Nefungující babičky. Jak urvat s manželem čas pro sebe?

martule20
26. bře 2009

Ahoj holky, určitě nejsem jediná, kdo řeší tuto situaci! Závidím kamarádkám, kterým babičky prcka na celé odpoledne (nedej bože víkend!!!) pohlídají a ony si můžou vyrazit s manžou jen společně. Snad to není ode mne moc sobecké, že si po roce chci někam vyrazit jen s manželem, bez malé. Byli jsme teď poprvé na večeři a úžasně nám to prospělo. Pohlídala moje mamka, ale bylo to tak, že jsem malou uložila a ona celou dobu do našeho návratu spala. Líbilo by se mi vyrazit si třeba i jen společně někam na odpoledne, ale nejsem si jistá, že by to naši s malou zvládli. Nejsou zvyklí na děti, mám strach, aby ji uhlídali a taky se bojím reakce malé... Babi a dědu miluje, ale taky hodně visí na mně..

astrane
26. bře 2009

tak to neporadím,malej má dva roky a ještě jsme se ho nezbavili 😀 Staršího si občas vezmou,ale taky málo....My to řešíme tak,že chodíme všichni-bydlíme na vesnici,tak chodíme do místní hospody-v sobotu a v neděli odpoledne je to tam jako školka 🙂 Předtím jdem společně na procházku...Když je pěkně,sedíme na zhrádce-je tam park a kousek hřiště a auto jede tak 1 za hodinu...sejde se s dětmi celá ves,protože jinam se jít nedá 😀

Ale neboj,jak bude trochu větší-tak ve školkovním věku,bude to jiný a nebudou se už tolik bát a ona bude taky samostatnější...

slunicko552
26. bře 2009

Tak my jsme taky ještě nikde nebyli sami.No ale budu s tím muset něco udělat 😀

mkr
26. bře 2009

mám kámošku, s kterou se dost často vídámě děti si hrajou a když je potřeba tak si vypomůžem, zrovna v neděli malou hlídali 🙂 bydlí i kousek takže to je supr

kubaka
26. bře 2009

ideální je hlídací agentura - paní udělá co jí řekneš, dostane zaplaceno a nemusíš se nikoho doprošovat a být vděčná. My taky nikoho nemáme a prvního syna jsme nechávali hlídat docela často - zvlášť když byl nemocný a my byli v práci. Toho malého dnes už pohlídá velký brácha, takže je to trochu snazší. Když jsem potřebovala doma pracovat, poslala jsem ho s hlídací paní na 3 hodiny na dětské hřiště a bylo to

martule20
autor
26. bře 2009

mkr: to není špatnej nápad! TAky se s pár holkama scházíme, takže se děti znají a znají se i s rodiči. No,
napadá mě tak jedna, s kterou by šlo něco podobného domluvit. To s ní určitě proberu! Její klučina je
pohodář, toho bych hlídat klidně dokázala 😀

martule20
autor
26. bře 2009

astrane: Já se taky těším na společný výlety apod. , ale přeci jen, když jsme s malou společně, tak pořád koukáš, aby Ti někam nezdrhla nebo nespadla a s manželem si skoro nic neřeknem. Navíc, taková ta romantika v tom taky moc nefunguje 😀

timbouctou
26. bře 2009

kubaka . a jak je to s cenama? I když já se moc zozšoupnout nemůžu, máme moji matku o patro níž, Sice nepohlídá, ale nevím, co by na to řekla. Nechápu to, pořád mlela, jak se těší na malýho a teď má kolem všeho tolik řečí, že už to ani radši nezkouším.

martule20
autor
26. bře 2009

kubaka: Taky už mě to napadlo, ale mám trochu problém s důvěrou cizím lidem 😒 O malou se bojím i když ji hlídá babička 😉 Mám tip na jednu paní, co má i vlastní malé děti a snad hlídá doma, má zahradu což by bylo ideální... Jen se k tomu pořád nemůžu dopracovat svěřit malou někomu, koho v životě neviděla... Co když se pak ode mně bude odmítat hnout, abych jí zase neodešla? Ceny by mě taky zajímaly!

ria80
26. bře 2009

Timbuctou,to je jak u nás.Babička s dědou v baráku,ale hlídat nechtějí.Takže se od malé nehnu.Ale kdybych ji nechala hlídat někým jiným,tak vyletí z kůže.Takže nevím,jak si to teda představují.Musíme se obrnit a kašlat na to a dělat,co my uznáme za vhodné.Jsou to naše děti a my bysme jim určitě neublížili.I když je to těžké,pořád se k tomu odhodlávám

mkr
26. bře 2009

tchýně pořád otravovala kdy bude vnouče teda obě a teď ani jedna o ni nejeví zájem a to se už ptají, kdy bude druhý, no co jim na to říct, že
naši malou bych cizímu nesvěřila, aspoň po nějakou dobu bych musela trávit čas s nimi, je dobrý, když se s někým vídáš tak víš jak to tam chodí nepřetvařuje se, ví co a jak děláš, protože spolu normálně pokecáte

andulkaavetrelec
26. bře 2009

jojo, někteří prarodiče by chtěli kupu vnoučat, ale přiložit ruku k dílu, to ne...
my si s manželem naposledy "vyšli" do přírody, když spal malej v autě, jinak se v péči střídáme, takže společné aktivity nula, resp. večerní popovídání apod....
Jenže když vidím ty babičky, jak někdy běží za vnoučkem a nemůžou ho doběhnout, tak jsem ráda, že to mám pod kontrolou, v roce a půl už mi to jako nějaká hrůza nepřijde a chuť "na chvíli se ho zbavit" není už tak velká...

martule20
autor
26. bře 2009

Tak to manželova maminka by hlídala, ale máme to k ní sto kilometrů. A zatím si nedovedu představit, že bych jela v pátek sto tam, sto zpátky, v neděli sto tam a sto zpátky. A hlavně nevím, jestli by malá bez nás víkend vydržela. No, nezkusím, nepoznám. Ale spíš až v létě.

mkr
26. bře 2009

martule a proč se sto vracet zkus tam najít něco pěknýho poblíž tchýně a když to malá nezvládne budete na blízku ty budeš klidná a bude to zároveň změna o 180 % taková víkendová dovolená ve dvou 🙂

martule20
autor
26. bře 2009

andu: Mně to nepřijde jako hrůza 😀 Ale myslím si, že ty společné chvilky společně s manželem jsou vzácné a chtějí oživovat 😉 Taky se právě v péči střídáme. Když si chci jít zacvičit nebo potřebuju k doktorovi nebo na úřad, hlídá manžel a obráceně. Večerní popovídání je fajn, ale třeba kino by se jednou za čas šiklo. My byly s malou u našich o víkendu a právě jsem si říkala, že nevím, jestli je bezpečné ji tam celý den nechat 😀

gabka32
26. bře 2009

ahojky - já mám štěstí s našima - rádi pohlídají když můžou, pravidelně 1xtýdně je malá u nich, protože už chodím do práce a párkrát tam i přespala, že jsme si večer s MM mohli někam vyrazit a v klidu jsem se vyspala. dneska jsem byla u zubaře a poprvé hlídal i můj tatka a vše na jedničku 😉

horší je to s tchýní 😒 taky měla plnou hubu keců během těhu, prý hlavně aby to byla princezna, pak jestli se míním vdávat když už jsem v tom.... (nakonec jsem se teda i vdala...)no a po narození malé jak když utne .. chce akorát abych jí posílala fotky na email, dárky teda sem tam pošle ale u nás byla tak max 5 a k sobě nás už nezve jako dříve - naposledy na vánoce 😠 zve jedině MM at se staví po práci a jemu si pak stěžuje že se vůbec nevídáme, že my jezdíme jen k našim (no bodejt ne, když nás chtějí videt každý víkend 😉 a že Sašku zná jen z fotek... ale že by zvedla zadek a přijela.... to by ji obtěžovalo. a hlídala asi 2x jen pár hodin a pak z toho byla hotová, že malá plakala a nevědla jak ji utišit.... se ani nedivím, když jí vůbec nezná.

ted mám akorát dilema, protože už jsme ji poprosili aby hlídala na podzim, pojedem sestřence na svatbu asi 300km daleko, je to na celý víkend, tak že bychom malou nechali u babičky, tak s nadšením souhlasila, dokonce už nakoupila příkrmy aby jí měla co dávat (mimochodem jak to manža kontroloval tak polovina prochází asi za měsíc 😀) ale ted nevím jestli to tak pujde dál raději malou vezmem sebou než jí dávat pro ni k cizí paní a ještě na celý víkend.... jenže ona se zas urazí, achjo 😒

mkr
26. bře 2009

gabka malá měla období, kdy moc k cizím nemusela jednou jsem ji nechala u tchýně na hodinu, jeli jsme do makra, když jsme přijeli malá rudá hysterická, no nevím co s ní dělaly, pomáhala jí hlídat švagrová, dlouho potom jí trvalo než k někomu šla a pár nocí probrečela ze spaní, tak pozor na to, děti to vnímají jinak, naši holku ten člověk musí zaujmou něco jí musí nabídnout co nezná, ale oni nějak nezabodovaly

gabka32
26. bře 2009

no právě, MM se to nelíbí že chci z hlídání ustoupit, že to zas tchýně bude řešit proč a jak a bojí (MM) aby na nás nezanevřela a mají nám dávat pozemek... ale jde mi hlavně aby byla malá v klidu a pokud bude bez nás tak aspon u někhoo koho dobře zná a je spokojená. každopádne jestli se tchýně nepolepší a občas nepřijede nebo nás nepozve k nim (my se vloni občas pozvali sami ale vždycky to bylo takové divné 😖 ) tak beru malou s námi - naši jedou taky, tak se třeba prostřídáme v hlídání 😉
ted mi došlo, že vlastně malou už tchýně neviděla 3měsíce 😖 ale jí asi stačí když pošlem fotky - má se čím chlubit, hned to tiskne, posílá tchánovi... no síla 😔

jabber
27. bře 2009

martule - moje dcera na mě taky hodně visí, ale k oběma babičkám jí dávám pravidelně a je tam úplně v pohodě, dokonce si na nás ani nevzpomene 🙂 K tchánovcům ji dávám dopoledne a většinou si pro ní večer přijdu, ale už tam několikrát i spala přes noc a naše máma už jí měla i 4 dny v kuse. Chce to vyzkoušet, napoprvé být někde poblíž, kdyby něco a možná budeš překvapená jak hladce to půjde 😉 Taky je dobře, aby prcek viděl babičku co nejčastěji to jde a byl zvyklý na ní i na prostředí 🙂

susik77
27. bře 2009

ahoj, my jsme daleko od babicek- cca 300-400 km.Tchyne sice prijde tak 1 za mesic-dva a pohlida malou na pul dne a my si muzeme vyrazit, ale je uz starsi-pres 60 let a malou moc nezvlada a ona pri ni place 😖
Ja jsem si nasla slecnu na hlidani-pres moji byv. kolegyni. Je to zdrav. sestra, male je od zacatatku sympaticka, hraje se sni. Je to mlada holka a s detmi to umi 😵 Na hodinu ji platim 120 Kc, co se 1-2x mesicne da. Vyuzivam ji, kdyz si chceme s mm odpol.-vecer vyrazit, nebo kdyz jsem objed. u lekare.Fakt doporucuji. Sice je tezne najit nekoho spolehliveho, ale vyplati se to. Nam to moc pomaha 😉

kubaka
27. bře 2009

timbuctu martule - v Praze je hlídací agentura Družstvo BabySitting v Řepích, Vondroušova 1194,
tel. 235 311 765,764
Provozují ji invalidé, takže paní špatně mluví (neleknout se) a ceny jsou 75 Kč na hodinu + 25 doprava paušálně. Nejméně hlídají 2 hodiny a miminka od 3 měsíců.
Obracím se na ně už 12 let a jsou perfektní. Hlídačky jsou proškolené, ověřené, pojištěné, když jsem jednu už nechtěla, neposlali mi ji.

Jak jsem to zjišťovala, je to snad nejlevnější v Praze. 3 hodiny hlídání venku malého mě vycházely cca na 250 Kč

oba moji kluci vždycky popadli "tetu" za ruku a už ji táhli k hračkám - na mě se ani neotočili 😅 Když jsou děti ve svém, berou to většinou podstatně lépe než v cizím prostředí. Jsou doma, tak jsou na koni a tetě se chlubí hračkami 🙂 Strach jsem měla nechat syna u mámy i u tchýně - s těmito tetami nikdy 😒 Trochu smutné, uznávám...

martule20
autor
27. bře 2009

kubaka: Děkuju moc za kontakt! Pro nás je Praha trochu z ruky 😀 , ale ostatním to určitě pomůže! No, já se zkusím pozeptat té paní, co jsem o ní psala, zatím tajně, manža by to asi nerozdýchal a uvidím. Kdyžtak bych k ní
malou ¨zkusila na hoďku dát a třeba bude všechno v pohodě.

hancas
27. bře 2009

mi si s manžou taky nikam jěště nevyšli,a,dát hlídání babičkám,mé mamce v pohodě,ale tchýně je prostě nezvládá,nezvládá jedno natož dvě ,takže bych měla strach,ale zase si říkám chtěli jsme děti tak musíme trpět,a ne jako dřív každý víkend večeře ,pařby...prostě ted děti,děti,děti a když večeře tak v menuboxu domu ☹ a spapat až děti usnou takže celkem pojhoda že???ale nestěžuju si

sisi.v
28. bře 2009

Moje mamka funguje jako babi, ale protože chodí do práce, tak si bere malou jen každou sobotu na celý den. Přes týden ale chodí Claudi 2x do dětského klubíku, kde mají individuální hlídání dětí, od 10 od 16 hodin, protože dodělávám mám před státnicema a večer jsem tak hotová, že nejsem schopná se nic naučit 😢. Zkušela jsem státní jesličky, ale nějak se mi to nezdálo, bylo 18 dětí na 3 tety, 2x jsem tam s ní zůstala a moc se tam nelíbilo ani mně 😉, ale tady paráda.

andilek
28. bře 2009

my nemáme taky hlídací babičky, máme jen jednu se kterou komunikujeme, ale má dost těžkou práci 2 roky do důchodu, prababičku na starost, tak ji nechci zatěžovat hlídáním našeho prcka ...
ale už jsme s MM taky debatovali, jak a kdy si sami povyrazit a našli jsme řešení v jeho bráchovi, on je sám, děti má rád, tak když budeme chtít prostě "nakluše" a pohlídá 😵 😅 , ale zatím plánuji spíš po večerech, kdy Ondra spí a nebude s ním tolik práce 🙂

my naštěstí máme RD, takže loni v létě nebyl problém si zagrilovat a posedět s kamarády až do rána, měla jsem venku chůvičku, takže jsem mohla být cca za minutku u něho a v té době třeba ještě nakojit 😵

majaaita
28. bře 2009

Tchýně občas hlídá pár hodin staršího, mladšího zatím ne. Taky jsem ze začátku řešila, že k němu přistupuje jinak než já, že mu dá čokoládu nebo tak ... ale beru to tak, že je to jeho babička, tak a´t si jí taky užije. Pro děti jsou ty jiný sociální kontakty hrozně důležitý.
Moje máma je od nás daleko, ale když tam jsme, hlídá moc ráda.
Jasně, musí mít nastavený pravidla, dítě je musí poslouchat - k tomu stačí pár návštěv v přítomnosti rodiče, aby se to vyjasnilo.

Martule, radím, abyste do toho šli. Babička se osvědčí, stačí jí dát šanci 🙂

My už se těšíme, až mladší povyroste a někdo se uvolí hlídat je oba, aspoň na dvě hodinky na rychlou véču 🙂

karotky
28. bře 2009

My taky nemáme fukční babičky. 😒
Takže jsme si našli kamarády,kteří mají stejně staré děti a jsou ve stejné situaci.
Jezdíme střídavě na návštěvy,pořádáme grilovačky a jiné dom.akce. 😉
Nelituju toho,že si nemůže nikam vyrazit bez dítěte.Víme,proč jsme si ho pořídili,tak nám to opravdu nevadí.
Až nám děti odrostou a nebudou potřebovat naší společnost,zase si to vynahradíme. 😵

kristi
29. bře 2009

my teda hlidaci babicku mame jednu, ale daleko. Takze kdyz uz,tak je tam Mia aspon pres jednu noc. Kdyz byla jeste mala, meli jsme chuvu, ktera chodila na 4-5 hodin hlidat 🙂