Několik měsíců bez plen a opět se počůrává v noci

poupe
23. dub 2009

ahoj,poradte,mala je 4 mesice bez plen pres den a v noci asi 3 a zacla se mi opet v noci pocuravat,rano se proste pocura do postele,uz je to 3 noc,nevim mozna je to jen obdobi,dela docela naschvaly a provokuje,proste zkous nasi trpelivost 🙂 stalo se to nektere z vas a jak dlouho to trvalo

elephant
23. dub 2009

Može to byť naschvál, ale skor si myslím, že nie. Možno má nejaké náročnejšie obdobie čo sa týka rastu, vývinu... a na čúranie už proste nezostala volná kapacita. Nech je ale dovod akýkolvek, plienky by som jej na noc vrátila. A rozhodne netrestala. (U nás je v noci bez plienky len najstarší, takže má ešte spústu času...)

tomasek06
23. dub 2009

Já mám úplně stejný problém! Malý je bez plen v noci asi 3 měsíce a teď se mi začal opět počůrávat. Ale k plínkám se rozhodně vracet už nebudu. Je už vyčůraný jak blázen a kdybych mu dala zase plenku,tak bych ho to pak zase s těží odnaučila.

elephant
23. dub 2009

no, u nás doma radšej dieťa s plienkou, než počúrané matrace v posteli...

poupe
autor
23. dub 2009

ja se k plenkam taky vracet nebudu,ale asi je neco pravdy na tom,ze se soustredi na jiny veci,uvidime co bude dal

tomasek06
23. dub 2009

Já mám na matraci igelit 😀 Takže pročůrání nehrozí.

doli1
25. dub 2009

ahojky taky se přidavám.odplinkování na noc jsme ještě neměli ale na odpolední spaní už ano a přes den už plínu neměl říkal si úplně v pohodě.ted je to děs neřekne si ani náhodou a klidně se i pokaká.chvílemi jsem bezradná nevim co stim.nechápu že se najednou tak sprčil.řekla bych že je to vyloženě provokace(teda u mého dítěte)když mu dám plínu tak si řekne a když ju nemá tak se klidně 4x počůrá.

tomasek06
15. kvě 2009

Tak my už jsme zase v poho a přestal zase z ničeho nic čůrat do postele. Snad už ani nezačne.

poupe
autor
15. kvě 2009

tak my se stale 1 za tyden pocurame,ale ted jsme byli na operaci,tak uvidime co bude dal

tomasek06
15. kvě 2009

Na operaci?

poupe
autor
15. kvě 2009

s okem,na vicku mela hnis a museli to vycistit,pres den se vubec nepocura,jen doufam,ze treba jen tvrde spi a pocura se,snad ji to prejde,u vas drzim pesti,at se znovu nepocura 🙂

tomasek06
16. kvě 2009

Já už se zlekla, že jste byli na operaci s tím počůráváním 😲 Malý měl taky problém s tím že tvrdě spí. Nevzbudí ho vůbec nic.

poupe
autor
16. kvě 2009

ne to ne,opet dnes pocurana,proste asi tvrde spi a pak ji dam na nocnik a docura se,vysvetlim ji,ze uz neni miminko ona mi rekne,ze je holka 😀 a ja ji rikam,ze velky holky se nepocuravaj a ona hm 😀 ,ze uz to neudela 🙂 a za par dni to udela znova ☹ asi je jeste mala a ma cas,tak premyslim,zda ji nedat na noc plenku,ale zase aby to nebyl krok zpet,uz to fakt trva mesic,1-2 za tyden rano mokra,snad to chce jen cas.

tomasek06
16. kvě 2009

Nám to taky trvalo 3 týdny co se počůrával a teď je to zase v poho. Kdyby si jí teď dala zpátky plenu tak by to byl určitě krok zpět. Vydrž! Držím pěstičky! Nejhorší je, že už jsou děti v tomhle věku dost chytré, tak kdybys dala zpátky plenku,tak by mohla spohodlnět úplně.

poupe
autor
16. kvě 2009

taky si rikam,ze plenu ne,ale stve me to.musim vydrzet s nervama 😀

tomasek06
16. kvě 2009

vydržíš neboj! Taky jsem už byla ne nervy,ale čekání to zlepšilo a je to v poho 😀

poupe
autor
19. kvě 2009

ahojky,tak naposledy se pocurala v sobotu,zacla lip vecer spat,tak doufam,ze vydrzi.a zitra rano bude rikat Mami mokra 😀

milik75
19. kvě 2009

Ahoj, ted jsem cetla velmi zajimavy clanek, ze deti, co se posazuji na nocnik uz kolem 1-1,5 roku zde je velka pravdepodobnost, ze se sice bez plen nauci na nejakou dobu, ale casto prijde dalsi faze, kdy se zacnou zase pomocovat i ve 4-5ti letech. Naopak deti po 2 letech co se posazuji na nocnik, tak se do 3let jsou skoro vsechny bez plen a trvale. Navic psychologove take tvrdi, ze deti po roce na nocniku prozivaji mnohem vetsi stresy, nez po 2 letech.

poupe
autor
20. kvě 2009

neco mozna je na tom pravdy,ale mala kolem 20m nechtela curat do plen,takze ja ji nijak nenutila,ale slo to nejak samo 😝

tomasek06
21. kvě 2009

No my jsme museli na nočník ve 14 měsících, zákázal mi plenky ortoped.

poupe
autor
2. čer 2009

tak doted jsme se v noci,ani rano nepicurali,tak snad mame vyhrano 🙂 mam radost,koukala jsem na tu diskuzi,posazovat na nocnik az ve 2 letech,je to tam docela husty 😀

tomasek06
2. čer 2009

To máš pravdu poupe. A jaký je tvůj názor?

tomasek06
2. čer 2009

Jinak my taky slkízíme úspěchy.Už jsme se měsíc nepočůrali vůbec. Vidíš říkala jsem ti že máš vydržet, že se to zase uklidní 🙂

poupe
autor
2. čer 2009

no muj nazor je,kdyz je maminka presvedcena,ze chce dat dite ve dvou letech,tak at ho da a kdyz je presvedcena,ze v 8m,tak taky,zalezi na ni.myslim,ze,kdyz se da dite na nocnik kolém toho roku,tak se nic nezkazi,v ramci urciteho rezimu.my bojovali s ucenim asi 2 mesice,mozna dyl,zese se rika,ze kdyz se vysazuje az po tom druhem roce,tak to jde rychleji,ale myslim,ze opravdu zalezi na diteti,ale jsem rada,ze my jsme to stihli,tak brzy,protoze kdyz vidim ,jak dvoulety a vic,lezi v supermarketu na prebalovaku,tak se mi to zda hodne divny,jak uz jsou dlouhy a tak,vypadaji na tom prebalovaku divne 🙂 ale kdyby mela mala do ted pleny,tak by mi to asi divny nepripadalo,no nevim.

poupe
autor
2. čer 2009

tak to je fajn,proste asi jenom blby obdobi

tomasek06
2. čer 2009

To máš pravdu. Ale v 8 týdnech se mi to zdá divné 😀

sylvar
2. čer 2009

naše malá teda na nočník ani omylem, plenu nosit nechce ale říkat si taky ne 😝 co s tím, sem tam před koupáním si řekne,ale fakt jen někdy ale když čůrá, tak to hlásí a okamžitě chce dolů plenu 😔

sylvar
2. čer 2009

jo, chtěla jsem napsat, že v roce si říkala, čůrala do nočníku, pak před cca 5měsíci i v noci a teď je jí to jedno

poupe
autor
2. čer 2009

v 8 tydnech,tak tomu nerozumim,to je hodne divny.
sylvar,mozna ze ma vzdor a za chvili ji to prejde a zacne chodit sama na nocnik 🙂 tak hodne zdaru 😀

tomasek06
2. čer 2009

Určitě to přejde sylvar. Nás to taky přešlo 😀 Taky se mi to občas předtím stávalo.