Nedonošené miminko. Kdo je na tom podobně?

jasemin26
2. čer 2021

Ahojky,je tu nějaká mamina které se taky nepovedlo donosit miminko do termínu? Nám se narodil syn ve 34tt s váhou 1500g. Je tu někdo kdo je na tom podobně a rád by si o tom pokecal a podpořil? Hezky den

sarasok
6. čer 2021

Syn se narodil v 34+6 s mírami 2450g a 47cm, v inkubátoru byl jen jeden den,dva dny ve vyhřívané postýlce a pak už jsem ho měla u sebe.. Akorát byl problém s kojením, vůbec jsem neměla mléko, od 29. Týdnu jsem ležela v nemocnici na udržování až do porodu,tak možná nervy... Tři měsíce jsme museli cvičit vojtovku. Každopádně teď mu už budou tři roky,v 15ti měsících samostatně chodil,od dvou let je bez plin a ve dvou a půl začal mluvit 😍 Teď jsem podruhé těhotná ve 38+4 a stále v celku, to pro případ, že byste se bála druhého těhotenství, můj doktor mě hned na začátku ujistil, že každé těhotenství je jiné a měl pravdu 🙏

marti89
6. čer 2021

@jasemin26 První syn se narodil 34. tt s váhou 2700 g. Hlavně to chce zůstat v klidu, vše velice rychle doženou a nikdo by to po čase ani nepoznal..

jasemin26
autor
6. čer 2021

Děkuji vám všem za povzbudivé zprávy.😉👍... Další má otázka, jak podpořit laktaci? Odsávám na doporučení každé 3h a stále mám málo mléka😢, malého mi zatím nepřikládají.. víc jak 30ml nedostanu 😢, bojím se aby se to nezastavilo úplně... Nějaké rady prosim

luciaanaa
6. čer 2021

@jasemin26 no já měla teda mléka pro celou porodnici a to jsem syna dostala až 3 dnes po porodu a mléko pak už jen teklo a teklo, ale prodávají homeopatika teď už nevím jak se jmenuji ale v každé lékárně ti určitě poradí 😉

lalolita
7. čer 2021

@jasemin26 ricinus communis homeopatika na laktaci. Pomohl mi při obou. Tak jsem pořád pila bílou kávu 😉

pe_tu_ss_ka
7. čer 2021

@jasemin26 já tedy hodně pila a pak rady, co jsem nečetla tady..
• Hipp granulovaný čaj (na 1l vody 20 lžiček čaje 1x denně a studený jsem pila každý den)
• 3x denně weleda kojící čaj, ten jsem pila při odsávání, aby se to prohřálo zevnitř
• 2x denně gravimilk teplý při odsávání
• několikrát denně caro s mlékem, taky teplé při odsávání
• ricinus communis (1 den při každém odsávání, 2 den 5x denně a od 3 dne 3x denně až do ustálení laktace)
A pak voda, vývar..
První asi měsíc jsem vždy chodila nahřát prsa do sprchy a první týden jsem si mlezivo neodsávala, ale ručně vymačkávala na radu sestry z oddělení, dokud se nespustilo víc - podeprat rukou prso ukazováček a palec naproti sobě co písmene U a pd hranice dvorce k bradavce jsem jakoby mačkala, když jsem dala rukou větší zkumavku, tak jsem začala odsávat dvoufázovou odsáváčkou od modely (za mě nejlepší na obě prsa, já měla na jedno a z druhého musela pak chytat do zkumavky nebo lahvičky, jak to samo teklo). Jinak pak jsem mela přes půl litru denně. Vstávala jsem i v noci co 3 hodiny a odsávala a pak malého kojila asi do 16m, jinak byl 3 týdny na chirurgické jip, a my za ním jen dojížděli, než mě na poslední týden k němu vzali. A kojit se pořádně začal až asi v jeho 2 měsíci. Neměl na to sílu. Moc držím palce, ať se podaří a kdyby ne, nic se přece neděje 🍀❤

jasemin26
autor
7. čer 2021

@pe_tu_ss_ka moc moc děkuji 👍😍, určitě vyzkouším 👍 děkuji moc..

pe_tu_ss_ka
7. čer 2021

@jasemin26 Joo jen ten ricinus 5 kuliček mi vypadlo 😊 není vůbec zač 🍀

mimi1004
10. čer 2021

@tynka2904 Tady je podobná diskuze založena maminkou, která porodila v přibližně stejném tt dítko s obdobnou vahou. Třeba si vzájemně pomůžete 🙂