• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neklidné novorozeně, dělám něco špatně?

10. července 2014 
Dobry den, chtela bych poprosit o nazor, radu ci uklidneni. jsem prvorodicka, ziji daleko od rodiny a mam 10denni holcicku. po porodu nas pustili hned druhy den, takze jsem byla hozena do vody. o detech takhle malinkych jsem si myslela, ze jen spi a ji a krici jen do te doby, nez se nakrmi. nase holcicka place porad. pres den sama nespi, musim ji dat do satku a byt tak s ni cely den, aby spala. po kojeni sice vytuhne, ale tak 5-10 minut a pak zase spusti plac, mnohdy ani kdyz lezi na nas nepomuze. v noci zavinujem, usina u prsa u me a spi cca 3hod intervaly, coz nam pomaha, ale se svetlem (5rano) se budi a uz neusne, takze zase satek...s kojenim problem neni...delam neco spatne?
16. kvě 2014 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis Špatně nemusíš dělat vůbec nic. Nejsi sama, kdo si myslel, že děti pěkně spinkají a pláčou jen, když jim něco chybí. Jenže některé děti prostě jen hůře snášejí ten přechod z bříška na svět a pořád pláčou. Pěkně srozumitelně o tom píše Karp v knize Nejšťastnější miminko v okolí. Ve zkratce to vysvětluje tak, že miminko potřebuje mít první měsíce ještě pocit jako v děloze, proto to nošení, zavinování, hluk...Ono se to časem bude zlepšovat
16. kvě 2014 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@jancip dekuju, ja jen, ze s temi hormonami je ten plac obcas nesnesitelna kombinace, hodne si to beru:(
16. kvě 2014 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis máš prostě křiklouna, neuděláš nic. Můžeš zkusit kapky, jestli jí nebolí bříško, ale spíš ti nebude zbývat nic jiného, než trpělivě vydržet. Vím, o čem mluvím, můj druhý syn v kuse plakal do 6m, pak se to o něco zlepšilo, ale do roka byl ještě dost ubrečený. Hodně mi pomohla hacka, mohla jsem sedět a houpat v ní - měla jsem šňůrku přivázanou k palci na noze, abych alespoň mohla naházet něco do hrnce k obědu :grinning: Myslím, že pro svoji dceru uděláš nejvíc, když se jí budeš maximálně věnovat a vyhovíš její potřebě být s tebou :slight_smile:
16. kvě 2014 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
jsem se tesila, jak budem vozit v kocarku a ten taky nesnese, place i u prebalovani, koupani.. budu tedy doufat, ze cas to spravi a ze me nervy vydrzi. tak strasne bych si to materstvi chtela uzivat, ale nejde mi to:(
16. kvě 2014 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis I já Tě uklidním. naše malá byla a je poděs. Taky jsme žila v představě, že děti se nají a spinkají. Ona ani najedla, ani nespala! Nesnášela, nošení, šátek. Jen zavinout se nechala. Pořád brečela, ve dne, v noci, jeden weekend skoro nonstop. To už jsme běžela k doktorce celá zoufalá a na pokraji zhroucení. Byly jsme týden v nemocnici, tam trošku poléčili koliky Sab Simplexem, dohlédli, jestli přibírá. To příibírala, protože jsem to do ní vždy nalila s vypětím všech sil..a její uřvanost přičítali nedonošenosti. Teď je šikovná, jí málo, ale jí, břicho povolilo a spí celkem pěkně. Ale tak do půl roku jsme byla zralá na blázinec. Šestinedělí, na to vzpomínám jako na peklo. Ale zvládli jsme to a teď si to užívám. A nevěřila jsme, že někdy budu! Takže vydržet a pevné nervy.
16. kvě 2014 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis A na záchod jsem chodila s malou, a houpala ji nohou v autosedačce. Nevěřila jsem, že se tomu budu někdy smát :D
16. kvě 2014 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
16. kvě 2014 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kiikis jj, některé děti to tak zkrátka mají. U koupání můžeš zkusit vyměnit vaničku za kbelík, u nás to pomohlo :wink:
16. kvě 2014 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@bonavoxa dekuji za uklidneni, ze v tom nejsem sama. u vas to melo i pricinu- brisko, my nejspis zadne boleni briska ale nemame, je to proste protiva. a ja se tim trapim
16. kvě 2014 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud můžu doporučit knihu tak Harvey Karp - Nejštastnější miminko v okolí, třeba to pomůže, můžete si i rady z knihy vyhledat na internetu nebo na ulozto.cz, jestli to tam není v pdf. :slight_smile:
16. kvě 2014 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kiikis Na bříško to všichni sváděli, ale byla to jen jedna z příčin. Celkové je poděs. řvala většinou z nevysvětlitelných příčin, už jako novorozenec. Pořád jsem se trápila tím, že musí být asi na smrt nemocná, když nejí a řve. Ale období střídalo období. Nejedla a nespala, pak jedla a nespala, pak nespala a nejedla, ted jí a spí. Pak měla období, kdy všechno strkala do pusy, furt padala,...jsem z ní na prášky furt, ale už míň :D Trochu jsem se zocelila.řve akorát, když se zlobí a něco se jí nelíbí nebo se bojí. A to už poznám, tak mé to nestresuje :slight_smile: Vydrž, bude dobře.
16. kvě 2014 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kiikis Zkus opravdu tu knížku. Pomůže pochopit, co se v miminku odehrává. Já měla stejné pocity jako ty. Chtěla jsem si to užívat a nešlo to. Místo toho zoufalství, že miminko mimo spaní a jezení jen pláče a já nevím, co s tím. Maminka, co to nikdy nezažije, nikdy nepochopí. Nos, zavinuj a ono se to fakt bude zlepšovat.
16. kvě 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
diky holky, knizku pujdu koupit hned odpoledne:slight_smile: takze to chce ocelove nervy a smirit se s tim, ze mam ufnukanka. ja se snazim, ale obcas pres den propadnu zoufalstvi a diky bohu za manzela, ze je tak chapavy a je tu pro me. jeste do toho ty hormony, doufam, ze ty uz mi taky daj pokoj:slight_smile: a mam zavinovat i pres den?
16. kvě 2014 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis Vydrž! Já měla spíš klidnější miminka, ale i tak ten mladší vyžadoval být v podstatě kontinuálně na těle, jinak by taky plakal... takže šátek, nošení na rukou, spaní na nás atd., ale zlepšilo se to a teď (pokud zrovna nemá neštovice, jako nyní) si sám hraje pod hrazdičkou, občas i sám usne... NEvím kdo, jestli ten Karp, nebo ještě někdo jiný, píše o tzv, 4. trimestru - že prý by lidská mláďata potřebovala být v děloze ještě 3 měsíce, jenže bychom je pak nedokázaly porodit... třeba ti pomůže vidět to touhle optikou... a zásadní je teda podpora muže a rodiny
16. kvě 2014 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete (koukni hlavně na 4. odstavec :wink:)
16. kvě 2014 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kiikis kbelík na koupání fakt doporučuju, u nás to byla bomba... já někdy koupala 2x denně, jen abych měla 2x 10 minut klidu :grinning:
s oběma dětmi jsem si užila dost brečení, starší jsem pak zjistila po roce že měl rozestup břišních svalů... u mladší se z toho vyklubala laktoz. intolerance.... takže brečení, stěžování, to bylo pořád, chce to fakt pevné nervy, ne každý má klidné miminko co se dá do kočárku a spí (já byla velmi často jediná komu dítě v kočárku, ač najedené, suché, pochované, nespalo... a to podotýkám ani v nosítku (mladší dcerka)).... už jsme se tomu někdy s holkama na hřišti smáli :grinning:

jinak na ten stres můžu vřele doporučit nechat si namíchat Bachovy květové esence... bezva věc na různé obavy o to děťátko, na strach, že to člověk nezvládne, na takový ten vnitřní klid prostě :wink:
malé dítě je velmi napojené na matku, víc než si často uvědomujeme, takže když se dá do pohody máma (což je občas těžké protože reálně se třeba nevyspí, v klidu nenají a nemá na sebe vůbec čas), tak to to mimčo cítí a je to o kus lepší už jen tím :slight_smile:

vydržte, mému dítěti jsou 4 a už z toho skoro vyrůstá.... :grinning: i když zrovna dneska měla dej příšerný, ještě že ji už nemusím nosit :grinning:
16. kvě 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katyxq @rebelie :dekuji, ja nejak tohle vsechno nejakym zpusobem vim a snazim se vstepit do hlavy, ze je holcicka v poradku, jen proste plac pouziva jako komunikaci a potrebuje byt co nejvic se mnou...jen asi podvedome se mi derou do vedomi myslenky jako takove, ze nejsem dobra mama, ze ji neco musi chybet a proc zase place a obcas se nedokazu nad to povznest. vim, musim myslet pozitivne, jen citim pokazde zklamani, kdyz si ji dame mezi sebe s manzelem, nakrmenou, prebalenou a ona zacne plakat...jako by se ji u nas nelibilo...nebo spis se ji nelibi tady ten venkovni svet celkove. sve dite miluji a snazim se delat maximum. o to je to horsi, ze si to materstvi ani jedna jeste neuzivame a brecime:slight_smile: ale ten satek je opravdu kouzlo. Nevidim smysl ani v tom nechaat dite vybrecet, jednak ho to stresuje a jednak se vic a vic unavi a stejne nemuze usnout a je zadelano na daleko vetsi problem. takze musim prijmout roli indianske babicky od rana do noci, dokud se to nezlepsi.
16. kvě 2014 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis ono je to opravdu těžké. Pláč dítěte má u matky vyvolat pocit, že je něco špatně a vyzývá ji, aby s tím něco udělala = dítě tak uklidnila. Jenomže když uděláš všechno a ono pořád nic a prcek křičí.... je to kolikrát o rozum.
16. kvě 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lu777 tak kbelik mame doma, vyzkousime, jak se na to bude tvarit. Nepredpokladam nejake velke nadseni vzhledem k tomu, ze se ji proste nelibi nic, kocar, prebalovani, koupani, povidani, hrani, mazleni, autosedacka az po 10minutach jizdy. Treba je jeste mala no. Sak ja ji to naucim :slight_smile:
16. kvě 2014 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@schnek dekuju za podporu. Proste u nas jediny, co funguje je satek a to jeste musim bud chodit venku nebo doma anebo hopsat na balone. Pozitivni vec je, ze aspon poporodni kila jdou pekne dolu, jak furt nekde houpam a pochoduju:slight_smile: Spis me mrzi, ze si se jeste neuzivame,ale vubec, je to takove spis o preziti kazdeho dne pod heslem "Hlavne, at nebreci", ale verim, ze to prijde.
16. kvě 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis Taky jsme to tak měli - zabíralo (většinou) nošení a zpívání. Nevím, do jaké míry v tom byly prdíky, ale hlavně mi připadalo, že v sobě měla strašně energie a neměla jak ji vybít. Tak řvala a pořád mávala ručičkama a nožičkama jak brouček, když ho otočíš na záda. A taky si vzpomínám, když u nás byla moje máma, vzala si malou a byl klid. Pak jsem si říkala, jestli to není tím, že my už z ní jsme v jednom kuse vystresovaní, že zase bude řvát a ten stres na ni přenášíme, tak jsem se pokoušela o pozitivní přístup a přišlo mi, že to docela mělo výsledky.
16. kvě 2014 ve 21:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis hele, já měla první dítě spací, úplná bomba, objela jsem s kočárem barák usnul a spal další 3h, ať se jelo nebo stálo. A víš co? měla jsem takový depky, že jsem si to vůbec neužila. To jsem si fakt mnohe, víc vychutnala toho řvouna :slight_smile: vydrž, vyroste, přejde to, ještě se ti bude stýskat. Já teď čumákuju do každýho kočárku a říkám si, že to snad není ani, že ti moji zlobivý drzouni byli taky tak mrňavý a vzpomínám :slight_smile: Matouš měl třeba moc rád svojí vlněnou dečku. Koupila jsem mu od disany červenou a pořád ho do ní balila - jestli mu to v ní připadalo jak v bříšku? nevím, myslela jsem si to, nedali jsme bez ní ránu. Tahal ji pomalu do 2 let, až z ní byl děsivej hadr. Možná by pomohl nějakej rituálek - hračka, usínáček, dečka, něco. A s dcerou jsem docela užila vlněnou zavinovačku.
16. kvě 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@suzanna123 jojo nosime, zpivame hlidace krav, hoho watanay, budu muset brzo obmenit repertoar, uz i me to zacina lezt krkem:slight_smile: presne, pokud ji polozime mezi nas, abysme ji pomazlili, tak kope nozickama a haze rucickama jako diva, manzel je docela klidny, ale ja se snazim pretvaret, ze je vsechno v absolutni pohode, snazim se, aby to necitila a mozna to citi jeste vic, zacarovany kruh :slight_smile: ale ten stres, ze zacne zase rvat mam teda, jeste ten musim odblokovat.
16. kvě 2014 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis nam poholo mat miminko v zavinovacke a hlave ciapocku. Zvysena postielka a chicco Mr Owl s novorodeneckou vlozkou a potom vak od Pecha.
16. kvě 2014 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis Ahojky, já mám druhé dítě a myslela jsem, že už mě nic nepřekvapí. Ale malý křičel a vůbec nespal. Když už to trvalo moc dlouho, tak jsem šílela. Trpěl na prdiky. Takže jsem jej hodiny nosila. A v noci to samé. Zítra má 4 měsíce a konečně pár dnů už je klidek. Držím pěstí a vydržet. MartinaZ
16. kvě 2014 ve 21:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis Malá je fakt ještě malínká a ty jsi chvilinku po porodu, to je strašně náročný období... myslím, že ledaskterá z nás ti tu přizná, jak brečela do polštáře, když dítko usnulo, nebo s ním, když nebylo k utišení... teď jsem si vzpomněla, že i s prvním ty první týdny nebyly úplně jednoduchém, na balónu jsme se taky naskákali hodně a hodně... dej tomu prostě ještě nějaký čas a manželovi vysvětli, že jsi šestinedělka a ať se o Tebě pěkně stará a podporuje Tě v tom, že jsi skvělá máma.... z těch věcí, co ještě můžeš zkusit mě napadají dvě - nechat vyprdět nad nočníčkem a hacka (jestli pomáhá skákaní na balonu, třeba by zabrala)... ale spíš myslí, že děláš to nejlepší, co můžeš a že se prostě časem srovnáte - ty i malá... držím palce!
17. kvě 2014 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rebelie dekuji, snazim se, ono je to o to tezsi, ze bydlim v kanade bez rodiny, i manzelove, a take bez vymyslenosti jako je napr. hacka:slight_smile:ale bojuju, zkusim kapicky, masaze, nechat vyprdet... v noci ma take neklidne spani, i kdyz je zavinuta, tak sebou porad triska, kope nozickama a budi se po hodine, kterou ja probdim s tim, kdy se zase vzbudi :confounded: kolotoc :slight_smile:
17. kvě 2014 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
napišu jen chovat, kojit, dávat k prsu dosto často.. hladit.... je to strašná změna děloha a studený svět... potřebuje tvoji vůni a klid.... vyprdni se na uklid, uvaří muž, nebo objednáš.....nám pomohlo prso a mluvení.... říkala jsem říkanku: Kočičko pojď na mlíčko.... a slyší na to dodnes... hodně ji nás to uklidnilo obě...
17. kvě 2014 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kiikis hele ja to tak mela taky a nakonec to opravdu bylo brisko.ale musim konstatovat,ze nespavec pres den je doted.mam holt akcni zvedavy mimino.pro me sestinedeli bylo trauma.porad brecel
Doporucuju i tak zkusit masaz briska.neuveris kolik vyjde prdu i kdyz normalne prdi.najdes na youtube jako masaz briska a je to video s miminkem v rukavickach.ja to praktikovala pri kazdem prebaleni a kriku,pevne nervy
17. kvě 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiikis Pokud má holčička 10 dnů, tak se obávám, že to prdíky ještě nemusí být. Ty většinou přijdou až kolem 2-3 týdnů. Aspoň všichni kolem, včetně nás, to tak měli. Ale Tvé pocity zoufalství a stresu chápu. Je to hrozné, když dítě pořád brečí. A když ještě nemáš pomoc, je to o to těžší. I když tomu člověk nevěří, hrozně to uteče a určitě se to zlepší. Jen vydržet! Nám pomohla peřinka, šátek, spaní na mně. Kojení taky, ale pak ho zas trápily prdy. V jednom měsíci jsem ho musela mít na prsu celý den. Dala jsem ho pryč a řev. Bylo to na zbláznění. Pomohl až dudlík, ale než jsem našla ten správný tvar, docela to trvalo. Na tohle období taky nerada vzpomínám, i když jsem až tak ukřičené miminko neměla. Jsem ale ráda, že už má skoro 8 měsíců. I když to je pořád něco, prdy, očkování, zuby... Všechno se ale líp snáší, když už se na tebe mimčo směje. Tak držím palce, ať Vám tohle období rychle skončí.
17. kvě 2014 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek