Nedozrálá CNS, dráždivé dítě, máte zkušenost?

krakorinka
20. pro 2013

Dobry den, mame ctyrmesicni dvojcatka, narozena 35+5.
To mensi z nich (p.v. 1870g) je od malicka hodne uplakany vzteklounek 🙂 Hodne se leka, zaklani se do luku. Meli jsme podezreni na reflux, ale nyni jsme objednani na neurologii s tim, ze nase rehabilitacni je presvedcena, ze se jedna o drazdive dite s nedozralou CNS. Zacala jsem s nimi cvicit Vojtovku, klubickuji, ctu knizku Nezna naruc rodicu. Dostali jsme take vit. B6, proste delame, co se da.
Mate zkusenost s takovym detatkem? Budu vdecna za jakoukoliv radu ci zpetnou zkusenost.
Dekuji 🙂

pisisvori
20. pro 2013

@krakorinka poradit neumí, ale hodně mě to zajímá, dcera byla sice v termínu a velká, ale císařem a brečela neustále...tak jsme zvědavá na nějaké rady , kdyby to druhé bylo to samé🙂.

katerinal
20. pro 2013

Ahoj, mám 3,5 měsíční holčičku narozenou týden po termínu (první dítě) a taky si myslím, že je to dráždivé dítě. Od narození se docela vzteká a je pořád taková napnutá (říkala nám to i sestra u dětské doktorky). Taky se nám točila dost doleva, a tak jsme na doporučení doktorky začali chodit na rehabilitace a cvičíme doma podle instrukcí fyzioterapeutky. Bude to běh na dlouhou trať, ale už se dostavují první výsledky. Začíná se trošku povolovat, což má vliv i na celou její psychiku a trošku se uklidnila. No a nejhorší je uspávání, to je kolikrát i více jak dvouhodinový boj. Přes den spí v kočárku, to usne skoro hned, jak jí tam položíme, ale večerní usínání je běs, což by právě mělo souviset i s tím, že je to dráždivý typ. Asi ti žádnou radu nedám, pač ji sama hledám, ale asi to chce cvičit, klubíčkovat a vydržet 🙂

dlabinecka
20. pro 2013

@krakorinka
@pisisvori
@katerinal TAk já si to prožila s dcerou,diagnoza bohužel přišla pozdě... Je narozená 40+3tt, ale po dlouhém, náročném porodu pomocí kleští. Vojtovku jsme cvičily, až později, kuli menším problémům s motorikou, ale v tomhle období nám pomáhalo opravdu jenom klubíčkování -velikou část času trávila v šátku, zavinování dle karpa, a samozřejmě celkově správný postoj k manipulaci -viz zmíněná knížka "něžná náruč rodičů". řekla bych, že nejvtěší zlepšení přišlo v době, kdy se začala přetáčet - asi to souviselo s nějakým postupem z neurologického hlediska.

imzadi
21. pro 2013

@krakorinka i nase dcera mela tuto diagnozu....od 6ti tydnu chodime k neuroloogovi a cvicily jsme.vojtovku...hodne lekava, zatate pesti, zaklaneni....vojtovka pomohla...pak klubickovani,noseni,co nejvic klidny pristup, nerusive prostredi.... to uvolneni se zlepsilo ale ted v roce a 2m je ujecena furt 😝 je hrozne citliva...sikovna na jemnou motoriku ale jeste nechodi...ale ve trech letech uz videt rozdul urco nebude😉 drzte se

krakorinka
autor
21. pro 2013

Jako by jste mi mluvily z duse. Uspavani horor, ale pres den soupnu do kocarku a spi dobre. Tedy po 40-ti minutach se vzbudi, ale to je udrncam na prochazce.
Ale vecer sileny, ikdyz se nebudu rouhat, ty koliky, co meli oba dva, to jsem nezazila. Nejhorsi je nicmene vstavani v noci - to, ze si mysli ve 3 v noci, ze je den a hodinu a pul je vzhuru 🙂 Pry to souvisi prave s tou nedozralosti, tak s tim nic neudelam...
Vojtovku cvicime, klubickujeme, ale rusive prostredi chte nechte mame - jednak jsou dva a toho revu pri cviceni Vojtovky, toho je teda pozehnane. A k tomu mame 5-ti leteho prcka 🙂
No, uvidime, kazdy mesic mi to pripada lepsi a lepsi. Dekuji moc za rady a zkusenosti, jste zlaty...