Nemůžu se od něj hnout, s každým brečí. Kdy to skončí?

mildickova
15. únor 2009

ahoj, mám prosbu, jestli někdo zažívá něco podobného, případně zažil a hlavně kdy to SKONČILO 😉 mám 8 měs chlapečka, narozený jako Rak a ty prý jsou hodně fixovaný celý život na maminku, vím že v tuhle dobu se mluví o separační úzkosti, u nás ale asi od 3 měs. v noci vůbec nechtěl tatínka a tak je to do dneška, jak se manžel přiblíží tak řev a řev ( ani né vztekání, ale pláč a lítost ).
No a teď tak 14 dní je to síla i přes den, nikdo jiný s ním nesmí ani s kočárem, postupně se vracejí s uřveným klukem, kamarádka mi hlídala před obchodem než dojdu pro pečivo - no hrůza, musela jsem ho v tom mrazu pak vytáhnout a pochovat,hroznej pláč při koupání atd.
Ještě tedy pro úplnost, kojím, věnuju se mu, skoro nikam nechodím, že by musel mít strach že zase odejdu, spí se mnou v posteli, je to naše vysněný díte ( 2x jsem potratila ) ale už jsem dost vyřízená, je to nespavec, v noci je co 2 hod. vzhůru takže jedu na 100% ve dne v noci a už mám tedy dost, jak psychicky tak fyzicky.
Aspoň když někdo povozil kočárek, ale to ted taky padlo
☹ máte někdo prosím podobnou zkušenost, kdy to skončí, prostě to vydržet ???
Díky moc a hezký den. 🙂

venuse333
16. únor 2009

My sice mame 3+1,ale Julinka spi s nami v pokoji a kdyz usnu u kojenii, tak i v posteli. Cetla jsem studii, ze ktere vyplyva, ze spani rodicu a deti zvlast je vymozenost nove doby, driv vsichni spali dohromady a nikdo to neresil, psali, ze pro psych. vyvoj ditete je lepsi, kdyz je dohromady s rodici.
Myslim, ze je na kazdem z nas, jak se rozhodne, kde bude jeho dite spat.

Mildickova: drzim palce at sep. uzkost brzo prekonate a at vezme Milos tatinka v noci na milost 😉

mallorry
17. únor 2009

ahoj holky🙂
ty jo, toz toto nas jako taky ceka? Davidek ma skoro 6 mesicu...do 4.teho mesice mu bylo jedno, kdo ho chova...pak ale zacal plakat....kdyz si ho vzala babicka nebo nekdo jiny, zacne natahovat...ale zjistila jsem, ze kdyz ho necham hodku zkoumat, kdo je kdo a pak si ho babicka veme az po te hodine, tak je to lepsi, potrebuje se proste rozkoukat....ale s tatou problem nastesti nema! to by me kleplo!😅
ale taky nemam rada vety typu: uz aby bylo teplo a byli ste mezi lidma...on je rozmazlenej...nebo zavislej na me...proste je to miminko a ma to tak kazde druhe...a jak tu uz nekdo psal, i dite zvykle na hafo lidi muze timto pozdeji trpet...
takze doufam, ze to nebude tak strasne a nebude to trvat dlouho...
😀

co se tyce spani...nas malej spi od malicka v postylce u nas v loznici, bo stejne kdyz plakal (hlavne kvuli prdikum) tak se u nas v posteli neutisil, bylo to jedno kde je, plakal stejne...takze sme ho to ani nezacali ucit...uhoupali sme ho na ruce a sup do postylky...ted si nedovedu predstavit, ze by spal s nama v posteli...bo bysme se navzajem urcite rusili...uz ted, kdyz deme do loznice spat a prikryvame se, nebo zakaslem, tak se malej osiva....uz premyslim,zda ho nedat do pokojicku, abychom ho nerusili v noci pri spani...se mam strach aj otocit 😲 😅

beruska2x
17. únor 2009

venuse vymozenost ? tomu se rika pokorok a vyvoj doby.. on splachovaci zachod je taky vymozenost ne???

dnada
17. únor 2009

mallory - já mám malého v pokojíku..ložnici a pokojík mám přes chodbu naproti sobě se dá říct,mám otevřené dveře u obou pokojích a sme oba spokojený,neruší mě žvatláním a já ho neruším otáčením a tak 😉 a v pokojíku je od 3měsíců,když se vzbudí,stačí na něj promluvit a nepláče než se tam rozespalá doplazim 😀

musko
17. únor 2009

beru, a myslíš, že všetky vymoženosti a pokrok doby sú nám na prospech? Aj našim deťom? Ja nie..... 😔

mallorry
17. únor 2009

dnada no uvidim, mozna v osmem mesici bych ho tam mohla dat, mam to taky pres pidi chodbicku, jak pises, nebudem se rusit navzajem 😉
s tema vymozenostma, ze spi dite v postylce a ne s rodici v posteli vidim spise jako plus...ja zas vsude cetla, ze uplne male miminko by melo byt v manzelske posteli jen a jen vyjimecne, kvuli roztocum, prachu a tak...ze by melo mit svoje misto ke spanku, cistounke, jen jeho...ale kazdej to praktikuje jinak, a ani jedno neodsuzuju...clovek neesmi vsechno hrotit jenom tak nebo tak, chce to jit tak nejak uprostred 🙂

beruska2x
17. únor 2009

no myslim ze tak 75% ano 😎

berenika39
17. únor 2009

...řekla bych, že v podobných otázkách není na místě "radikalismus". Můžeme každá napsat svoji zkušenost, autorka otázka se tím třeba inspiruje, něco vymyslí, ale zase to bude řešení jedinečný, jen pro ni, její dítě, jejich podmínky. Ona se přeci nemuchluje se svým dítětem za účelem uzurpovat ho otci. To je ptákovina. A kdo si myslí, že právě jeho způsob výchovy je ten jediný správný a geniální, narazí. Možná třeba až v pubertě, později. Někdy se vyplatí poslouchat a číst názory ostatních a ty své třeba přehodnotit.
radka.m: nikdy bych nedopustila, aby.......držím palce, at se nikdy nerozvedeš,nejsi v konfliktu s otcem dětí a neřešíš jejich vztah.

beruska2x
17. únor 2009

me je hlavne lito tatinka, manza stravi s malym cely odpoledne a delaji blbiny, v noc i kdyz vstava na jidlo se s nim mazli nez to udelam.. si nedokazu predstavit jak se musi citit kdyz ho prcek nechce ☹ ☹

radka.m.
17. únor 2009

berenika-pokud spolu rodiče žijí a vycházejí spolu dobře,tak nevidím důvod,proč by mé děti měli odmítat otce,pokud se někdo rozvádí,je to o něčem úplně jiném,takže klidně ještě jednou napíšu,že pokud žijeme jako rodina,tak bych nikdy nedopustila,aby děti odmítali otce,a pokud to některá máma svou opičí láskou dovolí,pak je mi fakt toho táty líto a je to dost smutné-tím ted nemyslím mildičkovou,ta to uvedla na pravou míru,ale myslím to všeobecně a výmluvy,jako že když máma kojí,tak jí nemůže otec zastoupit jsou dost primitivní,to jsou fakt jenom výmluvy,já jsem taky děti kojila,ale v noci k nim vstával manžel,přebalil,ponunal a pak mi je přinesl do postele na kojení a to samé přes den,i když jsem kojila,tak si manžel bral kočárek na prochajdu,nebo naopak zůstal s prckem doma a já mohla v klidu jít ke kadeřnici,nebo na nákupy.

berenika39
17. únor 2009

jj, supermámy mají supertáty a spolu mají superděti. tak jo, dál to nepitvám, myslím si svoje a jdu míchat bramborovou kaši.

beruska2x
17. únor 2009

radka.. souhlasim, 😉

mallorry
17. únor 2009

radka.m. no ja myslim,ze to mamy nedelaji naschval, aby nejak branily otci ve styku...ono se to asi nekdy muze stat...ja nevim...ale taky bych to nechtela zazit, musi to byt hrozne, ale snad kdyz spolu travi kazde odpoledne a asistuje tatka pri kazdem koupani, tak se to nestane nebo jo? me by kleplo!!!
ja treba nocni vstavani a kojeni delala sama, abych nebudila tatinka, kterej musi rano do prace vydelavat penizky, tak aby se vyspal (uzil si dost v sestinedeli, to byl s nama vzhuru cele noci a choval a choval)...ja to preci mohu nekdy dohnat pres den, si s malym zdrimnout, kdezto on v praci ne...

mallorry
17. únor 2009

jinak tatinek travi s malym kazde odpoledne, pri koupani ja pridrzuji, on koupe, o vikendu vozime spolecne a jednou za cas du na kafe a tatka hlida...ja sem za to tak vdecna, bo kdo jinej by hlidal, kdyz ne tatinek, u ktereho Davidek nebreci? 😲 😀

beruska2x
17. únor 2009

ja myslim ze tohle je velikej extrem, neboj 😉

mallorry
17. únor 2009

beru tak snad, Davidek je s tatinkem moc rad, mi prijde, ze se na nej i vic smeje jako...asi jak ho vidi min...nebo jak mu tatinek nevytahuje susinky, nedava hnusny kapky, neoblika a tak 😀 😀 😀 😀 😀 no jeste ze tak!!! je to krasny je takhle videt spolu stastny...
😉

beruska2x
17. únor 2009

tak to to mame stejne s tatou blbiny a mama je na pokadenou plinu a holuby z nosu 😀 😀 😀 😝

radka.m.
17. únor 2009

mallorry-přesně tak,jak píše beruška,to mje fakt extrém,sama píšeš,že se mu tatka věnuje naplno,že si v kjlídku dojdeš i na kávu,takhle nějak podobně to fun guje i u nás a pak mně teda hřeje u srdce,když vidím,že když tatka přijde z práce,tak se na něj malý směje a natahuje ručky

mallorry
17. únor 2009

radka to jo, vzdycky uplne viska 😀
a kdyz prijdu z kafe ja, tak jen koukne a dobry, mamka prisla a tati co to mas v te ruce? 😀 😀 😀
ale tatka je vzdycky vyrizeny z hlidani...ze nechape, jak to delam celej den...ze musim neco brat, ze to zvladam, tak to me potesilo, ze to jako uznal, ze to neni zadna p*del ta materska 🙂

radka.m.
17. únor 2009

jo,náš tatka právě hooodně pomáhá při všem,protože si vyzkoušel,že to není žádný med,takže je taky uznalý.

beruska2x
17. únor 2009

mame to naprosto stejne, ono je to ale prejde az budou podepisovat tatinkove zakovskou knizku 😀 😀 😀 😀 😀

mallorry
17. únor 2009

radka ty voe, ted koukam, ze mas 4 deti 😅 😉 ty jo, parada...to ja premyslim, ze Davidek bude jedinacek 😀 😉

berenika39
17. únor 2009

mildickova: vidíš, takhle se to dělá 😀 😀 😀 .

radka.m.
17. únor 2009

tak u nás to se žákajdama dělám takticky-jedničky podepisuji zásadně já a ty ostatní známky tatka 😀 😀 😀 i dětem to takhle vyhovuje,protože tatínek je co se týká známek více klidnější než já

mallorry
17. únor 2009

berenika ale ja jako nijak neradim nebo tak...jen se ptam jak je mozne, ze se to takhle muze stat...chci tomu predejit vis...

jinak v noci by malej mozna taky rval na tatinka ja nevim...bo k nemu vstavam jenom ja, protoze jeste kojim...
a u mildickova to je mozna tim, ze je v noci proste zvykly na maminku...kamoska pry spavala tri noci mimo loznici a vstaval k malemu jen tatinek a dobry, sice revu, ale po trech dnech klid...ale nevim,jestli to ma neco spolecnyho s tou uzkosti? 😀 😉

jitrulka
17. únor 2009

á... supermáma si dodělala kaši a přišla si rejpnout 😠

mildickova: my tohle ještě máme před sebou, ale i ted je na malé vidět, že jak se někam hnu a je u táty v nátučí, tak si může hlavu ukroutit. Táta jí tedy nevěnuje veškerý čas a v noci nevstává vůbec, ale přesto ho vítá a vnímá jinak než ostatní. Já být tebou, tak vydržím. A ještě něco... nevím jak to vypadá u vás v noci (jako proč chceš aby k malému vstával táta) ale já bych byla ráda že se na tátu můžeš spolehnout alespon přes den a že přes den si to oba spolu užívají... 😉

mallorry
17. únor 2009

to me taky zajima, proc vstava tatinek k malemu v noci? odnaucujes ho od prsa nebo proc? taky nevim, jak by se tvaril malej na tatinka, asi normalne, ale zatim vstavam ja, bo kojim ze jo...

berenika39
17. únor 2009

malorry, však jooo 😀 , ta moje ironická poznámka nebyla na tebe 😀 . Určitě se může stát, že mimčo není na tátu zvyklý, vždyt je plno chlapů, který pracujou od rána do pozdějšího večra, ráno dítě spí a večer už taky. Tak to pak dohánějjí o víkendu, a nemyslím si, že by to mělo nějaký dramatický dopad na jejich vztah. Když je s malým 24h denně máma, je jasný, že je na ní fixovaný. Je to jeho jistota. Já se jen bavila, jak se tu holky navzájem předháněj, kdo má vzornější tatínky. I midlicková má určitě hodnýho tatku. Neumím si představit, jak v noci stojí u postýlky a domlouvá kojenci: ticho budeš, nebul, tohle je tvůj iologický otec a jestli ho ted okamžitě nebudeš milovat, dostaneš na zadeček 😀 😀 😀

beruska2x
17. únor 2009

o to nejde ale tatinek si asi taky pripada odstrceny nemyslis?

mallorry
17. únor 2009

berenika, to si taky nemyslim, kamoska ma tatinka kamionistu, je doma jednou za 14 dni na vikend a dopad na jejich 3 deti to zatim nema 😉 a ani nemelo, kdyz byli uplne pidi 😉