Nedorostlá kyčelní jádra. Může se stát, že nedorostou?

eva89pouzarova
9. dub 2015

Mám syna 6 měsícu a 3 týdny,na kyčlích nám řekli že nemá ještě srostlá jádra,řekli nám že sním nemáme cvičit, když ale on je tak divoký a nejraději by se stavěl na nožky, a co chodítko, tam ho taky asi nemužu dávat, muže se stát že to nedoroste? mohou být nějaké komplikace? ☹

prcekverunka
9. dub 2015

Ne, nemůže. Buď v klidu. Dcera měla jadérka až nějak kolem 8. měsíce. Taky už jsem se bála, když jsem tam byla v 6 měs. a nic. Ptala jsem se doktora a říkal, že ještě nezažil, že by nedorostla. Že to klidně může trvat i do 12-14 měsíců.

slunicqqo
9. dub 2015

může to trvat i dýl, s dcerou jsme na další kontroly nechodili, se synem jsme byli snad dvakrát nebo 3x než to bylo dobré

mandala
10. dub 2015

Chodítko určitě ne, to je největší zlo na klouby.

markyzka84
10. dub 2015

choditko nedoporučuji . jinak mala taky nemala a uz je vse v naprostem pořádku 🙂

ratatooy
10. dub 2015

tak ted nevim jestli to napíšu dobře ale mě nedorostli kyčelní stříšky čili asi jádra nebo je to něco jiného nevím,jako malá jsem musela mít takový ty kšíry na nohy a stejně nepomohlo,problém jsem měla až v pubertě že jsem bolestí nevydržela stát na místě,při chuzi v pohodě ale jink všude sedět,pak to přešlo,ted se to sem tam ozve ale dobrý,uvidíme časem na stáří 🙂