Nenaočkovaný pes a 9 měsíční dítě. Jaký máte názor?

petule39
9. led 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na to, že přítel si chce do našeho bytu vzít psa od své maminky, který není 3 roky naočkovaný a kdo ví jestli odčervený? Nikdo se ho totiž očkovat nechystá, prý to vůbec nevadí, že je zdravá. Jenže zdravá rozhodně není, protože má nádor (cca 20 cm veliký) od falešné březosti. Jejich nezodpovědné jednání se mi vůbec nelíbí, ale do ničeho nesmím povídat. Máme 9 měsíční dítě, které neustále všude šmejdí a vše co potká dá do pusy. Já doma každý den vytírám přípravky které ničí 99,9 % bakterií a mám tu mít špinavého psa. Nehledě na to, že jedná o křížence staforda a je často agresivní a skoro vůbec neposlouchá.

hasky24
9. led 2012

No rozhodně dojít k veterináři na prohlídku jinak pes nesmí přes práh 😲 😲 😲

marhulinka
9. led 2012

@petule39 mě by přes práh nesměl

petule39
autor
9. led 2012

To jsem ráda, že mě někdo má stejný názor 😅 Pro jeho rodinu jsem totiž jenom hysterka co ve všem vidí nějaký problém. Přítele sestra má už 2 letou holčičku a ten pes se jí u postýlky producíruje už od narození, tak prý proč by to našemu dítěti mělo vadit. Strašně mě to vytáčí. Nejhorší je, že přítel je dost pod jejich vlivem a co dělá maminka se sestrou je jedině správné. Jenže až holčičce něco bude, nebo jí kousne tak budou všichni koukat. Na tohle já čekat rozhodně nebudu. Ten pes je agresivní vůči jiným psům a 2x napadl člověka, nemá rád cizí lidi a to mám věřit, že najednou bude mít rád naše dítě? Nehledě na to očkování... 😒

weri1
9. led 2012

@petule39 a manžel je tak nezodpovědný, že ohrozí své dítě? hm....

petule39
autor
9. led 2012

Jenže já když řeknu, že mi přes práh nesmí, tak jsem ten nejhorší člověk... ☹ Je to jejich miláček.. (ale kdyby jim na něm záleželo tak se o něj starají). Přítele máma toho psa totiž už nezvládá, tak si ho máme vzít my.. ☹ Já už to psychicky opravdu nezvládnu..

weri1
9. led 2012

@petule39 a nemůžeš jít k vašim? normálně bych odešla

petule39
autor
9. led 2012

On si myslí, že se nic nestane, když se jeho sestry holčičce nic nestalo 🙄 ....

marhulinka
9. led 2012

@petule39 bude to těžké,ale prosaď si svou!! Jde o vaše dítě...a ještě proč má být pes jako u vás?

petule39
autor
9. led 2012

No taky mě to napadlo, ale byt jě můj 🙂

petule39
autor
9. led 2012

Protože si toho psa původně pořídil přítel když bydlel ještě u mámy, ale od doby co bydlíme spolu, tak zůstal u mámy, aby tam nebyla sama. Ten pes byl stejně zvyklý u ní. Občas jsme toho psa měli na hlídání když někam šla, nebo byla nemocná a zdevastoval půl bytu.... Ale Nelinka ( tak se jmenuje) je dobře vychovaný pes a nic nedělá.. 🙄

bocinka
9. led 2012

naočkovaný nebo ne AGRESIVNÍ pes u mě doma nemá co dělat..... naočkovat, odčervit, odoperovat nádor(aby ji třeba nebolel a nebyla kvůli němu fenka nesvá), VYCHOVAT a pak může domů.... 🙂

anina32
9. led 2012

no jako mě by se to určitě nelíbilo a byla bych proti 😒 Něco jinýho je to dítě od sestry který je se psem ve styku od narození a něco jinýho dítě se kterým nepřišli nikdy do styku a to myslím jak kvůli případnému napadnutí tak kvuli styku s viry a bacily se kterými vaše dítě nikdy nepřišlo do styku, obzvlášt když dbás tak na čistotu a dezinfikuješ takže malej nemá vybudovanou imunitu a mohlo by to být opravdu nebezpečný.

salikova
9. led 2012

@petule39 No, já jsem jednoznačně pro psa a dítě doma🙂 Ale NE pro nenaočkovaného, nemocného a nezvyklého na děti! To bych ho prostě domů nepustila a bez debat... Proč si ho neveme ta sestra??? Jako existují i útulky, příp. ho můžete darovat do lepších rukou.. protože jestli nechají fenku poletovat s nádorem (a ty na mléčných žlázách jsou pro feny mnohdy bolestivé!!!), nenaočkovanou, neodčervenou, tak to teda fakt nevím co bych si o nich jako měla myslet 😝 😖

marhulinka
9. led 2012

@petule39 tak pokud je Nelinka 😀 dobře vychovaný pes,který nic nedělá,ať si ji nechají dál 😵

petule39
autor
9. led 2012

Mám stejný názor, jenže jim to bohužel prostě nevysvětlím. Vychovat už v 8 letech asi nepůjde. Není vychovaná ani skrze výkalům, nestačí jí ani když s ní šel v 22 hodin a v 7 hodin ráno to v bytě vypadalo, jako by vůbec nebyla..Už z toho usuzuju, že ten pes není asi zdravý, nebo v to v hlavě nemá v pořádku.. Pro svoje dítě udělám cokoliv, ale snažím se moc nerozhádat rodinu, ale když to asi jinak nepůjde.. 😔

marhulinka
9. led 2012

@petule39 tak jim řekni ať s ní jdou k veterináři a ten jim řekne názor na věc 😉

petule39
autor
9. led 2012

No to mi vlastně taky bylo řečeno, že není naočkovaná proto, že s ní k veterináři nikdo nechce jít, že jí tam nikdo nemůže udržet, že veterináře málem pokousala.

weri1
9. led 2012

tak odstěhuj přítele....to je fakt o hubu

anina32
9. led 2012

já myslím že to z toho psa udělali sami, když nanaučili na venčení a nechodili na očkování a ta agresivita atd...je mi toho psa líto, protože za to nemůže on ale páníčkové a v tomhle věku už s tím sotva půjde něco udělat.když by pokousala veterináře, jak byto dopadlo kdyby jí dítě nechtěně šláplo na ocas nebo zatahalo za uši???? 😨 myslím si že pes by měl zůstat tam kde je, v tomhle věku a s rakovinou, bude to znít ošklivě, ale měli by ji nechat dožít tam kde je zvyklá. To riziko pro dítě bych neriskovala.

kjajule
9. led 2012

@petule39 Nezlob se ,ale veterináře nemá rádo podle mě většina psů ...a lenost,lhostejnost a nezodpovědnost vůči psovi i ostatním lidem není důvod...
....víš jak kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby.... 🙄
Příteli bych narovinu řekla jestli si veme na triko případné onemocnění vašeho dítětě, nebo úraz způsobený psem! 😠
Není normální aby byl nenaočkovaný pes, navíc v bytě a ještě ke všemu s malým dítětem! 😲 😲 😲

Tohle bych si na triko nevzala i kdybych měla rozhádat celou rodinu...zdraví mého dítěte je na prvním místě a to před čímkoliv 😎

amrash
9. led 2012

Promin, ale byt je TVUJ, tak v cem je problem? Sama snad rozhodnes o tom, zda v nem budete mit i psa, nebo kohokoliv jineho! Take mam 8 leteho psa, zdraveho, naockovaneho, odcerveneho, hodneho, nenarocneho, ale bohuzel moc nemusi cizi deti, tak je pro jistotu take u mamy.

petule39
autor
10. led 2012

Je to strašně těžký. Mám strach, že se moc rozhádáme. Máme byt v rekonstrukci, budeme dělat novou koupenu, malýmu pokojík a ještě spousta dodělávek a každá koruna je dobrá. Přítele máma je v invalidním důchodu a každou chvíli jí ještě půjčujeme peníze ( nebo spíš dáváme ), aby měla na cigára. A do toho všeho máme platit 10 tis. za operaci? Je mi toho psa líto, ale jednou máme dítě a chci mu udělat krásný čistý domov. A třeba až bude trochu větší tak pořídíme psa, ale štěňátko, které si na nás na všechny zvykne a vychováme si ho podle našich představ. Ale bohužel prostě nevím jak z této situace ven. Do útulku ho nedají a takového psa by si ani nikdo nevzal. 😔 Mám ráda zvířata moc, ale s tímhle psem jsem si nepadla do oka, nejspíš to všechno udělali oni. ☹ Vyčítám si to, že jsem asi mrcha, že se nechci přizpůsobovat.....ale celý život se jen někomu přizpůsobuji a už nechci. ☹ ☹