Nedala některá z vás svému chlapečkovi jméno Antonio?

esoena
3. led 2012

Moc se nám to jméno líbí, ale nenapadá nás jak "jinak" mu říkat. Můžu vás poprosit o inspiraci? Díky

agnessa
3. led 2012

Tak podle mě je to jen jiná verze našeho Antonína (Toník, Tony, Tonda, možná by se dalo i Anty, Tonio)... Myslím, že většinu zdrobnělin vymyslíte až v průběhu... 🙂

maciik
3. led 2012

My sice nemáme Antonia, ale říkala bych mu ve většině případů asi Tony 🙂

salsiccia
3. led 2012

jak bys mu chtěla říkat? a proč Antonio? česká verze Antonín je moc obyčejná? Antonín má těch zdrobnělin přece plno!!

eloana
3. led 2012

podle me Tonik, Tonda

nellygray
3. led 2012

No tak my máme Antonína, ale vzhledem k tomu, že Antonio není nic jiného než Antonín, tak veškerýma zdrobnělinama od Antonína. 😀 S největší pravděpodobností byste mu stejně říkali Tonda, Toník nebo Tony. 😉 My ho občas oslovujeme Toní nebo Toníno.

ronyx
3. led 2012

No já bych mu asi říkala Tony,Toníku,Tondo,prostě naprosto stejně jako Antonínovi.Každopádně já bych teda jméno Antonio nedápala,pokud nemáš nějaké cyzí příjmení,protože třeba Antonio Novák zní fakt hrozně,k českým příjměním to fakt zní dost komicky 😀

coxa
3. led 2012

Kamarádka má Antonia a od malého miminečka až do dneška, kdy mu jsou čtyři roky to je jen a jen Antonio, žádná zdrobnělina. Ona žije v zahraničí, má i cizí příjmení, babičku tady, ale prostě jen Antonio. Já osobně bych teda Antonia tady v Čechách nedala, jak píšou holky - Antonín je lepší. 😉

katschka
3. led 2012

Antonio je krásný jméno a určitě na spoustu zdrobnělin přijdete časem. A jestli se vám to líbí, tak se nenech odradit. 🙂 A jestli má Antonín plno zdrobnělin - tim líp, aspoň to bude mít i Antonio. 🙂

kalo
3. led 2012

Mě se český Antonín nelíbí, ale Antonio je pěkné. Velice se mi líbí Anthony (Tony), ale pak jsme ho nedali, protože jsem měla strach aby se mu neříkalo Tondo, to n-e-é

germaine
3. led 2012

Vybaví se mi dost blbá reklama....ANTONIO JE MI VEDRO 😀 😀 😀

jop
3. led 2012

já nevím s těma neobvyklýma jménama... napadlo tě někdy, že váš Antonio bude třeba i v dospělosti malý, hubený a introvert? To by pak jeho jméno bylo jak pěst na oko. A počítala bych s tím, že se mu bude skoro určitě říkat Tondo (ne vy, ale spolužáci, kolegové v práci..), což zní dost "vidlácky" oproti Antoniovi 😀

mamkamarketa
3. led 2012

bez urazky,ale tyhle jmena Michael, Antonio, Tobias, Thomas, Kevin, Theresa, Hannah, mi proste prijde,ze rodice se snazi byt za kazdou cenu ''svetovi'' jasny,pokud jeden z partneru je cizinec je to o nicem jinem,ale kdyz jsem videla Kevina Veseleho,tak to bylo prinejmensim smutne-nebo vesele?
Nevim proc proste nedat Michala, Antonina, Tobiase, Tomase, Terezu a Hanku?

pelenka
3. led 2012

Teda nic ve zlém, ale pracovala jsem s nejmenovanou menšinou a tohle je tedy přesně jejich styl - Nicolas Zubaj, Paloma Červeňáková, Angelika Gašparová, Kevin Ferenc...., takže pokud není tatínek Ital a neodpovídá tomu příjmení, nešla bych do toho. Obzvlášť, pokud se Vám třeba nelíbí Antonín, protože si troufnu říct, že by to byl stejně pro všechny Tonda.

zimnivanek
3. led 2012

Moc hezké jméno 🙂 Jako první mě napadlo Tony-a to je také pěkné 🙂 určitě až se mimík narodí vás budou postupně napadat další zdrobnělinky a možnosti 🙂 My máme Matyáše a divila by ses jak mu všelijak říkám- a s matyášem to nemá nic společného 😀 😀