Nemám potřebu se realizovat

shannondrake
13. únor 2016

Cítím se trochu pod tlakem. Ze všech stran mě bombardují úspěšné a schopné ženy. Studují, učí se jazyky nebo se třeba realizují v nějaké tvorbě. Je to úžasné a moc jim fandím, ale mám takový pocit méněcennosti, když nemám potřebu se realizovat. Má práce je jednotvárná a monotónní, ale baví mě a jsem ráda, že mě nestresuje (jsem hrozný stresor). No a co dělám dále? Baví mě číst, pravidelně cvičím, mám ráda procházky a cestování, ráda koukám na filmy a seriály. Mám ráda svůj život, ale ve srovnání s ostatními mi přijde jako bych se flákala a málo na sobě pracovala. Máte někdo podobný problém? Je špatné žít takový život jaký žiji? Poraďte prosím.

verka4d
13. únor 2016

@shannondrake Dobrý den, já si nemyslím,že žijete špatně. Jste spokojená se vším,co děláte,s prací,osobním životem... a tak je to přece správně. Každá žena přece nemusí studovat,podnikat,vést úspěšnou firmu nebo pořádat noblesní večírky. Proč? K čemu? Já mám taky jednotvárnou práci,žádný karierní růst opravdu nehrozí,ale taky mě baví a neměnila bych. Nemám potřebu někomu nebo i sobě něco dokazovat a pořád se snažit dělat něco víc,být strhaná a nervozní. My třeba máme čtyři děti,tak to prostě beru tak,že je mi dáno být matkou,snad i dobrou,to musí posoudit děti 🙂 Co bych měla chtít víc? Mám skvělého manžela,rodinu,tak jsem to vždycky chtěla a jsem za to vděčná a děkuji Bohu za to,že to tak je. Vždyť takové ty každodenní drobné maličkosti,vlídné slovo,pohlazení,jednička některého z dětí,školní besídka,pochvala za dobrý oběd,procházka nebo rodinný výlet na kolech,jsou přece naprosto dostačující!! Možná pro někoho žiji nudný život,ale pro mě je to to pravé. Myslím,že jste úplně normální a není třeba podléhat nějakým splínům jen proto,že někdo ve Vašem okolí dodělal VŠ nebo povýšil v práci. Určitě žijete skvěle,Váš život za Vás nikdo jiný žít nebude a nemusíte nikomu nic dokazovat nebo se nějak ospravedlňovat. Hlavně buďte v pohodě,šťastná,veselá a optimistická a soustřeďte se na sebe a své blízké. Nikomu jinému do Vás nic není. Přeji hodně štěstí v životě,hlavu vzhůru a pěkný den!! :D Vždyť spoustě lidem na Vás záleží a mají Vás rádi právě proto,jaká jste a jek žijete... 😉

lv
13. únor 2016

chápu, jak to myslíš..a mám to podobně, spíš to uklidnění /a spokojenost sama se sebou/ ke mě přišlo s věkem, bezdětná jsem se o hodně víc věnovala práci, časově i jinak náročné...a nejdůležitější pro mě je, že jsem spokojená, jsem to já....doma, v klidu, s knížkou, u rodiny, na výletech, třeba pod stanem..jediné, co mě zasáhlo je kuchtící šílenství, to mě baví..lehce to dráždí manžela, protože je sportovec, jakýkoliv sport začne dělat, daří se mu, bez pohybu nemůže být a těžko chápe, že já ano..ale už si zvykl /zkouší mě dostat na kolo/.

anansie40
13. únor 2016

Podle toho, co píšeš, že tě baví, bych řekla, že jsi introvert a těmto lidem stačí ke štěstí jejich vlastní prožívání, prostě žijí sami sebou, většinou si vystačí sami a dávají velký důraz na kvalitní vztahy, kterých nepotřebují hodně. To, že se věnují činnostem jako četba, filmy, procházky, pak může vytvářet dojem, že jsou vlastně málo aktivní navenek ve srovnání s ostatními. Ale je to naprosto fuk. Důležitá je jejich vlastní vnitřní spokojenost se sebou samými (což se týká vlastně kohokoli). Vůbec bych tohle neviděla jako problém a myslím si, že žádný život nelze hodnotit jako špatný nebo dobrý, každý život je prostě jedinečný, problém způsobuje jen to, když se člověk začne srovnávat s těmi druhými. A je pravda, že k tomu dojde člověk až věkem, že se prostě najde a je se sebou spokojený.

schotja
14. únor 2016

Ahoj, já myslim, že už si se dávno realizovala tím nejlepším způsobem 🙂 Přesně jak píše
@anansie40 - vnitřní spokojenost.. Někdy mají lidé tzv. "všechno", ale šťastní nejsou, pořát se za něčím dál honí..a myslí si - až ze mě bude toto.. až budu mít tamto.. ... tak budu šťastný.. Hledají to svoje štěstí a pravdu někde venku, mimo sebe, mimo své nitro - já s oblibou říkám, že tohle nejsou Akta X a pravda není tam někde venku 😀 Máš obrovský štěstí, protože JSI v přítomnosti a doopravdy žiješ 😎

toninkova
16. únor 2016

Jestli jsi spokojená sama se sebou, pak rozhodně nic neměň. Jsem stejná jako ty, akorát teď na mateřské, ale jinak knížka, kolo, film. Žádný diskotéky ani flámování mi nikdy k srdci nepřirostly, kamarádky jsou spíš známé a radši než s lidmi jsem sama- teď s malou. Nic si z toho nedělej a buď ráda za to, jaká jsi a MĚJ SE RÁDA 😀