Nepase a nepase. Poraďte

pomfrita
27. led 2008

ähoj holky, malej nám vůbec nechce pást koníky, i když hlavu drží dobře - prostě když ho dám na bříško, tak třeba 5-10 sekund vydrží, ale pak mu hlava spadne a "ryje" do deky. Jinak sa pohybem žádný problém - přitahujem ho do sedu, to se mu moc líbí....když ho mám opřeného o kolena, tak se snaží dostat z polosedu do úplného sedu a to celkem úspěšně 🙂
Jo a taky by mě zajímalo, kdy by se měl otáčet na bok, bříško, záda, kdy může sedět a kdy by mohl začít lézt (samozřejmě vím, že každý dítě to má jinak, stačí mi to vědět jen zhruba). Díky moc za případný rady 😉

sisstin
28. led 2008

iza: no tenhle doktor chce, aby to nosil furt... 😉 každej doktor ti řekne něco jinýho...ale dodržuju, co mi řekl 😉

iza
28. led 2008

jasně 🙂

sisstin
4. únor 2008

holky..tak už mám ten válec..ale nějak nevim, jak ho mám na to dávat 😕

isanie
7. únor 2008

Jojo,taky jsme nepasli,jeste ve tretim mesici nam to nic nerikalo..ale pak si na nas pani doktorka vymyslela vojtovku a do tydne se vse obratilo o 100% a ted jsme prvotridni pasaci..

ronie
7. únor 2008

siss chytni ho za prdku a plácni ho na válec, a kutálej 😉 klidně i víc..na tohle trénování pasení je o kapku lepší gym balon nebo overball, protože můžeš vychylovat i do strany a tak trénovat všechny skupny zádových svalíků, ale nevadí válec taky poslouží. my ho používáme teď na tu podporu lezení-já ho vychýlímtak, že se musí opřít o ručičky-jak tu někdo popisoval-jakoby trakaře, ale zatim to moc nepomáhá 😀

Ve 4 měsících by se už opravdu pást mělo a kontrolovat by to doktorka měla, při přitahování se zjišťují jiné svaly než ty co se používájí při pasení. Rada od doktorky na přitahování do sedu..že se nacvičí pasení, je blbost-nacvičí se jen to přitahování ale to k ničemu není. A jak psala lendy na sezení je spousta času a zbytečně se zatěžuje páteř a navíc demotivujete k samostatné vyvýšené poloze jakým je pasení, pak lezení a sezení-ať na to přijdou sami a pokud to nejde, tak vojtovku. 🙂

my sme teď momentálně pozadu s tim kolínkováním, ale stále ještě v limitu, Oli by už rád lezl, ale je těžkej a nejde mu to, tak se rozčiluje 😝

ronie
7. únor 2008

Jo a jak tu někdo popisoval blbé pasení-že dává jednu ručku dozadu-to Oli dělal taky a je to fakt blbě-souvisí to s největší pravděpodobností s predilekcí (už od malinka se preferovala jedna strana na kterou mělo mimčo otočenou hlavičku), kterou doktorka neposlala na rehabilitaci. My sme nerehabilitovali-pač samozřejmě kovářova kobyla...tak sme možná zadělali na skoliozu-sem pako, měli sme chodit, jenže mamča alias neurolog nebyla přísná a nenutila mě
😝

lendy1
7. únor 2008

ronie, ale u mamky máte naprosto famózní rehabilitaci 😀 , v úterý jsme tam byli a strašně moc mi tam pomohli 😵
a jinak k tématu: nám až teď bylo řečeno, že v poloze na bříšku je David špatně, tím pádem toto první vzpřimování je blbě a od toho se odvíjí další věci, které samozřejmě taky nedělá úplně dokonale jak by měl. Takže já jsem moc ráda, že chodíme na rehabilitaci, alespoň vím, jak na tom jsme a co je špatně a co dobře...jelikož jak to tak pozoruji i u jiných mamin a různých pediatrů, někteří mudr. stačí, že dítě pase nebo se otočí, ale už neřeší, jak to dělá a jestli to je správně nebo ne...což je asi chyba... 😝

gilotek
12. únor 2008

ahojky, řekne mi někdo jak často mám malého nechávat na bříšku trénovat zvedat hlavičku a posilovat zádíčka? Dávám ho na bříško před každým kojením, kromě noci ovšem 😀 , asi na 5 - 10 minut. ne že by u toho brečel, i když taky se stane, ale moc se mu to nelíbí a hlavičku zvedne tak na půl, položí ji a pak otočí na d¨ruhou stranu.... takže nic moc...... Je nám 5 týdnů

ronie
12. únor 2008

gilotek jste ještě malinký, takže to co umí je naprosto v pořádku. Na bříško ho dávej co nejvíce vlastně kromě doby kdy spí tak by měl být pořád na bříšku. Pokud se mu to nelíbí, tak ho to naučíš tak, že ho budeš dávat na bříško na tak dlouho dokud nezačne protestovat, potom ho obrátit, zabavit a za chvíli zase. Opravdu co nejvíce. Pokud nemá reflux a neblinká ti nějak hodně a přibírá v pořádku tak ho můžeš dávat na bříško i po krmení po takové čtvrt hodině je to ok-něco vyblinká, ale to nevadí 😉 Snaž se ho hodně motivovat pasením z očí do očí 😀 Lehni si naproti němu, aby tě viděl a povídej mu něco a ukazuj 😉 Také je dobrý gym balon-tím nic nezkazíš a pasení se tím krásně natrénuje.

gilotek
13. únor 2008

a ronie jak se cvičí na tom balonu?

ronie
13. únor 2008

gilotek položíš ho na balon, držíš za kyčle a kutálíš do všech směrů a jak vychyluješ, musí mimčo zapojovat svalíky, aby jako nespadlo(ono nespadne pač ho hodně držíš 🙂 ) Koulíš dopředu, do zazadu, ale i a hlavně do stran a i na záda ho na tom můžeš položit-to se většinou ze začátku nelíbí. Začni pomalinku, malými pohyby, aby se Martínek nevylekal 😉 čekej že si ublinkne-můžeš na míč dát plínku, ale to se mi moc neosvědčilo.

bramburka
13. únor 2008

holky my to podle me taky delame blbe a dr. stašilo že u toho zvedá hlavu... ruce ma ale v pest a jednu natahuje... tak jsem se ptala a dr. mi rekla, že je to ok...???

ronie
13. únor 2008

bramburko je ještě čas, on pěstičku povolí-snaž se ho motivovat tak, žemu budeš dávat ruzné hračky, aby si je musel brát do ručiček 😉

bramburka
13. únor 2008

jo? tak fajn, uz chnepe občas 😉

sisstin
13. únor 2008

holky hurááá..kuk foto..už paseme výborně 😀

ronie
13. únor 2008

😵 😵 siss je krásnej-pase nejmíň slůňata žádný hříbátka-je to šikula 🙂 😉

sisstin
13. únor 2008

ronie: včera mu konečně sundali balík plín...je jak vyměněnej 😅

ronie
13. únor 2008

jo tak to jo-oni většinou strašně rychle doženou co nemohli dělat s tím balením, takže to půjde teď už všechno krásně-tak gratuluju k tomu bezbalíkování 😀 😀 To je úleva -nebalit a vidět malýho s menšim zadečkem než má Ferda mravenec 😀 😉 viď?

sisstin
13. únor 2008

ronie: ted je mu najednou zase oblečení 62 😅 😅 😅 přetáčí se i na bok..furt kope..je jak šídlo 😅

ronie
13. únor 2008

se mu muselo hodně ulevit 🙂

dzej
15. črc 2008

ahoj, máme pořád problémy s pasením. Ne, že by to nešlo, ale mám pocit, že se malé nechce. Když ji otočím na bříško, tak chvíli kouká se zvedlou hlavičkou a pak si to rozmyslí, buchne s ní a začne řvát. Ted se mi začala přetáčet na bok a zvedá hlavu do boku místo dopředu. Jednu ruku si víc natáhne aby se zapřela a zvedá se...nemáte nějaký recept. Dr. mi řekla, že ji mám nechávat ležet často na bříšku, ale ona hned usne a nezvedá. ☹

jandalinka
15. črc 2008

dzej:to je dobře,že spí na bříšku,vydrž,to je začátek,že usne a pak se jí to začne i líbit na bříšku a začne "pást".My měli podobný problém a já pořád dávala na bříško a zkoušela i vydržet když kňučela a za hodku jsem to zkusila znovu.

ewuli
15. črc 2008

ahoj, taky máme problémy s pasením koníků.Dr.nás poslal na rehabku a tya mi řekli jen ať ho dávám na bříško a zvedám za ruce do sedu (což jsem si dnes přečetla,že je dost nevhodné). CHodíme tam 1x za 3 týdny a už jsme byli 2x. Malinko se zlepši,už alespoň nekřičí když ho tak položiml.když se mu chce,chviličku vydrží se zvednutou hlavičkou,ale musím mu dávat pod sebe ruce,ptž se mu pořád rozjíždí od sebe.Pak si ale položí hlavu a začne si hrozně cucat prsty a nebo se chce plazit. všeho se chytá a přisunuje se po dece v leže. Znáte nějaké cviky?

barunka81
15. črc 2008

Holky jak casto bych mela davat na brisko???Mala pase ale jen chvilicku 1-2minuty...

ewuli
15. črc 2008

mě řekli minimálně 6x denně na chvilku. Ten náš to vydrží sotva půl minuty ☹

dzej
15. črc 2008

my taky tak max půl minuty ☹ já to zkouším skoro celý den...ale nelíbí se jí to. Jak začne hodně řvát tak ji otočím na záda nebo pochovám. Dneska jsem zkusila v kočárku venku - sundala jsem tu - nevím jak se to jmenuje - kryt nad korbou, malou jsem hodila na břicho a koukala teda docela dlouho, pak sebou švihla a řvala jak tur tak jsem ji pak nechala už na zádech. 😒

ewuli
15. črc 2008

dzej, dnes jsem si nechala od manžela přivést ten gymnastický míč a dala jsem ho na něj bříškem a moc se mu to líbí.zkus to taky.krásně držel hlavu a vydržel to dlouho

dzej
15. črc 2008

ewuli ten míč jsme zkoušeli, moc se jí nelíbí a vydrží míň než na dece. Asi má slabý svaly na zádech, nožky jí lítají ve vzduchu a na tom balonu jak jsou dolů tak je to pro ni asi moc těžký. Máme takovej nafukovací buben, tak na tom je to lepší...ale pořád žádná sláva, některý děti už pasou od dvou měsíců ☹

ewuli
15. črc 2008

já vím,viděla jsem i 3 týdenní holčičku a pásla

ewuli
15. črc 2008

jaké si s ní dělala cviky na tom míči? já ho na to jen položila a trochu s ním pohybovala.dá se na tm dělat i něco jinýho?