Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nedonošené miminko. Kdo je na tom podobně?

jasemin26
2. čer 2021

Ahojky,je tu nějaká mamina které se taky nepovedlo donosit miminko do termínu? Nám se narodil syn ve 34tt s váhou 1500g. Je tu někdo kdo je na tom podobně a rád by si o tom pokecal a podpořil? Hezky den

sarasok
6. čer 2021

Syn se narodil v 34+6 s mírami 2450g a 47cm, v inkubátoru byl jen jeden den,dva dny ve vyhřívané postýlce a pak už jsem ho měla u sebe.. Akorát byl problém s kojením, vůbec jsem neměla mléko, od 29. Týdnu jsem ležela v nemocnici na udržování až do porodu,tak možná nervy... Tři měsíce jsme museli cvičit vojtovku. Každopádně teď mu už budou tři roky,v 15ti měsících samostatně chodil,od dvou let je bez plin a ve dvou a půl začal mluvit 😍 Teď jsem podruhé těhotná ve 38+4 a stále v celku, to pro případ, že byste se bála druhého těhotenství, můj doktor mě hned na začátku ujistil, že každé těhotenství je jiné a měl pravdu 🙏

marti89
6. čer 2021

@jasemin26 První syn se narodil 34. tt s váhou 2700 g. Hlavně to chce zůstat v klidu, vše velice rychle doženou a nikdo by to po čase ani nepoznal..

jasemin26
autor
6. čer 2021

Děkuji vám všem za povzbudivé zprávy.😉👍... Další má otázka, jak podpořit laktaci? Odsávám na doporučení každé 3h a stále mám málo mléka😢, malého mi zatím nepřikládají.. víc jak 30ml nedostanu 😢, bojím se aby se to nezastavilo úplně... Nějaké rady prosim

luciaanaa
6. čer 2021

@jasemin26 no já měla teda mléka pro celou porodnici a to jsem syna dostala až 3 dnes po porodu a mléko pak už jen teklo a teklo, ale prodávají homeopatika teď už nevím jak se jmenuji ale v každé lékárně ti určitě poradí 😉

lalolita
7. čer 2021

@jasemin26 ricinus communis homeopatika na laktaci. Pomohl mi při obou. Tak jsem pořád pila bílou kávu 😉

pe_tu_ss_ka
7. čer 2021

@jasemin26 já tedy hodně pila a pak rady, co jsem nečetla tady..
• Hipp granulovaný čaj (na 1l vody 20 lžiček čaje 1x denně a studený jsem pila každý den)
• 3x denně weleda kojící čaj, ten jsem pila při odsávání, aby se to prohřálo zevnitř
• 2x denně gravimilk teplý při odsávání
• několikrát denně caro s mlékem, taky teplé při odsávání
• ricinus communis (1 den při každém odsávání, 2 den 5x denně a od 3 dne 3x denně až do ustálení laktace)
A pak voda, vývar..
První asi měsíc jsem vždy chodila nahřát prsa do sprchy a první týden jsem si mlezivo neodsávala, ale ručně vymačkávala na radu sestry z oddělení, dokud se nespustilo víc - podeprat rukou prso ukazováček a palec naproti sobě co písmene U a pd hranice dvorce k bradavce jsem jakoby mačkala, když jsem dala rukou větší zkumavku, tak jsem začala odsávat dvoufázovou odsáváčkou od modely (za mě nejlepší na obě prsa, já měla na jedno a z druhého musela pak chytat do zkumavky nebo lahvičky, jak to samo teklo). Jinak pak jsem mela přes půl litru denně. Vstávala jsem i v noci co 3 hodiny a odsávala a pak malého kojila asi do 16m, jinak byl 3 týdny na chirurgické jip, a my za ním jen dojížděli, než mě na poslední týden k němu vzali. A kojit se pořádně začal až asi v jeho 2 měsíci. Neměl na to sílu. Moc držím palce, ať se podaří a kdyby ne, nic se přece neděje 🍀❤

jasemin26
autor
7. čer 2021

@pe_tu_ss_ka moc moc děkuji 👍😍, určitě vyzkouším 👍 děkuji moc..

pe_tu_ss_ka
7. čer 2021

@jasemin26 Joo jen ten ricinus 5 kuliček mi vypadlo 😊 není vůbec zač 🍀

mimi1004
10. čer 2021

@tynka2904 Tady je podobná diskuze založena maminkou, která porodila v přibližně stejném tt dítko s obdobnou vahou. Třeba si vzájemně pomůžete 🙂