Nepase a nepase. Poraďte

pomfrita
27. led 2008

ähoj holky, malej nám vůbec nechce pást koníky, i když hlavu drží dobře - prostě když ho dám na bříško, tak třeba 5-10 sekund vydrží, ale pak mu hlava spadne a "ryje" do deky. Jinak sa pohybem žádný problém - přitahujem ho do sedu, to se mu moc líbí....když ho mám opřeného o kolena, tak se snaží dostat z polosedu do úplného sedu a to celkem úspěšně 🙂
Jo a taky by mě zajímalo, kdy by se měl otáčet na bok, bříško, záda, kdy může sedět a kdy by mohl začít lézt (samozřejmě vím, že každý dítě to má jinak, stačí mi to vědět jen zhruba). Díky moc za případný rady 😉

dzej
15. črc 2008

ewuli já jsem ji položila a pohybovala dopředu a dozadu, pak do boků...různě jsem s ní motala pomaličku. Víc mě nenapadlo 😲

dzej
16. črc 2008

holky, tak dnes se mi opět osvědčilo nechat malou v kočárku na bříšku a oddělat kryt, koukala jak divá na stromečky, uplně zapomněla, že je na bříšku. Vydržela to cca 1min a za chvíli sama znova zvedla hlavičku a dokonce si něco broukala 😲 zkuste to taky. 😀

ewuli
16. črc 2008

tak to je super 😀 taky to zkusíme

motol
16. črc 2008

Ahojky,ten náš kluk má už 6měsíců a pás ho nebaví,ze začátku val jako tur a ted vydrží tak minutu a padne mu hlava a je konec,doktorka nám říkala,že to neva,on nejradči leží na zádech a kutálí se,ale ten kočárek zkusím,on Matryáš je lenoch tak uvidíme zda třeba v kočárku uspějem díky

coriven
16. črc 2008

ahojky, tak taky nepasem a nepasem - malá sice hlavičku už drží, ale leží jen na bříšku a kolíbá se jak houpačka - ruky od sebe, nohy ve vzduchu - dnes ji viděla i doktroka (3 měsíční prohlídka) a tak nám řekla, že ji máme přidržovat zadeček - jsou tu dobré rady - balon, masáže - tak to vyzkouším.
Měla široké balení, tak snad to teď doženeme.
Ale je zajímavé, že někoho hned doktroři pošlou na rehabilitace no my tam určitě patříme taky, ale doktorka na to nic, snad jen utrousila něco jako, že je malá leňoch (což asi je ☹ )

dzej
17. črc 2008

coriven nás taky neposlala na rehabku, protože jsme měli tu frejkovou dečku a to prý ty miminka zvedají hlavičku později... 😉 ani nás nenaočkovala, řekla, že až ve 4měsících, až budem držet 😲

coriven
17. črc 2008

dzej - ani vás neočkovala? já myslela, že ve 3. měsících se očkuje vždy...
a co malá říká na frejkovu dečku? - to je ten větší polštář? se obávám, že my pak něco takového taky dostanem :( ted nám řekl ortoped, že měsíc bez širokého balení a pak se uvidím, tož sem nějak nepochopila tu logiku :( 🙂

dzej
17. črc 2008

coriven nee, to očkování má být 3-5měsíc podle mimča. Nám to odložila na 4.měsíc.No tu dečku jsme měli už z porodnice 2měsíce, pak na kontrole v dětské nám řekli, že nožky jsou v pořádku (ony byli celou dobu, ale dečku dali preventivně - nechápu) a teď to máme mít jen na noc, ale já jí to už nedávám, v tom vedru byla chudina zapocená 😲 příští týden jdem na kontrolu tak uvidíme. Tou dečkou je to mimi prý stísněný tak nechce pást a když jsou ty nožičky špatný, tak se dečka nemá vůbec sundávat. To teda nechápu toho vašeho dr. a od porodnice jste ji měli nebo ne? Já začala dávat na bříško až v 2.5měsíci 😔 nějak jsme nevěděla, že by měla pást koníky 😅

coriven
18. črc 2008

dzej: no právě - v porodnici nám řekli - v pohodě nemusíte nic dávat (tak sem nedávala i přes rady mamky, že bych raděj tu plenku přidat měla), při kontrole v 6. týdnech nám řekl preventivně dávat široké balení (ptala sem se kolik plenek, řekl, že stačí jedna), teď při kontrole ve 3. měsících, řekl - že to ještě není uplně v pořádku, ale že nemám dávat široké balení, ale chce nás vidět ještě za měsíc ☹
ale napadlo mě, že možná má být teď bez širokého balení, aby si trošku osvojila pasení
- teď naše pasení vypadá tak, že leží na břůšku a houpe se - rukama plácáme kolem sebe a nohama kopeme (hlavičku už pěkně drží, ale pokaždé se začne vztekat a řvát)

- nemáte nějakou radu, jak malou naučit správně pást - u nás teda hlavně ty ručičky, že patří na zem a ne do vzduchu 😅

dzej
19. črc 2008

coriven..s těma ručičkama nám to taky nešlo, ale den ode dne jsou pokroky, dávám jí je pořád do trojúhelníku aby se opírala. Nožky jí taky lítají, tak jí je přidržuju. Dneska pásla sama i s rukama i nohama na zemi 3minuty 🙂 jinak dr. mi říkala, že na ty ručičky je nejlepší cvičení, aby držela hračky, aby se jí zpevnily svaly. A ještě my máme doma takovej nafukovací buben (je mnohem menší než gym míč) tak jsme ji dali několikrát na ten míč a ona sama se krásně držela ručičkama a zvedala hlavu...ona má ráda televizi, tak koukala na ni 😉 hodím fotky do alba tak koukni 😉

coriven
20. črc 2008

dzej - teď už nám jde vždy jedna ručka a druhou mává jako na prvního máje 😅 občas ji dávám na balon, ale na něm zase jen plachtí - nechce se mi vůbec chytit
teda 3 minutky krása - to my hned řveme a řveme, tak toho moc ani nenatrénujem ☹ ale už se intervaly prodlužují
a malá už ti hračky v ruce drží pěkně? našej se moc nechce a většinou se pak praští do hlavičky a je řev 🙄 ještě ty pohyby má moc chaotické ☹

tetris.ka
20. črc 2008

Hoky, my jsme sice už trošičku větší, ale moc dobře si pamatuji, jak jsem už byla špatná z toho, že nám nešlo pasení, Sofince se na bříšku vůbec nelíbílo, buď plakala, nebo si začala cucat paleček a ani se nehla. Hodně jsem četla na netu, že mimčo už ve 3. měsících musí pást a ve 4 už by si mělo v pohodě na bříšku hrát....., proto jsem to v sobě strašně řešila. Doktorka to taky vůbec neřešilla. Pak jsem to nechala být, přestala se trápit, chce to přirozený vývoj a ne dítko do něčeho nutit a najednou to šlo. Taťka s malou hodně válel sudy 🙂 a možná i to pomohlo, taky si neuměla dlouho vytáhnout ručičku, museli jsme vždycky pomoci. V tomhle byla hodně pozadu, ale pak to šlo strašně rychle, přetáčení na záda, na bříško......za týden máme 7. měsíců a už lítá po podlaze, sice to ještě nemá tu správnou rychlost 🙂, ale co nevidět to bude. Taky nerozumím tomu, že některé děti, pokud úderem toho a toho měsíce nezvládají, co podle tabulek mají, tak šup s nimi na rehabky. Já jsem ráda, že naše doktorka to neřešila a nechála tomu volný průběh, já jsem se totiž už na těch rehabkách viděla a měla z toho hrůzu. Tak se držte a užívejte si to.

lu777
20. črc 2008

tak presne jak pise Tetriska, taky to malymu neslo... doktorka porad, ze jsme pozadu... no na zacatku trochu byl, protoze mel mesic chripku a na brisko kvuli zachvatum kasle nemohl..
pak jsme museli davat na brisko co nejcasteji, no brecel, takze jen na chvilku.. hodne pomohlo, ze jsem si lehla naproti nemu a povidala mu a zpivala oblibene pisnicky...
asi mesic nebo sest tydnu trvalo nez prestal na brisku brecet... doktorka ale stejne nebyla spokojena, ze ma mit rucicky takhle a ne takhle, no presne podle tabulky muselo vsechno byt.. jak s nim mam cvicit, ze se ma drzet tolik minut... no pak uz mi to zacalo vadit, nic jsem s nim necvicila, ale zacala jsem ho na to brisko davat jeste casteji a otacela jsem ho tak, aby mel ruzne vyhledy a davala jsem ho tak v nekolika mistnostech a pak i v kocarku, jen abych ho nejak zaujala.. koupila jsem mu nejake nove hodne poutave hracky co hraly atd..
po dalsich asi dvou tydnech se na brisku zacal usmivat a zacal paseni vyzadovat.. pak se naucil otacet a fungovala jsem jako obracecka zpatky na zada...
ted se mu libi past a byt v postylku tesne u me (mam ji na koleckach) a koukat jak varim (musi byt po jidle, aby byl v pohode teda).. vydrzi tak i hodinu uz...

pak to najednou prislo vsechno na raz, zacal se obracet i na zada, ten samy tyden si zacal pritahovat hracky a snazit se o plazeni a vytahovat se az uplne nahoru az z pasu...

takze vydrzte, na tabulky se vybodnete, ono to pak muze jit skokem 😉

kdyz bylo malymu 3 mesice tak bych taky neverila, kdyby mi nekdo rekl jak pak bude rvat, ze chce na brisko 😅 😅 oni pak pochopi, ze to je mnohem lepsi, zesili a zjisti, ze jsou hlavou nahoru jako vsichni ostatni a muzou delat plno veci a je to pro ne atraktivni... ale nejdriv fakt musi posilit ty svaly a ten zacatek, to muze trvat... fakt se nenechte vystresovat, opravdu jen poctive davejte na brisko co nejcasteji a zabavujte je co to jde 🙂

lu777
20. črc 2008

jo a prehnane chvalit... u nas staci ted uz rict.. "no ty jsi ale..." a on uz se smeje, protoze vi, ze bude nasledovat prehnane "sssikovneeej" 😀
ja chvalim jak blb u prikrmu i u paseni a on to fakt miluje, jen obcas na me nekdo na ulici vylozene zira jestli uz jsem fakt tak mimo na te materske 😀

dzej
20. črc 2008

jo jo, taky to tak vidím, že začnu chválit a malá se řeže smíchy.
Coriven ještě jsem si vzpomněla - to že se otáčí na bok tak brzo je tím, že kojím vleže na boku a malá občas u toho dělá opičky a vždycky lehla na záda a pak se snažila zas chytit bradavku, to jí pomohlo ve cvičení a otáčení se na bok. 😉

coriven
20. črc 2008

je pravda, že ted co pár dní nemá malá široké balení tak dělá pokroky 😉 já se jen trošku obávám, estli za měsíc zase dostane široké balení či třmínky a nebude mít pasení zvládnuto, tak to pak půjde ztěžka ☹
dzej- tak s tím kojením na boku je to dobrý 🙂 , mně tak nechtěla pít, takže leží jak placka a jen má hlavičku otočenou k bradavce 😅

dzej
20. črc 2008

coriven to do měsíce zvládnete, Sabince to pasení nešlo vůbec, pořád brečela a za 14dní je "frajerka" hodně tomu pomohlo, že jsem jí dávala na bříško venku, ona má moc ráda stromy a kvítka. S tím kojením - tak ji chytni za zadeček a přitahuj ji bokem k sobě 😉

coriven
21. črc 2008

tak pravda, už to pasení jde okapánek líp - jen toho křiku ☹ ale jak píšete, chce to čas 😒
dzej - s tím držením za zadeček, mám trošku problém - mám větší prsa a jednou rukou držím malou a druhou prso, aby se jí neucpaly nosní dírky 😅 tak asi proto leží s píš na zádech 😅 , ale vyzkoušíme, jak se mi dobře přisaje a budu moct mít jednu ruku volnooouuuu 😉

dzej
22. črc 2008

coriven aha 😉 tak to jo. 😀

coriven
22. črc 2008

dzej ☹ taky sme s kojením na začátku docela bojovaly, ale už nám to jde 😉
dneska jsme dali malou na břůško a když kolem ní bylo dost lidí, tak nám i chvilku vydržela v klidu 😅 ale na dlouho to nebylo ☹
ale zkoušíme a zkoušíme 😵

dzej
23. črc 2008

jj je potřeba aby měla co pozorovat. Jak se teď hnusně, tak cvičíme doma a to se jí nelíbí, doma není nic zajímavýho aby pásla potvůrka. Jí se to líbí venku 😲 nevíš jak dlouho by měly děti vydržet pást???

coriven
23. črc 2008

tak to nevím, ale některé vydrží asi pěkně dlouho - klidně si i hrát - no su zvědavá, kdy my se dostaneme přes 15s nebrečení 😅 , už jen jak ji pokládám na břůško, tak je vřískotu ☹
některé i na bříšku usínají - tak to u nás asi nehrozí 🙄

kacka.va
23. črc 2008

my, když se nám chce, tak vydržíme okolo minuty, ale když se nám nechce, tak je to nahoru dolu a se řvem.

verdik
23. črc 2008

holky, jak píšete, dle tabulek malý neodpovídal , nedržel hlavičku u koníků, jak měl , ruce si neuměl pořádně povolit a měl stále zaťaté pěstičky a tak nás poslala neuroložka na rehabku a děláme vojtovku. ze začátku jsem to dodržovala 4x denně, ale teď už má malý trošku víc rozumu a jak vidí, že beru deku, už nabírá a protestuje a navíc, cvik, který máme cvičit na břichu je pro mě nezvladatelný, neboť malý má sílu a já ho neudržím a tak se přiznám, že si taky v duchu říkám, že přece každé dítko nemůže být přesně podle tabulek, každé mimčo je jiné a jednomu to jde o měsíc dřív , druhému později . malého se snažím dávat hodně na bříško,docela vydrží už pást koníky, začal se otáčet ze zádíček na bříško na obě strany a vojtovku děláme, jak máme náladu a já věřím, že mimča vše doženou, však tady o tom píšete, jak to pomalu ale pěkně zvládají, tak se držte a spoustu krásných dnů 🙂

coriven
23. črc 2008

ahoj verdik a v kterém měsíci vám dr. doporučila vojtovku?
taky se snažím dávat malou co nejvíc na břůško, ale vždy to končí pláčem ☹ no spíš řevem 😒 nechce nic sledovat, jen se vzteká a vzteká ☹

dzej
31. črc 2008

holky jak pokračujete s pasením? My už v pohodě vydržíme 5minut, pak si dá Sabinka pauzičku a zas klidně 5minut, tak snad už to takhle bude stačit??

coriven
31. črc 2008

no my to máme furt s pláčem :( nechce na tom břuchu být ani omylem 😠
hlavičku drží statečně, ručičkama furt máchá a nožičkama by najraděj lezla ☹ tož nevím, kdy se jí to zalíbí ☹

svoma
31. črc 2008

Ahojky Coriven,my s tím měli taky problémy a upřímně doufám,že nedopadneš jako my,malé se začalo líbít na bříšku až v necelých devíti měsících ☹

coriven
31. črc 2008

svoma - ups, no myslím - že u nás to taky pěkně dlouho potrvá ☹ a jak jí šlo pak lezení? a převalování na břůško, pokaždé se jí to nelíbilo?

dzej
31. črc 2008

no Sabinka když se jí to nelíbí, tak se překulí na záda...docela brzo přišla na dobrou fintu jak se vyhnout pasení 😠