoho kto by mi pomohol {ziadna babka} a manzel je v praci alebo na stavbe, takze musim ist s malym na nakupy a podobne, nie som ako mozno ta stastna co pisala ze s malym nechodi nakupovat.... Maly ma 10 a pol mesiaca, je velmi spolocensky a ziaden priestor mu nie je dost velky. Ak je zle pocasie, je MC idealne, lebo doma ma uz vsetko okukane a v centre sa zabava s inymi detickami, je to velky aktivista a velmi spolocenske miminko {ak je dobre pocasicko sme na ihrisku}.
Troska ina vec je plavanie, cvicenie a anglictina s miminkom, lebo su to veci ktore uz podstatne nieco stoja a nie vsetky mamicky si ich mozu dovolit {to MC je predsa len 50 centov a nie je to horibilna suma}. Tiez si dakedy vonku pripadam ako "mimo mamina", hlavne u nas v NZ je to doslova utrpenie na namesti pocuvat mamicky ako sa predbiehaju ktora co robi s malym a co mu kupila. To ze som doteraz nebola s malym na plavani je uplny prehresok, ako keby som uz vypadla z "kruhu oblubenych".
Aktivity s dietatkom su podla mna ale velmi dobre, lebo dieta sa rozvija, uci a nemozeme to brat tak, ze ked sme to mi nemali tak nase dieta to nepotrebuje - treba zvazit co ano a co nie. Tiez je rozdiel v povahe dietatka, niektore je radsej v tichosti doma, pekne sa zahra samo, ine je, ako moj Alexko aktivne miminko, ktore bez spolocnosti trpi a potrebuje byt neustale v pohybe a nieco robit. Zastavam nazor, ze cim je dietatko viacej podnecovane k cinnosti a v spolocnosti inych deti, je neskor aktivnejsie, priebojnejsie.

sisstin
29. čer 2009

my jsme dřív občas chodili do dětské kavárny s koutkem, v době, kdy to ještě jakž takž zvládal..ale nejradši byl, když v tom hracím prostoru nebylo žádné dítě 😝 a bylo tam pár holek, který prostě ty děcka vrzly do bazénků..a už seděly u kafe, kecaly, některý hulily..ale že se po jejich dětech ostatní prochází, nebo že naopak jejich dítě ostatní mlátí a bere jim hračky, je vůbec netankovalo 😅 takže i pro tenhle důvod tyhle kavárny nemusim. Když chci jít na kávu, tak dám malého hlídat našim, a jdu v klidu a v pohodě..horší to mají ty, které žádné hlídání nemají..nezávidim..neumím si představit být s malým 24h denně každý den...ted naposledy jsme byli sami 2dny doma..a měla jsem toho až po krk 😝

atreides
29. čer 2009

taktéž nikame nechodíme, ale je to spíš o mě než o NIny, nesnáším chodit někam na čas a v určitý den, ráda si zajdu (třebas i do bazénu), když mám momentální náladu a chuť - dneska se mi chce jít plavat, tak se sbalím a jdeme a ne čekat na pondělí na desátou a být připravená v pozoru 😝

susik77
29. čer 2009

Ahoj, ja si myslim, ze pre dieta do 2 rokov to nie je ani moc prinosne tie cvicenia a pod. je to skor zabava pre mamky na MD. Raz sme boli s malou cvicit-to mala asi 13 mesiacov a absol. ju to nebavilo. Tak sme chodili aspon do herni a detskych kutikov a tam sa vyblbla a unavila a bola tam happy 🙂
Az teraz v 22 mes. na nej vidim, ze ju zacinaju bavit hry a ukazovacky a zaujima sa uz aj o ine deti. Tak by som ju rada dala na nej. kruzky, az to zvladnem sklbit s 2 mimcom, co sa nam teraz narodi 😎

sisstin
29. čer 2009

atreides: já myslim, že malá o nic nepřijde 😉 většina dětí si do 3let vystačí sama, kolektiv je dobrá věc, pokud ho dítě chce 😉 ale když vidim, jak se malej dokáže třeba hodinu zabavit tím, že tahá za šnůrku od žaluzie a kouká z balkonu ven, tak si myslím, že zas o nic nepřichází...jak někdo psal, kolektivu si užije za život až až až 😎

susik77
29. čer 2009

Jj, este ma napadlo-dalsi dovod, preco sme nechceli chodit plavat a cvicit-ze okolo 1 roku casto menila rytmus-kedy spala a pripadalo mi dost drsne, ked zaspi a zrovna vtedy pojdeme cvicit aby som ju budila...ona totiz ledva spala raz za den...

sisstin
29. čer 2009

susik: 😉 další důvod, malej není režimovej, nikdy nevím, kdy půjde spát..strašně se to mění... 😉

susik77
29. čer 2009

jj, ja myslim, ze teraz je to fakt moderne nekam chodit, ucit decka od 2 rokov anglictinu ale oni z toho fakt moc nemaju...nechapem, co sa mala nauci anglicky, ked mi povie akurat mama, tata, baba, brm brm, haf a pod 😎

sisstin
29. čer 2009

susik: no k angličtině se nevyjadřuju 😅 to mi přijde jak totální bejkárna..ale nikdy jsme tam nebyli, takže nemůžu soudit 😝

sisstin
29. čer 2009

susik: jinak AJ je pro miminka již od 3měsíců 😝

susik77
29. čer 2009

Ja si myslim, ze treba davat deckam dost podnetov, ale zase to netreba prehanat-ani jeden extrem neni dobry. ak byvate spolu s babickami al. blizko a s rodinou a vsetci sa s deckom hraju, myslim, ze ma podnetov dost...

artuse
29. čer 2009

já s malou jako s menším miminkem taky nechodila cvičit, plavat, do MC, myslím, že to bezpodmínečně nutné není, celkem často se vídáme s dětmi kamarádek nebo s neteří, takže nějakou dětskou společnost malá má, dřív si stejně s dětma vůbec nehrála, teď už je to lepší, a teď když už je starší bereme ji na výlety, do zoo, atd., teď už si to začíná užívat..

atreides
29. čer 2009

se nebojím, že by o něco přišla, mám známý a kamošky s dětma, takže ve styku s vrstevníkama je (občas 😅 )

sisstin
29. čer 2009

susik: no já kdy čtu, že někdo chodí v pondělí s mimčem na plavčo, v úterý cvičit, ve středu na angličtinu, ve čtvrtek do hudebky a v pátek do MC..tak mi to taky přijde jako přehnaný 😝

susik77
29. čer 2009

siss: jj, vytahovanie penazi...nechapem, cosa nauci z anglictiny, ked napr. sa s nou hrm kolo-kolo mlynske uz asi par mesiacov a doteraz sa akurat naucila povedat kolo a tocit sa 😎 tak pochybujem, ze za ty prachy sa nauci anglicky v 22 mes. basnicku 😖 a 3-mesacne sa mozno nauci anglicky plakat 😎

sisstin
29. čer 2009

susik: no ta metoda je prý vhodná pro malé děti, jako fakt nevim, neodsuzuju to, ale nikdy by mě nenapadlo chodit s dítětem v tomhle věku na angličtinu, nebodaj s kojencem, kterej většinu času chrní..já jsem za to, že se maj děti nejdřív pořádně naučit svůj rodný jazyk a až teprve pak začít s jazykem cizím, něco jiného je to u vícejazyčných rodin 😉

susik77
29. čer 2009

jj, ja som mlu tiez chcela dat do 2-jazyc. skolky od 3 rokov, ale preberala som to s psychologickou a poradila mi, aby som ju nezatazovala, ze musi zvladnut cestinu-kedze sme obidvaja Slovaci...

sisstin
29. čer 2009

susik: no já jsem zvědavá, páč Tygr neřekne ani pfn 😕 MP na něj samozřejmě slovensky mluví, ale zas to je jednom jednou za 14dní...takže se obávám, že té slovenštině rozumět nebude 😕

susik77
29. čer 2009

siss: pustaj mu rozpravky sem-tam -dvd🙂 mala ma rada Matko a Kubko a Macko usko🙂

sisstin
29. čer 2009

susik: on zatim nic jinýho než Bebe TV neakceptuje, ale mám hodně DVD i s sk dabingem, tak až bude větší, a bude tomu víc rozumět 🙂

zuzana76
29. čer 2009

mnohe akcie sa aj mne zdaju ako vytahovanie prachov od rodicov a ambiciozni rodicia platia a platia 😀

ja som sa bola pozriet s malym na jednej hodine anglictiny v MC, on tam sedel ako 5 penazi, ani nedychal, bavilo ho to strasne, ale ta "pani ucitelka" detom akurat pustila Cd od Canakyho a Podhradskej, ktore mame mimochodom doma a spievali pesnicky z neho a tancovali do kruhu a ukazovali si, no a toto robime aj doma obcas, po AJ menej, lebo ja ucim maleho po spanielsky. Maly uz normalne rozprava, ma 22 mesiacov, ale vie povedat uz uplne vsetko a ma velmi bohatu slovnu zasobu, az sa cudujem, ale on sa stale na vsetko pyta, usta sa mu fakt nezavru, vobec, on odkedy rano vstane az do vecera furt rozprava a ked nema komu, tak aspon sam sebe. Musime sa na nom aj smiat s MM, no a najnovsia zabava je prechadzanie sa po parkoviskach a pyta sa na znacky aut, mnohe uz sam spozna - renault, Citroen, Fabiu, feliciu, BMW, najnovsie mi trvalo 3 dni kym som rozlustila co snamena FOSKADENT , casto to opakoval a ja ze aku zubnu ambulanciu alebo firmu to stale spomina, az sme s muzom rozlustili, ze to je Volkswagen 😀 , ale inak rozprava celkom zrozumitelne, dobre mu rozumiet. Po spanielsky vie par slovicok a niekolko fraz a ked odchadzame odniekial tak zasadne zdravi - Dovidenia, Adios 😀 .

Takze on by sa na tej anglictine aj zabavil, som tym chcela povedat, ale nie som na hlavu padnuta, hlavne ked viem po AJ aj ja a nebudem platit za nieco, co robime aj doma. Tam bol sice s detmi, na ucinu pozeral, ze ani nedychal, ale aj tak, mi to pride vytahovanie penazi.

zuzana76
29. čer 2009

u nas ani TV nefrci, pesnicky na CD skor, ale rozpravky zatial vobec, ale teraz sa zacinal zaujimat o rozpravane rozpravky, stale chce aby sme mu rozpravali rozpravku , tak si s MM vymyslame, az sa niekedy strasne zamotame 😀

tak este , ked bude nejake divadielko v MC tak to mozno pojdeme, ma teraz napadlo

sisstin
29. čer 2009

zuzana: tady je to metoda Helen Doron, mělo by to být vyprávění a hraní s používáním anglických slov 😉 pro ty větší prcky, které to baví ještě ok, ale jako 3m miminko, to mi nikdo nenamluví, že to má nějakej smysl..to je fakt tahání prachů akorát 😕

sisstin
29. čer 2009

ted je prostě doba, kdy je to in, takže všichni tam chodí s pocitem, že svému dítěti dávají to nej, což si myslím, že je na tom asi nejdůležitější..a pokud to miminko baví, tak proč ne... ale nelíbí se mi, občas se maminky, které nikam nechodí odsuzují, že jsou líné a svému dítěti nic nedopřejí 😒

zuzana76
29. čer 2009

siss, presne, to je skor zabava pre mamicky, lebo zase, ked ta hodina je raz alebo 2 x tyzdenne, tak sa na to mimino fakt nic nenalepi a trva to 45 minut, to uz potom nech si zaplatia anglicky hovoriacu opatrovatelku, kto uz fakt teda tuzi, aby dieta vyrastalo v takom prostredi, ale myslim, ze naozaj ide asi o ambicioznych rodicov podla mna staci od skolky cudzi jazyk a aj to moze byt vyhodenie penazi, nie je ziadna zaruka,ze dieta sa nieco nauci

sisstin
29. čer 2009

zuzi: holky, co tam chodí tvrdí, že ta angličtina smysl má, tak asi má..akorát mi to přijde ujetý pro děti do 1roku 😉

zuzana76
29. čer 2009

siss, ako zabava ok, ale myslis, ze ich deti budu onedlho "speakovat" a na ZS zvladnu AJ lepsie ako deti co ako batolata na AJ nechodili? ja si nemyslim, pokial vyslovene nejde o viacjazycnu vychovu aj doma, medzi rodicmi, teda s tym dietatom nerozpravaju tak aj doma, tak je to stale len cudzi jazyk a tam uz vela zalezi aj na talente a schopnostiach dietata, ci sa nauci, ako sa nauci, atd....

preto ja s mojim krpcom rozpravam doma obcas po spanielsky, nemame nejake vyhranene hodiny na ucenie, ale ked si napr prezerame knizky a tak nenutene

sisstin
29. čer 2009

zuzi: fakt netušim, jestli jsou na tom líp, než děti, které na Aj v batolecím věku nechodily 😅 to nám asi budou muset říct za x roků maminy, které tam ted chodí, já osobně tomu nevěřim 😉

zuzana76
29. čer 2009

a MC ma teda fakt nezobralo

ked sme tam boli ten jeden krat, tak moj maly sa chcel s niecim hrat, pritom prisiel iny chlapcek, zobral mojmu malemu auticko s ktorym sa hral, moj maly zacal plakat, lebo mal rozohranu hru a mamicka toho druheho tam tliachala s dalsou maminkou, no a ja som musela riesit aj druhe dieta, tak to sa mi teda fakt nechce 😖 , takze ja si nemyslim,ze su lenive, niekomu MC fakt nevyhovuje