Nehraje si a vzteká se na ostatní děti 😞 Poraďte

lu24
16. led 2011

Maminky, prosím vás o radu :( Mám doma 28 měsíčního chlapečka. Chodíme 3krát týdně do mateřského centra mezi dětičky, doteď to bylo celkem dobré,ale od Nového roku se vzteká, s nikým si nechce hrát, nikomu nic půjčovat a dokonce naposledy uhodil holčičku,protože ze země zvedla balón se kterým si Filip předtím hrál..... 😒 Jsem v koncích. Po dobrém to nejde, zkoušela jsem mu dát i na zadek,ale je to k ničemu..... Takhle se chová jen, když je ve větším počtu dětí, je jakoby ve stresu a hlídá si všechny hračky, takže si vlastně nemůže ani pořádně hrát jak je pořád ve střehu 😨 Když jsme na návštěvě a hraje si třeba ve třech, tak je bez problémů...... Poraďte prosím co dělat, co dělám špatně :((((((((((((((( ??

wali
17. led 2011

ahoj, mne to nepríde, že by si robila niečo zlé. zvlášť keď to predtým nerobil, tak si myslím, že je to proste nejaká etapa vývoju a že ho to časom prejde. má už niečo vyše dvoch rokov, tak predpokladám, že už rozpráva - skús sa ho spýtať, keď pôjdete do centra, či tam vôbec chce ísť. keď nie, možno by som párkrát centrum vynechala, ale stále ho skúšala motivovať, aby šiel - že tam je veľa hračiek a bude sa mať s kým hrať, a tak podobne. a časom to príde späť, že bude zase chcieť medzi deti a hrať sa. príde leto, bude sa chodiť von na piesok, to bude zase iné. drzím palce, aby sa to rýchlo vyriešilo!

many
17. led 2011

no to u nás taky začala teď šílená doba 😖 jak je sám, tak je to zlatíčko, ale jak je s někým, tak se hádá o hračky , nechce pučovat,...... a nám začal odmlouvat.................. a pěkně zkouší a když fakt neposlechne a dělá naschvály, dáme na zadek a třeba začne řvát a řve a řve a nerví 😠 fakt síla, to u něj taky začalo až teď 😖 ale jak jsme samotní doma, jen já s ním třeba, tak máme klid 😖

sonije
17. led 2011

Ahoj, to je normální období. U nás tohle chodí ve vlnách, nejhorší byla krátce po 2 narozeninách, to tři měsíce terorizoval všechny děti, neposlouchal, na nic se nesoustředil. Co já si vyslechla nadávek od mamin. Že máme spratka nevychovanýho, že jim zmrzačí dítě... Ještě dnes když někde pláče dítě, koukám, kde je Adík... On třeba vzal hračku a hodil ji po někom. Vybíral si záměrně děti buď měnší nebo takové ty mazánky, co měly pořád za zadkem mámu. Nepomohlo ani domlouvání ani na zadek. Ale my už chodili na kroužky, takže jsem nemohla jen tak vynechávat. To bych poradila tobě, prostě tam nechoďte, zkuste to třeba za 14 dní, když to nepůjde, zase nechoďte.. Adíka to přešlo asi po třech měsících, pak byl nějakou dobu klid a znovu ho to chytlo někdy před třetíma narozeninama, to útočil hlavně na menšího brášku. Srovnala ho až školka a od tý doby je celkem klid. I když teď má zase období, že napodobuje mladšího brášku a všechno ničí a shazuje, ale to dělá jen když jsem poblíž já. Ve školce je oblíbenej, nikomu nic neničí, problémy s ním nejsou. Doma pak asi pouští páru.. Takže vydrž, těhle období ještě přijde... Já jsem byla hrdá na to, že mám chytrý dítě a do dvou let dostal na zadek celkem 4x. Po druhých narozeninách už bych to nespočítala, co ten se navyváděl blbostí.. Ale kupodivu znám i horší děti, většinou jsou to ty, kterým mámy říkají "osobnosti" a nechají je dělat úplně všechno...

lu24
autor
27. led 2011

Všem děkuji za rady 🙂 Zbývá jen vydržet a přečkat tohle období, do té doby než příjde jiné 😀 Mám pocit, že se to zlepšuje, tak snad to postupně vymizí úplně, protože pokud ne, myslím, že pro Fífu budou těžké první dny ve školce, kde budou i starší děti a nebudou se s ním prdět 😉

kubaka
29. led 2011

no to je jednoduché - přestat s ním chodit do do blázince zvané mateřské centrum. Jestli jste tam byli pořád, tak se nedivím, že už toho má prcek plné zuby. Batole není vůbec vybaveno na to si hrát s ostatními. Hraní ve skupině ho akorát ruší a frustruje. Potřebují si hrát osamotě, sami se sebou, nerušeně . Nejsou schopni se ani dělit ani si půjčovat hračky a je chyba je k tomu nutit. Nejde to ani vysvětlit. Na společnost druhých dětí je dost času ve školce, kde se pomalu teprve začnou zapojovat do kooperace - velmi pozvolna.
Techte ta mrňata v klidu 😉

zzuzinda
22. únor 2011

Ježíš, děkuju vám, zrovna včera jsem měla výstup v herničce, že náš Adam plácal děti po hlavě. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Jedni rodiče si mě tam dost podali, že jsem hrozná matka a on za to vlastně nemůže, ale můžu za to já. Navíc jsem zrovna nebyla ve střehu, protože se mi zdálo, že je Adam v klidu. Doma jsem se pak dověděla, že jsem na Adama i na chlapa protivná a proto Adam zlobí, takže jsem to nakonec obrečela. Tak jste mě uklidnili, že v tom nejsem sama. Říkala jsem si, že si dáme pauzu od center. V zimě je to těžké, něco s prckem podnikat, když byl sníh, tak to šlo, ale takhle je to bída. Procházky ho moc dlouho nebaví, na hřiště to není a doma je to pořád stejné.Tak budu vymýšlet program jak vzteklá.

ladiva
24. únor 2011

Kubaka, já si nemyslím, že je něco špatného chodit s dětmi do kolektivu. My chodíme do mateřského centra 2 krát týdně a malej se tam moc těší. A ještě ve středu chodíme do školky na hrátky s batolátky a taky se mu tam líbí. Spíš bych řekla, že se doma nudí, máme malej byt. Tam jsou neokoukaný hračky a prostor, může tam jezdit na autě a tak...Teď přes zimu je to super. Jinak malej bude mít 2 roky a začíná se taky vztekat, ale na děti zatím nic nezkouší. Akorát se někdy tahá s dětmi o hračky, ale to dělají skoro všechny děti. Uvidím, jaké to bude, až bude starší. Když bude v kolektivu zlobit, tak tam prostě přestanem na nějakou dobu chodit....

irasek
24. únor 2011

@lu24 - řešíme momentálně dost podobný problém. Utěšuji se, že je to opravdu vývojem 😝 . Hlídá si hračky, ale hlídá si i mě, nesmí se mě dotknout jiný dítě. Má teď odpovědi typu: nechci, neumim, nevim a taky to tak vypadá, nic moc ve společnosti nepředvádí (myslim cvičení, básničky, písničky...), ale doma je úúúplně zlatý vzorný dítě. Určitě ale nepřestanu chodit do mateřského centra, nebo někam mezi děti. Takže musíme vydržet, to se zlepší 😀 😀 😀