Nechodím s miminkem na plavání ani cvičit do MC - nejsem špatná máma?

snezenkajarni
29. čer 2009

Ahoj,
zakládám toto téma, prože snad nejsem sama, která s mimčem nikam nechodí. Pročítám si tady diskuse a připadá mi, že když nikam nechodím, tak nejsem IN. Připadám si tak i mezi kamarádkama, s kterýma občas jdu s kočárkem ven. Oni chodí plavat, cvičit nebo do MC. Já si myslím, že to mimčo nepotřebuje. My bez toho taky vyrostli a nemyslím si, že mi to uškodilo. Připadá mi, že kdo nedělá všechno podle druhých je špatný.
Holky nedokážou pochopit, že se mi prostě nechce malí tahat mezi další děti, které můžou být nemocné. Nepochopí, že s ním nechodím nakupovat. Vždyť v supermarketu potkáte i děti rovnou z porodnice.
Nemyslím si, že když se mu věnuji doma, tak ho o něco ochuzuji. Jsou mezi vámi taky mamky, které nikam nechodí?
Docela by mě zajímalo, z jakého důvodu tam nechodíte. Já mám například strach, že by mimčo mohlo něco chytnout.

lula5
29. čer 2009

Ani ja nepraktizujem ziadnu zo spominanych aktivit, hoci nie z dovodu ako ty. Ja uprednostnujem stretavanie s kamoskami a ich detmi v zime po bytoch, v lete na sukromnych zahradach. Neznasam ihriska, jedine kam som ochotna ist je asi najmensie v BA len pre male deti kde nemusim to moje zvesavat z dvojmetrovych prelieziek. Na plavanie by som chodila v pripade ak by mi to bolo doporucene zo zdravotneho hladiska dietata, inak mi je to priam nesympaticke, hoci dovod konkretny nie je, moje dieta sa minuly rok ako 7mesacne kupalo aj v mori aj v jazerach... Neviem co je MC, ani ako to tam vyzera, ani co sa tam robi.

sisstin
29. čer 2009

snezenkajarní: my taky nikam nechodíme, ale trošku z jiných důvodu..plavání mě nikdy nebralo, syn se jako malej dost bál vody, navíc nemáme auto, takže jsem měla strach ze zánětu středního ucha 😉 cvičit bych chodila, ale bohužel syn je dost nespolečenský a tyto aktivity v žádném případě nevyhledává, jsou pro něj stresující...kdybych měla společenské dítko, tak cvičit určitě chodím..MC mě neberou vůbec, takové ty aktivity s ostatními matkami není zrovna můj šálek kávy 😉

zoeno.1
29. čer 2009

ani my nechodime plavat,ani cvicit,ani do MC (lula tusim sa to vola materske centrum),takisto uprednostnujeme rodinu a kamaratov s detickymi....stale mame nabity program 🙂 proti plavaniu nic nemam,len je to dost drahe na moj vkus,takze tiez sa priklanam k nazoru,ze kym to nie je nutne zo zdrav.hladiska,tak nie.
ale je pravda,ze do supermarketu chodime s malou na nakup potravin,ale to hlavne preto,lebo sme boli 10mes.v zahranici a tam sme nemali nikoho,kdo by nam ju postrazil....

kristi
29. čer 2009

plavat jsme byly 2x, cvicit me nebavi a do MC v nouzi nejvyssi..... 😀 😀 a taky zijem. Na ostatni se vyprdni, dulezity je, jak se citite vy a jak vam to vyhovuje...

nanku
29. čer 2009

ahoj snezenkajarni, ja som s mojou malou, ked bola malicka tiez nikde nechodila, dovod som mala rovnaky ako ty, bala som sa aby mi mala kdekolvek chytila nejaku chorobu, dokonca aj do poradne som mala problem ist, aby sa od niekoho nenakazila, pretoze v nasom zdravotnom stredisku je aj prakticky lekar. cestovat vo verejnych dopravnych prostriedkoch som tiez odmietala, asi som to aj trochu prehanala. az okolo rocika sme zacali chodievat na vylety a tak

jindri
29. čer 2009

snezenka: taky mám občas ten pocit ..... kde je větší koncentrace lidí, tam malou neberu. Hlídání mám, takže není důvod. Na cvičení se chci přihlásit, to bude malé 8 měs. a dělám to z důvodu, aby se otrkala. Špatně reaguje na změny prostředí, cizí lidi. Jinak bych na cvíčo nechodila - dokážeme se s malou dostatečně vyblbnout i doma 😉

sisstin
29. čer 2009

jindri: tak to držím palce, at to zabere..u nás to teda nezabralo, čím víc jsem se ho snažila začlenit do kolektivu, tím víc se bál a nechtěl tam chodit 😉

kacka.va
29. čer 2009

my taky nikam nechodíme a zatím nám to ani nechybí. Není to kvůli strachu z nemocí, jen mi to prostě nepřijde důležité trávit čas v nějakém podobném zařízení. Plavčo nechodíme kvůli mě a mateřská centra moc nemusím, s dětmi se vídáme i tak a nic nám nechybí.

jindri
29. čer 2009

nanku: cítím to podobně, já kam můžu dojít, i když to trvá hodinu, tak radši jdeme pěšky než cestovat mhd ....

zuzana76
29. čer 2009

my tiez nic z toho

plavat sme boli prvy krat az na wellness pobyte v marci, inak nechodime nikam, a teraz sa chystame k moru, na pieskovisko raz za cas ideme, hlavne kvoli malemu, ten pieskovisko moze. V materskom centre som bola s malym len jeden jediny krat a uz asi ani nepojdeme, spinave hracky, mamicka, co tam prisla s inym dietatom a kaslala a mala herpes na ustach. Ja to tiez nevyhladavam, skor som za prechadzky a ked sa zastavime na nakup v nejakom nakupnom centre, tak sa tam maly vyjasi v gulickach. Maly je doma spokojny, pekne sa sam zahra, takze som velmi rada a tiez robime plany skor vramci rodiny, navstevy rodiny, starych rodicov, kamosiek, co maju rovnako stare deticky.

jindri
29. čer 2009

sisstin: no jsem na opičku zvědavá. Už teď se projevuje jako pěkná svéhlavička 😀 jí je nejlíp doma a v kočárku .... 😎

zusma
29. čer 2009

Cvičti ani plavat nechodíme a nechodily jsme. Malá dlouho ve vodě brečela a teď už se ani mně nějak nechce. Navíc poslední půl rok je hodně často nemocná,tak ji nechci tahat ještě do vody. Na cvičení by nevydržela.

Máme svůj program, občas chodíme s kamarádkami do dětských koutků anebo se malá u svojí sesřenky a babičky na zahradě vyblbne až až.

Nějak mně tyto výše uvedené aktivity neberou

sisstin
29. čer 2009

jindri: tak to jste naprosto to samé, co my..Tygr je nejradši doma, a venku se pouze vozí v kočárku, kde sedí a nedutá 😉 bude mít 2 roky a je to pořád stejné, je to hodně o povaze dítěte 😉 já bych s ním ven chodila( myslím jako ty aktivity pro děti v kolektivu 😉 ), ale on prostě nechce, není tam spokojenej a brečí...takže nic, zrovna teda to, že nemůžu chodit do MC mi vůbec žíly netrhá 😉 spíš je mi líto, že nechce chodit na hřiště, písek apod. 😉

bubatinko
29. čer 2009

ahojte, ani ja s mojimi detvakmi tieto aktivity moc nemusim .... radsej sme na prechadzke ved aj tam stretavame deti,aj ked pomenej..... ja vobec neviem preco by som mala s malym chodievat na nejake cvicenia pre deti ked tak isto sa s nimi hravam aj ja doma a MC, tak to tiez kopa deti a ktovie ci tie hracky vobec niekto niekedy aj umyje po nich...... niet nad pobyt na cerstvom vzduchu 😎 😀

gumidek
29. čer 2009

Sice mám mimčo ještě dost malý, ale jedno vím už docela dlouho - mateřský centra rozhodně ne. Jsem si říkala, že asi budu divná, vždyť tam všichni chodí a ono néééé 😅 Plavání zkusíme, to by se prckovi líbit mohlo. A cvičení s prckem si zatím moc představit neumím a ani mě to neláká.
Nebojím se nemocí, spíš mě děsí velká koncentrace matek s dětmi 😀 😀 😀 Na nákupy a výlety s prckem jezdím úplně bez problémů.

sisstin
29. čer 2009

gumidek: no slepičárna v MC, to by mě asi švihlo..ale kdyby tam Tygr chodit chtěl..tak to i překousnu 😝 😅

aja123
29. čer 2009

Tak MC bych asi psychicky neustála 😀 😅 😉

sisstin
29. čer 2009

záleží, taky jaký MC..pokud je to jen herna, kde si vás nikdo nevšímá..tak ok, ale pokud je to ten typ, kde matky společně modelují, batikují, vaří a já nevim co..tak to opravdu děkuji nechci 😅

gumidek
29. čer 2009

Sis, nazvala jsi to přesně 😀

ducky
29. čer 2009

Ahojky,
tak my taky nechodíme plavat, MC už vůbec neeee. Chodily jsme jednou týdně na takové cvičeníčko a říkanky s dětma, ale to bylo takové komorní, max 6 maminek.
Pravidelně 1x týdně se stýkám se svojí kámoškou, která má o 1,5 měsíce mladšího kluka a je to super. Děti si dokonce i "povídají" 😀
Na nákupy malou taky beru, ptž jí nemám kam dát, takže to je nutnost.
Taky si nemyslím, že je nutné navštěvovat s dítětem spoustu kroužků, vždyť to potom z tý mámy vlastně ani nic nemá. 😉

zuzanale
29. čer 2009

Ahojte ani ja nepraktizujem tieto aktivity, ale príde mi prehnané neísť s dieťaťom do kolektívu , na ihrisko alebo do obchoďáku preto aby niečo nechytilo to by sme museli sedieť len doma samozrejme že nepôjdem ak viem že zúri nejaká chrípková epidémia alebo lieta vzduchom nejaká vyroza či mám dieťa so zníženou imunitou no za bežných okolností na ihrisko, pieskovisko bežne ..... snezenkajarni neviem ako staré máš dieťa ale dokedy sa budeš strachovať či niečo nechytí veď deti časom nutne chodia do škôlky či školy čo potom

soanpe
29. čer 2009

já jsem taky out 😅

venku jsme denně,máme zahradu

plavání nepadá v potaz,protože si představím ty neumytý špinavý báby a dědky, co to maj v Letnanech ráno za pakatel, a naší madam,jak tu vodu lemtá 😝 moje dr. mi říkala, ýe by asi taky nechodila, kor s holkou kvůli zánětům moč. cest a infekcím

MC taky nepotřebuju,protože bezduchý tlachání a plínečkáck, kakání,rýmečkách atd. nesnáším.. 😅
hlavně mě seří matky, co tam jdou krafat a dítě má nudli unosu,chrchlá, v lepším případě jen mlátí ostatní děti a bere jim hračky 😠

já si potlachám s bandou na MK 😀 😎
malá j v kontaktu starších dětí a svědčí jí to

ducky
29. čer 2009

Soanpe 😀 😀
To je docela trefné a přesné 😉
Taky se stýkáme z holkama z koně a je to super. 😉

martao
29. čer 2009

Ani my nechodíme do MC. Nehovorím, že je to zbytočná vec, nám tam veľmi pomohli pri problémoch s dojčením.
Ale plánovať si to ako nejakú dennú aktivitu, to nie. Ale pre maminy z veľkých sídlisk je to asi jediné riešenie.My bývame na dedine, máme jedno nové pekné ihrisko, kde sa pravidelne stretávame, takže to je pre mňa MC.

Ak by som bývala v meste, tak plávanie možno.

petja
29. čer 2009

Siss a jak chceš řešit školku?

Já bydlim teda taky na vesnici,ale doma jsme málokdy,toto všechno mě i malýho moc baví,je společenský a jak chodíme mezi lidi,ještě se to prohloubilo.Nedovedu si představit být s ním jen doma,to bych ho ani neudržela,je moc živý a děti miluje.Z nemocí strach nemám,navíc se mi nestalo,že bych v MC,na plavání apod.potkala kohokoliv byť s malou rýmou! Spíš to vidim jako přirozené budování imunity

sisstin
29. čer 2009

petja: to nevim, ale půjde do ní ve 4letech 😉 já byla jako dítě to samé,holt jesle, školka pro mě bylo utrpení, ve škole už to bylo ok 😉 na sílu se to dělat nedá, prostě když nechce, tak nechce... 😉

sisstin
29. čer 2009

petja: jeho to doma baví maximálně, půl dne je schopnej mě hladit, sedět mi na klíně...chodit po bytě, hrát si s kolíčkama..prostě není společenský typ, dětí se bojí, cizích dospělých taky..bojí se neznámého prostředí..s tím nic nenaděláš..dle rady psychologů je mnohem horší se snažit na sílu ho do něčeho nutit, u těhlech dětí to je kontraproduktivní..někdo to má jen v dětství, někomu to vydrží celý život..já jsem ted silně společenská, nemám žádné problémy s komunikací..ale v dětství to bylo horší 😉

zuza.m
29. čer 2009

ani my nechodime do MC a ani na plavanie.ale zato chodime aj na ihrisko aj sa stretavame s inymi detmi.davam ho do kontaktu so psami aj so zemou či pieskom.chodim s malym všade aj nakupovat,pokial nieje v obchode niekto viditelne chory tak prečo nie??treba ich vystavovat aj takym veciam lebo ked pojdu do školky tak sa im orgnizmus zblazni ked nebudu mat určitu imunitu.je to koždeho osobna vec a ked ti kontakt s ludmi alebo take aktivity nechybaju tak ich určite nerob na silu.každy ma svoj sposob života a netreba ho prisposobovat druhym ludom.ale určite sa im nebran koly tomu aby tvoj maly niečo nanachytal.preto že aj prilišne škatulkovanie škodi.ja napriklad koly malemu idem preto že doma je maly zloduch len vymyšla chce chodit a ked ideme na navštevu tak je uplne iny.skuma vela pozoruje nemrnči je spokojny.stači ked videme na ulicu kde su kamenčeky a kde sa hraju aj ine deti.

megi93
29. čer 2009

snezenkajarni my tiež nechodievame nikam. Malá v kočíku vreští ale aj keby nie, tak by sme zrejme nikam nechodili. Plávanie mi kedysi prišlo ako fajn nápad, ale tiež sa bojím aby neprechladla, alebo aby sa jej voda nedsotala do uší. Namiesto toho ju pri kúpaní oblievam trošku s vodou na tvár, aby nebola bojazlivá a nechám ju počľapotať sa trošku dlhšie. Do MC tiež nechodím, ani neviem kde v nr je a či vôbec...neláka ma to. príde mi to ako klebetáreň, kedy mamičky trkocú a nevenujú sa deťom....ale možno im krivdím. Radšej trávim čas s malou doma, otvoríme si okná, aby sme mali vzduch a slniečko a hráme sa, tancujeme, čítame si, alebo pozeráme rozprávky. A tým, že sa jej venujem takto a nevláčim ju kade tade je podstatne šikovnejšia ako iné deti v jej veku. Takže podla mňa si úplne normálna a v pohode...a nemaj výčitky. Mne naopak pripadá chodenie do MC a na rôzne aktivity ako zastieranie vlastnej neschopnosti urobiť malému bábu program. Ako keby som nevedla, čo s nou robiť, tak idem niekde, kto mi urobí program....tým nechcem uraziť iné mamičky ktoré tam chodia 🙂

sisstin
29. čer 2009

tak já se nákazy nebojim, v tomhle nejsem vůbec úzkostná, neomývám dudlík, když spadne na zem a podobně, já bych tam chodila, kdyby chtěl..holt nechce, nechodíme..někdy je to dost omezující, v podstatě, pokud nepřijdou odpoledne naši a nevezmou si ho na chvilku, tak se nikam nedostanu..ale mám dítě, tak se musím podřídit 😎