Nemaskuju dceři dudlíkem hlad, žízeň? Nedá bez něj ránu

lisounek
15. pro 2008

ahojky mam doma mimco, ktere neda bez dudliku ani ranu (tedy temer..je fakt, ze postupem casu je to lepsi a lepsi, treba kdyz si s nami hraje nebo povida - tj. vydava nejake zvuky, tak ho mit nemusi 🙂), ale jinak pri spani v noci i pres den je to nepostradatelny doplnek...chtela jsem se zeptat na Vase zkusenosti a popr. rady nerada bych mela doma nejakeho zavislacka, ikdyz ted me tento problem tolik nepali, jelikoz nasi holcine je neco malo pres 3 mesice...myslim, ze dudlik je v podstate normalni vec (ackoliv asi pro jak ktere dite, jelikoz jsou i takove deti, ktere dudlik absolutne nezajima)..ovsem kdyz ji nahodou v noci vypadne a zrovna prilis tvrde nespi, tak to je problem...a nekdy v noci ma i chvilky, kdy ho proste plive porad a ja jsem porad v polospanku a dudlik jen nahazuji a nahazuji...je mozne, ze by mohla mit hlad?? No ale nektere noci jsou uplne v pohode a dam dudlik a ona okamzite spi dal. Mam jen obavy, abych ji treba dudlikem nemaskovala hlad, zizen ci tak..no ale mam pocit, ze spis zjisti, ze ho nema a potrebuje se s nim uklidnit.... 😕 . Podotykam, ze ho mame bohuzel uz od porodnice a pouze a jenom latexove kyticky 🙂 jiny tvar ci material absolutni nezajem 🤐 ..

tannawe
15. pro 2008

lisi podivej nektere deti se velmi rychle nauci dudlat...je to proste uklidnuje a uspokojuje. Zkousela jsi ji treba casteji prikladat? Kdyz intenzivne dudla tak ma podle me potrebu hodne sat, ale tezko rict, to poznas spis ty podle pokakanych plinek. Ale uprimne ti reknu, ze vypestovat si dudlajzkoveho zavislaka neni fakt problem... 😉 a pak muze byt probelm to dite odnaucit, protoze k dudliku opravdu prilnou...
a stim materialem a tvarem je to prirozene, proste si na nej zvyknou hned od zacatku a ten jejich tvar a material jim vyhovuje ze vseho nejvic. Takze byt tebou se predzasobim, nebot jak vime dudliky casem jaksi "osliznou" a nekdy pak byva problem zrovna sehnat ten "spravny" a jediny, ktery nase deti vyzaduji. Nebo treba nekde zapadne, ztrati se, proste mas-li doma dudlomaniaka je treba mit zasobicku.... 😀

aponchie
15. pro 2008

lisounek..je to detska potreba dudlat a proto bych to miminku v klidu nechala ..cim vic budes neco omezovat tim vic by to mohlo chtit a to je jak s houpanim(aby se nahodou nenavyklo) 😀 normalni detske veci na ktere maji deti narok 😉 az bude chodit ve 3letech s dudlem tak bych to resila jinak ne

lisounek
autor
15. pro 2008

tannawe: presne tak 😀 😀 😀 to je ale problem, protoze ty spravny hezky kyticky uz ted nemohu moc sehnat teda (jsou to kyticky ale maji hnusny tvary dlouhy a nevytvarovany a jelikoz je po par tydnech vyhazujeme, tak je docela kumst sehnat pak ty spravny)... 😨 no a problem je, ze me ditko uz neni kojene, takze s tim sanim nevim nevim...byla lina od malicka a dudlik mela na uklidneni..kojeni nam ve tretim mesici neslo, nestacilo a nechtela se prisavat, no ale to uz je jina kapitola.. 😒

aponchie
15. pro 2008

ty spravny hezky kyticky maji v zapadnejch drogerkach..abych pravdu rekla nic jineho nam nevyhovovalo nez tohle za 9Kc 😲 mam nuk chicco staly z aprd pri usinani vypadavaly z pusenky a budili ju..jsou proste tezke..

lisounek
autor
15. pro 2008

jj to tedy jsou a ona je stejne nechce..ted stoji ty kyticky 19 kc a tak jsme se smali, ze nase ditko vi na cem usetrit 😀 😀

tannawe
15. pro 2008

lisi s kojenim si uz netrap hlavu, vazne...v tomhle pripade ji nechavej dudlat co hrdlo raci, proste je to miminko a jejich potreba sat je fakt velika! Jinak kuk sem...neni tam i vas vyvoleny?? 😉

http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=dudlík+kytička

lisounek
autor
15. pro 2008

holky diky moc za odkazy 😉

janulle22
15. pro 2008

malej je taky na dudliku...driv ho mel skoro porad ale ted ho ma jen na spani a nekdy kdyz sme nekde a uz je protivnej a mrci tak mu ho vrazim a je klid... 😀

lisounek
autor
15. pro 2008

jj nekdy si rikam, co bysme bez dudliku delali, protoze by byla vecne neklidna a protivna a hlavne by snad ani nespala 😀 😀

nursik
15. pro 2008

Ahoj holky, chci vás jen uklidnit, že ty dudlajcí dětičky jsou zcela normální 😀 Taky jsem vychovaný na dudlíku a teď jsme měsíc úspěšně bez něj. Prostě se jí řeklo, že dudlík je pro mimina a bylo to, žádný scény nic až jsem byla sama překvapená 😉

janulle22
15. pro 2008

museli jsme udelat zasobu dudlu...miluje jen jeden druh...jednou sme ho ztratili nekde venku a vecer rev jak prase proste nic nepomahalo tak sme jeli do tesca koupit novej-nemeli...koupili sme asi 4 dalsi...nechtel...tak nam nezbylo nic jineho nez jet 10 vecer 120km domu pro cumla-jeste jeden mela moja mama... 😀 😀 😀

xaverov
16. pro 2008

Holky, nevite, co je pravdy na teorii, ze pokud dite hodne dudla, tak ma potom krivy zuby? To jako nejak nechapu proc, tim jsou samozrejme asi mysleny dva frontalni zuby na horni nebo dolni celisti, ne?
Neni z Vas nekdo ortodontista, stomatolog nebo alespon zubni laborant? Pokud by se jednalo jenom o mlecny zuby, tak by to dudlajici dite preci muselo dudlat az do ty doby, co jsou vytvoreny mlec.zuby...
Anebo se jako ma deformovat ten zavesnej aparat (celisti, budouci koreny a tak), cimz by to melo vliv i pozdejsi postaveni zubu..? A vubec nema tady nekdo uz vetsi/velky dite, ktery vyrostlo na dudliku a mohlo by tak byt exemplarnim prikladem? Ptam se, protoze nase mala je zavisly nocni dudlikar. Diky

lisounek
autor
16. pro 2008

ahoj holky janulle tva historka me pobavila, co clovek pro klid neudela ze?? 😀 😀 😝 a hlavne ono se to fakt neda vydrzet, kdyz neni dudlik tak je to nesnesitelny..nekdy si rikam, co bych bez tohoto hnusneho gumoveho cumle delala 😉

xaverov: ty joo tohle nevim, ale je fakt, ze je na to vsude upozorneni a ze proto jsou snad udajne lepsi ty silikonovy a tvarovany, ze proste se snad nejak lepe prizpusobuji tem zoubkum, ale popravde to moc neresim, protoze silikony proste vehementne odmitame, takze proc to hrotit...taky jsme zavisli nocni dudlikari 😕 🤐

xaverov
17. pro 2008

Janulle: 😀 , to mi neco pripomina. Mam podobnou historku, ale my uz byli na zacatku dovoleny a dvousetkilometrovy cesty pred nami a nakonec jsem ho nasla. Manza byl z toho desne vykulenej, co jako budeme bez dudliku delat, div ten volant nepustil, ale ja si tak v duchu rikala, no co by, zvladli jsem to prvni 3 mesice bez dudliku, tak to zvladneme i ted a hlavne, co delaji ostatni, kdyz jim dudlik dite odmita..

Lisounek, tak to my mame ty silikonovy, jiny jsem ani nikde nevidela, ale je fakt, ze hodne matek chvali nejaky "kytickovy", o kterych ja nemam potuchy. Tak jestli je to takovej hit, tak by to mala z nich byla cela hin, tak to domu radsi nebudu tahat. No jo no, zavislacky mame, holt jsem je z nich udelaly 😅 Ale nedovedu si predstavit, co bych v noci delala, kdyby dudel nebyl...

janulle22
17. pro 2008

no rval jak tygr...a klidnej byl jen s nama v obyvaku a kdyz sme jen vesli do loznice rev...tak co nam zbyvalo...jeste ze mama mela starej... 😀 😀 ...mama se nam smala jak sme volali... 😀 😀 ...a rikala adamek chce urcite za mnou a vi ze cumel mam ja...tak jsme ji ho tam nechali na noc...sice od 11 vecer ale mama i ada byli spokojeni i tak...

ale cumle sme meli asi dalsi 4 ale nebyli to oni... 😀 😀

pepibubu
17. pro 2008

taky dudlá, a ještě radši hraje "nabíjenou" neboli dáš dudlík, Pepča dvakrát potáhne, dudu katapultuje, ale už se směje a otvírá pusinku k dalšímu kolu 😀

lisounek
autor
17. pro 2008

pepi: jj tuhle hru taky obcas hrajeme 😀 a ke vsemu jeste si snazi vedle dudliku narvat do pusy i celou pest 😅 😅

xaverov: presne tak my jsme ukazkovy vzor kytickovych dudliku 🙂 a jine nebrat...a jak pise janulle mame jich doma taky mraky, ale jiny tip rovna se to Vam dudlat nebudu (anebo jsou bohuzel moc tezky, ze v pusine nevydrzi 😨 )

haninka
17. pro 2008

Ahojky maminy dudlíkových závisláčků 🙂
naše Terezka taky nedá bez dudlíku ani ránu. Výběrové řízení vyhrála kaučuková "třešinka" od Canpolu. Kytička je na nás moc dlouhá, ale tvar je stejný..

To s deformací patra píšou na každým dudlíku (teda právě od Canpolu). Že právě jejich (snad ty vaše kytičky) se nějak dobře odvzdušňují a brání deformaci patra. Taky je tam napsáno, že se nemají používat po 3 letech věku..v tom to asi bude..

tannawe
17. pro 2008

dudlikum zdar a kytickam zvlaste! Driv deti cucaly jen palec a taky bylo... 😉

sisstin
17. pro 2008

tak my jsme taky s dudlem..na noc určitě...a přes de n se mu ho snažim nedávat..ale jak ho najde..tak si ho tam hned strčí..a jak mu ted lezou zuby..tak kdyby mohl..tak ho tam má 24h denně 😅

pepibubu
17. pro 2008

lis, ano, pěstička je taky moc dobrá, ale na to přišel tak tři dny zpátky.... tak uvidíme kdy ho to přejde

mobina
17. pro 2008

Tak já mám zase opačný problém. Já mám závisláka na palci 😠 Dudík dostal hned v porodnici, ale jak objevil ruce a pak palec, tak s dudlíkem byl ámen. Taky jsem ozkoušela kde jaký typ, tvar, materiál (oni jsou jen dva že 😀 ). Palec bych mohla vytahovat pořád 😒 Takže už jsem to vzdala a cucá palec a matky divně čumí a mě je to jedno. Asi to má po mě (jestli se vůbec takhle věc dá podědit) a předkus mám minimální a palec normální. Už ani nevím, který jsem vlastně jela 😀 Takže závislačení zdar 😎

rezetka
17. pro 2008

Liso, máme to úplně stejně, celou noc mu vracíme dudlíka do puseny 😀

rezetka
17. pro 2008

a navíc taky musí mít pouze jednu značku, jinej mu do pusy nestrčím prostě 😀.

gedgitka.a
17. pro 2008

ahojky náš mrňousek, teda dudáka ze začátku moc nechtěl, pak mu přišel celekm na chuť, ale když ho v noci vyplivne spí i bez něj a přes den bez něj, taky celkem vydrží je fakt, že co objevil ručičky, žužlá si je zdatně, ale nenechávám ho cucat si třeba palec, kámošova holka prý spí s palcem v puse a to jí bude 29, docela ho to vyděsilo, takže něco na tom, že cucání palečku u miminka se špatně, pokud vůbec dá odnaučit asi něco bude

sisstin
17. pro 2008

když vy jste všichni malinkatý ještě..ale co my? 😅

rezetka
17. pro 2008

Náš Tobís by si tam nejraděj strčil jak ruce, tak dudel a ještě nějaký hračky. 😀

gedgitka.a
17. pro 2008

sisstin: hele já u dětský potkala pani s holčičkou myslím, že mi jednou říkala, že jí táhne 3 rok a měla v pusině dudláka, včera jsem je tam potkala zas a malá byla bez dudlíka a prý ho bere snad, už jen na noc, to se odnaučí horší by byl fakt asik ten paleček 😉

sisstin
17. pro 2008

gedgitka:tak přes den bez něj vydrží docela..ale nesmí ho nikde vidět..jinak už ho má v puse 😅 ale na noc si to b ez něj neumim představit teda 😔